Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε ναι, το πληκτρολογιο

 

τι να σου πω... ακομα και mp3 αν βαλω απο το ηχειο να παιξει...το αποτελεσμα ειναι τραγικο...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε ένα script να σου ανεβάζει το PreDriv από το 67% στο 100%....Βελτιώνεται αισθητά η ένταση του ήχου. Δεν μπορώ να την καταλάβω την Nokia...Τόσο δύσκολο ήταν να βάλουν ένα ποιο δυνατό ηχείο ?
Link to comment
Share on other sites

ναι την ξερω την λυση αλλα μετα απο ενα restart γυρναει στο default απο ο,τι εχω διαβασει.

 

θα περιμενω μια μονιμη λυση αν ερθει ποτε

 

*ειναι να απορεις με τη Νοκια. τουλαχιστον ομως στα thread της Νοκια δεν θα ακουσεις βελασματα

εμεις βλεπουμε και φωναζουμε τις οποιες λαλακιες κανει αυτη η αλλοπροσαλλη εταιρια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου είπα script...Βάζει το Predriv αυτόματα κάθε φορά στο 100% όταν ανοίγεις το κινητό σου..

 

Μπορείς να κατεβάσεις το N9QTweak...Κάνει αυτό που σου λέω και πολλά ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..θελω να σας ρωτησω κατι σχετικα με το developer mode..Το ενεργοποιησα κανονικα και προσπαθω τωρα μεσω terminal να κατεβασω στο desktop τα aapplications που εχει.. Μπορει καποιοε να μου πει τι εντολη να χρειαζεται; επιπλεον σε τι αλλο μπορει να βοηθησει; εχει κατι αλλο τοσο απαραιτητο; ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Και τα applications που εμφανιζονται; συγγνωμη αν κουραζω αλλα δεν το πολυκατεχω το θεμα.. Ειχα την εντυπωση πως στο περιβαλλον του terminal πληκτρολογεις κατι και εμφανιζοντσι οι εφαρμογες...
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε το εχει βρει κανεις σε 64gb σε μια ανθρωπινη τιμη?Αλλιώς πρεπει να πουλησουμε κανενα σπιτι για να το παρουμε.Το εχω ερωτευτει το μπλε.Κ το 16gb μου φαινονται λιγα..Ετσι κ αλλιως ελευθερα ειναι ποσα?8-9?Δεν ειναι προβλημα αυτο?Ας πει καμια αποψη καποιος με 16αρι..
Link to comment
Share on other sites

Και τα applications που εμφανιζονται; συγγνωμη αν κουραζω αλλα δεν το πολυκατεχω το θεμα.. Ειχα την εντυπωση πως στο περιβαλλον του terminal πληκτρολογεις κατι και εμφανιζοντσι οι εφαρμογες...

 

Φίλε Μπάμπη τις ίδιες απορίες έχω κι εγω. Δες αυτο:

 

απο οσο εχω καταλαβει κι εγω για αλλες εφαρμογες πλην Νοκια πρεπει να πειραματιστεις με το terminal μεσω του οποιου θα εκτελεσεις καποια αρχεια εφαρμογης .deb.

μπορεις εναλλακτικα και πιο ευκολα να τα στειλεις στο Ν9 μεσω bluetooth ωστε να εγκατασταθουν αυτοματα.

 

ελπιζω να βοηθησα καθως κι εγω ακομα ψαχνομαι και δεν ξερω αν αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

ενα Ν9 (Ν900) χωρις terminal ΔΕΝ αξιζει

 

ειναι απλα αλλο ενα smartphone

 

Το μπλε το εχει βρει κανεις σε 64gb σε μια ανθρωπινη τιμη?Αλλιώς πρεπει να πουλησουμε κανενα σπιτι για να το παρουμε.

 

505 ευρω ειναι μια χαρα ανθρωπινη τιμη για καινουργιο.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με ρυθμισμένο τον ήχο στο 100%, από 67%, έχουμε καλή απόδοση από το ηχείο ή τζίφος;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

ικανοποιητικη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ρε παιδια!λιγο δυσκολο να ξερετε εκτος αν ειστε καμμενοι με το στοιχημα!οποτε απευθυνομαι σε κατοχους και κολλημενους με τον τζογο!ειμαι γραμμενος σχεδον σε ολες τις εταιριες.στην vistabet εχω προβλημα ομως.ενω μπαινει κανονικα με τον μαμα browser στην σελιδα οταν κανω login στον λογαριασμο κολλαει το συμπαν!!!αν ας πουμε εχω ανοιξει ηδη 2-3 σελιδες και παω να μπω στην εταιρια και στον λογαριασμο κολανε και οι υπολοιπες.δοκιμαζω με μηλο και ν8 και μπαινει κανονικα και μπορω και να πονταρω κανονικα.οποτε δεν νομιζω να εχει η εταιρια προβλημα.κατεβαζω μετα τον οπερα για το ν9.τζιφος!με τα χιλια ζορια φορτωνει την σελιδα.κατεβαζω και την αλεπου.εκει λεω στην αρχη κατι παει να γινει.μπαινει κανονικα και στο login αλλα οταν εχω επιλεξει τους αγωνες και βαζω το ποσο δεν το δεχεται και παντα μου λεει πληκτρολογηστε το ποσο που θελετε η κατι παρομοιο δεν θμαμαι ακριβως!ΑΝ καποιος ασχολειται ας μου στειλει ενα μνμ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω On to developer mode μπορώ να κάνω απεγκατάσταση το facebook μέσα από το Terminal ?

Αν ναι μπορείτε να μου πείτε την εντολή ?

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

ικανοποιητικη

Ο ηχος που αναφερεται εννοειται ο ηχος του ακουστικου για τις συνομιλιες ή το εξωτερικο ηχειο στην ακροαση μουσικης;;;

Ποιο απο τα δυο ειναι το χαμηλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος που αναφερεται εννοειται ο ηχος του ακουστικου για τις συνομιλιες ή το εξωτερικο ηχειο στην ακροαση μουσικης;;;

Ποιο απο τα δυο ειναι το χαμηλο;;;

 

KAI TA ΔΥΟ!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο προβλημα εχω.εβαλα και τον open video player που υποστηριζει υποτιτλους αλλα μου βγαζει συνεχομενα ερωτηματικα αντι για γραμματα.αν εχει καποιος τη λυση ας μας την δωσει.

 

 

Έστω έχουμε τον υπότιτλο gaiosgf.srt

Τον ανοίγουμε στο pc με το σημειωματάριο.

Ζητάμε save as (αποθήκευση ως) και στο νέο πλαίσιο που ανοίγει, τέρμα χαμηλά, αλλάζουμε κωδικοποίηση από ANSI σε utf-8.

Όταν μας ρωτήσει να το σώσει αντικαθιστώντας το παλι΄, πατάμε ναι και είμαστε ΟΚ.

 

Βάλε τον υπότιτλο στον ίδιο φάκελο με την ταινία και πες μας αν δείχνει κανονικά τα subs στο Ν9!

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

505 ευρω ειναι μια χαρα ανθρωπινη τιμη για καινουργιο.

 

Αδερφε 505 για το μαυρο..Το μπλε το βρισκεις με 700 κ πανω..Τεσπα αν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα αναγκαστηκα παω για το μαυρο.Αλλα για τη χωρητικοτητα δε μου απανττησε κανεις..Τα 16 δηλαδη 8-9 ειναι λιγα για ενα νορμαλ χρηστη?Ρωταω επειδη γενικα δεν αλλαζω τηλεφωνο καθε χρονο και σκοπευω να το κρατησω για αρκετο διαστημα οποτε δε θα εχω προβλημα?

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...