Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Epic ? :blink: :blink: :blink:

 

On topic:

Πότε έρχεται ICS από την HTC επίσημα;

Υπάρχει κάποια ICS rom που να μου την προτείνετε; (την insert coin την έχετε δοκιμάσει σε ICS;)

 

Δες πχ post #1015.

Link to comment
Share on other sites

Epic ? :blink: :blink: :blink:

Όταν ο άλλος άλλα διαβάζει κι άλλα καταλαβαίνει, τι να πεις...

Δες πχ post #1015.

Αυτά όμως δεν ισχύουν στην 3.24...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όμως δεν ισχύουν στην 3.24...

Αλήθεια; Πες μου πως έφτιαξε και το θέμα το μηνυμάτων με τους 70 χαρακτήρες. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Πες μου πως έφτιαξε και το θέμα το μηνυμάτων με τους 70 χαρακτήρες. :worry:

 

Μμμ αυτό πρέπει να το τσεκάρω μιας και δεν στέλνω sms.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την inscertcoin ics δεν υπαρχει περιπτωση να στείλω πάνω απο 70 :P

λύση είναι το go sms pro... :/

Την 3.24 έχεις όμως, πάνω στο τελευταίο firmware δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχοντας εμπειρία ενός χρόνου στο android με το αγαπημένο μου ZTE Blade, η τύχη τα 'φερε ν' αποκτήσω ένα Sensation XE.

Το έχω μια βδομάδα τώρα και το μόνο που έχω κάνει είναι S-OFF, Root , 4EΧΤ recovery. Σκέφτομαι να περάσω μια custom rom και θα προτιμούσα μια gingerbread sense rom γιατί λέω να περιμένω την επίσημη ICS και τις custom που θα είναι βασισμένες σ'αυτή.

Είμαι ανάμεσα στις LeeDROiD SuperSensational V4.3.0 και Energy™ Sense 3.5 ROM.

Υποθέτω ότι με την κατάσταση που έχω φέρει την συσκευή για να περάσω μια από τις δύο αυτές ROM , το μόνο που έχω να κάνω είναι να βάλω το zip στην SD , να μπω σε recovery mode , να κάνω wipe data, cache , dalvik και μετά να φλασάρω το zip της ROM .......σωστά????

Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω και δεν το αναφέρω?

Ποια από τις δύο θα μου προτείνατε?

Υπάρχει καμιά άλλη πρόταση για Gingerbread sense Rom?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχοντας εμπειρία ενός χρόνου στο android με το αγαπημένο μου ZTE Blade, η τύχη τα 'φερε ν' αποκτήσω ένα Sensation XE.

Το έχω μια βδομάδα τώρα και το μόνο που έχω κάνει είναι S-OFF, Root , 4EΧΤ recovery. Σκέφτομαι να περάσω μια custom rom και θα προτιμούσα μια gingerbread sense rom γιατί λέω να περιμένω την επίσημη ICS και τις custom που θα είναι βασισμένες σ'αυτή.

Είμαι ανάμεσα στις LeeDROiD SuperSensational V4.3.0 και Energy™ Sense 3.5 ROM.

Υποθέτω ότι με την κατάσταση που έχω φέρει την συσκευή για να περάσω μια από τις δύο αυτές ROM , το μόνο που έχω να κάνω είναι να βάλω το zip στην SD , να μπω σε recovery mode , να κάνω wipe data, cache , dalvik και μετά να φλασάρω το zip της ROM .......σωστά????

Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω και δεν το αναφέρω?

Ποια από τις δύο θα μου προτείνατε?

Υπάρχει καμιά άλλη πρόταση για Gingerbread sense Rom?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας!!!:)

 

Δοκίμασε και την insertcoin

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και την insertcoin

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Αν μπορείς δώσε μου link γιατί αυτή που βρίσκω στο XDA είναι ICS ROM.

Στα υπόλοιπα είμαι σωστός ή θα κάνω καμιά πατάτα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Την 3.24 έχεις όμως, πάνω στο τελευταίο firmware δηλαδή;

 

Ναι φίλε μου, έκανα πρωτα το update και μετα έχωσα τη rom..

οταν γράφεις πανω απο 70 χαρακτήρες απλα δε στέλνει καθόλου το μήνυμα στο βγάζει σα σφάλμα..

εβαλα επιτηδες μικρό μηνυμα δλδ για να το καταλάβω, και απ'οτι έψαξα μετα, είδα οτι ισχυει..

εντάξει απλα θα έχεις ενα process παραπάνω να τρέχει από πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Και όσο ασχολείστε με αναβαθμίσεις, εγώ σήμερα έφαγα μούτζα! Σκόνη κάτω από την οθόνη! Εκνευρίστηκα και πήρα τηλέφωνο την htc. Επικοινωνία με πολλές διακοπές στην ακρόαση, με ένα τύπο που βαριόταν και έδειχνε να έχει ακούσει το πρόβλημα πολλές φορές. Για την ιστορία με παρέπεμψε σε μια εταιρία κοντά στα ΚΤΕΛ στον κηφισό (αρβαντο αν θύμαμαι καλά την είπε). Οι οδηγίες ήταν σαφείς:

- "Βγάλε όλα τα αξεσουάρ, την κάρτα sd, κάνε backup, αφαίρεσε τη μπαταρία και τη μεταλλική οπίσθια θήκη και άσε τη συσκευή για service".

- Καλά αγόρασα κινητό και θα τους πάω συναρμολογούμενο;

- Αυτή είναι η διαδικασία κύριε!

- Και πόσο καιρό θα πάρει να το φτιάξουν;

- Δεν ξέρω, θα σας το πουν στο service. Μόνο που θα καλέσετε αύριο γιατί κλείνουν στις 16.00.

- Ευχαριστώ (με υποχρεώσατε).

Καλά ρε παιδιά, ούτε δυο μήνες! Ξενέρωσα αρκετά, που ούτε όρεξη για φασαρία είχα, ούτε να τους πω να μου το αντικαταστήσουν. Και ούτε και ξέρω αν θα τους το αφήσω τελικά (ευτυχώς είναι μόνο ένα κινητό με ότι αυτό συνεπάγεται).

Εσείς ωστόσο τι με συμβουλεύτετε; Είχε κανείς παρόμοιο θέμα;

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Και όσο ασχολείστε με αναβαθμίσεις, εγώ σήμερα έφαγα μούτζα! Σκόνη κάτω από την οθόνη! Εκνευρίστηκα και πήρα τηλέφωνο την htc. Επικοινωνία με πολλές διακοπές στην ακρόαση, με ένα τύπο που βαριόταν και έδειχνε να έχει ακούσει το πρόβλημα πολλές φορές. Για την ιστορία με παρέπεμψε σε μια εταιρία κοντά στα ΚΤΕΛ στον κηφισό (αρβαντο αν θύμαμαι καλά την είπε). Οι οδηγίες ήταν σαφείς:

- "Βγάλε όλα τα αξεσουάρ, την κάρτα sd, κάνε backup, αφαίρεσε τη μπαταρία και τη μεταλλική οπίσθια θήκη και άσε τη συσκευή για service".

- Καλά αγόρασα κινητό και θα τους πάω συναρμολογούμενο;

- Αυτή είναι η διαδικασία κύριε!

- Και πόσο καιρό θα πάρει να το φτιάξουν;

- Δεν ξέρω, θα σας το πουν στο service. Μόνο που θα καλέσετε αύριο γιατί κλείνουν στις 16.00.

- Ευχαριστώ (με υποχρεώσατε).

Καλά ρε παιδιά, ούτε δυο μήνες! Ξενέρωσα αρκετά, που ούτε όρεξη για φασαρία είχα, ούτε να τους πω να μου το αντικαταστήσουν. Και ούτε και ξέρω αν θα τους το αφήσω τελικά (ευτυχώς είναι μόνο ένα κινητό με ότι αυτό συνεπάγεται).

Εσείς ωστόσο τι με συμβουλεύτετε; Είχε κανείς παρόμοιο θέμα;

Δυστυχώς δεν είσαι ο πρώτος που αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=4663810 :(:mad:

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Το 4ο από τα ποστ που ανέφερε ο kandilak παραπάνω είναι δικό μου.

Αντιμετώπισα κι εγώ το ίδιο ζήτημα κι όπως διαπίστωσα στο xda το θέμα έχει απασχολήσει αρκετούς.

Αν η σκόνη δεν είναι έντονη απέφυγε κατ' εμέ τη "σφαγή" στo service. Δε θέλω να σε τρομάξω. Με τον όρο σφαγή εννοώ την πάσης φύσεως παρέμβαση-ξεκοίλιασμα (:food:) της συσκευής. Απλά δεν ξέρεις σε τί χέρια θα πέσει.

Όσον αφορά το service της Arvato ιδού.

Link to comment
Share on other sites

Το 4ο από τα ποστ που ανέφερε ο kandilak παραπάνω είναι δικό μου.

Αντιμετώπισα κι εγώ το ίδιο ζήτημα κι όπως διαπίστωσα στο xda το θέμα έχει απασχολήσει αρκετούς.

Αν η σκόνη δεν είναι έντονη απέφυγε κατ' εμέ τη "σφαγή" στo service. Δε θέλω να σε τρομάξω. Με τον όρο σφαγή εννοώ την πάσης φύσεως παρέμβαση-ξεκοίλιασμα (:food:) της συσκευής. Απλά δεν ξέρεις σε τί χέρια θα πέσει.

Όσον αφορά το service της Arvato ιδού.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Αφού το service συστεγάζεται με sex shop, τότε μάλλον θα το πάω!;)

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Αφού το service συστεγάζεται με sex shop, τότε μάλλον θα το πάω!;)

Σωστή η προσέγγιση σου. Βουρ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξεκολλάτε με την Arvato, την εταιρία την ξέρω από το 2004 και είχα και συνεργασία μαζί τους για κάποια χρόνια. Μια χαρά εταιρία είναι.

BTW το sex shop δεν υπήρχε τότε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξεκολλάτε με την Arvato, την εταιρία την ξέρω από το 2004 και είχα και συνεργασία μαζί τους για κάποια χρόνια. Μια χαρά εταιρία είναι.

BTW το sex shop δεν υπήρχε τότε...

 

Αντρέα εγώ το είπα γιατί δύσκολα κάποιος θα χειριστεί τη συσκευή σου όπως εσύ ο ίδιος (εγώ για παράδειγμα που όπως έχω δηλώσει είμαι πολύ τρίχας και το προσέχω) την ίδια συμβουλή μου είχες δώσει κι εσύ τότε που είχα το ίδιο θέμα.

Πιθανόν να πήγε το μυαλό σου στο service του Γερμανού τότε και να μου το είπες. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα εγώ το είπα γιατί δύσκολα κάποιος θα χειριστεί τη συσκευή σου όπως εσύ ο ίδιος (εγώ για παράδειγμα που όπως έχω δηλώσει είμαι πολύ τρίχας και το προσέχω) την ίδια συμβουλή μου είχες δώσει κι εσύ τότε που είχα το ίδιο θέμα.

Πιθανόν να πήγε το μυαλό σου στο service του Γερμανού τότε και να μου το είπες. :shifty:

 

Σπύρο δεν το είπα για το "σφάξιμο", εννοείται ότι δεν είναι καλό να ανοίγεται μια συσκευή για το τίποτα.

Το σχόλιό μου όμως πήγαινε στο γεγονός ότι η Arvato συστεγάζεται με το sex shop και ξέρεις την άποψη πολλών εδώ μέσα για το γεγονός αυτό.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς δώσε μου link γιατί αυτή που βρίσκω στο XDA είναι ICS ROM.

Στα υπόλοιπα είμαι σωστός ή θα κάνω καμιά πατάτα:confused:

 

Δες εδώ insertcoin-roms.org/

Τα αλλα είναι σωστά.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ insertcoin-roms.org/

Τα αλλα είναι σωστά.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Με αυτές τις roms η διαχείρηση ενέργειας είναι καλύτερη; Δηλαδή η μπαταρία κρατάει περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις roms η διαχείρηση ενέργειας είναι καλύτερη; Δηλαδή η μπαταρία κρατάει περισσότερο;

 

Κοίτα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την ics αλλά την 3.4.5 που έχω τώρα είναι πολύ καλή από όλες τις πλευρές κ από θέμα μπαταρίας.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο δεν το είπα για το "σφάξιμο", εννοείται ότι δεν είναι καλό να ανοίγεται μια συσκευή για το τίποτα.

Το σχόλιό μου όμως πήγαινε στο γεγονός ότι η Arvato συστεγάζεται με το sex shop και ξέρεις την άποψη πολλών εδώ μέσα για το γεγονός αυτό.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Ε όπως το είπες (στο τέλος έβαλες το btw για το sex shop) φαινόταν πως το σχόλιο πήγαινε στην εταιρία ανεξαρτήτως της συστέγασής της. Τέλος πάντων. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα Insertcoin 3.4.5και με το update 3.4.6 και δείχνει πολύ γρήγορη και smooth.

Μπορώ τώρα να βάλω και τον Bricked-Kernel v1.5 ? κάνει για την συγκεκριμένη rom? Προτείνεται να κάνω αυτή την αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...