Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, αναφερομαι σε κινεζικα, λογω των τιμων τους εχω κοιταξει μονο σε αυτα. Επισης το κακο ειναι οτι οι κινεζικοι τα βγαζουν τα περισσοτερα dual boot κατι που δεν συμπαθω καθολου και ειδικα με windows, θελω μονο με android.

Μιας και ειπες για MLS επειδη κοιταω και δεν καταλαβαινω ποια ειναι αυτα, μπορεις να μου πεις ποιο 10αρι ειναι και τηλεφωνο αν γνωριζεις?

μηπως αυτο? http://www.mlsshop.gr/tablet/mls-iqtab-10-3g-b ενα που εχει στις 9.7" δεν εχει.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά καμία γνώμη για ταμπελ 10 ιντσο ανδροιντ για ένα φίλο κυρίως για διάβασμα το θέλει μέχρι 100 $ έχουμε κάτι δοκιμασμένο
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αναφερομαι σε κινεζικα, λογω των τιμων τους εχω κοιταξει μονο σε αυτα. Επισης το κακο ειναι οτι οι κινεζικοι τα βγαζουν τα περισσοτερα dual boot κατι που δεν συμπαθω καθολου και ειδικα με windows, θελω μονο με android.

Μιας και ειπες για MLS επειδη κοιταω και δεν καταλαβαινω ποια ειναι αυτα, μπορεις να μου πεις ποιο 10αρι ειναι και τηλεφωνο αν γνωριζεις?

μηπως αυτο? http://www.mlsshop.gr/tablet/mls-iqtab-10-3g-b ενα που εχει στις 9.7" δεν εχει.

 

φιλε μολις παρηγγειλα αυτο εδω προσφορα https://www.germanos.gr/product/mls-iqtab-giant-3g/20298027/ (μπορεις να το παρεις εως 12 δοσεις ), εχω ψαχτει αρκετα για αγορα απο κινα μερια αλλα παλι επρεπε να δωσω κανα 200 και αυτο με ρισκο , το συγκεκριμενο μια χαρα κλησεις κανει ,ειναι 8πυρινο με 2 ram και με ωραια οθονη :),πιστευω να το ευχαριστηθω

 

edit και αυτο που αναφερεις υποστηριζει φωνητικη κληση, ειναι ομως 4πυρινο με 1ραμ και χαλια οθονη σε σχεση με αυτο που παρηγγγειλα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! το ειδα αυτο αλλα δεν ειδα καπου να λεει οτι ειναι και τηλεφωνο! εσυ πως το ηξερες? το λεει καπου και δεν το βλεπω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! το ειδα αυτο αλλα δεν ειδα καπου να λεει οτι ειναι και τηλεφωνο! εσυ πως το ηξερες? το λεει καπου και δεν το βλεπω?

 

Καλημερα, κανε μια αναζητηση και θα δεις οτι το λεει, πηγαινε σε καταστημα για να βεβαιωθεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κανε μια αναζητηση και θα δεις οτι το λεει, πηγαινε σε καταστημα για να βεβαιωθεις

 

καλησπέρα! οκ ευχαριστω! θα προτιμουσα κατι απο κινεζικη μαρκα φασικα για καλυτερο H/W με χαμηλότερη τιμη απο τα MLS, αν και δεν αντιλεγω οτι ειναι καλα και φανταζομαι και πολυ αξιοπιστα και το σημαντικοτερο με Ελληνικη αντιπροσωπεια εφοσον σαν μαρκα ειναι Ελληνικα! αλλο αν ειναι φανταζομαι made in china. ;)

αυτο που με πειραζει περισσοτερο ειναι οτι θεωρω MUST να υπαρχει HDMI εξοδος (εστω σε μινι HDMI) και ενω τα φτηνα εχουν ακομα και το 8αρι μου εχει, πολλα ακριβα και καλα ακομα και στις 10" δεν εχουν!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! οκ ευχαριστω! θα προτιμουσα κατι απο κινεζικη μαρκα φασικα για καλυτερο H/W με χαμηλότερη τιμη απο τα MLS, αν και δεν αντιλεγω οτι ειναι καλα και φανταζομαι και πολυ αξιοπιστα και το σημαντικοτερο με Ελληνικη αντιπροσωπεια εφοσον σαν μαρκα ειναι Ελληνικα! αλλο αν ειναι φανταζομαι made in china. ;)

αυτο που με πειραζει περισσοτερο ειναι οτι θεωρω MUST να υπαρχει HDMI εξοδος (εστω σε μινι HDMI) και ενω τα φτηνα εχουν ακομα και το 8αρι μου εχει, πολλα ακριβα και καλα ακομα και στις 10" δεν εχουν!!!! :blink:

 

Κρινε και πραξε φιλε, αναλογα με τις αναγκες σου κανε την αγορα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι για αγορα ταμπλετ απο κινεζομαγαζο (banggood η geekbuying κατα προτιμηση καθως μου τα προτεινε ως πιο αξιοπιστα αλλο μελος σας και βλεπω και απο τις συζητησεις εδω οτι τα προτιματε).

Χρηση: ιντερνετ (απλο σερφαρισμα), skype (κυρια χρηση) και καμια ταινια-σειρα.

Εχω εντοπισει το teclast x98 air III και το onda v989 air. Βλεπω πως και στα δυο αυτα sites το teclast παρουσιαζει ελαφρως καλυτερα χαρακτηριστικα για την τιμη του. Εχει καποιος εμπειρια απο ενα απο τα 2 η και απο τα 2 ωστε να τα εχει συγκρινει; και επισης υπαρχουν πολλες παραλλαγες του onda με διακυμανσεις στην τιμη. Πρεπει να προσεξω κατι ιδιαιτερο;

ΥΓ: δεν με προβληματιζει το dual Os. Δεν το επιδιωκω αλλα αν τυχει να ειναι δεν θα με πειραξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαινει πως οτι εχει sim παιζει σαν τηλεφωνο! πρεπει να εχει τετοια λειτουργια! γιατι πολλα παιρνουν sim αλλα την εχουν μονο για δεδομενα! εκτος φυσικα αμα παιζεις τηλεφωνια μεσω VOIP τοτε ναι. Αλλα και παλι μπορει πχ να μην εχει μικροφωνο ή μεγαφωνο για το αυτι

 

προς ενημερωση παρελαβα σημερα και κανει κανονικα κλησεις ,αλλα ετσι και αλλιως εσενα δε σε ενδιαφερει, το αναφερω μηπως βοηθηθει καποιος αλλος :)

Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση παρελαβα σημερα και κανει κανονικα κλησεις ,αλλα ετσι και αλλιως εσενα δε σε ενδιαφερει, το αναφερω μηπως βοηθηθει καποιος αλλος :)

 

καλησπέρα! με γεια! για πες γιατι κολλησα ποιο παρελαβες και απο που?

και το σημαντικο η εσωτερικη μνημη ειναι μονοκοματη? ή εχει 2 partitions???

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποιοτικό σε κατασκευή 10αρι,εννοω να μην ειναι ζημιαρικο,

2 ραμ?

 

τεκλαστ χ98,cube talk 9x???

 

παλια θυμαμαι αινολ και cube ηταν καλες μαρκες

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε αυτό το φόρουμ για να μοιραστώ την εμπειρία μου με το TinyDeal, για να μη την πατήσουν και άλλοι.

 

-Αγόρασα ένα Zenfone2 και ένα Elephone P6000pro μέσω TinyDeal, αποστολή DHL.

-Τα διάλεξα και τα δύο από το menu "European Warehouse".

-Ξεκίνησε ένα πακέτο με το Zenfone2 μόνο, από Hong Kong με DHL και έφτασε μετά από 12-13 μέρες Βρυξέλες (όπου μένω) και πλήρωσα τα import taxes (33 euro). Το πακέτο το είχαν δηλώσει 80 $ για να γλιτώσουν λεφτά από την DHL (το παραδέχτηκαν και στο email, δε τα λέω από τα νεύρα μου).

-Μετά από 2 βδομάδες emails και κακού Customer Service, μου είπαν ότι το Elephone έχει σταλεί με Κανονικό ταχυδρομίο (όχι DHL που είχα πληρώσει). Η αιτιολογία τους ήταν ότι "βρισκόταν σε διαφορετική αποθήκη από το Zenfone2".

-Στις 30 Δεκεμβρίου το εντόπισα στο Φιλανδικό ταχυδρομίο, όπου το κρατούσαν γιατί δε μπορούσε να μπει σε αεροπλάνο (λόγω της μπαταρίας του μου είπαν). Μίλησα με τους φιλανδούς και μου είπαν ότι θα το στείλουν πίσω.

-Μετά από ένα μήνα αργής επικοινωνίας και πάλι με το tinydeal (emails που έλεγαν ότι θα το τακτοποιήσουν, αλλά δεν γινόταν τίποτα), μου ήρθε ένα email που απαντούσε σε μια κακή κριτική που έκανα στο www[dot]resellerratings[dot]com.

-Έλεγαν ότι αν αλλάξω την κριτική, θα μου κάνουν refund καθώς το Elephone έχει πλέον επιστραφεί σε αυτούς. Αυτό έγινε 2 μήνες και κάτι, μετά από την παραγγελία.

-Άλλαξα λίγο την κριτική για να πάρω το refund. Εδώ και μία βδομάδα δεν έχω πάρει refund ούτε απάντηση στο email.

 

Όποιος θέλει να ρισκάρει, δικό του πρόβλημα. Εγώ έχασα 135 ευρώ.

Αν δεν πιστεύετε κάτι, μπορώ να σας στείλω τα emails ακριβώς όπως τα πήρα.

 

(αν το ποστ είναι σε λάθος thread, πείτε μου να το ποστάρω αλλού)

Link to comment
Share on other sites

-Αγόρασα ένα Zenfone2 και ένα Elephone P6000pro μέσω TinyDeal, αποστολή DHL.

-Τα διάλεξα και τα δύο από το menu "European Warehouse".

 

-Έλεγαν ότι αν αλλάξω την κριτική, θα μου κάνουν refund

 

ζεις σε κοσμο μακρια απτο myphone,ελα πιο κοντα σε μας και θα λυθουν τα θεματα σου..

 

αν δεν εχεις περασει 180 μερες πειπαλ κανε dispute,αν εκτος πειπαλ παγωσε πληρωμη με τραπεζα

τα κινητα που πηρες,το καταστημα που πηρες,το eu warehouse tinydeal ολα ψιλολαθος,υπεκυψες σε

απειλη κινεζου για refund,λαθος

 

μην σε ριχνω απλα ψαξου

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες εκανα μια αγορα 310€ απο geekbuying.com

Μετα από 20 μερες μου στελνουν mail οτι το tablet ειναι out of stock

και να περιμαινω. Εχω στειλει 3 mail δεν απαντανε

Το Live chat δεν δουλευει οπως και στα τηλέφωνα παιζει μουσική

 

Τα εχασα τα ευρώπουλα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκανα μια αγορα 310€ απο geekbuying.com

Μετα από 20 μερες μου στελνουν mail οτι το tablet ειναι out of stock

και να περιμαινω. Εχω στειλει 3 mail δεν απαντανε

Το Live chat δεν δουλευει οπως και στα τηλέφωνα παιζει μουσική

 

Τα εχασα τα ευρώπουλα?

Άμεσα dispute στο PayPal

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα dispute στο PayPal

 

Διστυχώς δεν πηγε μεσω paypal έδωσα αριθμό προπληρωμένης κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Διστυχώς δεν πηγε μεσω paypal έδωσα αριθμό προπληρωμένης κάρτας

Λάθος, στην Τράπεζα τότε για προσβολή της πληρωμής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκανα μια αγορα 310€ απο geekbuying.com

Μετα από 20 μερες μου στελνουν mail οτι το tablet ειναι out of stock

και να περιμαινω. Εχω στειλει 3 mail δεν απαντανε

Το Live chat δεν δουλευει οπως και στα τηλέφωνα παιζει μουσική

 

Τα εχασα τα ευρώπουλα?

 

Απ' όταν σου έστειλαν αυτό το μήνυμα πόσος καιρός πέρασε;

 

Το λέω γιατί και τρία μηνύματα να τους έχεις στείλει, αν έχει περάσει (λέμε) 1 μέρα ή δύο, δεν τους έχεις δώσει χρόνο να απαντήσουν...

...ειδικά στη περίπτωση που προσφύγεις στη τράπεζά σου, θα είναι υπέρ σου να δείξεις πως προσπάθησες να επικοινωνήσεις με τον Πωλητή για εύλογο διάστημα (πχ 1 βδομάδα τουλάχιστον), και μετά προσέφυγες...

 

Επίσης, έχε υπόψη ότι αυτοί τώρα πνίγονται στη κυριολεξία, γιατί έχουν να δρομολογήσουν όλες τις παραγγελίες που υποβλήθηκαν κατά τη διάρκεια των εορτών...οπότε μπορεί να μην απαντούν κατά προτεραιότητα σε μηνύματα...

 

Δικαιολογημένο το άγχος αφού παρήγγειλες χωρίς κάλυψη Paypal (κακώς ειδικά για μεγάλη παραγγελία), αλλά ψυχραιμία θα έλεγα, γιατί έχεις επιλογές παρόλαυτά και με την επιμονή στη συγκεκριμένη συγκυρία (μετά τη Κινέζικη Πρωτοχρονιά) απλώς θα μεγεθύνεις το δικό σου άγχος.

 

Το Geekbuying είναι γνωστό μαγαζί, να σου φάει τα χρήματα έτσι απλά δεν το βρίσκω πολύ πιθανό...απλά είναι η περίοδος της "υπομονής"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! απο εκει ειχα παρει το κινητο μου 268 ευρω....και δεν ειχα ξαναπαρει αλλα πολυ καλο μαγαζι και γρηγορο.

Νομιζω κατι εχει στην Κινα αυτη την περιοδο, μου φαινεται εκει εχει περισσοτερες αργιες απ οτι στην Ελλαδα....:lol::lol::lol:

κανε λιγη υπομονη προτεινω μην κανεις βιαστικες και λαθος κινησεις, ειναι αξιοπιστοι.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν απο λιγο καιρο ενα tablet απο Banggood. Μετα απο δεκα μερες χρησης κολλησε στο logo. Τους προτεινα να το στειλω για επιδιορθωση (γιατι συνεβη απο υπαιτιοτητα μου) αλλα αποφασισαν να μου στειλουν αμεσα καινουριο χωρις δευτερη κουβεντα και χωρις να περιμενουν να φτασει πισω το χαλασμενο, απλα τους εδωσα το tracking number της αποστολης. Μπραβο τους.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καλα το banggood τα σπαει απλα....αρχισα να ψωνιζω απο τον Αυγουστο λογω των C.C επειδη απο εκει περναει η καρτα μου απευθειας και το εχω λιωσει! μονο 2 πραγματα που δεν ειχαν αυτοι πηρα απο ebay ολα τα αλλα απο εκει! και εχουν και αποθηκες Αγγλια αλλα με επιπλεον κοστος αλλα δεν τα εχουν ολα εκει, και συνηθως οχι ταμπλετς.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν απο λιγο καιρο ενα tablet απο Banggood. Μετα απο δεκα μερες χρησης κολλησε στο logo. Τους προτεινα να το στειλω για επιδιορθωση (γιατι συνεβη απο υπαιτιοτητα μου) αλλα αποφασισαν να μου στειλουν αμεσα καινουριο χωρις δευτερη κουβεντα και χωρις να περιμενουν να φτασει πισω το χαλασμενο, απλα τους εδωσα το tracking number της αποστολης. Μπραβο τους.

Εδώ σε μένα έστειλαν καινούργιο Android box των 40 ευρώ χωρίς να με πουν να στείλω το παλιό πίσω. Από τα πιο αξιόπιστα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...