Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα θέμα με το Ν9. Όταν στέλνω μηνύματα σε πενταψήφιος αριθμούς ( για διαγωνισμούς σε ραδιόφωνα ) δε μου έρχεται το επιβεβαιωτικό μήνυμα.

Αντίστοιχα όταν στέλνω στο 19019 δεν μου έρχεται ποτέ ο κωδικός της comsote .

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα αυτόματα μηνύματα ?

Έχετε ιδέα τη μπορεί να παίζει ?

 

Έχει να κάνει με την κωδικοποίηση του πληκτρολογίου απ'ότι έχω καταλάβει εγώ ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς ?

 

Ότι οι χαρακτήρες του ελληνικού πληκτρολογίου του n9 δεν διαβάζονται από υπηρεσίες, και αν διαβαστούν (η μειοψηφία) τότε σκάει απάντηση πως δεν υπάρχει τέτοια υπηρεσία .... Από άλλο κινητό διαβάζονται κανονικά με την ίδια SIM (ελεγμένο) και αν κάποιες υπηρεσίες έχουν και υποστήριξη αγγλικών χαρακτήρων και στείλω μήνυμα με αγγλικούς χαρακτήρες λειτουργούν τα μηνύματα υπηρεσίας κανονικά (ελεγμένο) ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πχ στο 19019 στέλνεις κενό μήνυμα ! όταν πήρα στην cosmote μου είπαν το τι το μήνυμα μου έχει έρθει κανονικά και μου τον έδωσαν. Και στις άλλες περιπτώσεις γίνετε το ίδιο το μήνυμα που δεν έρχεται είναι το “ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας” ενώ η συμμετοχή έχει γίνει κανονικά και μπορεί αργότερα να μου έρθει ότι κέρδισα. Το πρόβλημα υπάρχει στα αυτόματα μηνύματα Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πχ στο 19019 στέλνεις κενό μνμ ! όταν πήρα στην cosmote μου είπαν το τι το μνμ μου έχει έρθει κανονικά και μου τον έδωσαν. Και στις άλλες περιπτώσεις γίνετε το ίδιο το μνμ που δεν έρχεται είναι το “ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας” ενώ η συμμετοχή έχει γίνει κανονικά και μπορεί αργότερα να μου έρθει ότι κέρδισα. Το πρόβλημα υπάρχει στα αυτόματα μνμ

 

Επιβεβαιώνω για το 19019, το πήρε cosmote κανονικά και μου είπε ο τεχνικός ότι μου έστειλε απάντηση

αλλά ποτέ δεν ήρθε στο κινητό. Εγώ υποψιάζομαι ότι είναι συνδυασμός πενταψήφιου και SMS center που δεν αρέσει στο κινητό

Το έχει δοκιμάσει κανείς με πενταψήφια εκτός cosmote;

Edited by willyd
Link to comment
Share on other sites

εγω στελνω και λαμβανω κανονικα σε star,imagine,alpha.δεν του κανεις μια επαναφορα ρυθμισεων μπας και στρωσει?

πχ:

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εγω στελνω και λαμβανω κανονικα σε star,imagine,alpha.δεν του κανεις μια επαναφορα ρυθμισεων μπας και στρωσει?

 

το εχω δοκιμασει :(

Link to comment
Share on other sites

εγω στελνω και λαμβανω κανονικα σε star,imagine,alpha

 

@gaiosgf

Η επαναφορά δεν βοηθάει.

 

Από την εικόνα βλέπω ότι είσαι vodafone, οπότε μάλλον το πρόβλημα είναι με το κέντρο της Cosmote

 

Βλέπω επίσης στην εικόνα βελάκια κάτω από το space; Τι πληκτρολόγιο έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

@gaiosgf

Η επαναφορά δεν βοηθάει.

 

Από την εικόνα βλέπω ότι είσαι vodafone, οπότε μάλλον το πρόβλημα είναι με το κέντρο της Cosmote

 

Βλέπω επίσης στην εικόνα βελάκια κάτω από το space; Τι πληκτρολόγιο έχεις βάλει;

αυτο

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=88453

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τον mplayer τον εγκατέστησα αλλά όταν ανοίγω τον kmplayer δε μου βγάζει κάν σαν επιλογή τον mplayer για να τρέξω κάποιο βίντεο.Δίνω επίσης τις εντολές στο τερματικό και μου βγάζει σε όλα nonexistent directory..Τι κάνω λάθος??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

 

Έχω ένα θέμα με την μπαταρία του Ν9. Μόλις φτάνει στο 30-35% περίπου, ξαφνικά πέφτει στο 4%, μπάινει σε κατασταση χαμηλης καταναλωσης και έπειτα μετά απο 1-2 ωρες ανεβαίνει πάλι στα 30%

Τι μπορεί να φταίει; Το κινητό το φορτίζω πάντα οταν πάει στα 20% περίπου.

Να δοκιμάσω να το αφήσω να αδειάσει καμια φορά και έπειτα να το φορτίσω;

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την μπαταρία του Ν9. Μόλις φτάνει στο 30-35% περίπου, ξαφνικά πέφτει στο 4%, μπάινει σε κατασταση χαμηλης καταναλωσης και έπειτα μετά απο 1-2 ωρες ανεβαίνει πάλι στα 30%

Τι μπορεί να φταίει; Το κινητό το φορτίζω πάντα οταν πάει στα 20% περίπου.

Να δοκιμάσω να το αφήσω να αδειάσει καμια φορά και έπειτα να το φορτίσω;

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, γύρω στο 25%, μετά έπεφτε στο 4% ...

Έκανα 4 - 5 πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις και τώρα μόλις φτάσει στο 17% πέφτει στο 12% ...

 

Υ.Γ. Ήθελες την άδεια του φόρουμ για να δοκιμάσεις την αποφόρτιση ????? :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Ήθελες την άδεια του φόρουμ για να δοκιμάσεις την αποφόρτιση ????? :p

 

εχω ακουσει οτι καλο ειναι να μην ξεφορτιζει εντελως η μπαταρια.μαλλον δεν παιζει ρολο και ισως ειναι καλυτερα. στο προηγουμενο νοκια μου το φορτιζα ολοβραδυς και ενω η μπαταρια ηταν αδεια σχεδον.

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει οτι καλο ειναι να μην ξεφορτιζει εντελως η μπαταρια.μαλλον δεν παιζει ρολο και ισως ειναι καλυτερα. στο προηγουμενο νοκια μου το φορτιζα ολοβραδυς και ενω η μπαταρια ηταν αδεια σχεδον.

 

Ναι, είναι καλό η μπαταρία να μην πέφτει κάτω από το 10% και να μην την φορτίζουμε πάνω από 90% ....

Επίσης όμως είναι καλό να κάνεις μια πλήρη αποφόρτιση συνοδευόμενη από μία πλήρη φόρτιση τακτικά, ας πούμε μία φορά στον μήνα ...

Αν άκουσες ήδη το πρώτο από κάποιον και τον πίστεψες, ρώτα τον και θα σου πει και το δεύτερο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους P.R 1.3 για το πολωνικο N9!!!

It's not technology, it's what you do with it!

Nokia 5130 -> 3310 -> 6210 -> N70 -> N82 -> N97 Mini -> (HTC Desire) -> N8 -> N9 & Lumia 800 & N900 -> Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

πολωνικο N9 PR1.3 την εβαλα οταν βγηκε μετα απο λιγες μερες..

Δεν θυμαμαι καν ποσο καιρο πριν...Το κινητο εχει πουληθει εδω και 2 μηνες..Φαντασου λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

Ναι οτι ναναι. Οταν βγηκε η PR1.3 αυτο πηρε την 1.2 φαντασου. Το θετικο ειναι οτι εκει που ελεγα οτι δεν προκειται να την παρει ποτε και το flashing δεν λειτουργουσε με τιποτα... ηρθε.

It's not technology, it's what you do with it!

Nokia 5130 -> 3310 -> 6210 -> N70 -> N82 -> N97 Mini -> (HTC Desire) -> N8 -> N9 & Lumia 800 & N900 -> Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλη αναβαθμιση!!!!!!!!! Το μενου ειναι πολυ πιο ομαλο τωρα!!! Παιζει και τα χρωματα να ειναι λιγο καλυτερα!!

It's not technology, it's what you do with it!

Nokia 5130 -> 3310 -> 6210 -> N70 -> N82 -> N97 Mini -> (HTC Desire) -> N8 -> N9 & Lumia 800 & N900 -> Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Ναι οτι ναναι. Οταν βγηκε η PR1.3 αυτο πηρε την 1.2 φαντασου. Το θετικο ειναι οτι εκει που ελεγα οτι δεν προκειται να την παρει ποτε και το flashing δεν λειτουργουσε με τιποτα... ηρθε.

 

Τώρα κάνω και εγώ αναβάθμιση!! Ασε, και εγώ είχα απογοητευτεί μια και ούτε με flash μπορούσα να περάσω την 1,3. To θέμα είναι πως το δικό μας κινητό δεν είναι μόνο Πολωνικό αλλά και Orange.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε η πρώτη σελίδα με το post του sugardad[/member].

 

math3[/member] σε ευχαριστώ για το pm :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποια εκδοση android rom που να υποστιριζει κανονικα τηλεφωνικες κλησεις και γεννικα να ειναι αρκετα σταθερη ουτος ωστε να μπορει να γινει το βασικο λειτουργικο της συσκευης αντι του Meego?:O

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...