Jump to content

Nokia N8 συγχρονισμός


kynegeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι καλησπέρα.

Παλαιό τηλέφωνο : sony ericsson k-770i

Νέο τηλέφωνο: nokia n8

Πρόβλημα: Προσπαθώ να περάσω τις επαφές μου από το παλιό στο καινούργιο αλλά δεν γίνεται με bluetooth γιατί το nokia n8 παραλαμβάνει ένα μήνυμα το οποίο δεν έχει τίποτε άλλο παρά μόνον μια επαφή μέσα. Σημειωτέον οτι η κάρτα sim χωράει μόνον 250 επαφές και εγώ στο τηλέφωνο έχω 450 επαφές.

Αποτυχημένες - ατελέσφορες - αδιέξοδες προσπάθειες: κατέβασα το myphone explorer όπου έβαλα τις εγγραφές από το παλιό αλλά δεν μπόρεσα να τις περάσω στο νέο. Κατέβασα το NOKIA OVI suite αλλά δεν μπορεί να διαβάσει από αλλού παρά μόνον από τα windows και από το nokia. Έχω περάσει τις επαφές μου σε excell. Υπάρχει δυνατότητα να περάσω από το excell τις επαφές μου στο nokia n8?

Παιδιά ρίξτε καμμιά λύση γιατί αγανάκτησα...........και δεν είμαι και πιτσιρίκος........49 γαρ.....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θυμαμαι οτι απο το vivaz που ειχα εστειλα τις επαφες με bluetooth, δεν ξερω αν ειναι θεμα που και το vivaz ειναι symbian.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θυμαμαι οτι απο το vivaz που ειχα εστειλα τις επαφες με bluetooth, δεν ξερω αν ειναι θεμα που και το vivaz ειναι symbian.

Νομιζω πως στον Γερμανο με 5 ευρω το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
παιδια , προσπα8ησα οτι βρηκα στο φορουμ και δεν μπορεσα να συνχρονισω τις επαφες του gmail μου με το n8 . σας παρακαλω μηπως ξερει καποιος , γτ χωρις αυτο , μου ειναι αχρηστη η συσκευη....
Link to comment
Share on other sites

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα και καλό μήνα.

Προσπαθώ να συγχρονίσω gmail (email, contacts, calendar) με το Ν8, αλλά μάλλον απο οτι καταλαβαίνω δεν γίνεται.

Μπορώ έστω με hotmail (ή Outlook.com) που τα έχω περάσει κι εκεί;

Έβαλα νέο γραμματοκιβώτιο στο Exchange active sync το hotmail, αλλά βλέπω να παίρνω μόνο τα email και όχι τις επαφές και το ημερολόγιο, ενώ τα έχω όλα στο λογαριασμό μου hotmail (outlook.com). Επίσης βλέπω να μην σταματά ο συγχρονισμός στο Exchange ActiveSync, δουλεύει συνέχεια....

Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...