Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω ,δεν εχω ιδεα δυστυχως :O δεν εχω ασχοληθη καθολου

αυτο που θα προτεινα να ξεκλειδωσεις και τον bootloader και να βαλεις μια αλλη rom

υπαρχουν αρκετες επιλογες απο rom στο xda.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω ,δεν εχω ιδεα δυστυχως :O δεν εχω ασχοληθη καθολου

αυτο που θα προτεινα να ξεκλειδωσεις και τον bootloader και να βαλεις μια αλλη rom

υπαρχουν αρκετες επιλογες απο rom στο xda.

 

φιλε πρεπει να εκανα ζημια στο τηλεφωνο μ κατεβασα ενα προγραμμα FlashGordon και zip αρχειο που υποτιθεται πως αλλαζε τις ρυθμισεις απο 1.188 σε 1.5 και πλεον δν κανει τπτ το ανοιγω κ αναβει το logo Htc κρατιεται λιγο ξανασβηνει κ το κανει συνεχεια μπαινω στο bootloader μενου και μ λεει low battery παταω να κανω factory reset και μ κανει το ιδιο δν ξερω τι να κανω τωρα πηγα να το φτιαξω κ του εβγαλα τα ματια τωρα τι κανω :(((((( το βαζω να φορτισει κ παλι ανοιγει μονο του δν ξερω τι μπορω να κανω τωρα

Link to comment
Share on other sites

φιλε πρεπει να εκανα ζημια στο τηλεφωνο μ κατεβασα ενα προγραμμα FlashGordon και zip αρχειο που υποτιθεται πως αλλαζε τις ρυθμισεις απο 1.188 σε 1.5 και πλεον δν κανει τπτ το ανοιγω κ αναβει το logo Htc κρατιεται λιγο ξανασβηνει κ το κανει συνεχεια μπαινω στο bootloader μενου και μ λεει low battery παταω να κανω factory reset και μ κανει το ιδιο δν ξερω τι να κανω τωρα πηγα να το φτιαξω κ του εβγαλα τα ματια τωρα τι κανω :(((((( το βαζω να φορτισει κ παλι ανοιγει μονο του δν ξερω τι μπορω να κανω τωρα

 

Φίλε καλημέρα

βαλε το τηλέφωνο κλειστό για να φορτίσει η μπαταρία.

Μετά μπες στο bootloader και κάνε επιλογή το recovery.

Αφού μπεις εκεί κάνε factory reset ή hard reset(δεν θυμάμαι τι λεει) κάνε επανεκίνηση.

Εάν δεν δουλέψει θα σου πω αλλη λύση.

 

Πάντως από αυτά που διάβασα πρέπει να έχεις πάρει πειραγμένο τηλέφωνο από την αρχή. S-off από την αρχή δεν θα έπρεπε να υπάρχει.όσο για τον επεξεργαστή επειδή έχω και εγώ το xe ότι rom και να έβαζα ο επεξεργαστής ειναι χρονισμένος στο 1,5

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,εχω ένα πρόβλημα με το κινήτο μου,εψαξα αρκετά στο google και το xda αλλά δεν βρήκα κάποια λύση,

σας παραθέτω το πρόβλημα και αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει...

λοιπόν εχω ενα htc sensation που έχει κολλήσει στο htc logo και μένει εκεί μεχρι να βγάλω την μπαταρία..

αν μπω σε recovery mode απλα δεν κάνει τπτ,ψάχνει αυτα τα 2 αρχεία (pg58diag pg58img) δεν τα βρίσκει(no image or wrong image)

οσα factory reset και να εχω κάνει δεν γίνεται τπτ..και επιπλέον οταν επιλέγω την λειτουργία recovery μου εμφανίζει ενα κινητό με ενα κόκκινο τριγωνο με θαυμαστικό, πατώντας volume up+power button με βαζει στο recovery αλλα οποια επιλογή και να κανω μου βγάζει αυτο το μήνυμα E:can't open /cache/recovery/command...

ανεβάζω και μια φώτο με τα στοιχεία του κινητού ...

ευχαριστώ παιδιά

 

υ.γ ο υπολογιστής μου δεν το αναγνωρίζει πλεον

Edited by replay33
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,εχω ένα πρόβλημα με το κινήτο μου,εψαξα αρκετά στο google και το xda αλλά δεν βρήκα κάποια λύση,

σας παραθέτω το πρόβλημα και αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει...

λοιπόν εχω ενα htc sensation που έχει κολλήσει στο htc logo και μένει εκεί μεχρι να βγάλω την μπαταρία..

αν μπω σε recovery mode απλα δεν κάνει τπτ,ψάχνει αυτα τα 2 αρχεία (pg58diag pg58img) δεν τα βρίσκει(no image or wrong image)

οσα factory reset και να εχω κάνει δεν γίνεται τπτ..και επιπλέον οταν επιλέγω την λειτουργία recovery μου εμφανίζει ενα κινητό με ενα κόκκινο τριγωνο με θαυμαστικό, πατώντας volume up+power button με βαζει στο recovery αλλα οποια επιλογή και να κανω μου βγάζει αυτο το μήνυμα E:can't open /cache/recovery/command...

ανεβάζω και μια φώτο με τα στοιχεία του κινητού ...

ευχαριστώ παιδιά

 

υ.γ ο υπολογιστής μου δεν το αναγνωρίζει πλεον

 

Το τηλ δε σου το αναγνωρίζει γιατί δεν έχεις φορτωμένους τους drivers για fastboot. Πρέπει να τους κατεβάσεις και να τους φορτώσεις στο pc σου. Μετά βάζεις το τηλ σε fastboot mode, συνδέεις το usb στο pc σου και αφού δεις το "fastboot usb" τρέχεις το RUU για τη συσκευή σου που θα βρεις εδώ: http://www.androidruu.com/index.php?developer=Pyramid.

Link to comment
Share on other sites

απο τα πολλα reboot μαλλον πρεπει να εκαψε πλακετα γιατι πλεον δν αναβει δν φορτιζει δν κανει τπτ ειμαι τυχερος μεσα στην ατυχια μου γιατι θα μ στειλουν αλλο λογω εγγυησης ευχαριστω πολυ κ οσο για το οτι λειτουργουσε στο 1.2 ηταν γιατι τους ζητησα να μ βαλουν ελληνικο μενου κ επειδη το xe δεν βγηκε ποτε με ελληνικο μενου μ περασαν rom απο το απλο sensation το νεο ευτυχως θα λειτουργει στο 1.5 οποτε δν θα μπω στη διαδικασια να κανω τπτ :) ευχαριστω ολους για το ενδιαφορον κ της πληροφοριες! Edited by xarisioanninagts
Link to comment
Share on other sites

απο τα πολλα reboot μαλλον πρεπει να εκαψε πλακετα γιατι πλεον δν αναβει δν φορτιζει δν κανει τπτ ειμαι τυχερος μεσα στην ατυχια μου γιατι θα μ στειλουν αλλο λογω εγγυησης ευχαριστω πολυ κ οσο για το οτι λειτουργουσε στο 1.2 ηταν γιατι τους ζητησα να μ βαλουν ελληνικο μενου κ επειδη το xe δεν βγηκε ποτε με ελληνικο μενου μ περασαν rom απο το απλο sensation το νεο ευτυχως θα λειτουργει στο 1.5 οποτε δν θα μπω στη διαδικασια να κανω τπτ :) ευχαριστω ολους για το ενδιαφορον κ της πληροφοριες!

Θα προτεινα να το παρεις οπως ειναι στα αγγλικα να κανεις τις διαδικασιες για το ξεκλειδωμα και το root,

και να του περασεις εσυ μια rom της αρεσκιας σου.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ δε σου το αναγνωρίζει γιατί δεν έχεις φορτωμένους τους drivers για fastboot. Πρέπει να τους κατεβάσεις και να τους φορτώσεις στο pc σου. Μετά βάζεις το τηλ σε fastboot mode, συνδέεις το usb στο pc σου και αφού δεις το "fastboot usb" τρέχεις το RUU για τη συσκευή σου που θα βρεις εδώ: http://www.androidruu.com/index.php?developer=Pyramid.

έκανα ακριβώς οτι μου είπατε και επιτέλους το αναγνώρισε το pc μου ...ελα όμως που το cid που έχω δεν υπάρχει πουθενά (t-mob101)

έχετε καμιά ιδέα του τύπου τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

έκανα ακριβώς οτι μου είπατε και επιτέλους το αναγνώρισε το pc μου ...ελα όμως που το cid που έχω δεν υπάρχει πουθενά (t-mob101)

έχετε καμιά ιδέα του τύπου τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση?

 

Γερμανικό είναι το τηλέφωνο? Απο που το έχεις αγοράσει?

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό είναι το τηλέφωνο? Απο που το έχεις αγοράσει?

Ναι είναι αγορασμενο απο γερμανια ..το ruu που χρειάζομαι δεν υπάρχει διαθέσιμο .

Δοκιμασία και κάποια άλλα όμως παλι τίποτα..δοκιμασία να βάλω και cid μου μεσά σε άλλο ruu και μου βγάζει ενα error

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αγορασμενο απο γερμανια ..το ruu που χρειάζομαι δεν υπάρχει διαθέσιμο .

Δοκιμασία και κάποια άλλα όμως παλι τίποτα..δοκιμασία να βάλω και cid μου μεσά σε άλλο ruu και μου βγάζει ενα error

 

Εγώ στη θέση σου θα περνούσα custom ROM να ησυχάσω. Πρέπει βέβαια να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να βάλεις custom recovery πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα περνούσα custom ROM να ησυχάσω. Πρέπει βέβαια να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να βάλεις custom recovery πρώτα.

δεν μπορω να βάλω custom rom το hboot μου είναι 1.18.000 s-on ...δεν μπορω να το κάνω s-off αφού δεν ανοίγει και δεν μπορω να περάσω και ruu γιατί για το cid μου απλα δεν υπάρχει..

Ασε και τι δεν έχω δοκιμάσει .....το μονο που κατάφερα να κάνω είναι ξεκλειδωσω τον bootloader

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βάλω custom rom το hboot μου είναι 1.18.000 s-on ...δεν μπορω να το κάνω s-off αφού δεν ανοίγει και δεν μπορω να περάσω και ruu γιατί για το cid μου απλα δεν υπάρχει..

Ασε και τι δεν έχω δοκιμάσει .....το μονο που κατάφερα να κάνω είναι ξεκλειδωσω τον bootloader

Για ριξε μια ματια εδω για την rom σου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1672425

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βάλω custom rom το hboot μου είναι 1.18.000 s-on ...δεν μπορω να το κάνω s-off αφού δεν ανοίγει και δεν μπορω να περάσω και ruu γιατί για το cid μου απλα δεν υπάρχει..

Ασε και τι δεν έχω δοκιμάσει .....το μονο που κατάφερα να κάνω είναι ξεκλειδωσω τον bootloader

 

Δε χρειάζεται να είσαι S-Off για να βάλεις custom ROM. Άν έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader όπως λες, περνάς ένα custom recovery και είσαι έτοιμος να βάλεις όποια ROM θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είσαι S-Off για να βάλεις custom ROM. Άν έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader όπως λες, περνάς ένα custom recovery και είσαι έτοιμος να βάλεις όποια ROM θέλεις.

απο οτι διαβαζω στο xda ο μονος τρόπος για να βαλεις custom rom χωρις να εισαι s-off ειναι να εχεις hboot version πανω απο 1,27,000

αν ξερεις κατι αλλο που αγνοω και μπορεις να βοηθησεις πες μου

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε repley , να κανω μια ερωτηση, τι εγινε και { τουβλιασε} ξαφνικα το τηλ ,στο screenshot που ανεβασες

δειχνει s onn και κλειδωμενο bootloader , πως εγινε και δεν δουλευη καθολου.

Τωρα τι hboot εχεις ?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε repley , να κανω μια ερωτηση, τι εγινε και { τουβλιασε} ξαφνικα το τηλ ,στο screenshot που ανεβασες

δειχνει s onn και κλειδωμενο bootloader , πως εγινε και δεν δουλευη καθολου.

Τωρα τι hboot εχεις ?

Καλησπέρα πραγματικα δεν ξέρω πως έγινε το ανοιξα μια Μερά και ηταν κολλημένο στο htc logo...στον bootloader μπαίνει το hboot μου είναι 1.18.000 κατάφερα να ξεκλειδωσω τον bootloader εχθες και να βάλω custom recovery σήμερα εκανα install μια rom με τα κοπον και βασανον και το μονο που κατάφερα ηταν να ξεπεράσω το κόλλημα στο htc logo και να κολλησω στο android logo....απο κει και μετα δεν μπορω να κάνω τίποτα και όταν πάω πλεον να κάνω install zip from sd μου βγάζει error can not mount sd card..αυτά τα λιγα και απο μένα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πραγματικα δεν ξέρω πως έγινε το ανοιξα μια Μερά και ηταν κολλημένο στο htc logo...στον bootloader μπαίνει το hboot μου είναι 1.18.000 κατάφερα να ξεκλειδωσω τον bootloader εχθες και να βάλω custom recovery σήμερα εκανα install μια rom με τα κοπον και βασανον και το μονο που κατάφερα ηταν να ξεπεράσω το κόλλημα στο htc logo και να κολλησω στο android logo....απο κει και μετα δεν μπορω να κάνω τίποτα και όταν πάω πλεον να κάνω install zip from sd μου βγάζει error can not mount sd card..αυτά τα λιγα και απο μένα :)

ποια rom εβαλες ? δωσε link, φανταζομαι πως δεν το εκανες s off πριν φλασαρης την rom?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ποια rom εβαλες ? δωσε link, φανταζομαι πως δεν το εκανες s off πριν φλασαρης την rom?
καλησπέρα φίλε s-off δεν μπορω να το κάνω έτσι και αλλιως αφού το τηλ δεν μπουταρει αλλά κολλάει στο λογκο της htc η rom που έβαλα μετα απο sugestioo απο τα παιδιά στο xda είναι αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1281040&highlight=stock+rom+2+3+4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε s-off δεν μπορω να το κάνω έτσι και αλλιως αφού το τηλ δεν μπουταρει αλλά κολλάει στο λογκο της htc η rom που έβαλα μετα απο sugestioo απο τα παιδιά στο xda είναι αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1281040&highlight=stock+rom+2+3+4

μαλιστα πες μου σε παρακαλω , μπαινει στον bootloader το τηλεφωνο ? και απο τι λες υπαρχει και ενα θεμα με την sd .

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε s-off δεν μπορω να το κάνω έτσι και αλλιως αφού το τηλ δεν μπουταρει αλλά κολλάει στο λογκο της htc η rom που έβαλα μετα απο sugestioo απο τα παιδιά στο xda είναι αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1281040&highlight=stock+rom+2+3+4

 

επειδη αυτη ειναι gingerbread rom για αυτο και μπουταρε

τωρα για ics upgrade πρωτα θες S-OFF με revolutionary μεθοδο και μετα αναβαθμιση firmware σε ics

 

σημειωση:καλως ηρθα στην παρεα σας:cool:

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτη ειναι gingerbread rom για αυτο και μπουταρε

τωρα για ics upgrade πρωτα θες S-OFF με revolutionary μεθοδο και μετα αναβαθμιση firmware σε ics

 

σημειωση:καλως ηρθα στην παρεα σας:cool:

Καλησπέρα και καλως ήρθες..

Τελικά εκανα φορμάτ την sd πέρασα απο την αρχή το rrcovery της revolusionary και φλασαρα μια Ρομ που μου πρότειναν απο xda και επιτέλους το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά

Ευχαριστώ ολους σας για το ενδιαφέρον και την βοήθεια σας..

Αν και εγώ μπορω να βοηθήσω σε κάτι πολύ ευχαρίστως,

Link to comment
Share on other sites

Ανούσια μηνύματα και ευχαριστίες σβήνονται βάση των κανονισμών του forum.. Αν τώρα κάποιοι δεν θέλουν να συμμορφωθούν με τους Ο.Π.Χ. που διάβασαν και αποδέχτηκαν κατά την εγγραφή τους τότε μπορούν να μην ξανασχοληθούν. Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μην διστάσετε να επικοινωνήσετε με pm.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Τώρα να δούμε με ποιο τρόπο θα αναβαθμιστεί το κινητό μας γιατί είναι αργό και περιμένω προτάσεις. Αλήθεια πως απενεργοποιώ μόνιμα εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ?
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Τώρα να δούμε με ποιο τρόπο θα αναβαθμιστεί το κινητό μας γιατί είναι αργό και περιμένω προτάσεις. Αλήθεια πως απενεργοποιώ μόνιμα εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ?

 

αν εισαι root τοτε περιμενε περιπου αρχες νοεμβρη τη νεα rom με sense 5 απο τη viper team

βεβαια μιλαω για ανεπισημη αναβαθμιση:)

αν δεν εισαι root τοτε ξεχνα το

δεν υπαρχει πλεον επισημη αναβαθμιση απο την htc

 

οσο για απενεργοποιηση βαλε το app quarantine οπου μπορεις να απενεργοποιησεις και εφαρμογες συστηματος

βεβαια πρεπει να εισαι root

διαφορετικα πηγαινε στις ρυθμισεις->εφαρμογες->ολα και δες τι μπορεις να απενεργοποιησεις

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...