Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Αυτή η διακριτικότητα συνήθως είναι που σε στέλνει στη friend-zone και μετά δεν έχει επιστροφή.

 

Γιατί είναι χοντρόπετσοι; Επειδή ενδιαφέρονται για κάποια και της το δείχνουν ξεκάθαρα από την πρώτη στιγμή (έστω και με λάθος τρόπο); Άσε τα ύπουλα λοιπόν και δείξε οτι τη θέλεις ερωτικά και όχι φιλικά από το πρώτο λεπτό αν γίνεται.

 

Μα αυτο ειναι το θεμα..Ο λαθος τροπος!Εννοειται να της δειξει οτι το ενδιαφερον του ειναι ερωτικο αλλα μην κανει βιαστικες κ λαθος κινησεις!Να κανει μια σωστη προσεγγιση;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο λέμε. Σωστή προσέγγιση αλλά ΓΡΗΓΟΡΑ πριν ξενερώσει ή την καβαλήσει κανάς άλλος χοντρόπετσος :p
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να προσθέσω ότι μένουμε σε χωριό...

 

Είπες τη μαγική λέξη. Ξεπέρασε την κοπέλα όσο πιο γρήγορα γίνεται :ninja:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

 

Freak, ειλικρινά, δεν είμαι και ούτε προσπαθώ να το παίξω 20αρης μιλώντας σαν. Γιατί ποιό το νόημα να το παίξεις Superman εάν είσαι ο Donald Duck;. Μιλάω φυσιολογικά, πάντα σε χαλαρό επίπεδο (χωρίς να προσβάλω ή να χρησιμοποιώ βρισιές φυσικά). Και γιατί να μην θέλει να μιλάει μαζί μου;:confused: Δεν είμαι τόσο στενόμυαλος ώστε να μην μπορώ να κάνω μια συζήτηση... 15 είμαι, όχι 5!

κανεις δεν ειπε πως δεν μπορεις να κανεις συζητηση με μια κοπελα 3 χρονια μεγαλυτερη σου...το θεμα μας νομιζω ειναι αν θα μπορεις να κανεις σχεση

και φτασαμε στο σημειο οπου ειπαμε"εσυ μπορεις.εκεινη ομως?"

Είπες τη μαγική λέξη. Ξεπέρασε την κοπέλα όσο πιο γρήγορα γίνεται :ninja:
γιατι?θα την πουνε οι αλλες χωριατισσες τεκνατζου?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γιατι?θα την πουνε οι αλλες χωριατισσες τεκνατζου?

 

 

Έχω αρκετές φίλες από χωριά. Όταν φοβούνται να κυκλοφορήσουν με τον γκόμενο ενώ υπάρχει μια διαφορά ηλικίας (για π.χ η κοπέλα 19 και ο γκόμενος 27) επειδή ανησυχούν μήπως τους δει κάποιος γνωστός της οικογένειας, τότε φαντάσου τι θα έχουν να λένε για μια 18αρα που κυκλοφορεί με το 15χρονο.

 

Μην ξεχνάς ότι τα χωριά είναι πολύ κλειστές κοινωνίες και τα πράγματα είναι λίγο πιο... οπισθοδρομικά σε κάποια θέματα :O

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εγω στα 18 μου παντως γουσταρα ενα 15αρικο:p

Ε δεν κοιτας και πολυ χαρακτηρα κι ωριμοτητα εκει, απλα μερικα μικρα ειναι κολαση, με το συμπαθειο.:lol::happy:

 

 

Η παιδεραστου της γειτονιας σας.

 

:lol: :lol: :lol:

Εγραψες!

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμασταν μικροί, βιαζόμασταν να μεγαλώσουμε γιατί τα κορίτσια κοιτούσαν τους μεγαλύτερους. Και τώρα που μεγαλώσαμε, τα κορίτσια κοιτάνε τους μικρότερους...Πρέπει να χάσουμε μερικά χρονάκια...

 

Μην το βλεπεις ετσι!

Κοιτανε και προς τα πανω και προς τα κατω (και πλαγιως μη σου πω). :ninja:

 

Απλα με τους μικροτερους ολες οι γυναικες α) τονωνουν τον εγωισμο τους β) συνηθως η σχεση βασιζεται κυριως στο παντελονι και στο πως αυτο κουμπωνει και ξεκουμπωνει.

 

Βεβαια δεν πρεπει να τις κρινουμε αυστηρα μιας και ξερουν τι τις περιμενει στο μελλον...ενας τυπος με κοιλια που θα βγαινει εξω απο το φανελλακι και η τουαλεττα μονιμως με σηκωμενο το καπακι! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια δεν πρεπει να τις κρινουμε αυστηρα μιας και ξερουν τι τις περιμενει στο μελλον...ενας τυπος με κοιλια που θα βγαινει εξω απο το φανελλακι και η τουαλεττα μονιμως με σηκωμενο το καπακι! :p :p

Α να χαθεις, σατυρε, μας κοβεις τα ονειρα!:(:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ήξερα,δεν σας τη δίνει όταν μιλάτε σε κάποιον-α είτε ενδιαφέρεστε είτε όχι και βλέπετε απέναντι σας ένα πρόσωπο ανέκφραστο χωρίς καμία αντίδραση?Δεν μιλάω για μια χυλόπιτα διαρκείας αλλά για το πολικό ψύχος,μα είναι δυνατόν να μεγαλώσεις σε αυτή τη χώρα με τις κάθε είδους αντιδράσεις και να συμπεριφέρεσαι σαν να σε μεγάλωσε ο Μόγλης το παιδί της ζούγκλας?Κάθομαι και μιλάω στην άλλη που την ξέρω 4 χρόνια,και με κοιτάει σαν χάνος,ε σε εκείνο το σημείο έρχεται το τέλος του κόσμου,τέλειωσαν όλες οι εξυπνάδες και αρχίζεις να φιλτράρεις τις ******** που σου απομένουν για να πεις,ε και εγώ κάθομαι,τις λέω,αλλά όχι,ούτε σε αυτές αντίδραση.Δεν με αντιπαθεί,ούτε έχει κάτι στο μυαλό της,όυτε την πρήζω,απλά με γράφει στις μπάλες της και αυτό δεν το χωνεύω εύκολα όσο να 'ναι.Τι σκατά συμβαίνει?Μικρό μυαλό?Κρύο μ***ί?Σακατεμένη κοινωνικότητα?Ξύλο από πρώην γκόμενο?Η ζωή είναι βαρετή χωρίς vicodin?:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ήξερα,δεν σας τη δίνει όταν μιλάτε σε κάποιον-α είτε ενδιαφέρεστε είτε όχι και βλέπετε απέναντι σας ένα πρόσωπο ανέκφραστο χωρίς καμία αντίδραση?Δεν μιλάω για μια χυλόπιτα διαρκείας αλλά για το πολικό ψύχος,μα είναι δυνατόν να μεγαλώσεις σε αυτή τη χώρα με τις κάθε είδους αντιδράσεις και να συμπεριφέρεσαι σαν να σε μεγάλωσε ο Μόγλης το παιδί της ζούγκλας?Κάθομαι και μιλάω στην άλλη που την ξέρω 4 χρόνια,και με κοιτάει σαν χάνος,ε σε εκείνο το σημείο έρχεται το τέλος του κόσμου,τέλειωσαν όλες οι εξυπνάδες και αρχίζεις να φιλτράρεις τις ******** που σου απομένουν για να πεις,ε και εγώ κάθομαι,τις λέω,αλλά όχι,ούτε σε αυτές αντίδραση.Δεν με αντιπαθεί,ούτε έχει κάτι στο μυαλό της,όυτε την πρήζω,απλά με γράφει στις μπάλες της και αυτό δεν το χωνεύω εύκολα όσο να 'ναι.Τι σκατά συμβαίνει?Μικρό μυαλό?Κρύο μ***ί?Σακατεμένη κοινωνικότητα?Ξύλο από πρώην γκόμενο?Η ζωή είναι βαρετή χωρίς vicodin?:p

Σαν τους Αγγλους που σου λένε "Please remain seated during the game"...:lol:

Link to comment
Share on other sites

lowbap, εαν την θες, κάνε κίνηση, αλλά όπως είπαν και οι προηγούμενοι, να δείξεις από την πρώτη στιγμή ότι την θες ερωτικά. Όσο για την διαφορά ηλικίας, δεν είναι πραγματικό πρόβλημα. Στα 15 μου τα είχα με μια 18ρα, που είχε και γκόμενο όταν της την έπεσα. Οπότε μην λέμε ότι θέλουμε, γιατί η ηλικία τον μικρότερο ρόλο παίζει σε αυτές τις περιπτώσεις.;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι έιναι αυτο ρε παιδια!!!

Φετος το καλοκαιρι (τωρα το καταλαβα...ο βλάκας!!!) ολες οι γυναικες σε ηλικια γαμου και μη κοιταζουν μονο τους αντρες που έχουν φράγκα!!!

Τα είδα ολα. Αμα έχεις φραγκα...και μπαζο να είσαι...κούκλο σε βλεπουν.

Ολες φορουν ρουχα και αξεσουν πανω τους που μπορει να κοστίζουν 3000€ και οταν τις πλησιαζεις ρωτανε (αφου σε κοιταξουν απο πανω μεχρι κατω) τι δουλεια κανεις.......

:ninja:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Tι ψαχνεις και συ τωρα,θα βγαλεις ακρη με τις γυναικες????

 

 

Κι οχι τιποτε αλλο,αλλα αμα δεν τα καναν αυτα ο ΠΕτρελης θα παραιμενε λαικος τραγουδιστης.:p:devil:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαφωνω εν μερη...δε ξερω τι γινεται στις πιο πουρέ ηλικιες σα τη δικια σου αλλα λιγο πιο χαμηλα πιστευω οτι οι γυναικες κανουν συνδυασμο..δηλαδη αν εχεις καποια φραγκα αλλα εισαι ψιλοχαλια και δεν εχεις λιγο στυλ,υφος κτλ δε δινουν σημασια..απο την αλλη αν βλεπεσαι εχεις λιγο στυλ,αλλα και καποια φραγκα τοτε σιγουρα οι γυναικες σε προτιμουν πολυ περισσοτερο απο εναν αλλο που εχει το ιδιο πακετο χωρις ομως τα "φραγκα"..
Link to comment
Share on other sites

Κι οχι τιποτε αλλο,αλλα αμα δεν τα καναν αυτα ο ΠΕτρελης θα παραιμενε λαικος τραγουδιστης.:p:devil:

 

Φιλε εχεις απολυτο δικιο όπως το γνωστο-σωστο ασμα!!!!

ΞΥΠΝΑ ΘΑΝΑΣΗ

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

διαφωνω εν μερη...δε ξερω τι γινεται στις πιο πουρέ ηλικιες σα τη δικια σου αλλα λιγο πιο χαμηλα πιστευω οτι οι γυναικες κανουν συνδυασμο..δηλαδη αν εχεις καποια φραγκα αλλα εισαι ψιλοχαλια και δεν εχεις λιγο στυλ,υφος κτλ δε δινουν σημασια..απο την αλλη αν βλεπεσαι εχεις λιγο στυλ,αλλα και καποια φραγκα τοτε σιγουρα οι γυναικες σε προτιμουν πολυ περισσοτερο απο εναν αλλο που εχει το ιδιο πακετο χωρις ομως τα "φραγκα"..

 

Ε καλα αυτο λογικο ειναι.Εμεις μιλαμε αν θα προτημισουν εναν που εχει στυλ και υφος οπως λες χωρις λεφτα η καποιον αλλο που εχει μονο λεφτα.Αμα εχει και τα δυο εννοειται πως δεν θα την χαλασει και δεν διαφωνω να ειναι μαζι του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ο αντρας παιρνει 2 γυναικες και οχι μια[parental advisory] πεθερα[/parental advisory] ,επισης θα ανεχεται την γκρινια της και τα προσεχε,μην τρεχεις κλπ κατα την οδηγηση.Οποτε κατι δεν πρεπει να κερδισει κι αυτος???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι οι αντρες δεν ψαχνουν πλουσια γυναικα?

Οχι δεν ξαχνουν. Τουλαχιστον ετσι όπως το κανουν αυτές. Αν τους "κάτσει" δεν θα πουν οχι αλλα οχι με σκοπο της ζωης τους (λιγο υπερβολικο αυτο )

Γενικα δεν μιλαω μονο για την ομορφια αλλα και την προσωπικοτητα και αλλα γενικα στοιχεια. Πολλες ψαχνουν δικηγορο,γιατρο,μηχανικο..κλπ

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

γιατι οι αντρες δεν ψαχνουν πλουσια γυναικα?

Οχι, γιατι προεχει ο ωραιος κ*λος και τα βυζα!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι έιναι αυτο ρε παιδια!!!

Φετος το καλοκαιρι (τωρα το καταλαβα...ο βλάκας!!!) ολες οι γυναικες σε ηλικια γαμου και μη κοιταζουν μονο τους αντρες που έχουν φράγκα!!!

Τα είδα ολα. Αμα έχεις φραγκα...και μπαζο να είσαι...κούκλο σε βλεπουν.

Ολες φορουν ρουχα και αξεσουν πανω τους που μπορει να κοστίζουν 3000€ και οταν τις πλησιαζεις ρωτανε (αφου σε κοιταξουν απο πανω μεχρι κατω) τι δουλεια κανεις.......

:ninja:

 

Αν έφτασες στα 36 για να το καταλάβεις αυτό, maybe you should get out more. Δεν ξέρω, λέω.

 

Οι γυναίκες πάντως που σκέφτονται αποκλειστικά έτσι:

  • είναι ηλίθιες
  • θα βρουν τον άντρα που θα τους αξίζει (κάποιον που θα τις κερατώνει, δέρνει ή στην τελική κάποιον τελείως μ**κα. Άρα και τα παιδιά τους μα**κες θα βγουν
  • πολλές εκτός από ηλίθιες είναι και μπάζα. Που πας μωρή που θες άντρα πλούσιο, έξυπνο, καλλιεργημένο και παιδαρά ταυτόχρονα; Τη φάτσα σου στον καθρέφτη και το σώμα σου τα έχεις δει;

 

δε ξερω τι γινεται στις πιο πουρέ ηλικιες σα τη δικια σου

 

:lol::lol:

 

Άσε φίλε στις πιο πουρέ ηλικίες τα πράγματα έχουν ξεφύγει εντελώς

 

PS: Kαλό κλείδωμα πάντως μιας και υπάρχουν άπειρα θέματα για σχέσεις, γκόμενες, προβληματισμούς, της είπα μου είπε κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...