Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

ειναι καλο κοριτσι η πρωην σου η ειναι εκδηκητικος τυπος κλπ κλπ ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω! κ σκεφτηκα κ κατι αλλο. μηπως ειναι καλυτερα να της ζητησεις αρχικα μονο το τηλ κ τον καφε τον αφηνεις για αργοτερα. μεσα απο τα μνμ μπορεεις να καταλαβεις αν σε θελει!αν σε θελει προχωρας. κ βλεπεις στην πορεια πως θα εξεληχθει το πραγμα κ με τη πρωην.:)

 

Α! κ αυτη η κολλητη που λες ειναι οντως φιλη της πρωην σου ή απλα το παιζει φιλη της για αλλους λογους..?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μενα κανονας. Φιλοι/ες ατομου με το οποιο εχει παιχτει κατι στο παρελθον, ποσο μαλιστα σχεση, ειναι "not to be touched"...

Ασε που θα τσακωθουν στανταρ.

 

Θα συμφωνήσω με τη άποψη της sofi-k. stay away.

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον χωισατε φιλικα (πραγμα σπανιο) δεν βλεπω καποιο προβλημα.

 

Μονο εγω θεωρω το αντιθετο σπανιο;

Ολοι συνηθως παιζετε ξυλο πριν χωρισετε; :worry:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα μετα απο σχεση και οτι καναμε θα βγουμε για καφε και φιλικα??? τι λετε τωρα ?? μηπως θα της πω και την γνωμη μου για το νεο γκομενο?? απλα μακρυα , πολυ μακρυα

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το φιλικο(οπου οντως κανενας απο τους δυο δεν αισθανεται πλεον τιποτα για τον αλλον) ειναι σπανιο. Οι αλλες περιπτωσεις ειναι φιλικες συναντησεις οπου ο ενας το παιζει φιλος με την ελπιδα οτι θα ξαναγινει κατι ή απλα για να βλεπει τον αλλον.

Παντως εγω διαφωνω με την αποψη "μακρυα" οταν μιλαμε για μακροχρονια και σοβαρη σχεση που τελειωνει, μιας και οταν εχεις αγαπησει εναν ανθρωπο κατα την γνωμη μου δεν τον διαολοστελνεις τελειως απο την ζωη σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν πιστευω οτι μετα απο μια σοβαρη σχεση μπορει να υπαρξει αληθινη κ αγνη φιλια αναμεσα στους πρωην.
Link to comment
Share on other sites

δεν με βοηθαται.... με την πρωην μπορει να βγουμε μια φορα την εβδομαδα!, νωριτερα δεν βγεναμε, μονο μυνηματα αντε και καμια βολτα με το αυτοκινητο!!! το θεμα μασ ειναι η φιλη τησ και το "black out" που εχω παθει... δεν ξερο τι να κανω.. ρειξτε καμια ηδεα!!!! παιδια προτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

speed_fire08 δεν ειδα το μυνημα σου. sory. λοιπον οχι δεν ειναι εκδηκιτηκοσ τυποσ!! η δεν το εχω καταλαβει εγω..... κανουν πολλη παρεα κανα εξαμηνο απο τοτε που χωρισε και αυτη.... για ποιουσ λογουσ να το πεζει φιλη?????
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλοι λογοι για να το παιζει καποια φιλη μιας αλλης! για λεφτα, για διοφορα αλλα προνομοια, ακομη κ για τους φιλους της αλλης. πχ.σε γουσταρει μια υποτειθεμενη φιλη της πρωην σου κ κανει παρεα μαζι της μονο κ μονο για σενα!;) αλλα απο την εικονα που εχεις δωσει δν πιστευω να μην ειναι αληθηνη φιλη της!

 

παντως αν δν ξερουμε ακριβως το χαρακτηρα ενος ατομου δυσκολα σχηματιζουμε γνωμη!κ αν κανουμε λαθος κ σε χαντακωσουμε?

 

εν τελει.ζητα της αρχικα το τηλεφωνο αρχιστε να στελνετε μνμ κ βλεπεις στην πορεια αναλογα με τις αντιδρασεις της τι θα κανεις..;) :) :)

 

ΥΓ:κ εσυ ρε φιλε στην κολλητη της πρωην σου βρηκες κ κολλησες???:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε τοσεσ αλλεσ υπαρχουν αυτη βρηκα και εγω..... θα δοκοιμασω σιγα σιγα και αν δω οτι "τσιμπαει" θα προχωρισω εισ τα ενδοτερα!!!!!!!! ;) α και μην ξεχασω ειναι πολυ μωρο ρε παιδια.... ευχαριστω για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω...ετσι ειχα παθει κ εγω.....περισυ....:shifty: :shifty:

καλο καμακι!!!!!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε τοσεσ αλλεσ υπαρχουν αυτη βρηκα και εγω..... θα δοκοιμασω σιγα σιγα και αν δω οτι "τσιμπαει" θα προχωρισω εισ τα ενδοτερα!!!!!!!! ;) α και μην ξεχασω ειναι πολυ μωρο ρε παιδια.... ευχαριστω για την βοηθεια

Ε αμα είναι μωρό τι ρωτάς. Βουρ στο πατσά;

Φοβάσαι μη σου χαλάσουν τη διαγωγή τα κωθώνια;

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα μετα απο σχεση και οτι καναμε θα βγουμε για καφε και φιλικα??? τι λετε τωρα ?? μηπως θα της πω και την γνωμη μου για το νεο γκομενο?? απλα μακρυα , πολυ μακρυα

 

φιλικα

 

Μα εμεις μιλαμε για τον τροπο χωρισμου...οχι για το ειδος της σχεσης που επικρατει μετα (αν επικρατει...γιατι με αυτα που διαβαζω...οι μισοι απο 'σας ουτε γεια δε λετε :p)

 

Βεβαια αυτο επηρεαζει και το τι θα γινει στη συνεχεια.

Αν χωρισατε φιλικα, το λογικοτερο ειναι να παραμεινετε φιλοι. Και με αυτο δεν εννοω κολληταρια οπως το περιγραφεις εσυ. Λογικο λοιπον να μην της πεις τη γνωμη σου για τον αντικαταστατη σου, αφου αν ειστε απλα φιλοι και οχι κολλητοι δεν νομιζω να τη ζητησει κιολας. :O

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε τοσεσ αλλεσ υπαρχουν αυτη βρηκα και εγω..... θα δοκοιμασω σιγα σιγα και αν δω οτι "τσιμπαει" θα προχωρισω εισ τα ενδοτερα!!!!!!!! ;) α και μην ξεχασω ειναι πολυ μωρο ρε παιδια.... ευχαριστω για την βοηθεια

 

Κοιταξε, οταν αρεσεις σε καποια, συνηθως το καταλαβαινεις.

Σιγουρα βεβαια υπαρχουν και περιπτωσεις οπου η πρωην βαζει τη φιλη της να σου κανει τα γλυκα ματια για να ικανοποιησει τον εγωισμο της και τις εκδικητικες της τασεις.

Εγω ομως δεν γνωριζω το χαρακτηρα της πρωην σου ουτε της φιλης της.

Το οτι χωρισατε φιλικα ειναι ενα δειγμα οτι δεν εισαι στην παραπανω περιπτωση αλλα το αν τελικα αρεσεις στη φιλη της παραμενει βασικο ερωτημα που με καποιο τροπο πρεπει να απαντησεις. :happy:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να καταλαβω με καποιον πλαγιο τροπο αν τησ αρεσω!!!! και οχι να κανο καμια μλκ και τισ χασω και τισ δυο...... και μηνο "προξενοσ μετα".....:rolleyes: μπορει να με βλεπει μονο φιλικα? γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φιλε μου γινετε. μπορει να μιλατε να στελνετε μηνυματα κ αυτη να μην σε βλεπει αλλιως. απλως να εισαι ο φιλος της φιλης της. αυτο πιστευω θελει ψαξιμο για να το καταλαβεις.:O
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απλα προσπαθησε να την ψαρωσεις. μεσω μνμ. αν της στειλεις κανενα γλυκολογο κ ανταποκριθει ολα ειναι ενταξει, αλλιως ομως...........:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι μυνηματα και μλκιες του λετε, στειλε και κανα mms με καμια καρτα I love you, πονεσες οταν επεσες απο το παραδεισο και τετοια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Να πας να της εξηγηθεις στα ισα, face to face, και χεστη την αλλη.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Ferryman αν ηταν αλλη περιπτωση, να εισαι σιγουροσ οτι αυτο θα εκανα. ελα ομωσ που δεν γινετε στην συγκεκριμενη!!!!!!!! θα δοκιμασω την αλλη "συνταγη" και οτι προκυψη. σημερα θα βγουμε στο "τριο"...... θα τισ παρω το κινητο ελπιζω να το δωσει!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα μετα απο σχεση και οτι καναμε θα βγουμε για καφε και φιλικα??? τι λετε τωρα ?? μηπως θα της πω και την γνωμη μου για το νεο γκομενο?? απλα μακρυα , πολυ μακρυα

 

φιλικα

 

 

Χμμ δεν είναι κακή ιδέα...:p :p Πάντως και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν 2 άτομα που ήταν σε σχέση να μπορούν να μείνουν φίλοι..Φαντάζομαι όσοι το λένε αυτό δεν εννοούν φίλοι με την κυριολεκτική σημασία της λέξης...

 

Ferryman αν ηταν αλλη περιπτωση, να εισαι σιγουροσ οτι αυτο θα εκανα. ελα ομωσ που δεν γινετε στην συγκεκριμενη!!!!!!!! θα δοκιμασω την αλλη "συνταγη" και οτι προκυψη. σημερα θα βγουμε στο "τριο"...... θα τισ παρω το κινητο ελπιζω να το δωσει!!!!!!!

 

Μήπως λέω εγώ μήπως την έχει βάλει η πρώην σου να στα ρίξει ή οτιδήποτε τελοσπάντων για να αποδείξει ας πούμε κάτι?!?(γυναικείο μυαλό δεν φταίω εγώ για την πολυπλοκότητα της σκέψης)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω να συμβαινει κατι τετοιο, εσυ το προχωρησεσ πολυ..... ολα υποπτα τα βλεπεισ! δεν ξερω μπορει και να εχεισ δικιο θα το διαπιστοσω "προσεχωσ"............
Link to comment
Share on other sites

δεν φταίω εγώ..γυναικείο μυαλό διαθέτω..πρώτα βλέπω το πονηρό κομμάτι και μετά το πραγματικό...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...