Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ,εχει συμβει κ σε κανεναν αλλο? Βαζω το τηλ. Στο αθορυβο κ παρολαυτα οταν με παιρνουν δονειται...! Ειμαι τοσο χαζος εγω ή κατι παιζει με την συσκευη μου?? Αθορυβο σημειωνω κ οχι στην δονηση

Μήπως από τις ρυθμίσεις του ήχου έχεις ενεργοποιήσει να έχεις δόνηση όταν είσαι στο αθόρυβο; Ή μήπως έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που κάνει overwrite τη ρύθμιση του συστήματος;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Οχι οι ρυθμισεις ειναι οκ, αυτο που εχω κατεβασει κ υποψιαζομουν ειναι το volume+ αλλα δεν βλεπω καπου στις ρυθμισεις του περι δονησης... Ειναι λιγο εκνευρηστικο να μην μπορεις να κοιμηθεις εκτος κ αν το ακουμπαω στο πατωμα πανω στο χαλι..!%#*!%!%*?///;
Link to comment
Share on other sites

Αν το απεγκαταστήσεις η δόνηση εξαφανίζεται;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση, στην official ICS, στην οθόνη κλήσης το κάτω αριστερά κουμπι του πληκτρολογίου σας εμφανίζεται με κομμένη την λέξη σε δυο σειρές; Δηλαδή:

 

"Πληκτρολόγι

ο"

 

Edit: τελικά τα προβλήματα που είχα μάλλον οφείλοταν στον kernel ή σε κάποιο mod... αν και δεν τους πήρα όλους σβάρνα, με όσους του SebastianFM δοκίμασα είχα error "Process system is not responding" με επιλογή wait/close λίγο μετά το boot ενώ καμιά φορά μετά από 1-2 λεπτά η συσκευή έκανε reboot από μόνη της.

 

Τελικά flashαρα τον stock kernel και κανένα mod και μέχρι τώρα όλα οκ.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παιδιά full wipe κάνουμε όταν αλλάζουμε ROM (από ενός dev σε ενός άλλου) ή όταν μένουμε στον ίδιο dev μεν, αλλά αλλάζει η βάση του. Δεν είναι άδικος κόπος. Το κάνουμε όταν προτείνεται από τον developer. ;)

 

Ναι λάθος η διατύπωση μου. Σώστα τα αναφέρεις. Αν απλά αναβαθμίζεις ήδη εγκαταστημένη ρομ δεν χρειάζεται νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα το πηρε courier στις 28 \ 3 και μου το εφερε την παρασκευη 6\ 4 προχτες

περιεργο που δεν σου ηρθε η αναβαθμιση ακομα ,λογικα θα σου ερθει

ΕDIT εχει βγει root για ics, συσκευες σε παροχο ? { εμενα ειναι vodafone η συσκευη} δεν την εχω περασει την αναβαθμιση ακομα, δεν θελω να χασω το root .

 

Αν έχεις κάνει s-off τότε μπορείς να περάσεις το ruu της vodafone, όταν αυτό βγεί, χωρίς να χάσεις το root. Για μένα όμως από την στιγμή που έχεις ξεκλειδώσει το τηλέφωνο δεν αξίζει να περιμένεις. Πέρνα το σωστό firmware, ανάλογα με το cid σου, και μια από τις ics που υπάρχουν στο xda και θα είσαι κομπλέ.

 

Σχετικά με το service, αν δεν σου κάνει κόπο γράψε λίγο του κωδικούς των ανταλλακτικών να δούμε τι αλλάχθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, όσοι άλλοι έχετε unbranded sensations, έχετε πάρει την αναβάθμιση σε ics; Να αρχίσω να ανησυχώ οτι κάτι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την ερώτηση του nek46 σχετικά με το root και την ics αποφάσισα να ετοιμάσω έναν οδηγό για όσους θέλουν να αναβαθμιστούν χωρίς να χάσουν το root.

 

Οδηγός αναβάθμισης σε ICS για s-off συσκευές.

 

Ο οδηγός προστέθηκε και στο 1ο post.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !προτη φορα σε android πλατφορμα μετα απο win xp k mac os !αγορασα μεταχιρισμενο το σενζεσιον εχω μερικεσ αποριες

σπασμενες εφαρμογες πχ gps ..navigon κτλ πως περναμε?

το κηνιτο εχει επανο

εκδοση android 4.0.3

htc sense 3.6

αριθμος λογαριαμσου 3.25.401.101

πρεπει να αναβαθμισω?

πως θα καταλαβω αν εχει περασμεννο το ics???

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχει πάρει την αναβάθμιση και σήμερα μετά από τόσες μέρες του έκανα επανεκκίνηση και έγραψε "αναβάθμιση σε android 1 απο 32 " και μόλις έφτασε στο 32 ξεκίνησε το τηλέφωνο .Είναι φυσιολογικό αυτό και θα γίνεται συνέχεια ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα για τον φιλο kollatos, που μου ζητησε τους κωδικους απο το service ειναι οι παρακατω

1 rigid-flex board assy upper board, w

2 camera module liteon 10p1bf008a, ff

3 tamper evident label void word .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !προτη φορα σε android πλατφορμα μετα απο win xp k mac os !αγορασα μεταχιρισμενο το σενζεσιον εχω μερικεσ αποριες

σπασμενες εφαρμογες πχ gps ..navigon κτλ πως περναμε?

το κηνιτο εχει επανο

εκδοση android 4.0.3

htc sense 3.6

αριθμος λογαριαμσου 3.25.401.101

πρεπει να αναβαθμισω?

πως θα καταλαβω αν εχει περασμεννο το ics???

ευχαριστω!!!

 

Για σπασμένες εφαρμογές σύμφωνα με τους κανόνες απαγορεύεται να πούμε....το 4.0.3 είναι ICS.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχει πάρει την αναβάθμιση και σήμερα μετά από τόσες μέρες του έκανα επανεκκίνηση και έγραψε "αναβάθμιση σε android 1 απο 32 " και μόλις έφτασε στο 32 ξεκίνησε το τηλέφωνο .Είναι φυσιολογικό αυτό και θα γίνεται συνέχεια ?

 

Σε εμένα (είμαι rooted) αυτό μου το βγάζει πάντα όταν flashάρω κάτι που καθαρίζει cache και dalvik cache, δεν μου το εμφανίζει σε κανονικά reboots. Μήπως ήταν η πρώτη φορά που το έκανες επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα για τον φιλο kollatos, που μου ζητησε τους κωδικους απο το service ειναι οι παρακατω

1 rigid-flex board assy upper board, w

2 camera module liteon 10p1bf008a, ff

3 tamper evident label void word .

 

Από αυτά καταλαβαίνω ότι σου άλλαξαν την κάμερα (απορώ γιατί) και την πλακέτα της κάμερας μάλλον. Το 3 είναι το αυτοκολλητάκι void που υπάρχει στις βίδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά καταλαβαίνω ότι σου άλλαξαν την κάμερα (απορώ γιατί) και την πλακέτα της κάμερας μάλλον. Το 3 είναι το αυτοκολλητάκι void που υπάρχει στις βίδες.

Καλησπερα , να σου πω την αληθεια περισσοτερα ουτε και εγω γνωριζω , τις ημερες που βρισκοταν στο service μιλησα τηλεφωνικα για να ρωτησω ποια ειναι η βλαβη και ποτε περιπου θα το ξανα παρω, και η απαντηση ηταν, βρισκετε στον ελεγχο

και θα παραλαβετε τελος της εβδομαδας .

Καλοριζικο το Χ :)

Τhanks για τον οδηγο.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά καταλαβαίνω ότι σου άλλαξαν την κάμερα (απορώ γιατί) και την πλακέτα της κάμερας μάλλον. Το 3 είναι το αυτοκολλητάκι void που υπάρχει στις βίδες.

 

Μάλλον κατά την αποσυναρμολογήση μπορεί να το έσπασαν κατά λάθος και το άλλαξαν. Το θέμα είναι να δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα restart που έκανα (εφόσον κατέβασα και γώ επιτέλους το ICS), όταν πατάω το home button, αντί να με πάει στο κεντρικό panel, με πάει σε ένα απο τα υπόλοιπα....γνωρίζει κανείς άν υπάρχει σχετική ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει HQ Camera For ICS - v1.5 (απο 1,2)

Ultra 40mbps

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1533238

 

εγω παντως που περασα το 1.2 δεν ειδα και καμια διαφορα, ασε που ο ηχος στα βιντεο εχει γεμισει παρασιτα...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που περασα το 1.2 δεν ειδα και καμια διαφορα, ασε που ο ηχος στα βιντεο εχει γεμισει παρασιτα...

 

Και σε μένα με την 1.2 η διαφορά ήταν ελάχιστη και βέβαια ανέβαζε και το μέγεθος κάθε βίντεο στο πολλαπλάσιο.

 

Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα το ξαναδοκιμάσω αλλά προς το παρόν δεν με ψήνει.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα (είμαι rooted) αυτό μου το βγάζει πάντα όταν flashάρω κάτι που καθαρίζει cache και dalvik cache, δεν μου το εμφανίζει σε κανονικά reboots. Μήπως ήταν η πρώτη φορά που το έκανες επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση;
Οχι . Είμαι κανονικά από την αρχή με το μαμίσιο fw και δεν το έχω πειράξει καθόλου ακολουθώντας τις αναβαθμίσεις . Πρέπει αν είναι η 3η φορά που το κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πέρασα την arhd 6.6.1 και παρατήρησα ότι όταν προσπαθώ να επιλέξω κάποιες ρυθμίσεις παρουσιάζει πρόβλημα και τις κλείνει και σήμερα που προσπάθησα να το συνδέσω με τον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει (ούτε το htc sync), ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω καταφέρει να κάνω το volume+ να δουλέψει στο ICS, έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το mod για να κάνει το ηχείο λίγο πιο δυνατό;

 

Το δοκιμάζω τώρα και μου φαίνεται πως κάνει σχετικά ικανοποιητική δουλειά. Δεν ανεβάζει τέρμα τον ήχο του ηχείου, απλά είναι αισθητά πιο δυνατός από πριν.

 

Πρόσφατα πέρασα την arhd 6.6.1 και παρατήρησα ότι όταν προσπαθώ να επιλέξω κάποιες ρυθμίσεις παρουσιάζει πρόβλημα και τις κλείνει και σήμερα που προσπάθησα να το συνδέσω με τον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει (ούτε το htc sync), ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Έχεις περάσει κανένα mod; Θα πρότεινα να δοκιμάσεις clear cache & dalvik ίσως και fix permissions αλλά πρώτα δοκίμασε να περάσεις την 6.6.2, σήμερα το πρωϊ βγήκε :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ένα update 15.58mb στα settings πριν από λίγο (ούτε λόγος για ICS) το οποίο κατεβαίνει αλλά δεν εγκαθιστάται. Στους υπόλοιπους εγκαθιστάται;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...