Jump to content

Sony Ericsson txt pro


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Oxi ,δεν έχει αναφορά παράδοσης. Σε μένα με πάροχο την wind έβγαζε δίπλα απο το απεσταλμένο μήνυμα ένα " ν" που σήμαινε οτι έχει παραδοθεί. Με cosmo-ποτέ δεν έβγαινε.

2) Έχει απο οτι θυμάμαι

3)Δεν το γνωρίζω.

4)Το καλώδιο usb είναι το καλώδιο του φορτιστή του ;) . Το αφαιρείς απο το κύριο σώμα του φορτιστή κ έιναι έτοιμο προς χρήση.

Δέκα ζευγάρια λάστιχα αλλάζω κάθε χρόνο...γιατι περνώ απ'το σπίτι τσι με παντηλίκια μόνο....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ααα ευχαριστω πολυ! το καλωδιο το σκεφτηκα αλλα δεν το τσεκαρα καθολου. :Ρ παντως δε μου βγαζει κανενα παιχνιδι στη λιστα, ειναι εντελως κενη. :/ επιπλεον, στις γλωσσες γραφης μου εχει μονο ελληνικα, αγγλικα, αλβανικα,ρουμανικα και βουλγαρικα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω να βρω πως να συνδεσω το usb με τον υπολογιστη και δε βρισκω την αλλη ακρη του βισματος. κοιταζω στο σαιτ της σονυ και ο φορτιστης ειναι ετσι

http://www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2011/12/charge-the-battery-text-PS103.png

ενω εμενα ειναι ετσι,αλλα ε διαφορετικο βισμα για να κολλαει με το κινητο.κατα τα αλλα ειναι ιδιοι.

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1685643.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις εσύ είναι αποκλειστικά για φόρτιση. Για να μπορέσεις να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή χρειάζεσαι καλώδιο FastPort to USB.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο κινητο το εχει η αδερφη μου και για να πω την αληθεια μολις το ειδα μου φανηκε πολυ μικρο !

εξωτερικα ειναι πολυ ωραιο αλλα κολλαει ευκολα. το εχει μολις 4 μερες και της εχει κολλησει ηδη 2 φορες !

δεν νομιζω οτι ειναι η τελεια επιλογη. με 20 ευρω παραπανω παιρνεις κατι πολυ καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις εσύ είναι αποκλειστικά για φόρτιση. Για να μπορέσεις να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή χρειάζεσαι καλώδιο FastPort to USB.

 

κοστιζει πολυ; αν το παω στο πλαισιο δηλαδη δε μπορουν να μου τον αλλαξουν;

κανενας αλλος ξερει αν το κινητο αυτο εχει παιχνιδια; :confused:

Link to comment
Share on other sites

κοστιζει πολυ; αν το παω στο πλαισιο δηλαδη δε μπορουν να μου τον αλλαξουν;

κανενας αλλος ξερει αν το κινητο αυτο εχει παιχνιδια; :confused:

ΔΕν νομίζω να είναι ακριβό. Αρκεί να το βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλους...χρειάζομαι τη βοήθεια σας...έκανα αναβάθμιση στο "txt pro" και πλέον όλο το μενού είναι στα αγγλικά μήπως ξέρει κανεις πώς μπορώ να του περάσω ξανά τα ελληνικά?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα μιας και ειμαι νεος στο φορουμ!!!

Πριν μια βδομαδα πηρα δωρο στην γυναικα μου το txt pro. Αντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα που δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει. Οταν μου στελνει ενα μηνυμα η γυναικα μου, ενω δειχνει οτι μου εχει ερθει, εμενα δεν μου ερχεται. Εκανα αλλαγη στις καρτες μας και εβαλα την δικη μου στο txt και πηρε η γυναικα μου το δικο μου κινητο. Τοτε ολα καλα! Και εγω εστελνα κανονικα απ το txt μηνυματα και η γυναικα μου απ το δικο μου. Το ερωτημα ειναι τί μπορει να φταει? Φταιει το txt? (αλλα αν φταιει το txt γιατι με την δικη μου καρτα ειναι ολα καλα?) Φταιει η καρτα της γυναικας μου? (αλλα αν φταιει η sim της γυναικας μου γιατι απ το δικο μου κινητο στελνει κανονικα?) Ευχαριστω για τον χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι τουλαχιστον 5 χρονων... Αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι οταν την εβαλα στο δικο μου κινητο εστελνε κανονικα μηνυματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια απορεία.Για να μπείς στο facebook πρέπει να έχεις internet??:confused:

 

Ναι..

Ten characters

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά ,

μια φίλη μου έχει πρόβλημα με τα sms όταν τις στέλνουν κάποια συγκεκριμένα άτομα και πάει να ανοίξει τα μηνύματα το κινητό κολάι και κάνει επανεκκίνηση ... ενώ από αλλά άτομα λαμβάνει κανονικά sms . έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λειτουργούσε κανονικά αλλά μετά από λίγο καιρό το πρόβλημα επανήλθε , και κολάι σε άλλα άτομα , έχει κανείς καμία ιδέα δεν μπορεί να κάνει κάθε τρεις και λίγο επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα!

 

Εχει λίγες μέρες που αγόρασα το εν λόγο κινητό στην κοπέλα μου και ήδη μέσα σε λίγες μέρες εντοπίσαμε αρκετά προβληματάκια.

1ον Εν κινηση όταν μιλαμε στο κινητο υπάρχουν θορυβοι και παρασητα στην ομιλια...

2ον κλασσικα δεν εχει αναφορες μηνυματων... (αιτία για περισσοτερο spam απο την κοπελα αν πηρες το μηνυμα.....!!!)

3ον στην κάτω δεξια στην οθόνη δεν λειτουργει κανονικα...

 

Και τώρα η μεγαλή ερώτηση της ημέρας....

 

ΜΠΟΡΩ να βαλω andriod σε αυτο το κιινητο (p.x andriod 2.1) απλο λειτουργικο andriod. και αν ναι πως? με ποιο τρόπο.

 

Σας ευχαριστω πολυ. Η απαντηση σας θα σημαινει λιγοτερη γκρινια για μενα.... ηδη αρχησε....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η γκρίνια θα συνεχιστεί. Δεν μπορείς να βάλεις Android. Ή χωρίζεις ή παίρνεις άλλο κινητό!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το txt pro χθες αλλα υπαρχει προβλημα με τον ηχο στο μεγαφωνο.Οι προκαθορισμενοι ηχοι κλησεων και μηνυματων αλλα και το ραδιοφωνο στο μεγαφωνο βγαζουν δυνατο και καθαρο ηχο.Οταν αλλαζω τον ηχο κλησεων,μηνυματων και βαζω να ακουσω μουσικη ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος.Να πω εδω οτι οι ηχοι των κλησεων και μουσικης ειναι στο φουλ.:(Βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή αυτή την πήρα δώρο στην κοπέλα μου πριν κανα 7μηνο και το μετάνοιωσα γιατί της βγάζει χαζοπροβλήματα, που δε διορθώθηκαν ούτε με αναβάθμιση fw:

- Αργή απόκριση στο slide για απάντηση κλήσης.

- Πολλές φορές ενώ κάνεις slide για να απαντήσεις αυτό κάνει την αντίθετη κίνηση και απορρίπτει την εισερχόμενη κλήση.

- Το μεγάφωνό του αρκετές φορές κάνει διακοπές και δεν ακούγεται ο συνομιλητής (κυρίως στην έναρξη της κλήσης).

- Το μενού του είναι απελπιστικά αργό ενώ το ότι προσπάθησαν να το κάνουν σαν τα Xperia μόνο χειρότερο το κάνει.

- Η οθόνη εμφανίζει τα χρώματα «ξεπλυμένα».

- Η μπαταρία άλλες φορές κρατάει κι άλλες τελειώνει ΠΟΛΥ γρήγορα (με την ίδια χρήση κάθε φορά).

- Άλλες φορές ακούγεται ο ήχος κλήσης, άλλες ακούγεται ο προεπιλεγμένος της SE κι άλλες δεν ακούγεται τίποτε.

Είναι πολύ κρίμα γιατί πρόκειται για πολύ όμορφο κινητάκι αλλά αν ήξερα ότι θα ήταν τόσο προβληματικό δε θα της το αγόραζα. Την παρακαλάω να το αλλάξουμε αλλά δε θέλει γιατί είναι δώρο που της έκανα εγώ...

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια μολις αγορασα το κινητο και εχω ενα προβλημα με το wifi δν μπαινει σε ολα τα δικτυα γιατι?απο το σπιτι μ μπαινει ανετα απο μια καφετερια δν μπαινει και ο κωδικος ειναι σωστος μ λεει περιμενετε και μετα αποτυχες το εκανα ξανα και ξανα και ξανα τπτ μηπως μπορει κανεις να βοηθησει?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και αυτο εξαλου συνεχεια αυτο εκανα αλλα τπτ και υπαρχει αλλο 1 προβλημα εκανα update μηπως και το βραδυ π θα ξαναπαω σε αυτην την καφετερια φτιαξει αλλα δυστυχως δν εχει ελληνικα μεσα χαθηκαν οι γλωσσες δλδ μονο αγγλικα τουρκιδια σουιδικα γερμανικα εχει...

 

παιδια με το wifi ολα οκ τρ μενει να μ βοηθησετε να βαλω τα ελληνικα παλι μεσα :)

 

παιδια εχω αυτο το κινητο ck15i και εκανα update επειδη ειχα ενα προβλημα και τρ διορθωθικε ομως μ αλλαξε την γλωσσα δλδ μ καταργησε - εσβησε τα ελληνικα και περασε τουρκικα αγγλικα γερμανικα κλπ κλπ πως μπορω να ξαναβαλω ελληνικα?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αυτο το κινητο ck15i και εκανα update επειδη ειχα ενα προβλημα και τρ διορθωθικε ομως μ αλλαξε την γλωσσα δλδ μ καταργησε - εσβησε τα ελληνικα και περασε τουρκικα αγγλικα γερμανικα κλπ κλπ πως μπορω να ξαναβαλω ελληνικα?

με αποδειξη αγορας θα το πας σε sony ericsson service και θα στο κανουν δωρεαν ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιος αλλος τροπο? γιατι να το στειλω και να το περιεμενω 1 μηνα για 1 γλωσσα δν λεει

στον γερμανο δν κανουν τπτ?

 

Απαγορεύεται η χρήση γραφής SMS. Παρακαλω προσπαθείτε να γράφετε ολόκληρες τις λέξεις ώστε να είναι πιο ευαναγνωστα τα μηνύματα στα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

καποιος αλλος τροπο? γιατι να το στειλω και να το περιεμενω 1 μηνα για 1 γλωσσα δν λεει

στον γερμανο δν κανουν τπτ?

ουτε 1 ωρα δουλεια δεν ειναι.και στον γερμανο το κανουν..αλλα ισως να σε χρεωσουν.

αλλος τροπος να το κανεις δηλαδη μονος σου,δεν γινετε.αυτο το επαθες γιατι το κινητο ειναι παρα-εισαγωγης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson txt pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...