Jump to content

nova - forthnet και cinema


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όσους έμεινα πίσω και δεν έφυγαν για τριήμερο. :) Με έχει ρωτήσει συγγενής για τη σύνδεση που θα πάρει στο σπίτι και επειδή είναι σπιτόγατος και σινεφίλ, σκέφτομαι να του πω για forthnet και Nova. Εδώ είδα ότι έχει 4 κανάλια για cinema αλλά δε ξέρω αν αυτά θα τα έχει και το χειμώνα ή θα έχει 3 και δε ξέρω αν τρέχει καμία άλλη προσφορά εκτός από το 20% μείωση στους λογαριασμούς (αν τρέχει ακόμα αυτό). Έχει κάνει κανείς κάνα τέτοιο πακέτο να μου πει πόσο του ήρθε τελική τιμή;
Link to comment
Share on other sites

εδώ έχει ενα εργαλειάκι που θα σε βοηθήσει να δεις τις τιμές. Αν θυμάμαι καλά το nova cinema έχει και τα 4 κανάλια που θες. Τώρα τι θες από internet εξαρτάται από τι άλλο θα κάνει εκτός από το να βλέπει ταινίες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να τον πάω σε economy με cinema value pack. Μια χαρά του πάει. Δε παίζει καμία άλλη προσφορά όμως εκτός από το in a box που λέει στο site της Nova?
Link to comment
Share on other sites

μία καλη προσφορά που έχω δει (γέμισε και η πολυκατοικία μου με φυλλάδια με αυτη τη προσφορά) είναι αυτή αλλά είναι για αυτούς που θέλουν αθλητικά κανάλια.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να τον πάω σε economy με cinema value pack. Μια χαρά του πάει. Δε παίζει καμία άλλη προσφορά όμως εκτός από το in a box που λέει στο site της Nova?

 

αν λες για αυτη που σου δινει τους 4 πρωτους μηνες δωρεαν στο cinema οχι δεν υπαρχει αλλα για τα cinema καναλια!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Από οσο ξέρω τρεχει ακόμα η προσφορά με το sportpack στα 19 ευρώ για 18 μήνες άν έχεις 2play economy της forthnet.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάπου έχετε μπερδευτεί. Η προσφορά για cinema είναι η εξής:

Το nova in a box είχε 169 ευρώ και τώρα το δίνουν 99 ευρώ

Επίσης με τα παλιά δεδομένα σου έδινε το cinema προπληρωμένο μόνο για 2 μήνες ενώ τώρα στο δίνει για 4 μήνες. Επομένως με 100 ευρώ έχεις για 4 μήνες πληρωμένο το cinema + δωρεάν τον εξοπλισμό.

Edited by pgpap
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάπου έχετε μπερδευτεί. Η προσφορά για cinema είναι η εξής:

Το nova in a box είχε 169 ευρώ και τώρα το δίνουν 99 ευρώ

Επίσης με τα παλιά δεδομένα σου έδινε το cinema προπληρωμένο μόνο για 2 μήνες ενώ τώρα στο δίνει για 4 μήνες. Επομένως με 100 ευρώ έχεις για 4 μήνες πληρωμένο το cinema + δωρεάν τον εξοπλισμό.

Οκ αυτό πράγματι ακούγεται ενδιαφέρον , δηλαδή με 100 ευρώ μπορώ να έχω για τέσσερις μήνες

τον εξοπλισμό και 4 μήνες ταινίες ? Και εάν μετά δεν θέλω να το συνεχίσω πρέπει να πληρώσω τέλος

διακοπής ? Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να το χρησιμοποιήσω το καλοκαίρι που δεν εργάζομαι αλλά

δεν είμαι σίγουρος εάν θα θέλω να το κρατήσω για το χειμώνα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό πράγματι ακούγεται ενδιαφέρον , δηλαδή με 100 ευρώ μπορώ να έχω για τέσσερις μήνες

τον εξοπλισμό και 4 μήνες ταινίες ?

oxi μονο ταινίες αλλά το cinema value περιέχει και άλλα κανάλια (ντοκυμαντερ, παιδικα, ειδησεογραφικα κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι αυτά, αλλά νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που ανέφερα πριν, μόνο cinema θέλω να του προτείνω. Τα άλλα δε με νοιάζουν τόσο πολύ (4 κανάλια με ταινίες νομίζω θα του φάνε αρκετό χρόνο). Συμφέρει περισσότερο να του πω να πάρει μια σύνδεση ότι να ναι και το in a box που λέτε παραπάνω ή να του πω να πάρει forthnet και nova μαζί, αλλά όχι in a box?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το εργαλείο -> http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html για να δεις τις τιμές με τις εκπτώσεις. Το 2play economy με cinema που λες θα του έρχεται 69 το μήνα. Και μην ξεχνάς ότι λογικά από του χρόνου θα ξαναδίνει και τη superleague μέσω streaming οπότε θα βλέπει και μπαλίτσα, αν θέλει.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

το είχα δει αυτό το εργαλειάκι αλλά δεν έχει μέσα επιλογή να πάρεις τηλέφωνία από άλλο πάροχο (λογικό :) ). Μπάλα δε θέλει να βλέπει. πιο πολύ ξέρω ότι είναι του cinema. Θα του το πω βέβαια αφού είναι τσάμπα το streaming, αν και δε νομίζω ότι θα παίξει και μεγάλο ρόλο. Μια ακόμα ερώτηση γιατί το σινεμα δε το πολυ έχω, τα κανάλια αυτά έχουν ποικιλία ή δείχνουν όλα τα ίδια σε επανάληψη;
Link to comment
Share on other sites

το είχα δει αυτό το εργαλειάκι αλλά δεν έχει μέσα επιλογή να πάρεις τηλέφωνία από άλλο πάροχο (λογικό :) ). Μπάλα δε θέλει να βλέπει. πιο πολύ ξέρω ότι είναι του cinema. Θα του το πω βέβαια αφού είναι τσάμπα το streaming, αν και δε νομίζω ότι θα παίξει και μεγάλο ρόλο. Μια ακόμα ερώτηση γιατί το σινεμα δε το πολυ έχω, τα κανάλια αυτά έχουν ποικιλία ή δείχνουν όλα τα ίδια σε επανάληψη;

 

επειδή έχω εμπειρία 5 μηνών σε λέσχη αξιωματικών με σκοπιά και nova , πιστεύω πως έχει μια χαρά ποικιλία.σίγουρα θα παίξει κάποιες συγκεκριμένες ταινίες πάνω από μία φορά . τώρα που έβγαλαν και το nova cinema 4 λογικά τα πράγματα θα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο newsletter της Forthnet που μου ήρθε λέει ότι μέσα στον Ιούνιο έχει αρκετές πρεμιέρες και νέες σειρές. Αύριο έχει πχ το Salt και το δείχνει και σε HD και έχει και διάφορα ακόμα. Μάλλον θα του προτείνω συνδυαστικό τελικά 2play και cinema pack. το cinema pack έχει και ντοκυμαντέρ; (όχι ότι θα τα βλέπει, αλλά να ξέρω αν με ρωτήσει)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Τελικά του έδωσα τις παρακάτω δύο επιλογές:

1. Forthnet economy + Cinema Value = 69.26€ / μήνα

2. Forthnet economy + Nova in a Box (cinema value) = 24,90€/μήνα + 99€ για 4 μήνες

 

Στο 4μηνο του βγαίνει η δεύτερη επιλογή πολύ πιο φτηνή, άρα μάλλον για εκεί τον βλέπω να πηγαίνει και αν μείνει ευχαριστημένος από τις ταινίες να το συνεχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Τελικά του έδωσα τις παρακάτω δύο επιλογές:

1. Forthnet economy + Cinema Value = 69.26€ / μήνα

2. Forthnet economy + Nova in a Box (cinema value) = 24,90€/μήνα + 99€ για 4 μήνες

 

Στο 4μηνο του βγαίνει η δεύτερη επιλογή πολύ πιο φτηνή, άρα μάλλον για εκεί τον βλέπω να πηγαίνει και αν μείνει ευχαριστημένος από τις ταινίες να το συνεχίσει.

η δεύτερη επιλογή είναι μια χαρα για το καλοκαιρι ειδικα αν δεν εχεις λεφτα για διακοπες και πηξεις στην αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ για το Cinema παίρνοντας το πακέτο in a box ειδικά για το εξοχικό και τη μητέρα μου για ένα 4αμηνο

Ξέρει κανείς πότε λίγει τελικά η προσφροά?

Link to comment
Share on other sites

με forthnet θα έχει και την υπηρεσία live streaming που έχει ανεβεί τελευταία

Βασικά όλο και κάποιο άθλημα βάζουν για να μην μένει ανενερφή γιατί μάλλον το πάνε για πλήρη υπηρεσία πλέον.

 

Σκέφτομαι και εγώ για το Cinema παίρνοντας το πακέτο in a box ειδικά για το εξοχικό και τη μητέρα μου για ένα 4αμηνο

Ξέρει κανείς πότε λίγει τελικά η προσφροά?

Λογικά πρέπει να ισχύει ή μέχρι τέλος του μήνα ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων...:lol:

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ για το Cinema παίρνοντας το πακέτο in a box ειδικά για το εξοχικό και τη μητέρα μου για ένα 4αμηνο

Ξέρει κανείς πότε λίγει τελικά η προσφροά?

 

Εδώ λέει μέχρι 30/6. Συνήθως τις τραβάνε κι άλλο τις προσφορές, αλλά αν το θες, καλύτερα κάνε κίνηση τώρα.

 

με forthnet θα έχει και την υπηρεσία live streaming που έχει ανεβεί τελευταία

Κυρίως του σινεμά είναι και αθλητικά δε πολυβλέπει, οπότε και το Box με 4 κανάλια σινεμά νομίζω του αρκεί. Για τηλεφωνία/internet ας πάρει ότι θέλει. Εγώ το χρέος μου το έκανα να του πω τι νομίζω ότι συμφέρει :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όλο και κάποιο άθλημα βάζουν για να μην μένει ανενερφή γιατί μάλλον το πάνε για πλήρη υπηρεσία πλέον.

δείχνουν το wimbledon αυτή τη περίοδο..niceee:D...χθες έπρεπε να έπαιζε και ο Παγδατής (νομίζω).

να την κάνουν υπηρεσία αλλά να παραμείνει δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τη χρεώσουν. Πρακτικά είναι ανταγωνιστικό τους πλεονέκτημα απέναντι στους άλλους και τα δικαιώματα τα έχουν πληρώσει. Είναι κι αυτός ένας τρόπος να βγάλουν τα λεφτά της επένδυσης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να τη χρεώσουν. Αφού ότι δείχνει είναι αγορασμένο για τη νόβα οπότε δεν έχουν κάποιο έξτρα κόστος. Απλά οι forthnetούχοι εποφελούνται!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Αφού ότι δείχνει είναι αγορασμένο για τη νόβα οπότε δεν έχουν κάποιο έξτρα κόστος

σωστός!

δεν το σκέφτηκα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...