Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω ψαχτει για Sygic, νομιζω δεν εχει βγει ακομα για το Ν9.

Αλλα μπορει να κανω λαθος.

 

υγ: σιγα ρε... οι πιο πολλοι εδω δεν ξερουμε. Εκτος απο 3-4 πραγματικα γνωστες (mirrorofsorrow, songlessbird,anapospastos,qwazix, κ.α.)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες να ρωτησω.παω να φλασαρω σε windows 7 x64 το κλεινω συνδεω στο pc αλλα δεν μενει σε Update mode.μου ειχε βγαλει στην αρχη και οτι δεν βρισκει n9 (update mode) drivers.καποια ιδεα??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

και εγω το δοκιμασα σε x64 δεν δουλεψε..μονο σε x86(σε εμενα τουλαχιστον)..vista και 7αρια μου δουλεψε μια χαρα.

για το terminal παιδια..οτι ειναι να κανεται απο οπου και να το κανετε(maemo.org,n9fanclub) γραφει ακριβως τι να κανετε οποτε δεν νομιζω να υπαρχει φοβος..ασε που μαθαινεις και σιγα σιγα πως λειτουργει!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για την συμβουλη σου αλλα εχω ενα σκουλικη μεσα μου εδω και δυο χρονια που εχω το Ν900 και δεν εφυγε. θα ηθελα να ξερω για φλασαρισμα αν υπαρχει ευκολος τροπος εκτος απο αυτον( http://talk.maemo.org/showthread.php?t=82693 )
From N9
Link to comment
Share on other sites

Balkans κατεβαζετε απο το navifirm για το Ν9?

 

κατεβάζεις ανάλογα με το product number σου

 

Το οποιο το γραφει στο sim tray.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΤΣΑΜΠΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ my phone. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΝ ΤΟ Ν9 ΒΓΗΚΕ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ, ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΡΟΔΟ!!!!:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ξυπνητηρι μετα την pr 1.2 δεν δειχνει καμια διαθεση να με ξυπναει,πολυ χαμηλος ηχος και δεν ρυθμιζεται απο πουθενα,εχει κανεις καμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ξυπνητηρι μετα την pr 1.2 δεν δειχνει καμια διαθεση να με ξυπναει,πολυ χαμηλος ηχος και δεν ρυθμιζεται απο πουθενα,εχει κανεις καμια λυση;

 

φιλε μου το εψαξα κι εγω και δεν βρισκω τιποτα ενω πριν την αναβαθμιση θυμαμαι οτι αλλαξα τον ηχο κλησης. την ενταση δεν θυμαμαι.

μηπως περασες κι εσυ το live clock? ισως να επηρρεαζει .

Link to comment
Share on other sites

ok και ευχαριστω επισης ηθελα να ρωτησω γιατι δεν υπαρχουν στα καταστηματα κινιτης τηλεφωνιας οπως wind,germanos kai vodafone.... Edited by tsampika
Link to comment
Share on other sites

Originally Posted by Kein

Actually lpsmagic affected the lockscreen which affected the alarm on/off. Another effect is when a call is received there is no more Swipe to Answer screen.

 

Anyway, glad the problem is fixed. I

Yes because you can't just say candlejack because he doesn't even exist.

 

Απεγκαταστήστε το καντε restart και πέστε αν διορθώθηκε.

P800, P990, N95, N9, Note 3, Note 10+
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εψαξα κι εγω και δεν βρισκω τιποτα ενω πριν την αναβαθμιση θυμαμαι οτι αλλαξα τον ηχο κλησης. την ενταση δεν θυμαμαι.

μηπως περασες κι εσυ το live clock? ισως να επηρρεαζει .

 

οχι δεν εχω εγκαταστησει το live clock μιας και ρολογια εχει παντου και παντα το καλο μου :) δεν νομιζω οτι φταιει κατι αλλο απο την ιδια την εφαρμογη,παρατηρησα οτι εχει αυξανομενη ενταση χωρις δυνατοτητα εναλλακτικης και η τελικη ενταση δεν φτανει ποτε το μεγιστο της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

ok και ευχαριστω επισης ηθελα να ρωτησω γιατι δεν υπαρχουν στα καταστηματα κινιτης τηλεφωνιας οπως wind,germanos kai vodafone....

 

Γιατι βγηκε το Lumia.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αρα φλασαρισμα σε χ86 γινεται μονο...:(

επισης δοκιμασα και μεσω nokia software updater και δεν βλεπει καθολου το κινητο ενω με το nokia link το βλεπει κανονικα.

τι παιζει δεν καταλαβαινω. :blink: :confused: ?????

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

+1

Κανονικότατα τα φλασαρίσματα σε χ64 με τον φοινικα και το "ταπεινό" φλάσερ (το δεύτερο το προτιμώ περισσότερο, λατρεύω το command line)

τρέχω το φλάσερ, κλείνω το κινητό, το ενώνω στον υπολογιστήρα, (μερικές φορές χρειάστηκέ να το ανάψω) και ... Φλάς Οοοοοο!

 

Να σας ενημερώσω πως ολοκληρώθηκαν οι δοκιμασίες του Homescreen Background Settings με τον δημιουργό της εφαρμογής (μου κόστισε μια ολική επαναφορά/φλασάρισμα) και ήδη είμαστε στην έκδοση 0.1.1 (τελευταίο ποστ εδώ αναφορικά με αυτό ήταν στην 0.0.4), πλέον είναι ασφαλές για χρήση και μπορείτε να το κατεβάσετε ΚΑΙ από το ovi store

υποσημείωση: λειτουργεί σε 1.2 μόνο και άμα/όταν πολύ σύντομα(?) βγεί η 1.3 τόσο αυτό όσο και άλλα tweak προγράμματα καλό θα ήταν να τα απεγκαταστήσετε πρωτού προβείτε στην (μελλοντική) αναβάθμιση..

 

@MADONUS7MAD το ξυπνητήρι δουλευε σωστά και όταν το σακάτεψα με το τεστινγκ και τώρα, δηλαδή σετάρω αφύπνηση το κλείνω και αυτό ενεργοποιείται στην ωρα του. (ΑΛΛΑ όταν έχω κάτι σημαντικό πάντα το αφήνω ενεργό και δε το απενεργοποιώ ποτέ (ο φόβος φυλά τα έρμα))

Μήπως έχεις βάλει security code? (νομίζω πως στην 1.2 με security code ΔΕΝ χτυπά το ξυπνητήρι αλλά περιμένει να βάλεις κωδικό(!)):dash:

Προσπάθησα να υποβάλω στο bugzilla το πρόβλημα αλλά οι στόκοι (μόνο έτσι μπορώ να τους χαρακτηρίσω) το εκλεισαν(!)

χάριν των γλοιωδων συσχετισμών με την μικρομαλακή στρέφουν όλο και πιο πολύ το ανθρώπινο δυναμικό τους προς την παραθυρική πλευρά (μη ξεχνάμε πως η απόλο ή τα παραθυρια 8 (αν προτιμάτε) είναι έτοιμα να βγούν από τη σοφίτα), να μου χαθούν οι άρκαλοι!

 

Όσοι θέλετε να σιγουρευτείτε ότι το Ν9 είναι εντός/καλύπτεται εγγύησης --> εδώ

Δεν χρειάζεστε καν την απόδειξη, ένας φίλος μου που είχε πρόβλημα εκτύπωσε τη σελίδα και τους το πήγε πακέτο για επισκευή και όταν του είπαν διάφορα τους επέδειξε τη σελίδα το τσέκαραν και ξεφούσκωσαν...

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με την οθόνη (μαύρες κηλίδες, ή κενά σποτ σε μαύρο φόντο) διαβάστε και δείτε προσεκτικά >>εδώ<< το πρόβλημα είναι αναγνωρισμένο

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το προβλημα με την οθονη αλλα και πο υτο εχουν γραψει εκει στο φορουμ δεν λεει κατι.. πρεπει να το στειλεις στη νοκια να το παρουν να το ελεγξουν και μετα απο ποσες μερες δεν ξερω ειτε να στο αντικαταστησουν ειτε να στο φτιαξουν ειτε να στο γυρισουν πισω οπως ειναι..

Το θεμα ειναι οτι εχω μαθει να ζω με αυτο και δεν ξερω αν αξιζει να μεινω ενα μηνα χωρις κινητο...

 

(Το πηγα στη νοκια τους ειπα οτι ειναι και αναγνωρισμενο το προβλημα και μου λενε πρεπει να το αφηω εκει και να το στειλουμε για ελεγχο κλπ δλδ δεν μου δωσαν σαφη απαντηση οτι ΝΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΝΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ αλλιως θα το αφηνα) ...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το προβλημα με την οθονη αλλα και πο υτο εχουν γραψει εκει στο φορουμ δεν λεει κατι.. πρεπει να το στειλεις στη νοκια να το παρουν να το ελεγξουν και μετα απο ποσες μερες δεν ξερω ειτε να στο αντικαταστησουν ειτε να στο φτιαξουν ειτε να στο γυρισουν πισω οπως ειναι..

Το θεμα ειναι οτι εχω μαθει να ζω με αυτο και δεν ξερω αν αξιζει να μεινω ενα μηνα χωρις κινητο...

 

(Το πηγα στη νοκια τους ειπα οτι ειναι και αναγνωρισμενο το προβλημα και μου λενε πρεπει να το αφηω εκει και να το στειλουμε για ελεγχο κλπ δλδ δεν μου δωσαν σαφη απαντηση οτι ΝΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΝΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ αλλιως θα το αφηνα) ...

 

Εννοείται πως πρέπει να το αφήσεις να το ελέγξουν...

Εννοείται πως είναι λογικό να σου απάντησαν έτσι αφού τότε δεν είχες κάτι παραπάνω εκτός από την προσωπική άποψη/αιτίαση (αυτό άλλωστε συζητούσαμε στα pm) τώρα όμως...

Τώρα όμως μπορείς επίσης να τους δείξεις την σελίδα που παρέθεσα από το φόρουμ υποστήριξης ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ (όχι κάποιο τρίτο)

το οποίο σε συνάρτηση με τις προσωπικές υποδείξεις όσον αφορά το θέμα σου θα τους βοηθήσει να επικεντρωθούν στο πρόβλημά σου από το να κάνουν κάποιο "γενικό" έλεγχο καλής λειτουργίας και απλά τι κινητό να κάνει το γύρο του θριάμβου από πάγκο σε πάγκο μέσα στο σέρβις..

Επίσης στο φόρουμ υποστήριξης (στο οποίο αν διάβασες καλά) αναφέρει και τα κομμάτια τα οποία εμφανίζουν πρόβλημα μαζί με το assembly code (ASSY).

Οπότε δεν χάνεις τίποτα παρα μόνο το κινητό σου για λίγο καιρό, απλά βρές κάτι να αναπληρώσει το κενό :lol:...

Εγώ προσωπικά μόλις βρώ χρόνο (βασικά όταν κυκλοφορήσει το 808 :rolleyes:) θα το στείλω γιατί το είχα και το έχω αυτό το πρόβλημα..

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα λιγο την βοηθεια αρκετων ειδικων απο εδω μεσα. σκεφτομαι να το παρω στο εμεσο μελλον το κινητο.. το ειχα σταμπαρει απο τις πρωτες μερες που ανακοινωθηκε και ειπα στον εαυτο μου "τιτο, θα το παρεις αυτο καποτε και ας εχουν βγει αλλα 3-4 σουπερ ντουπερ μοντελα της ΝΟΚΙΑ ως τοτε που κανουν αρκετα παραπανω" και λεω να τηρησω την υποσχεση μου.. :P απλα τιθονται καποια θεματακια που με προβληματιζουν... πριν κανα 2μηνο μου χαν πει πως ακομα δεν υποστηριζε ελληνικα. ισως με καποια updates αργοτερα... ρε παιδια δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.. πως γινεται ενα τηλεφωνο που το φερνει επισημα η ΝΟΚΙΑ Ελλαδος στη χωρα μας να μην υποστηριζει ελληνικα? εκτος και αν πεφτω εξω και δεν το χει φερει επισημα στη χωρα μας αυτη... και 2 ακομα θεματα.... μπορω να κανω βιντεοκληση μεσω δυκτιου 3g και ΟΧΙ wi-fi Με αυτο το κινητο??? τα bluetooth του ειναι ξεκλειδωμενα ετσι? σας ευχαριστω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish.

Edited by impreza_sti
Boby44
Link to comment
Share on other sites

Μπλουτουθ --> ανοιχτό κια λαμβάνει κια αποστέλνει ούλα τα αρχεία σου

Ελληνικά --> Άγνωσται αι βουλαί του Έλοπ (Ελληνικό πλεκτρολόγιο κιαμέ του μπόχνεις ... εύκολα!)

Βιντεοκλήση --> Μόνο GTalk (για τώρα) σε 3G ή/και wifi (η κάμερα είναι ζια ομορφιά μπροστά, α-ναι, κια να ψαρώνει κόσμο αμα κατέχεις...)

 

Υ.Γ. Να τσεκάρεις το πλεκτρολόζιό σου, για σου τρώει φωνήεντα, σμπάραλέ-το ή παίχτου καμια δυό να στρώσει για δε τη παλέυει!

(σ.σ. Το δικό μου το ποτίζω Μουρνόρακι)

 

Ώρα καλή και καλά ψώνια!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

εχετε αποτροζαθει μπαρε μου επαε μεσα.μπας και κατεει κανενας πως να βαλω λεξικο διορθωσης στα ελληνικα απο mesinput?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. Μια απορια ρε παιδια,γιατι οταν κρατω και τα δυο κινητα Ν9 και Ν900 το Ν900 να μου φανερωνει 6 wifi ενω το Ν9 κανενα ???
From N9
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. Μια απορια ρε παιδια,γιατι οταν κρατω και τα δυο κινητα Ν9 και Ν900 το Ν900 να μου φανερωνει 6 wifi ενω το Ν9 κανενα ???

 

η αληθεια ειναι πως το wifi του n9 ειναι πιο αδυναμο..

 

χθες..επαιζε με τις ωρες η κοπελα μου angry birds..οταν λεμε με τις ωρες ομως μιλαμε με τις ωρες και το κινητο κολλουσε,πηγαινε αργα το παιχνιδι..αλλες φορες την πεταξε στην lockscreen και ειχε χαλασμενα γραφικα και κατι παραξενα..

επισης οπως εκανα βολτα στο store..ειδα το home screen background και θυμηθηκα αυτα που ειχε γραψει ο sugardad και λεω κατσε να μπω στα review να δω τι εγινε με την pr1.2(αν δουλευει και ετσι) και εχει κανει comment!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...