Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι από εδώ την πήρες ε ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1262539

 

Διαφορά λένε ότι υπάρχει στην φωτεινότητα της οθόνης, στην ταχύτητα και στον ήχο, ακόμα και με τα απλά ακουστικά που έχουμε. Με καλύτερα ακουστικά η διαφορά λένε είναι μεγάλη.

 

Είμαι σίγουρος πως η σύγκριση γίνεται με την official γιατί δεν νομίζω, τουλάχιστον ως προς την ταχύτητα, να είναι γρηγορότερη από τις custom με τα modified kernel.

Εγώ έχω την Coredroid με Bricked 0.5 kernel και πετάει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

E ναι. Δοκίμασε

 

εντάξει...θέλω χειροκρότημα δεν το συζητώ!! ύστερα από 500 ερωτήσεις τα κατάφερα!τι να πω:X:X....τι να μου πω....!!!!:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τη νεα ROM περιμενω να την μαγειρεψουν καλυτερα. Το νεο Radio ομως το εβαλα και παρατηρησα οντως διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!ενας φιλος μου εχει το συγκεκριμενο μοντελο και σκεφτεται να το clockαρει!!τι χρειαζεται για να γινει αυτο??ειδα κατι για καποια ρομ που ανεβαζει τον χρονισμο στα 1.5 ghz...μονο ετσι γινεται??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!ενας φιλος μου εχει το συγκεκριμενο μοντελο και σκεφτεται να το clockαρει!!τι χρειαζεται για να γινει αυτο??ειδα κατι για καποια ρομ που ανεβαζει τον χρονισμο στα 1.5 ghz...μονο ετσι γινεται??

 

το sensation ή το sensation xe? :P

 

κανε ενα ψαξιμο στο xda, η InsertCoin ROM που χρησιμοποιω με bricked kernel χρονιζουν στα 1536mhz

Link to comment
Share on other sites

Εχω Sentation branded,μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν είναι λογικό το οτι δεν έχει έρθει ακόμα ΟΤΑ αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Εχω Sentation branded,μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν είναι λογικό το οτι δεν έχει έρθει ακόμα ΟΤΑ αναβάθμιση;

 

σε ενα branded t mobile παντως ηρθε η ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Πότε;

Πρόσφατα;

 

πριν 2 εβδομαδες περιπου.

 

Να φανταστω το εχεις stock και urooted?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 εβδομαδες περιπου.

 

Να φανταστω το εχεις stock και urooted?

 

Ναι ακριβώς,περιμένω να δοκιμάσω την αναβάθμισή πρώτα και μετά βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς,περιμένω να δοκιμάσω την αναβάθμισή πρώτα και μετά βλέπουμε...

 

κοιτα, γινεται ευκολα root, θεμα με σταθεροτητα δεν παιζει και υπαρχουν και πολλες roms που υποστηριζουν και Ελληνικα εκει εξω.

 

Λογικα θα μπορεις να βρεις και την αναβαθμιση να την κανεις manually.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, γινεται ευκολα root, θεμα με σταθεροτητα δεν παιζει και υπαρχουν και πολλες roms που υποστηριζουν και Ελληνικα εκει εξω.

 

Λογικα θα μπορεις να βρεις και την αναβαθμιση να την κανεις manually.

 

Τα ξέρω ολα αυτα...απλα ειναι μια συνήθεια που ακολουθώ σε ολα τα HTC που εχω...οσο για τα Ελληνικα δεν με ενδιαφέρουν και πολύ να σου πω την αλήθεια...

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω ολα αυτα...απλα ειναι μια συνήθεια που ακολουθώ σε ολα τα HTC που εχω...οσο για τα Ελληνικα δεν με ενδιαφέρουν και πολύ να σου πω την αλήθεια...

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση

 

way to go, τοτε, mate.

 

Εγω μονο το iPhone δεν πειραζω, ολα τα αλλα τους αλλαζω τα φωτα

Link to comment
Share on other sites

το sensation ή το sensation xe? :P

 

κανε ενα ψαξιμο στο xda, η InsertCoin ROM που χρησιμοποιω με bricked kernel χρονιζουν στα 1536mhz

 

το sensation εχει..με τη μαμα ρομ δεν γινεται κατι??

Link to comment
Share on other sites

το sensation εχει..με τη μαμα ρομ δεν γινεται κατι??

 

ειναι θεμα kernel, μπορεις να εχεις stock rom και stock kernel overclocked

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιος χαμός και στροφή των devs στο xda για μαγείρεμα ROMs που βασίζονται στο XE. Αφού η διαφορά του απλού Sensation και του XE στο hardware δεν έγκειται; Θέλω να πω η καλύτερη ποιότητα στον ήχο (beats) δεν έχει να κάνει με κάποιο driver (μόνο) αλλά με κάποιο συγκεκριμένο κύκλωμα στη συσκευή που προσφέρει καλύτερο ήχο. Έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιος χαμός και στροφή των devs στο xda για μαγείρεμα ROMs που βασίζονται στο XE. Αφού η διαφορά του απλού Sensation και του XE στο hardware δεν έγκειται; Θέλω να πω η καλύτερη ποιότητα στον ήχο (beats) δεν έχει να κάνει με κάποιο driver (μόνο) αλλά με κάποιο συγκεκριμένο κύκλωμα στη συσκευή που προσφέρει καλύτερο ήχο. Έτσι δεν είναι;

 

Απ' ότι λέγεται δεν υπάρχει hardware διαφορά ανάμεσα στα δύο μοντέλα (εκτός τις κόκκινες λεπτομέρειες εξωτερικά). Η διαφορά βρίσκεται στο software και τα ακουστικά.

Οπότε αφού έχουμε νεότερη official rom γιατί να μην την χρησιμοποιήσουν?

 

αυτο θελω..γινεται??

 

Αν εννοείς απλά να περάσεις OC kernel δεν γίνεται. Προϋποθέτει S-Off, root, custom recovery και φλασάρεις κάποιο από αυτά: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216197

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανείς την Android revolution HDT 3.1.1/high quality & performance/OC/faux123.0.1.4 και αν ναι εντυπώσεις? Αληθεύει πως χρησιμοποιεί και τους δυο πυρήνες, είναι ελεφριά πιο γρήγορη και χωρίς μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας?

 

 

 

HTC SENSATION T-MOBILE 2.3.4 (1.45)

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς απλά να περάσεις OC kernel δεν γίνεται. Προϋποθέτει S-Off, root, custom recovery και φλασάρεις κάποιο από αυτά: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216197

 

επειδη μαλλον πως σας μπερδεψα λιγο θα το εξηγησω..θελω αν γινεται με stock rom και kernel να το clockαρω..δεν ειναι δικο μου το κινητο και δεν θελω να γινει καποια ζημια..ροοτ ξερω πως πρεπει να γινει για να clockαριστει το κινητο..με ολα stock και απλα ροοτ γινεται η πρεπει να περαστει η ρομ που ειπε ενας φιλος πιο πανω αναγκαστικα?

Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον πως σας μπερδεψα λιγο θα το εξηγησω..θελω αν γινεται με stock rom και kernel να το clockαρω..δεν ειναι δικο μου το κινητο και δεν θελω να γινει καποια ζημια..ροοτ ξερω πως πρεπει να γινει για να clockαριστει το κινητο..με ολα stock και απλα ροοτ γινεται η πρεπει να περαστει η ρομ που ειπε ενας φιλος πιο πανω αναγκαστικα?

 

Δεν ειναι το root το θεμα αλλα ο custom kernel.αρα εκτος απο root θες s off,custom recovery για να περασεις cuctom kernel και να o/c.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το root το θεμα αλλα ο custom kernel.αρα εκτος απο root θες s off,custom recovery για να περασεις cuctom kernel και να o/c.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

αχα..καταλαβα..ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

αχα..καταλαβα..ευχαριστω!!

 

s-off, root, custom recovery ειναι πραγματα που δεν μπορει να δει ο αλλος αν δεν ξερει και οπως και το jailbreak ευκολα -σχετικα- ξε-γινονται.

Κανε λοιπον την διαδικασια και βρες καπου τον stock kernel αλλα overclocked.

Ετσι κι αλλιως το overclocking απο μονο του ειναι επικυνδυνο. Βασικα το πιο επικυνδυνο απο ολα τα παραπανω μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...