Jump to content

[Galaxy S] Βurn in στην AMOLED οθόνη


iceblade
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προβλημα ειναι υπαρκτο και μαλιστα σε μενα ειναι ιδιαιτερα εμφανες. Ειχα eclair μεχρι τα Χριστουγεννα περιπου απο τον περασμενο Ιουλιο. Παρολα αυτα δεν ειναι κατι σημαντικο, απο τη στιγμη που πρεπει να κανεις τεστ για να διακρινεις μια υποψια του προβληματος και δεν επηρεαζει καν τη λειτουργια του κινητου.

 

το αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα το δοκιμασα και εγω να πατησω *#0*# και να βαλω το μπλε αλλα καμια διαφορα δεν βλεπω μου το εμφανιζει κανονικα. επισης ενα αλλο προβλημα που εχω παρατηρησει με την οθονη ειναι να τρεμοπαιζει ο φωτισμος της στην μεση της οθονης εχει συμβει σε κανεναν αυτο; ή ειναι προβλημα τις συσκευης;. δεν μου το κανει συνεχεια αλλα μερικες φορες. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το δοκιμασα και εγω να πατησω *#0*# και να βαλω το μπλε αλλα καμια διαφορα δεν βλεπω μου το εμφανιζει κανονικα. επισης ενα αλλο προβλημα που εχω παρατηρησει με την οθονη ειναι να τρεμοπαιζει ο φωτισμος της στην μεση της οθονης εχει συμβει σε κανεναν αυτο; ή ειναι προβλημα τις συσκευης;. δεν μου το κανει συνεχεια αλλα μερικες φορες.

 

κατεβασε την notifocation bar,και παρατηρησε αν στο κανει κατα την ενεργοποιηση του wifi αυτο που λες...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την notifocation bar,και παρατηρησε αν στο κανει κατα την ενεργοποιηση του wifi αυτο που λες...

 

οταν κανω αναζητηση notifocation bar δεν μου βγαζει κατι. ενω οταν γραφω notifιcation bar μου βγαζει πολλα ποιο πρεπει να περασω; . και αμα μου το κανει τι γινεται; . πες μου ποια ειναι να το δοκιμασω και να σου πω .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

H notifιcation bar είναι η μπάρα που είναι το ρολόι πάνω πάνω.

 

δηλαδη το μενου που εχει ολες τις ειδοποιησεις , δεν εμφανιζει κατι στην οθονη . αυτο που ειπα παραπανω δεν μου γινεται συνεχεια αλλα μερικες φορες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

 

σήμερα διαπίστωσα σε κάποια φάση ότι η οθόνη μου τα έχει παίξει. Το κινητό είναι εντός 2ετίας. Υπάρχει περίπτωση να το πάω και να μου το φτιάξουν; Καθώς το έχω σε θήκη και γενικά το προσέχω, είναι σε άριστη κατάσταση.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σήμερα διαπίστωσα σε κάποια φάση ότι η οθόνη μου τα έχει παίξει. Το κινητό είναι εντός 2ετίας. Υπάρχει περίπτωση να το πάω και να μου το φτιάξουν; Καθώς το έχω σε θήκη και γενικά το προσέχω, είναι σε άριστη κατάσταση.

 

Τι παρουσιάσε δηλαδή; burn in;

 

Εγώ στη δική μου όταν είναι εντελώς μαύρη και είμαι σε πλήρες σκοτάδι με το ζόρι βλέπω κάτι μαύρα σημάδια αλλά έχω την εντύπωση πως όλες οι amoled το κάνουν αυτό οπότε δεν ασχολούμε.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σαν να μαυρίζει σιγα σιγα η οθονη και να γίνεται σταδιακα απο κανονική μωβ και μετα μαυρη. Αμα το κλειδωσεις και μετα το ξεκλειδωσεις, παλι αρχικα φαινεται καλα και μετα αρχιζει και μαυριζει παλι. Λετε να μου την αλλάξουν;; Τι να κανω αμα αρχισουν και μου τα μασανε;; Το κινητο πραγματικα είναι σαν καινουργιο διοτι το προσεχω παρα πολυ. Στην χειροτερη λετε να βρω καμια amoled φτηνή;;

 

Α, το κινητο ειναι root. Να το επαναφέρω πρωτού τους το πάω;;

 

Ξέρετε πόσο περίπου μπορεί να μου δεσμεύσουν το κινητό για την επισκευή;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το επίσημο Firmware της συσκευής χωρίς Root και τους το πας για service. Αφού είσαι μέσα στην εγγύηση θα σε καλύψουν.

Το πόσο θα στο κρατήσουν έχει σχέση με το που θα το πας. Κάποια service στο δίνουν σε μια-δυο μέρες και άλλα στο κρατάνε καμιά βδομάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σαν να μαυρίζει σιγα σιγα η οθονη και να γίνεται σταδιακα απο κανονική μωβ και μετα μαυρη. Αμα το κλειδωσεις και μετα το ξεκλειδωσεις, παλι αρχικα φαινεται καλα και μετα αρχιζει και μαυριζει παλι. Λετε να μου την αλλάξουν;; Τι να κανω αμα αρχισουν και μου τα μασανε;; Το κινητο πραγματικα είναι σαν καινουργιο διοτι το προσεχω παρα πολυ. Στην χειροτερη λετε να βρω καμια amoled φτηνή;;

 

Α, το κινητο ειναι root. Να το επαναφέρω πρωτού τους το πάω;;

 

Ξέρετε πόσο περίπου μπορεί να μου δεσμεύσουν το κινητό για την επισκευή;

 

μηπως τρωει κανα τρελο κολλημα το κινητο?Μια φορα που ειχα βαλει στο S οτι εφαρμογη εβλεπα μπροστα μου αρχισε καποια στιγμη να μου κανει κατι τρελα και η οθονη ηταν κατα 80% μαυρη...μετα απο clean install(odin κτλ κτλ) εφτιαξε ομως...

Για κανε καμια δοκιμη πριν το στειλεις πισω

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Βurn in στην AMOLED οθόνη

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...