Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Treloparea, μαλλον δεν εχεις ερωτευτει ποτε...γιατι αν ειχες ακομα και τα 2 δευτερολεπτα θα σου ηταν επιπονα μακρια του..! Τουλαχιστον μην εισαι τοσο απολυτη στις αποψεις σου, κρατα μια επιφυλαξη λογω ηλικιας και εμπειριων. Εδω εχουν κρατηθει σχεσεις Ελλαδα-εξωτερικο για χρονια, το Αθηνα-Θεσσαλονικη βρηκες υπερβολικο; Πραγματικα ειμαι κι εγω speechless με τα λεγομενα σου...:wacko:

 

Έχω ερωτευτεί και (αν θες πίστεψέ το) μάλιστα 3 φορές. Αλλά κάτι τέτοιες κινήσεις δεν με εξιτάρουν.

 

Προτιμώ να είμαι στη σχολή και να ξέρω ότι σε 2 ώρες θα τον δω και θα είμαστε μαζί όλη νύχτα. Το συναίσθημα αυτό πιστεύω ότι δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο. Το να περιμένεις πως και πως πότε θα τον ξαναδείς.

 

Για μένα σχέση δεν μπορεί να υπάρξει έτσι (μεγάλη απόσταση). Εγώ θέλω να τον έχω τον άλλο δίπλα μου. Να ξέρω ότι ό,τι κι αν χρειαστώ, ένα τηλέφωνο να του κάνω, έχει έρθει σπίτι μου. Αν μου έρθει μέσα στη μέση της νύχτας να πάω βόλτα, του στέλνω μήνυμα κι έρχεται και με παίρνει (αν είναι ξύπνιος βέβαια).

 

Μπορεί να φαίνομαι κυνική από αυτά που λέω, απλά εγώ το βλέπω αλλιώς. Προσοχή, δεν λέω ότι είναι κακό σαν σκέψη να είμαι στο σχολείο και να μου τη βαρέσει και να θέλω να τον δω. Άλλωστε και σε εμένα μου έχει τύχει άπειρες φορές. Αλλά προτιμώ την αγωνία του ότι θα τον δω σε λίγο...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να πω...:worry:

μ'εχεις στειλει αυτη τη στιγμη.

δηλαδη εσυ μπορει να θελεις εναν ο οποιος μενει θεσσαλονικη,αλλα λογω αποστασης σκοτωνεις τα συναισθηματα σου,γιατι δεν ειναι κοντα σου.

δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.

δεν εχει σημασια αν κρατησει η σχεση αυτη ή οχι.

απλα αν δεν δοκιμασεις και δεν κανεις υπομονη....φυσικα δεν θα πετυχει.

εδω ο ερωτας δεν κοιτα χρονια....κοιταει αποστασεις??

απλα,οταν εσυ εισαι ερωτευμενος με μια κοπελα ή ενα αγορι,δεν σε νοιαζει που ειναι αυτος,δεν σε νοιαζει ποσα χιλιομετρα σας χωριζουν..σε νοιαζει ομως εκει που ειναι να σε σκεφτεται και να εχεις την εντυπωση οτι εστω και για λιγο εκεινη την στιγμη ειναι διπλα σου.

καλημερα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Παρότι αυτό το πόστ ταιριάζει στο Θέμα : αφιερώστε στον Συμφορουμίτη σας, εγώ θα αφιερώσω σε όλους και όλες την τελευταία επιτυχία της Αποστολίας Ζώης με την ευγενική συμμετοχή του Γιάννη Τσιμιτσέλη : Το λίπστικ!

 

Αυτό το τραγούδι είναι βγαλμένο από τη ζωή :p και δεν έχει σχέση με την πιθανή απιστία που σκέφτεται η κυρία που τραγουδάει (καλά, τραγούδι είναι, δεν θεωρώ πως το πιστεύει εεεε), αλλά με τη μόνιμη , ασυγχώρητη βαρεμάρα και ωχαδερφισμό που κυριεύει και τα δύο φύλα και σκέφτονται φυλετικά και όχι ανθρωπιστικά, έναντι του ανθρώπου που έχουν επιλέξει να είναι δίπλα τους!

Θα έπρεπε να σπάσουμε το κατεστημένο και να βλέπουμε τον άνθρωπο, χωρίς φύλο για να μπορούμε να κρίνουμε και να συμπεριφερόμαστε σωστά! ( με κατάλαβε κανείς?, εγω πάντως καθώς ξανακοιτάω ότι έγραψα δυσκολεύομαι! χαχ...)

 

Περηφάνεια και Προκατάληψη , αυτό τα λέει όλα...: :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

αμεεεεεεεεεεεεε

σε καταλαβαμε :)

 

 

 

υγ.καιρο εχω να σε δω εσενα :p ας ειναι καλα ο κυνηγος που με ενημερωνει...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Paidia help!!!Kati pou egine prosfata an kai einai opws eida idia periptwsi panw katw me kapoies alles tha tin pw.Loipon itan kapoia pou tin eroteutika trela molis tin eida mazi me enan filo mou kai otan tou tin edeiksa eipe oti tin gnwrize.Olo to kalokairi ginotan paixnidi me ta matia mexri na gnwristoume.Meta apo ekeini tin mera omws logo kapoiwn peristatikwn den mporousa na tis milisw(oloi mou legan oti itan polu ntropali gia na erthei ekeini)kai apla epeftan maties kai oloi mou elegan oti sigoura tha ginotan kati metaksi mas.Otan meta apo 1,5 mina tis esteila minima ekeini mou milouse omorfa otan omws to pigaina to thema na brethoume 2 fores tis zitisa tin mia apantise kati asxeto kai tin alli oxi oti den tha ebgaine katholou....Ti pisteuetai?Na ksenerwse?I paizei kati allo?Thanks

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

πες μας και ηλικιες...

ετσι οπως τα λες παντως μπορει να συμβαινουν 1002

να μην 8ελει,να ετυχε κατι,να ντρεπεται...πολλα...παρα πολλα!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

18-19 ti allo na pw dld??den arkoun auta?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει σοβαρότητο πρόβλημα σε μια σχέση στο θέμα της δυσανάλογης ευφυίας καθώς και γνώσεων και δεν μπορείς να ανοίξεις καμια -ΑΠΟΛΫΤΩΣ ΚΑΜΙΑ- συζήτηση εκτός απο ρεφλέ-ντεκαμπάζ άντε και περμαναντ:blink: , τι γίνεται??

 

Πως μπορεί να συνεχίσει?

 

Δεν είναι για πλάκα, και δε γελάω.

Σήμερα που βγήκαμε, γυρνούσαμε με το λεωφορείο οπότε και με ρωτάει:¨Γιατί ο οδηγός περνάει τα φανάρια με πράσινο, να μας σκοτώσει θέλει?¨:confused: :confused:

Μόλις ένα που? μπόρεσε να μου ξεφύγει..

Μετά το σοκ, έκατσα και μίλησα μαζί της καθώς και τι ρωτούσα τι κάνω εγώ στα φανάρια.

Επέμενε οτί σταματάω στο πράσινο και ξεκινάω στο κόκκινο..:blink: :blink:

 

Μετά από ώρα συζήτησης παραδέχτηκε πως νόμιζε οτί μόνο ένα φανάρι υπάρχει αυτό των πεζών και οι οδηγοί σύμφωνα με αυτόο σταματούν-προχωρούν:wacko: :wacko:

 

@DIaole : Εγώ θα σου πρότεινα, από την αρχή να της τα ρίξεις κανονικά

: Πές την οτι σου αρέσει και ότι θέλεις να κάνεις κάτι μαζί της και για να μη σπαταλάς το χρόνο ρώτα την αν ενδιαφέρεται. Παίξτο σκληρός, γιατί η συμπεριφορά της μπορεί να σημαίνει χιλιάδες πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

19-όπως και εγώ

εγώ πιστεύω οτι είναι ιδανική περίπτωση για σχέση.ούτε θα σε ρωτάει που πήγες,τι έκανες - τίποτα.όσο πιο λίγα μπορεί να σκεφτεί μια γυναίκα τόσο το καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω οτι είναι ιδανική περίπτωση για σχέση.ούτε θα σε ρωτάει που πήγες,τι έκανες - τίποτα.όσο πιο λίγα μπορεί να σκεφτεί μια γυναίκα τόσο το καλύτερο.

 

Αν μπορείς, κάτσε 3 ώρες μαζί της για καφέ:mad: :mad: .

Καλύτερα να με στέλναν για καταναγκαστικά έργα στη Σιβηρία.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, κάτσε 3 ώρες μαζί της για καφέ:mad: :mad: .

Καλύτερα να με στέλναν για καταναγκαστικά έργα στη Σιβηρία.:D

Εντάξει όχι και έτσι!:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, κάτσε 3 ώρες μαζί της για καφέ:mad: :mad: .

Καλύτερα να με στέλναν για καταναγκαστικά έργα στη Σιβηρία.:D

 

να κατσω εγω? υπομονη φορτηγατζη που περιμενει να ανεβει μια ανηφορα υπο βροχη:p

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, κάτσε 3 ώρες μαζί της για καφέ:mad: :mad: .

Καλύτερα να με στέλναν για καταναγκαστικά έργα στη Σιβηρία.:D

 

aijivl χαρα στο κουραγιο σου μεγαλε!!! Εγω πονοκεφαλιαζω με τη μια! Ουτε 2 λεπτα δε θα αντεχα μαζι της :worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Από κανέναν δεν άκουσα όμως την περίπτωση η κοπέλα να "κάνει" την χαζή για να σε δοκιμάσει. Το σκέφτηκες ποτέ αυτό; Για ρίξε άδεια για να πιάσεις γεμάτα ;)
Link to comment
Share on other sites

Από κανέναν δεν άκουσα όμως την περίπτωση η κοπέλα να "κάνει" την χαζή για να σε δοκιμάσει. Το σκέφτηκες ποτέ αυτό; Για ρίξε άδεια για να πιάσεις γεμάτα ;)

δε νομιζω να το κανουν πολλες αυτο.

αν το εκανε..και το καταλαβαινα..δεν ξερω αν το δεχομουν...ή τελος παντων πως θα αντιδρουσα...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το ότι ο φίλος μας ακόμη συνεχίζει να την κάνει παρέα, ίσως να σημαίνει ότι περνάει επιτυχώς το τεστ της ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για πλάκα, και δε γελάω.

Σήμερα που βγήκαμε, γυρνούσαμε με το λεωφορείο οπότε και με ρωτάει:¨Γιατί ο οδηγός περνάει τα φανάρια με πράσινο, να μας σκοτώσει θέλει?¨:confused: :confused:

Μόλις ένα που? μπόρεσε να μου ξεφύγει..

Μετά το σοκ, έκατσα και μίλησα μαζί της καθώς και τι ρωτούσα τι κάνω εγώ στα φανάρια.

Επέμενε οτί σταματάω στο πράσινο και ξεκινάω στο κόκκινο..:blink: :blink:

 

Μετά από ώρα συζήτησης παραδέχτηκε πως νόμιζε οτί μόνο ένα φανάρι υπάρχει αυτό των πεζών και οι οδηγοί σύμφωνα με αυτόο σταματούν-προχωρούν:wacko: :wacko:

 

Αν μπορείς, κάτσε 3 ώρες μαζί της για καφέ:mad: :mad: .

Καλύτερα να με στέλναν για καταναγκαστικά έργα στη Σιβηρία.:D

 

Πάντως, το ότι ο φίλος μας ακόμη συνεχίζει να την κάνει παρέα, ίσως να σημαίνει ότι περνάει επιτυχώς το τεστ της
κλασικη περιπτωση "βαρατε με κι ας κλαιω":O
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κλασικη περιπτωση "βαρατε με κι ας κλαιω":O

εχει πει οτι δεθηκε, καλως ή κακως...τι να κανει τωρα; ετσι ευκολα παρατας εναν ανθρωπο;

Link to comment
Share on other sites

Δε το ειχα προσεξει για να ειμαι ειλικρινης...

απο την αλλη ομως απο την γνωριμια,μεχρι το δεσιμο,μεσολαβει χρονος...δεν καταλαβε τι αι κιου ραδικιου?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα φωτα σας και γενικα σε αυτους που εχουν εμπειριες διοτι εγω αν και λιγο μεγαλος δεν μπορω να πω πως εχω τοσες εμπειριες:lol: :p

στο θεμα μας μια μερα ηταν να παω για τρεξιμο σε ενα γηπεδο κοντα μου και μολις περναω απο ενα μαγαζι με παιχνιδια μια κοπελα με καρφωνει στα ματια και μετα απι λιγο την ακουω να λεει "νομιζω πως εχω ερωτευτει" λεω μπα για αλλον θα λεει τεσπα μολις τελειωσα το τρεξιμο ξαναπερναω απο εκει για να παω σπιτι μου και ακουω να λεει μολςι περναω στην κοπελα μεσα "ααα θα τον γ****ω αυτον" :O σταματαω λιγο περνω μια φιλη μου να ερθει εκει που ειμουν και περιμενα μεχρι να ερθει (sry που δεν βαζω τελειες και αυτα αλλα ετσι εμαθα:p )

που και που γυρνουσα και την εβλεπα και την καρφωνα οπως και αυτη αλλες φορες ομως τιποτα..

τι παιζει?:worry: :O

γνωμες απο γυναικες κυριως:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...