Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Όχι παίδες είμαι ήρεμος άνθρωπος.Έχω συνειδητοποιήσει οτι θα χωρίσουμε και δεν με πειράζει πλέον.Την πήρα τηλέφωνο και την ρώτησα αν θέλει να βγούμε σήμερα ή να χωρίσουμε απο το τηλέφωνο.Και μου λέει οτι θες εσύ.Απαντάω έλα να βγούμε σήμερα να τελειώνουμε.Και μου λέει σε πειράζει αν κάτσω να διαβάσω και δεν προλάβω να βγούμε αύριο;Η αλλιώς το άλλο σάββατο.Και της λέω και μια βδομάδα δεν θα μιλάμε και θα βγούμε το σάββατο;Πας καλα;Η σήμερα ή χωρίζουμε απο το τηλέφνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά πήραμε μια παράταση μία αβδομάδα μέχρι να αποφασίσει τι θέλει.Μετάνοιωσε που μου φέρθηκε έτσι και μου είπε οτι η φίλη της της έλεγε μήν πάρεις τηλέφωνο(εμένα) έλα να μιλήσουμε.Τι λέτε;Είμαι λακαμας που συμφώνησα για μια εβδομάδα ή έπρεπε να το λήξω σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

εισαι ερωτευμενος και δικαιολογησαι..

αλλα βρε αγορι μου, αν κανεις συνεχως υποχωρησεις,προσεξε γτ μπορει να αρχισει να το εκμεταλευεται!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελευταία φορά είναι.Θα βγούμε θα μου πει τι αποφάσισε χωρίς πολλά πολλά την άλλη εβδομάδα.Και εκείνη την είδα οτι δεν θέλει να χωρίσουμε.Κοίταξε αν δεν είναι σίγουρη για κάτι είναι κρίμα να χαλάσει η σχέση

Να σε ρωτήσω αν εκτός και απο ερωτευμένος είμαι και λακαμας που συμφώνησα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήραμε μια παράταση μία αβδομάδα μέχρι να αποφασίσει τι θέλει.Μετάνοιωσε που μου φέρθηκε έτσι και μου είπε οτι η φίλη της της έλεγε μήν πάρεις τηλέφωνο(εμένα) έλα να μιλήσουμε.Τι λέτε;Είμαι λακαμας που συμφώνησα για μια εβδομάδα ή έπρεπε να το λήξω σήμερα;

 

Όσο πιο γρήγορα την γράψεις στα @@ σου τόσο πιο γρήγορα θα γίνεις καλύτερα. Καλοκαίρι πλέον βγες έξω και χτύπα άλλες...

 

Οι γυναίκες είναι άπειρες... Μην στεναχωριέσαι γιατί εσύ είσαι ένας...

 

Η εμπειρία είναι ο καλύτερος σύμβουλος. Και εμένα κάποτε έτσι μου λέγανε και από μέσα μου έλεγα τι λένε... Η περίπτωση μου ήταν 11 χρόνια δεσμού με αρκετό δέσιμο.

Πλέον παντρεμένος ευτυχώς με άλλη...

 

Πάντα υπάρχει κάτι άλλο για σένα έξω και σε περιμένει και τις περισσότερες φορές καλύτερο. Αν αυτή δεν εκτίμησε ποιος ήσουν βρες άλλη που θα το εκτιμήσει. Να έχεις πάντα στο μυαλό σου ότι ζεις μια φορά και μην χαραμίζεις χρόνο σε στεναχώριες...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελευταία φορά είναι.Θα βγούμε θα μου πει τι αποφάσισε χωρίς πολλά πολλά την άλλη εβδομάδα.Και εκείνη την είδα οτι δεν θέλει να χωρίσουμε.Κοίταξε αν δεν είναι σίγουρη για κάτι είναι κρίμα να χαλάσει η σχέση

Να σε ρωτήσω αν εκτός και απο ερωτευμένος είμαι και λακαμας που συμφώνησα;

απο ποτε αποφασιζει μονη της αυτη για την σχεση σας?σε μια σχεση πρεπει να λαμβανονται υπ οψην τα θελω και των 2,οχι μονο τους ενος

κοιτα,δεν μπορω να σε χαρακτηρισω.μπορω ομως να σου πω πως στο μελλον ενδεχομενως να μετανιωσεις για την υποχωρηση σου αυτη.

και στο κατω κατω πες τελος,να δουμε, θα κανει τπτ αυτη για να σε κερδισει?η θα το παρει ξωφαλτσα?

 

 

Πάντα υπάρχει κάτι άλλο για σένα έξω και σε περιμένει και τις περισσότερες φορές καλύτερο. Αν αυτή δεν εκτίμησε ποιος ήσουν βρες άλλη που θα το εκτιμήσει. Να έχεις πάντα στο μυαλό σου ότι ζεις μια φορά και μην χαραμίζεις χρόνο σε στεναχώριες...

επιβεβαιωνω.

ειναι το λιγοτερο χαζο να αναλωνεσαι σε μια σχεση που εισαι ουσιαστικα μονος σου:προσπαθεις μονο εσυ,αγαπας μονο εσυ,υποχωρεις μονο εσυ,νοιαζεσαι μονο εσυ.

υπαρχει κοσμος εκει εξω που θα λατρεψει αυτο που καποιος αλλος δεν εκτιμησε.

που θα φροντισει αυτο που καποιος αλλος τσαλαπατησε.

που θα νοιαστει αυτο που καποιος αλλος κοιταξε με αδιαφορια...

απλα θελει λιγο υπομονη να το βρεις...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εάν σε αγαπούσε και αυτή,θα έκανε ότι της έλεγε η καρδιά της,όχι ότι την συμβούλευε η φίλη της.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε αγαπούσε και αυτή,θα έκανε ότι της έλεγε η καρδιά της,όχι ότι την συμβούλευε η φίλη της.

 

Πείτε μου, θα υπήρχε ποτέ άντρας που να συμβούλευε τον φίλο του να χωρίσει την γκόμενά του ή να μην την παίρνει τηλέφωνο και τέτοιες π@π@ριές?

Μόνο οι γυναίκες ''φίλες'' γουστάρουν να μπλέκονται στα προσωπικά των αλλωνών...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου, θα υπήρχε ποτέ άντρας που να συμβούλευε τον φίλο του να χωρίσει την γκόμενά του ή να μην την παίρνει τηλέφωνο και τέτοιες π@π@ριές?

Μόνο οι γυναίκες ''φίλες'' γουστάρουν να μπλέκονται στα προσωπικά των αλλωνών...

 

πιστεψε με...εχω μαθει για περιπτωση που ο αδερφος του ανδρα προσπαθουσε να χωρισει το ζευγαρι!και φυσικα του ελεγε να μην την παιρνει τηλεφωνο,να της κανει νερα και αλλα τετοια χαζα.

η ανοησια δεν ειναι προνομιο μονο ενος φυλου,αλλα και των δυο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σαν και αυτό που λέει καλύτερα να είναι μέσα σε ένα δωμάτιο με 10 άντρες παρά με μία φίλη της.Πιο πολύ εμπιστοσύνη θα είχα.
Link to comment
Share on other sites

Σαν και αυτό που λέει καλύτερα να είναι μέσα σε ένα δωμάτιο με 10 άντρες παρά με μία φίλη της.Πιο πολύ εμπιστοσύνη θα είχα.

 

δεν ξερω ποιος μου την ειπε παντος ειχε μεγαλο δικιο....

σε λιγο θα φτασουμε σε σημειο να κοιταμε πρωτα την φιλη κ μετα να ξεκιναμε

κατι με μια κοπελα....

οπως με τις πεθερες ενα πραγμα... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Και να την γνώριζε απο παλιά ωστε να ξέρει τι χαρακτήρας είναι να έλεγα εντάξει κάτι παει και έρχεται.Την ξέρει μόνο 2 εξάμηνα.
Link to comment
Share on other sites

delete παρακαλώ

 

delete παρακαλώ

 

delete παρακαλώ

 

delete παρακαλω

 

delete παρακαλώ

 

delete παρακαλώ

 

delete παρακαλώ

 

delete παρακαλώ

 

Δηλαδή για να καταλάβω,χρησιμοποίησες το φόρουμ για να πάρεις βοήθεια για το πρόβλημά σου,δέχτηκες τις όποιες συμβουλές από τα υπόλοιπα μέλη και μετά αποφάσισες να σβήσεις σχεδόν όλα σου τα μηνύματα αδιαφορώντας για την εικόνα και την συνέχεια του thread; Πολλά συγχαρητήρια..

Όχι μόνο δεν θα σου σβήσω τα posts αυτά αλλά θα επαναφέρω και τα αρχικά μηνύματα για να επανέλθει η κανονική ροή της συζήτησης.

Περισσότερος σεβασμός την επόμενη φορά στον χώρο που σε φιλοξενεί και στα μέλη που σε διαβάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ισως φοβηθηκε οτι καποιος γνωστος του μπορει να τα δει και να μην θελει, αλλα αυτο θα επρεπε να ληφθει υπ οψην πριν το ποσταρισμα.

Να και καπου που χρησιμεψε η μη δυνατοτητα διαγραφης μυνηματων που συζητουσαμε στο thread της βελτιωσης του φορουμ.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...;Είμαι λακαμας που συμφώνησα για μια εβδομάδα ή έπρεπε να το λήξω σήμερα;

 

Χαλαρά ναι

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια μια βοηθεια,τσακωθηκα χθες το βραδι με την κοπελα μου&σημερα το μεσημερι που ξαναμιλησαμε καποια στιγμη τσιτωθηκε&μου λεει.."ενταξει ρε λεωνιδα νομιζα οτι ημουν η κοπελα σου,παω να κανω ενα μπανιο,γεια''..της λςω μην τολμησεις να μου το κλεισεις,μου λεει παω να κανω ενα μπανιο γεια!!!&μου το κλεινει..φυσικα δεν προκειται να την παρω!!εχει αδικο&πολυ λιγο δικιο..εξακριβωμενα επειδη μιλησα με φιλους/φιλες!!!το θεμα ειναι..με αυτο που μου ειπε σημαινει οτι με χωρισε,σωστα.....??:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πολυ τσαμπουκας επεσε και απο τις 2 πλευρες... Δε γνωριζω την αιτια του τσακωμου αλλα με αυτη τη φραση ή σε χωρισε μια και καλη πλαγιως ή σου λεει οτι δε παμε καλα και το τελος ερχεται.... Μια συμβουλη ασε τι λενε οι φιλοι και οι φιλες. Το σπασμενο τηλεφωνο θα παιξετε?
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πολυ τσαμπουκας επεσε και απο τις 2 πλευρες... Δε γνωριζω την αιτια του τσακωμου αλλα με αυτη τη φραση ή σε χωρισε μια και καλη πλαγιως ή σου λεει οτι δε παμε καλα και το τελος ερχεται.... Μια συμβουλη ασε τι λενε οι φιλοι και οι φιλες. Το σπασμενο τηλεφωνο θα παιξετε?

 

ειναι μακρια για να την δω..εγω το πηρα οτι με χωρισε!!!απλα ζηταω&μια δευτερη γνωμη..αφου νομιζε οτι ηταν κοπελα μου,τωρα καταλαβε οτι δεν ειναι,σωστα..??

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,τσακωθηκα χθες το βραδι με την κοπελα μου&σημερα το μεσημερι που ξαναμιλησαμε καποια στιγμη τσιτωθηκε&μου λεει.."ενταξει ρε λεωνιδα νομιζα οτι ημουν η κοπελα σου,παω να κανω ενα μπανιο,γεια''..της λςω μην τολμησεις να μου το κλεισεις,μου λεει παω να κανω ενα μπανιο γεια!!!&μου το κλεινει..φυσικα δεν προκειται να την παρω!!εχει αδικο&πολυ λιγο δικιο..εξακριβωμενα επειδη μιλησα με φιλους/φιλες!!!το θεμα ειναι..με αυτο που μου ειπε σημαινει οτι με χωρισε,σωστα.....??:worry:

 

οχι.σημαινει πως νιωθει πως την θετεις εκτος σχεσης,ερχεται δευτερη,τριτη, τεταρτη στις προτεραιοτητες σου κτλ κτλ.

συμβουλη ή καλυτερα,γνωμη μου ειναι να την παρεις ενα τηλ,να βρεθειτε και να μιλησετε ηρεμα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειναι μακρια για να την δω..εγω το πηρα οτι με χωρισε!!!απλα ζηταω&μια δευτερη γνωμη..αφου νομιζε οτι ηταν κοπελα μου,τωρα καταλαβε οτι δεν ειναι,σωστα..??

 

Οτι γραφει η FREAK_OF_NATURE.

Οι απειλες (μην τολμησεις...) δε βοηθουν τη συζητηση, ακομη και οταν μαλωνετε :O

Link to comment
Share on other sites

θες να μας δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες..??

 

για αρχη,ειμαι 17.5 και η σχεση,ηταν η 1η *και απ 2 πλευρες* και ξεκινησε στα 15,η κοπελα ηταν στην ηλικια μ (η διαφορα μας,καποιοι μηνες)..την γουσταρα πολυ στην αρχη αν κ εμφανισιακα δεν μ πολυαρεσε αλλα με τραβουσε ο χαρακτηρας/συμπεριφορα της,να πω πως αυτη εκανε την 1η κινηση.. ΔΕΝ ειμαι απ αυτους σαν χαρακτηρας που θα ψαχνουν κοπελα για να την δειχνουν στους φιλους τους (ω και τι γκομενα χτυπησα και το να κ το αλλο)..

με τα πολλα,μαλωναμε συνεχεια τον τελευταιο μηνα κ ειχαμε ξαναχωρισει 2 φορες,αλλα καμια σαν την τελευταια,και επειδη 2.5 χρονια εχω μαθει πολλα για την ηλικια μου,ξερω οτι δεν ξαναφτιαχνεται,οχι οτι το επιδιωκω κιολας.

 

*να προσθεσω,πως μεσα σ αυτα τα 2.5 χρονια που τωρα νιωθω ηλιθιος που τα χασα,ειχα αρκετες ευκαιριες με αλλες κοπελες αλλα τις εκανα ολες στην ακρη γι αυτην....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδιά,θέλω γνώμη...

η κολλητή μου,γνώρισε ένα παιδί μέσω ίντερνετ..τυχαία...δε το ξέρει παρά 7-10 μέρες,μιλάνε με μαιλ σμς κλπ... της ζήτησε να βγούν για ενα καφέ..με ρώτησε λοιπόν,τι γνώμη μου..εγώ δεν έχει εμπειρία για μέσω ίντερνετ σχέσεις,ραντεβού κλπ

 

θα μπορούσε κάποιος να πει τη γνώμη του; αξίζει; να το τολμήσει;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...