Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το PayPal δεχεται VisaElectron, την χρησιμοποιω τουλαχιστον 4 χρονια.
Το επιβεβαιώνω και εγώ, 4 χρόνια διαρκώς πραγματοποιώ αγορές έτσι.

 

http://dealsprime.com/pipo-s1-pro-quad-core-tablet-pc-7-ips-1024-600-android-4-2-8gb-rk3188-1-8ghz-cpu.html

 

http://dealsprime.com/pipo-s1pro-quad-core-rk3188-tablet-pc-7-1024-600-android-4-2-2-2mp-2gb-ddr3-8gb-rom-smart-s2.html

 

Ρε παιδιά, ποιες οι διαφορές μεταξύ των δύο, δεν βρίσκω κάποια παρά την διαφορά τιμής, βοηθήστε οι γνώστες γιατί θα το πάρω εκ μέρους φίλου και δεν "σηκώνει" η περίσταση λάθος επιλογή, μιας που τα χρήματα είναι άλλου.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο CPU βλέπω διαφορά (1.8 με 1.6)

 

Και δεν πρέπει να υπάρχει ούτε αυτή η διαφορά - πρέπει να είναι τυπογραφικό λάθος - διότι κανένα RK3188 δεν λειτουργεί στα 1.8GHz.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και δεν πρέπει να υπάρχει ούτε αυτή η διαφορά - πρέπει να είναι τυπογραφικό λάθος - διότι κανένα RK3188 δεν λειτουργεί στα 1.8GHz.

Δεν είναι τυπογραφικό ακριβώς, στην αρχή η Rockchip διαφήμιζε τον RK3188 πως τρέχει στο 1.8GHz, και τα κουτιά των συσκευών αλλά και παντού στα χαρακτηριστικά έτσι έλεγαν. Η αλήθεια είναι πως λόγω υπερθερμανσεων μείωσαν τη συχνότητα στο 1.6GHz όταν βγήκαν στην κυκλοφορία (από 1.8GHz στα δοκιμαστικά μοντέλα, όπως το U30gt2 που πριν κυκλοφορήσει το δειχναν να ξεπερνάει τα 18000 στο antutu), αλλά παντού έλεγαν, και λένε 1.8

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυπογραφικό ακριβώς, στην αρχή η Rockchip διαφήμιζε τον RK3188 πως τρέχει στο 1.8GHz, και τα κουτιά των συσκευών αλλά και παντού στα χαρακτηριστικά έτσι έλεγαν. Η αλήθεια είναι πως λόγω υπερθερμανσεων μείωσαν τη συχνότητα στο 1.6GHz όταν βγήκαν στην κυκλοφορία (από 1.8GHz στα δοκιμαστικά μοντέλα, όπως το U30gt2 που πριν κυκλοφορήσει το δειχναν να ξεπερνάει τα 18000 στο antutu), αλλά παντού έλεγαν, και λένε 1.8

 

Τη γνωρίζω την ιστορία - αν θυμάσαι σου έλεγα να μην πιστεύεις τα benchmarks που έλεγαν >18000 στο AnTuTu τότε :) - απλά δεν υπάρχει RK3188 tablet που να "τρέχει" στα 1.8GHz χωρίς προβλήματα, όλα είναι στα 1.6GHz κλειδωμένα στον πυρήνα.

 

Η αρχική ερώτηση ήταν αν υπήρχε διαφορά ανάμεσα στις δύο σελίδες προϊόντος στο dealsprime, όπου πέρα από τα GHz δεν υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στα δύο προϊόντα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

μακρια παιδια απο το focalprice.com!!!την πατησα με ταβλετ που στην 4η μερα κολλησε και η τεχνικη υποστηριξη ειναι ανυπαρκτη!!δεν καταλαβαινω γιατι ειναι δυσκολο να στειλουν το factory firmaware και να ξεμπερδευουμε!παλιοτερα αγνωστος πωλητης απο το ebay μου το εστειλε μετα απο 6 μηνες που κολλησα και τωρα οποτε εχω θεμα το ξαναπερναω σε ενα παλιο android 2.2!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμενω απο Κινα μια παραγγελια. Ξερετε τι σημαινει το στατους; :

 

Status : Departure from outward office of exchange

Location : 51805300

Destination Country : GR

Date : 20130904 2005

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Μόνο CPU βλέπω διαφορά (1.8 με 1.6)

 

Δεν είναι τυπογραφικό ακριβώς, στην αρχή η Rockchip διαφήμιζε τον RK3188 πως τρέχει στο 1.8GHz, και τα κουτιά των συσκευών αλλά και παντού στα χαρακτηριστικά έτσι έλεγαν. Η αλήθεια είναι πως λόγω υπερθερμάνσεων μείωσαν τη συχνότητα στο 1.6GHz όταν βγήκαν στην κυκλοφορία (από 1.8GHz στα δοκιμαστικά μοντέλα, όπως το U30gt2 που πριν κυκλοφορήσει το έδειχναν να ξεπερνάει τα 18000 στο antutu), αλλά παντού έλεγαν, και λένε 1.8

 

Η αρχική ερώτηση ήταν αν υπήρχε διαφορά ανάμεσα στις δύο σελίδες προϊόντος στο dealsprime, όπου πέρα από τα GHz δεν υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στα δύο προϊόντα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, με κατατοπίσατε πλήρως.

Λέω να προχωρήσω στην αγορά του, έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο σε αυτές τις ίντσες και με οροφή τα €110;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα την γνωμη σας για αυτο το tablet και αν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Pipo S1Pro.

 

Έχω υπόψη μου 3 ηλεκτρονικά καταστήματα: geekbuying, dealsprime, banggood.

 

Υπάρχει κάποιο από αυτά που δεν θεωρείται αξιόπιστο σε οποιοδήποτε επίπεδο (αποστολή προϊόντων, after sales κ.ο.κ.).

Το geekbuying είναι 15€ πιο ακριβό για το συγκεκριμένο προϊόν. Προσφέρει μεγαλύτερη αξιοπιστία?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το pipo s1 pro από dealsprime πριν από 2 μέρες. 100 usd με κάποια έκπτωση που δίνουν αν κάνεις Like στο facebook. Αποστολή με singapure post δωρεάν. Μόλις φτάσει (αν φτάσει!) θα σας ενημερώσω. Με το tracking number δε φαίνεται ακόμα να έχει φύγει.
Link to comment
Share on other sites

μακρια παιδια απο το focalprice.com!!!την πατησα με ταβλετ που στην 4η μερα κολλησε και η τεχνικη υποστηριξη ειναι ανυπαρκτη!!δεν καταλαβαινω γιατι ειναι δυσκολο να στειλουν το factory firmaware και να ξεμπερδευουμε!παλιοτερα αγνωστος πωλητης απο το ebay μου το εστειλε μετα απο 6 μηνες που κολλησα και τωρα οποτε εχω θεμα το ξαναπερναω σε ενα παλιο android 2.2!!!

 

Κακή εμπειρία και εγώ από Focalprice, ταμπλέτα αγορασμένη τον Ιούλιο, επιστράφηκε σε αυτούς με πρόβλημα και εδώ και ένα δεκαπενθήμερο την λιβανίζουνε και μου λένε συνέχεια δώστε μας 2-3 μέρες να την δει το τεχνικό τμήμα. Μόνο ψιλολόγια πλεον από αυτούς, των 5-10€ και αν δεν τα βρίσκω από αλλού (πχ έχουν ωραία ρολόγια των 5€ για δωράκια)...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα την γνωμη σας για αυτο το tablet και αν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα.

 

Δες την αντίστοιχη U9GTV, σε 9.7" (4:3, για καλύτερο internet browsing), καλύτερη ανάλυση (retina 2048x1500), με 16GB και 2MP πίσω κάμερα μεν, αλλά πολύ καλύτερη μπαταρία στα 10.000mAh. Στα 239$ στο minideal, και 219 στο Geekbuying που την αγόρασα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια θέλω μια ταμπλέτα 10 ιντσών χρήση αποκλειστικά skype
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ πρέπει να χω πέσει σε ελλατωματική συσκευή. Όλα τα προβλήματα μαζεμένα σε μένα. Δοκίμασα σήμερα το 3g και όταν έχω τη sim μέσα η οθόνη κάνει τρελά και δουλεύει από μόνη της κατά διαστήματα χωρίς εγώ να κάνω κάτι. Ο πωλητής με είπε να του στειλω βιντεάκι να δει όπως και έκανα. Αλλά πέρα από το βιντεάκι τι άλλο μπορώ να κάνω;

Αυτός σίγουρα θα με πει να του το στείλω πίσω για να μου στείλει άλλο.

 

Αλλά με τόσα προβλήματα από τότε που το πήρα δεν πρέπει να πάρω πίσω τα λεφτά μου; Υποτίθεται τα δοκιμάζουν πριν τα στείλουν. Ειδικά το Power button έπρεπε να το βρουν.

 

Στο site του πωλητή λέει τα παρακάτω

If the product you receive is not as described or low quality, the seller promises that you may return it before order completion (when you click ‘Confirm Order Received’ or exceed confirmation timeframe) and receive a full refund. The return shipping fee will be paid by you. Or, you can choose to keep the product and agree the refund amount directly with the seller.

N.B.: If the seller provides the “Longer Protection” service on this product, you may ask for refund up to 15 days after order completion

 

Αυτό δε σημαίνει ότι μπορώ να ζητήσω refund?

Σημείωση: Είναι αγορασμένο απο aliexpress

http://www.aliexpress.com/...944777109.html

 

και δεν έχω πατήσει ακόμα order received

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ πρέπει να χω πέσει σε ελλατωματική συσκευή. Όλα τα προβλήματα μαζεμένα σε μένα. Δοκίμασα σήμερα το 3g και όταν έχω τη sim μέσα η οθόνη κάνει τρελά και δουλεύει από μόνη της κατά διαστήματα χωρίς εγώ να κάνω κάτι. Ο πωλητής με είπε να του στειλω βιντεάκι να δει όπως και έκανα. Αλλά πέρα από το βιντεάκι τι άλλο μπορώ να κάνω;

Αυτός σίγουρα θα με πει να του το στείλω πίσω για να μου στείλει άλλο.

 

Αλλά με τόσα προβλήματα από τότε που το πήρα δεν πρέπει να πάρω πίσω τα λεφτά μου; Υποτίθεται τα δοκιμάζουν πριν τα στείλουν. Ειδικά το Power button έπρεπε να το βρουν.

 

Στο site του πωλητή λέει τα παρακάτω

If the product you receive is not as described or low quality, the seller promises that you may return it before order completion (when you click ‘Confirm Order Received’ or exceed confirmation timeframe) and receive a full refund. The return shipping fee will be paid by you. Or, you can choose to keep the product and agree the refund amount directly with the seller.

N.B.: If the seller provides the “Longer Protection” service on this product, you may ask for refund up to 15 days after order completion

 

Αυτό δε σημαίνει ότι μπορώ να ζητήσω refund?

Σημείωση: Είναι αγορασμένο απο aliexpress

http://www.aliexpress.com/...944777109.html

 

και δεν έχω πατήσει ακόμα order received

Έχεις 60 μέρες απ την αγορά για να κάνεις dispute

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι σιγουρο οτι θα βγαλω ακρη;

Δεν εχω ξαναανοιξει dispute οποτε δε ξερω τι παιζι. Πρεπει να ενημερωσω τον πωλητη οτι θα ανοιξω dispute.

Αφου ανοιξω τι αλλο κανω;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Και ειναι σιγουρο οτι θα βγαλω ακρη;

Δεν εχω ξαναανοιξει dispute οποτε δε ξερω τι παιζι. Πρεπει να ενημερωσω τον πωλητη οτι θα ανοιξω dispute.

Αφου ανοιξω τι αλλο κανω;

Πάτα dispute κι ακολουθησε τις οδηγίες που χει επιλέγοντας τις κατάλληλες επιλογές. Από ποιον πωλητή αγόρασες; στείλε λινκ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει το Θέμα και έχω ανοίξει άλλο με την παρακάτω ερώτηση.

Εάν θέλει κάποιος ας απαντήσει εδώ ή στο ΘΕΜΑ που άνοιξα.

(Έχει και Links για να τα δείτε και εσείς)

Καλημέρα.

Ψάχνω για φτηνό Tablet σε κινέζικα online μαγαζιά.

Δεν Θέλω και πολλά πολλά απλά να είναι γρήγορα στο internet/Youtube.

Έχω δει τα παρακάτω.

Από Banggood

93.99$ IPPO Q9pro Dual Core Allwiiner A20 ARM Cortex-A7

79.99$ IPPO Y9 VIA8880 ARM Cortex A9 Dual Core

79.99$ IPPO X9 Dual Core Allwiiner A20 ARM Cortex-A7

Από Everbuying

97.29$ IT9011 Infotmic IMAPX15 Dual Core 1.2GHz

Από Geekbuying

89.99$ T900 II VIA8880 ARM Cortex A9 Dual Core

Από DealPrime

88.99$ T900 II VIA8880 ARM Cortex A9 Dual Core

Από Pandawill

89.99$ IPPO Y9 VIA8880 ARM Cortex A9 Dual Core

86.99$ IPPO X9 Dual Core Allwiiner A20 ARM Cortex-A7

 

Δεν Θέλω κάτω από 9 ίντσες.

Έχει κανείς καμιά άλλη πρόταση ?

Πιστεύω πως τα διπύρηνα θα είναι καλύτερα από μονοπύρηνα με RK2829.

Επίσης ο Cortex A9 (VIA8880/WM8880) είναι καλύτερος από τον Cortex A7 (Allwinner A20) ? ?

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει το Θέμα και έχω ανοίξει άλλο με την παρακάτω ερώτηση.

Εάν θέλει κάποιος ας απαντήσει εδώ ή στο ΘΕΜΑ που άνοιξα.

(Έχει και Links για να τα δείτε και εσείς)

μη διαννοηθείς να πάρεις τάμπλετ με VIA

Link to comment
Share on other sites

Πάτα dispute κι ακολουθησε τις οδηγίες που χει επιλέγοντας τις κατάλληλες επιλογές. Από ποιον πωλητή αγόρασες; στείλε λινκ

 

http://www.aliexpress.com/item/Pipo-M6-Android-4-2-RK3188-Quad-Core-1-6GHz-Tablet-PC-9-7-inch-Retina/944777109.html

 

Τι λες θα βγάλω άκρη;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...