Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Μια απλη μεθοδος.Δεν βλεπεις αυτον/η που γουσταρεις και με τον καιρο κατι θα γινει.Ασχολησε με κατι αλλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια απλη μεθοδος.Δεν βλεπεις αυτον/η που γουσταρεις και με τον καιρο κατι θα γινει.Ασχολησε με κατι αλλο.

Αφού είπε οτι δε μπορεί να το κάνει... :p

Link to comment
Share on other sites

Να βρεις άλλη γκόμενα.

Αν εφαρμόσεις την τακτική που λες, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να κολλήσεις περισσότερο.

 

Και αυτό λίγο δύσκολο γιατί το μόνο που γίνεται όταν εμφανίζεται μια νέα γκόμενα είναι να γίνεται αυτομάτως η σύγκριση με την παντρεμένη και να απορρίπτεται(μιλάμε περί χοντρού κολληματος)..μόνο αν βρεθεί μια καλύτερη από την παντρεμένη θα ξεκολλήσει το μυαλό..ευχαριστώ, αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια παντρεμένη αν θα έκανε αυτό που έγραψα πιο πάνω και γενικότερα το σκεπτικό της στο θέμα..(καλύτερα νομίζω θα ήταν να μεταφερθούν τα μηνύματα στο "σχέσεις και προβλήματα"(κάπως έτσι λέγεται) ας το κάνει κάποιος μοντ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη μεθοδος.Δεν βλεπεις αυτον/η που γουσταρεις και με τον καιρο κατι θα γινει.Ασχολησε με κατι αλλο.

 

Εύκολο να το λες, αλλά δύσκολο να το εφαρμόζεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω παιδια οτι ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος,και συνεπως ο καθε ενας απο εμας θα ηθελε διαφορετικο τροπο!

Πιστευω ομως ατρανταχτα σε αυτο που λενε:''ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος''

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ρε τεο, μπλεξιμο με παντρεμενη σημαινει ενα κ μονο πραγμα. Κ αυτο δεν ειναι ουτε να παιζεις κουμπαρες, ουτε να ειστε φιλαρακια, ουτε να καλυπτεις συναισθηματικές αναγκες (αν κ με την μ... που τραβαμε οι αντρες σημερα, ποτε δεν ξερεις)...

Συνεπως κολημμα με αυτό λίγο δυσκολο να φαει, αλλα αν φαει τοτε 2 τινα θα συμβαίνουν, είτε γνωρισε τον έρωτα της ζωής του (1%) είτε γενικότερα εχει λιγες εμπειρίες (99%)

Στην πρώτη περίπτωση σηκώνω τα χέρια ψηλά, στη δεύτερη βρίσκεις κάποια άλλη κ πας παρακάτω, φτυνοντας κ τα κουκουτσια κ κανεις κ το σταυρο σου που δε σε εκαναν τσακωτο (που λεει κ ο χαρυ κλυν)

 

κ μην ξεχνας ποτε...τρώγοντας έρχεται η όρεξη (αυτο για το να πας παρακάτω που λεγαμε)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό λίγο δύσκολο γιατί το μόνο που γίνεται όταν εμφανίζεται μια νέα γκόμενα είναι να γίνεται αυτομάτως η σύγκριση με την παντρεμένη και να απορρίπτεται(μιλάμε περί χοντρού κολληματος)..μόνο αν βρεθεί μια καλύτερη από την παντρεμένη θα ξεκολλήσει το μυαλό..ευχαριστώ, αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια παντρεμένη αν θα έκανε αυτό που έγραψα πιο πάνω και γενικότερα το σκεπτικό της στο θέμα..(καλύτερα νομίζω θα ήταν να μεταφερθούν τα μηνύματα στο "σχέσεις και προβλήματα"(κάπως έτσι λέγεται) ας το κάνει κάποιος μοντ)

Μπορεί να μην είναι καλύτερη, αλλά θα είναι διαθέσιμη ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ. Κάτι που κατά τη γνώμη μου υπερκαλύπτει τα τυπικά κριτήρια που θέτει κάποιος για να "εγκρίνει" κάποια.

Αν πάλι δε μπορείς να κάνεις τέτοιους συμβιβασμούς, απλά συνεχίζεις το ψάξιμο επ' αόριστον :p

 

Εύκολο να το λες, αλλά δύσκολο να το εφαρμόζεις..

Δεν είπε κανείς οτι είναι εύκολο.

 

Κάποτε θα ξυπνήσεις και θα καταλάβεις πάντως. Είτε με τον κακό τρόπο (σε πιάσουν/σε παρατήσει επειδή θα βαρεθεί να τρέχεις από πίσω σαν το σκυλί/πιάσεις πάτο και σιχαθείς τον εαυτό σου), είτε με τον καλό (βρίσκοντας μια καλύτερη). Μακάρι να γίνει με το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και συμφωνώ περί χρόνου,τρώγοντας κτλ..

 

Δηλαδή η περίπτωση που λέω εγώ den υπάρχει περίπτωση να έχει επιθυμητα αποτελέσματα...;

Δηλαδή να την ξεπεράσω έχοντας την από κοντά και να μείνουμε απλά ως φίλοι..(μην πείτε πως οι παντρεμένες den έχουν φίλους και οτι κάτι πρέπει να παίζει αναγκαστικά, επίσης να προσθέσω εδώ οτι εδώ που βρίσκεται den έχει παρέα,παρά μόνο 1 φιλη που τη βλέπει αραιά και που )

 

 

 

Υπενθυμίζω οτι θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη μιας παντρεμένης αν βρισκόταν σε μια τέτοια θέση, τι θα έκανε και τι θα σκεφτόταν..(τα μηνύματα θα μεταφερθούν στο σωστό θέμα όταν τα δει ο μοντ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και συμφωνώ περί χρόνου,τρώγοντας κτλ..

 

Δηλαδή η περίπτωση που λέω εγώ den υπάρχει περίπτωση να έχει επιθυμητα αποτελέσματα...;

Δηλαδή να την ξεπεράσω έχοντας την από κοντά και να μείνουμε απλά ως φίλοι..(μην πείτε πως οι παντρεμένες den έχουν φίλους και οτι κάτι πρέπει να παίζει αναγκαστικά, επίσης να προσθέσω εδώ οτι εδώ που βρίσκεται den έχει παρέα,παρά μόνο 1 φιλη που τη βλέπει αραιά και που )

 

 

 

Υπενθυμίζω οτι θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη μιας παντρεμένης αν βρισκόταν σε μια τέτοια θέση, τι θα έκανε και τι θα σκεφτόταν..(τα μηνύματα θα μεταφερθούν στο σωστό θέμα όταν τα δει ο μοντ)

Όχι...

 

Αφού ξέρει πως τη θέλεις και μένεις μαζί της για να την ξεπεράσεις κτλ (εκτός κι αν κατάλαβα λάθος), με τον καιρό θα ξεπέφτεις στα μάτια της γιατί θα καταλάβει οτι είσαι απελπισμένος. Και αφού θα ξέρει πως είσαι απελπισμένος, θα το εκμεταλλευτεί δεόντως, για να καλύπτει τα κενά που της αφήνει ο άντρας της (όχι τα ερωτικά :p), για να σου κλαίγεται για κάθε είδους θέμα, για να έχει κάποιον όταν θέλει να βγει τη βόλτα της για καφέ, μέχρι να φτάσει στο σημείο να σου διηγηθεί το προχτεσινό πήδημα με τον κηπουρό γιατί δεν την καλύπτει σεξουαλικά ο άντρας της. Κοινώς θα είσαι το emotional tabon της που λένε και στο εξωτερικό. Ενίοτε θα σου κάνει και τα γλυκά μάτια για να μην την παρατήσεις, μέχρι να σε παρατήσει η ίδια όταν βαρεθεί.

 

Και δε θα μπορείς να παίξεις το ρόλο του εραστή ποτέ, γιατί από την αρχή οι συνθήκες σε ανάγκασαν να παίξεις το ρόλο του φίλου. Κι όσο τον έπαιζες τόσο πιο βαθιά έμπαινες σε αυτόν.

 

Ο μόνος τρόπος να έχει αποτελέσματα είναι να παίξεις το ρόλο του εραστη από την αρχή. Αν σε θέλει κι αυτή, θα στο πει/δείξει. Φιλίες και τέτοια ξέχνα τα. Φίλες έχει. Αν χρειάζεται κι άλλες ας ψάξει να βρει. :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και συμφωνώ περί χρόνου,τρώγοντας κτλ..

 

Δηλαδή η περίπτωση που λέω εγώ den υπάρχει περίπτωση να έχει επιθυμητα αποτελέσματα...;

Δηλαδή να την ξεπεράσω έχοντας την από κοντά και να μείνουμε απλά ως φίλοι..(μην πείτε πως οι παντρεμένες den έχουν φίλους και οτι κάτι πρέπει να παίζει αναγκαστικά, επίσης να προσθέσω εδώ οτι εδώ που βρίσκεται den έχει παρέα,παρά μόνο 1 φιλη που τη βλέπει αραιά και που )

 

Να πω κι εγω τη γνωμη μου..

Φυσικα κ το να διατηρεις φιλικες σχεσεις με καποια που σ'αρεσει κ να βγαινετε με σκοπο να την ξεπερασεις μαλλον θα φερει αντιθετο αποτελεσμα..

Νομιζω οτι αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να το παρεις αποφαση οτι καιρος ειναι να την ξεπερασεις!Νομιζω οτι δεν το εχεις κανει κ οτι θελοντας να μεινεις φιλος μαζι της κ καλα για να την ξεπερασεις μεσα σου κρυβεις μια ελπιδα οτι "κατι" θα γινει!

(αυτη ειναι μονο η δικη μου εντυπωση κ μπορει να πεφτω κ εξω,ελπιζω να μην παρεξηγηθω:p)

Ο καλυτερος τροπος λοιπον για να την ξεπερασεις ειναι να το παρεις αποφαση!Να πεις τερμα,να σταματησεις να τη σκεφτεσαι,να τη βλεπεις και να αρχισεις να γεμιζεις τη ζωη σου με αλλα πραγματα(κ οχι απαραιτητα να ψαχνεις για καποια αλλη).Για μενα αυτο ειναι η μονη λυση. :)

Το κακο ειναι οτι συνηθως οταν το κολλημα ειναι μεγαλο,χρειαζομαστε ενα "γερο" χτυπημα για να ξεκολλησουμε πραγμα το οποιο ελπιζω να μη σου συμβει!

Α κ οι παντρεμενες εχουν οντως φιλους.Αλλα οι πραγματικοι φιλοι εχουν αμοιβαια φιλικα κ μονο αισθηματα ο ενας για τον αλλο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Η επιστήμη μίλησε. Φταίνε τα γονίδια!

 

"There’s news for women who want a man who bonds instead of a James Bond: Scientists have identified a common genetic variation that appears to weaken a man’s ability to emotionally attach to one partner."

 

http://www.sciencenews.org/view/generic/id/36069/title/Gene_linked_to_commitment-phobia

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

η μεγαλητερη σχεση που ειχα κρατησε 31 χρονια.

 

την παντρεφτηκα:) ειμαστε ακομα μαζι:lol:

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Τα κορίτσια τα αγαπάμε.

Αν καταλαβαίναμε και τη γλώσσα που μιλάνε θα ήταν ακόμα καλύτερα τα πράματα

Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

Τα κορίτσια τα αγαπάμε.

Αν καταλαβαίναμε και τη γλώσσα που μιλάνε θα ήταν ακόμα καλύτερα τα πράματα

 

Δεν είναι δύσκολο..Απλά όταν σας μιλάμε να μας ακούτε..:D

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σήμα. :p

 

Ε τότε ή κουνιέσαι από την θέση σου για να πιάσει σήμα ή αλλάζεις συσκευή λήξης...:lol:

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε ή κουνιέσαι από την θέση σου για να πιάσει σήμα ή αλλάζεις συσκευή λήξης...:lol:

 

ληψης?

 

 

ή αν δεν κανει τπτ απο αυτα αναζητας αλλο συνομιλητη.:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ληψης?

 

 

ή αν δεν κανει τπτ απο αυτα αναζητας αλλο συνομιλητη.:)

 

 

Ναι λήψης ήθελα να γράψω...Δεν έχω πιει καφέ ακόμα και είμαι κάπως...

 

Και ναι αν δεν κάνει τπτ από τα παραπάνω απλώς αναζητάς άλλον συνομιλητή..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ναι λήψης ήθελα να γράψω...Δεν έχω πιει καφέ ακόμα και είμαι κάπως...

 

Και ναι αν δεν κάνει τπτ από τα παραπάνω απλώς αναζητάς άλλον συνομιλητή..

 

Για να του τα ζαλίσεις,μόνο το να μιλάτε λιγότερο δεν σκεφτήκατε,καθόλου πρακτικές,τι διάολο?Γυναίκες είσαστε?:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε ή κουνιέσαι από την θέση σου για να πιάσει σήμα ή αλλάζεις συσκευή λήξης...:lol:

 

Τελετή Λήξης. :p

Link to comment
Share on other sites

Για να του τα ζαλίσεις,μόνο το να μιλάτε λιγότερο δεν σκεφτήκατε,καθόλου πρακτικές,τι διάολο?Γυναίκες είσαστε?:p

 

Αν ξέρουμε ότι μας ακούτε εκεί που είστε τότε πίστεψέ με θα μιλάμε λιγότερο..Αν ξέρουμε ότι δεν μας ακούτε τότε μιλάμε διπλάσια..Απλά τα πράγματα...:)

 

Τελετή Λήξης. :p

 

Αν δεν μας προσέχετε ναι..τελετή λήξης της σχέσης...:p

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρουμε ότι μας ακούτε εκεί που είστε τότε πίστεψέ με θα μιλάμε λιγότερο..Αν ξέρουμε ότι δεν μας ακούτε τότε μιλάμε διπλάσια..Απλά τα πράγματα...:)

 

Μπράβο,πολύ ώριμο να μιλάς σε κάποιον τα διπλάσια όταν δε σε ακούει ή να τον χωρίζεις επιδή δεν το κάνει με όλη του την αφοσίωση http://www.youtube.com/watch?v=gKGHlOnRULk&feature=related

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο,πολύ ώριμο να μιλάς σε κάποιον τα διπλάσια όταν δε σε ακούει ή να τον χωρίζεις επιδή δεν το κάνει με όλη του την αφοσίωση http://www.youtube.com/watch?v=gKGHlOnRULk&feature=related

 

Επίσης, είναι πολύ ώριμο να θεωρείτε ότι μια σχέση πρέπει να είναι κάπως έτσι :

 

-Γεια τι κάνεις;

-Καλά είμαι, εδώ σπίτι..

-Κι εγώ εδώ. Θα βγεις το βράδυ;

-Ναι, θα πάω για ποδόσφαιρο με τα παιδιά.

-Α.

-Ναι.

-Καλά, τα λέμε.

-Γεια.

 

:rolleyes:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο,πολύ ώριμο να μιλάς σε κάποιον τα διπλάσια όταν δε σε ακούει ή να τον χωρίζεις επιδή δεν το κάνει με όλη του την αφοσίωση http://www.youtube.com/watch?v=gKGHlOnRULk&feature=related

 

1ον δεν θυμάμαι να είπα ότι το κάνω εγώ..Εγώ μίλησα γενικά για το ότι αυτό για το οποίο σας κατηγορούν οι περισσότερες γυναίκες είναι έλλειψη επικοινωνίας και συζήτησης..Και δεν είχα στο μυαλό μου το video που πόσταρες...

 

Επίσης, είναι πολύ ώριμο να θεωρείτε ότι μια σχέση πρέπει να είναι κάπως έτσι :

 

-Γεια τι κάνεις;

-Καλά είμαι, εδώ σπίτι..

-Κι εγώ εδώ. Θα βγεις το βράδυ;

-Ναι, θα πάω για ποδόσφαιρο με τα παιδιά.

-Α.

-Ναι.

-Καλά, τα λέμε.

-Γεια.

 

:rolleyes:

 

:X..Τέτοιες "ώριμες" σχέσεις είχα στο γυμνάσιο να πω..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

 

:X..Τέτοιες "ώριμες" σχέσεις είχα στο γυμνάσιο να πω..

 

Είναι καθαρά η ουσία,χωρίς σάλτσες και άχρηστες πληροφορίες..όλα τα περιττά είναι κατανοητά στους άνδρες και den χρειάζονται σάλτσες ενώ αντίθετα στις γυναίκες πρέπει να αναλύεις και το πιο απλό (αυτονόητο για το αντρικό μυαλό/τρόπο σκέψης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...