Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μου φαινοταν παραξενο εαν ηταν

 

1€ λιγοτερο το banggood:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα μου φαινοταν παραξενο εαν ηταν

 

1€ λιγοτερο το banggood:p

10€ εννοεις; Sto banggood το βλέπω 208€.

Το geekbuying όμως είναι ότι καλύτερο σε αξιοπιστια, ταχύτητα κι εξυπηρέτηση;)

Link to comment
Share on other sites

China Wholesale Ramos W30HD Exynos 4412 Quad Core 1.4GHz 10.1 Inch IPS Android 4.0 32GB Tablet

(14.3%)Ramos W30HD Exynos 4412 Quad Core 1.4GHz 10.1 Inch IPS Android 4.0 32GB Tablet

€218.04

αλλο βλεπω;

Link to comment
Share on other sites

China Wholesale Ramos W30HD Exynos 4412 Quad Core 1.4GHz 10.1 Inch IPS Android 4.0 32GB Tablet

(14.3%)Ramos W30HD Exynos 4412 Quad Core 1.4GHz 10.1 Inch IPS Android 4.0 32GB Tablet

€218.04

αλλο βλεπω;

σε δολλάρια βγαίνει 208 :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τοπικ αλλα για τους αγοραστες ainol μακρια απο ainol - novo com παραγγελια ενα ταμπλετ απο 04/12/12 και ακομα σημερα 10/01/13 δεν εχει φτασει ελλαδα.......την ιδια μερα πηρα το ιδιο απο ipadalternetive και σε 12 μερες ηταν εδω.

Εννοειτε πως εχει ανοιχτει case στο paypal.

Ακομα τιποτα μετα απο 40 μερες ειναιι ακομα Ζυριχη.

Link to comment
Share on other sites

Το fire το δικομου σημερα κλεινει 40 μερες αποστολης ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και ακομα ειναι ακομα Ζυριχη.

 

Από ποιο κατάστημα το πήρες;

Ίσως θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους και παράλληλα να ξεκινήσεις διαδικασία dispute στο Paypal.

 

Για τέτοια θέματα - παραλαβές/παραδόσεις - καλύτερα να γράφετε στο νήμα "Αξιόπιστα Κινέζικα sites για tablets".

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τιποτα μετα απο 40 μερες ειναιι ακομα Ζυριχη.

Όπως σου πα και πριν, πες τους να επικοινωνήσουν με το ταχυδρομείο να δουν τι συνέβει, μπορεί να σταμάτησε για κάποιο λόγο στη Ζυρίχη, τελωνεία κλπ. Κι άνοιξε dispute στο paypal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω και εγώ την γνώμη σας για την περίπτωσή μου:

Παρήγγειλα ένα tablet (Ainol Novo Hero) από το Pandawill.com στις 22/11 με αποστολή China Post (δεν ήξερα ότι έχει θέματα),

μετά από δικό email μου απάντησαν στις 26/11 ότι το έχουν ήδη στείλει και μου έδωσαν το tracking number RA65731****CN,

το tracking δεν έδειχνε καμία πληροφορία για περισσότερες από 40 μέρες,

στα διάφορα email που έστειλα μου απάνταγαν συνέχεια να μην ανησυχώ γιατί είναι ήδη στον δρόμο και απλά αργεί λόγω εορτών,

τελικά στις 02/01/2013 άνοιξα claim στο Paypal και ως εκ θαύματος στις 07/01 εμφανίστηκε αυτό:

item No. Year Status Location Destination Country Date

RA657***CN 2013 Collection 43712800 GR 20130107 1421

που σημαίνει ότι μόλις παραλήφθηκε από το ταχυδρομείο στην Κίνα!

μετά από κράξιμο μέσω email και στο forum τους, μου έστειλαν σήμερα αυτό το email:

“hi,

dear friend

i have attached 2 pictures about your shipping method

pls check

and pls confirm your address

 

******** 10

Athens

******

****

Greece

 

is that right?

regards

tracy”

 

ποιά η γνώμη σας, να τους πιστεψω ότι το έχουν στείλει από τις 23/11;

Link to comment
Share on other sites

Με το china post όλα είναι πιθανά, ακόμη και να το χαν παραδώσει στο ταχυδρομείο και να μην είχε φύγει. Και μετά από επικοινωνία του καταστήματος με το ταχυδρομείο να το βρήκαν και να το στειλαν. Ειναι σαν τα ελτά εδώ, αλλά χειρότερα λόγω πολλαπλάσιου φόρτου εργασίας.

Εμένα είχε συμβεί κάτι άλλο, αλλά άνοιξα dispute σε μία βδομάδα, και το κατάστημα επικοινώνησε με την EMS και έμαθε ότι δεν είχαν δεχτεί το δέμα για λόγους ασφαλείας (ελέγχουν τυχαία δέματα), και (κάποτε) θα το επέστρεφαν στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

ποιά η γνώμη σας, να τους πιστεψω ότι το έχουν στείλει από τις 23/11;

 

Προσωπικα δε θα έκλεινα το dispute μέχρι να το πάρω στα χέρια μου.

Μη ξεχασεις να το κάνεις escalate

 

Μπορώ/εις πανευκολα να φτιαξεις μια εικονα που να λεει οτι στο έστειλαν πριν το παραγγείλεις

 

 

http://img708.imageshack.us/img708/1010/da77dc2d9e064ce5a598023.png

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε θα έκλεινα το dispute μέχρι να το πάρω στα χέρια μου.

Μη ξεχασεις να το κάνεις escalate

Μπορώ/εις πανευκολα να φτιαξεις μια εικονα που να λεει οτι στο έστειλαν πριν το παραγγείλεις

 

Ναι είχα κάνει dispute από τις 23/12/2012 και αφού το Pandawill δεν απάντησε καν, τότε το έκανα escalate to dispute σε claim στις 02/01/2013.

Το ξέρω ότι είναι πολύ εύκολο να είναι πειραγμένη η εικόνα, γι' αυτό και ρωτάω αν πρέπει να τους εμπιστευτώ!

Το περίεργο είναι ότι μου ζητάνε να επιβεβαιώσω την διεύθυνσή μου, τι να την κάνουν τώρα αφού υποτίθεται ότι το έχουν στείλει;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με τον φίλο. Μην κλείνεις το dispute και φυσικά να κάνεις escalate όταν έρθει η ώρα.

Ο τρόπος που δουλεύουν τα καπνομάγαζα είναι :X .

---

Αν τελικά πάρεις τα λεφτά σου πίσω ρίξε και μια ματιά εδώ

http://www.ebellking.com/cube-u30gt

Στέλνουν με UK Dispatch-Royalmail Track(2-3 Days) +€12.32

Edited by Sakis_TS

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν θα κλείσω το dispute (αύριο λήγει και η προθεσμία τους να απαντήσουν στο Paypal και δεν το έχουν κάνει ούτε αυτό ακόμα!).

 

Το θέμα είναι ότι εγώ τους έχω πει ότι δεν θέλω να παραλάβω το πακέτο πλέον μετά από τόση καθυστέρηση και κοροϊδία.

 

Έχω ζητήσει full refund και αν τo καταφέρω λέω να αγοράσω τελικά το καινούργιο Cube U30GT.

Link to comment
Share on other sites

ποιά η γνώμη σας, να τους πιστεψω ότι το έχουν στείλει από τις 23/11;

Όχι να μη τους πιστέψεις.

Το δέμα σου παραδόθηκε στο κινέζικο ταχυδρομείο την ημερομηνία που γράφεται στις μηχανές αναζήτησης. Δηλαδή στις 7-1-2013. Όταν το παραλάβεις θα δεις ότι αυτή η ημερομηνία θα εμφανίζεται και με σφραγίδα (σήμαντρο) επάνω στο δέμα.

Το έχουμε ξαναπεί ότι tracking number δεν σημαίνει και αποστολή του δέματος. Από την Ελληνική εμπειρία μου, να σου πω ότι τα ΕΛΤΑ δίνουν στις εταιρείες που έχουν μεγάλο και καθημερινό όγκο δεμάτων, εκατοντάδες αυτοκόλλητα με tracking numbers έτσι ώστε ο αποστολέας να κάνει (στη θέση των ΕΛΤΑ) τη γραφειοκρατική προεργασία που δεν είναι και λίγη.

Σίγουρα έτσι γίνεται και στη Κίνα. Σου έδωσαν λοιπόν ένα από τα χιλιάδες tracking numbers που έχουν στα συρτάρια τους για να σε ξεφορτωθούν, και το δέμα σου το πήγαν στο ταχυδρομείο μόνο όταν τους ζόρισες. Απ΄ότι έχω καταλάβει πάντα μεσολαβεί ένα διάστημα από τη στιγμή που οι Κινέζοι μας δίνουν tracking number για να μας ξεφορτωθούν, μέχρι τη παράδοση στο ταχυδρομείο. Εθιμικά από 1-2 μέρες έως 1-2 εβδομάδες. Ο ενάμισης μήνας όμως παραείναι μεγάλο διάστημα και στο μυαλό μου παραπέμπει μόνο σε προσπάθεια εξαπάτησής σου από το PandαWill. Κάνε τη σχετική αναφορά ακόμη και σε ξένα φόρουμ.

Να σου πω επίσης ότι εγώ στο παρελθόν δεν είχα κανένα θέμα με τη China Post και το δέμα μου παραδόθηκε σε 15 ημερολογιακές μέρες από την πραγματική ημερομηνία αποστολής. Υπήρχε πράγματι ένα θέμα με την ενημέρωση των μηχανών αναζήτησης. Το δέμα μου πρωτοεμφανίστηκε σε μηχανές αναζήτησης 11 μέρες μετά τη πραγματική ημερομηνία αποστολής. Και επαναλαμβάνω ότι πραγματική ημερομηνία αποστολής είναι η ημερομηνία που γράφεται στις μηχανές αναζήτησης και όχι οι μπούρδες που μας λένε οι Κινέζοι. Θα δεις και τη σφραγίδα.

Μη πιστεύεις λοιπόν τα tracking numbers και μη φοβάσαι τη China Post.

 

Το πρόβλημα είναι όταν το δέμα εμφανίζεται στις μηχανές αναζήτησης (δηλαδή έχει αποδεδειγμένα ταχυδρομηθεί) και δεν φτάνει ποτέ. Τέτοιο θέμα αντιμετωπίζω αυτή τη στιγμή εγώ και αρκετοί άλλοι ακόμη με δέματα που έχου σταλεί με τη θεωρητικά αξιόπιστη και ευρωπαϊκή Swiss Post. Η παραγγελία μου ταχυδρομήθηκε στις 17-12 από Σιγκαπούρη και εμφανίζεται να έφυγε από Ζυρίχη (ενδιάμεσος σταθμός; ) στις 29-12. Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα (dispute στο paypal) γιατί οι Κινέζοι το δέμα το έστειλαν. Το πρόβλημα είναι της Swiss Post. Συστήνω λοιιπόν να αποφεύγετε τη Swiss Post.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα μια εγγραφή και ερώτηση στο http://www.ebellking.com/

όσο αφορά το UK Dispatch-Royalmail Track(2-3 Days).

Θα σας μεταφέρω ότι μου απαντήσουν.

 

Υ.Γ

(Για την Ιστορία)

Στο ipadaltenative από την περασμένη Δευτέρα προσπαθούν να μου στείλουν

αντικατάσταση του χαλασμένου φορτιστή και ακουστικά που λείπουν από το κουτί.

Από την μία δικαιολογία στην άλλη είναι .... Είναι τελείως αναξιόπιστη ! !

Edited by Sakis_TS

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ PANKAN για την μακροσκελή απάντηση.

Και εγώ δεν τους πιστεύω με τίποτα ότι το China Post παρέλαβε στην ώρα του, ο μόνος ενδοιασμός μου είναι ότι αφού όλοι δουλεύουν με dropshipping (όπως γράφουν πολλοί σε προηγούμενα μηνύματα) μπορεί την μ@λ@κί@ να την έχει κάνει το εργοστάσιο και όχι αυτοί.

Πως όμως να βρω το δίκιο μου αφού ό,τι και να κάνουν τώρα ήδη έχει αργήσει υπερβολικά.

Σήμερα έχει και νέο update στο tracking...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει και νέο update στο tracking...

Όπως βλέπεις, από τη στιγμή που το ταχυδρόμησαν κυλάει το πράγμα. Αν έχεις υπομονή σε καμιά 15αριά μέρες θα παραλάβεις.

 

Μήπως μπορεί να περιγράψει κάποιος αναλυτικά τη διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal; Με προθεσμίες και ότι άλλο χρειάζεται. Αναρωτιέμαι αν μπορεί να γίνει κάτι από τη στιγμή που το δέμα έχει πράγματι ταχυδρομηθεί από τους Κινέζους.

Αντιμετωπίζω θέμα με δέμα που ταχυδρομήθηκε με την απαράδεκτη Swiss Post. Το δέμα μου εμφανίζεται ότι έχει φύγει από τη Ζυρίχη στις 29-12. Η ημερομηνία παραγγελίας-πληρωμής ήταν 5-12 και η πραγματική ημερομηνία αποστολής από Σιγκαπύρη ήταν 17-12. Παρόλο που δεν βιάζομαι έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι όταν το δέμα εμφανίζεται στις μηχανές αναζήτησης (δηλαδή έχει αποδεδειγμένα ταχυδρομηθεί) και δεν φτάνει ποτέ. Τέτοιο θέμα αντιμετωπίζω αυτή τη στιγμή εγώ και αρκετοί άλλοι ακόμη με δέματα που έχου σταλεί με τη θεωρητικά αξιόπιστη και ευρωπαϊκή Swiss Post. Η παραγγελία μου ταχυδρομήθηκε στις 17-12 από Σιγκαπούρη και εμφανίζεται να έφυγε από Ζυρίχη (ενδιάμεσος σταθμός; ) στις 29-12. Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα (dispute στο paypal) γιατί οι Κινέζοι το δέμα το έστειλαν. Το πρόβλημα είναι της Swiss Post. Συστήνω λοιιπόν να αποφεύγετε τη Swiss Post.

 

Εκτιμώ ότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι ανάλογο με αυτό που προέκυψε και με την EMS: σε κάποια χρονική στιγμή τροποποίησαν το καταστατικό της υπηρεσίας και δεν αποδέχονταν αποστολές προϊόντων που είχαν μπαταρίες λιθίου (ενσωματωμένες ή μη). Αρκετά δέματα παρελήφθησαν από τους τελικούς παραλήπτες, άλλα όμως που ανιχνεύθηκαν οι μπαταρίες (δειγματοληπτικός έλεγχος με X-rays) "μπλοκαρίστηκαν" και οι τελικοί αγοραστές δεν τα έλαβαν ποτέ.

 

Σε ξένα fora όπως το slatedroid & vondroid τονίζουν ότι η EMS πρέπει να αποφεύγεται για tablets, ίσως και με τη Swiss Post να συμβαίνει κάτι παρόμοιο.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ PANKAN για την μακροσκελή απάντηση.

Και εγώ δεν τους πιστεύω με τίποτα ότι το China Post παρέλαβε στην ώρα του, ο μόνος ενδοιασμός μου είναι ότι αφού όλοι δουλεύουν με dropshipping (όπως γράφουν πολλοί σε προηγούμενα μηνύματα) μπορεί την μ@λ@κί@ να την έχει κάνει το εργοστάσιο και όχι αυτοί.

Πως όμως να βρω το δίκιο μου αφού ό,τι και να κάνουν τώρα ήδη έχει αργήσει υπερβολικά.

Σήμερα έχει και νέο update στο tracking...

υπαρχουν διάφορα ενδεχόμενα. Το πιο πιθανό, είχαν ξεχάσει να το στείλουν, πιθανόν λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας να ξεχάστηκε στην αποθήκη και να νόμιζαν ότι το χαν στείλει στο ταχυδρομείο. Άλλο ενδεχόμενο είναι να το χαν στείλει στο ταχυδρομείο, αλλά να πέρασε έλεγχο και να απορρίφθηκε χωρίς να ενημερωθεί το κατάστημα (το χα πάθει με την EMS), και όταν έκανες dispute κλπ να ψάχτηκαν και να είδαν τι συνέβει, πήραν το δέμα πίσω και το ξανάστειλαν. Σε κάθε περίπτωση, έπρεπε να χες ενημερώσει το κατάστημα το αργότερο 7 μέρες αφού έβλεπες ότι δεν έχει σταλεί, άργησες πάρα πολύ. Πλέον πάντως έχει φύγει για ελλάδα.

Μήπως μπορεί να περιγράψει κάποιος αναλυτικά τη διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal; Με προθεσμίες και ότι άλλο χρειάζεται. Αναρωτιέμαι αν μπορεί να γίνει κάτι από τη στιγμή που το δέμα έχει πράγματι ταχυδρομηθεί από τους Κινέζους.

Αντιμετωπίζω θέμα με δέμα που ταχυδρομήθηκε με την απαράδεκτη Swiss Post. Το δέμα μου εμφανίζεται ότι έχει φύγει από τη Ζυρίχη στις 29-12. Η ημερομηνία παραγγελίας-πληρωμής ήταν 5-12 και η πραγματική ημερομηνία αποστολής από Σιγκαπύρη ήταν 17-12. Παρόλο που δεν βιάζομαι έχω αρχίσει να ανησυχώ.

δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδιατερο, μπορείς όμως να ανοιξεις dispute ώστε να βιαστεί να εππικοινωνήσει το κατάστημα με το ταχυδρομειο να δει τι συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι ανάλογο με αυτό που προέκυψε και με την EMS: σε κάποια χρονική στιγμή τροποποίησαν το καταστατικό της υπηρεσίας και δεν αποδέχονταν αποστολές προϊόντων που είχαν μπαταρίες λιθίου (ενσωματωμένες ή μη). Αρκετά δέματα παρελήφθησαν από τους τελικούς παραλήπτες, άλλα όμως που ανιχνεύθηκαν οι μπαταρίες (δειγματοληπτικός έλεγχος με X-rays) "μπλοκαρίστηκαν" και οι τελικοί αγοραστές δεν τα έλαβαν ποτέ.

 

Σε ξένα fora όπως το slatedroid & vondroid τονίζουν ότι η EMS πρέπει να αποφεύγεται για tablets, ίσως και με τη Swiss Post να συμβαίνει κάτι παρόμοιο.

καταστροφή:confused: το ίδιο και honk kong και china post. μόνο singapore post δηλαδή προς το παρών? μα καλά, τι λογική είναι αυτη?? η κυβέρνησή τους πώς το επιτρέπει? θα ναι καταστροφή για την ίδια την οικονομία τους

Link to comment
Share on other sites

καταστροφή:confused: το ίδιο και honk kong και china post. μόνο singapore post δηλαδή προς το παρών? μα καλά, τι λογική είναι αυτη?? η κυβέρνησή τους πώς το επιτρέπει? θα ναι καταστροφή για την ίδια την οικονομία τους

 

Η πολιτική καθορίζεται από την USPS, την οποία αποδέχονται οι υπηρεσίες EMS. Όμως, οι ταχυδρομικές υπηρεσίες της χώρας προορισμού, μπορούν να πράξουν και διαφορετικά.

 

Εδώ αναφέρεται ρητά ότι:

 

Effective Nov. 15, 2012, Postal Service policies will be changed to allow specific quantities of lithium batteries — when installed in the equipment they are intended to operate — to be sent to many international destinations, including APO (Army Post Office), FPO (Fleet Post Office) and DPO (Diplomatic Post Office) locations when permitted by the destination or host country.

 

The postal operator of Germany notified the Postal Service it will not accept packages containing lithium metal or lithium-ion batteries destined to addresses in Germany. This does not apply to shipments to and from APO (Army Post Office), FPO (Fleet Post Office) and DPO (Diplomatic Post Office) locations in Germany.

 

Postal employees will advise customers of this prohibition and will decline any shipments of electronic items containing lithium batteries addressed to Germany.

 

Items which can be shipped may include: cameras, video cameras, mobile/smart phones, Bluetooth headsets, laptop computers, shavers, portable DVD players, tablets, two-way radios, GPS devices and most other small electronic devices requiring lithium batteries to operate.

 

Items which cannot be shipped include any lithium batteries not installed in the equipment they are intended to operate. In addition, when installed, they may not exceed the quantity or limits defined in the IMM or DMM.

 

Όπως φαίνεται, η EMS επιτρέπει την αποστολή αλλά - για να είμαστε ακριβείς - η υπηρεσία παραλαβής των αποστολών EMS, σε κάποιες χώρες, δεν αποδεχόταν τα προϊόντα με μπαταρίες λιθίου. Το καταστατικό τροποποιήθηκε ξανά στις 15 Νοεμβρίου, αλλά χώρες όπως π.χ η Γερμανία αρνούνται να αποδεχτούν (και να παραδώσουν) δέματα με προϊόντα που φέρουν μπαταρίες λιθίου.

 

Επειδή λοιπόν η εκάστοτε υπηρεσία EMS μπορεί να δρομολογήσει τα προϊόντα και σε χώρες με απαγόρευση (για τους δικούς τους λόγους), γιαυτό δεν προτείνουν τη χρήση της EMS για την αποστολή tablet.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διάφορα ενδεχόμενα. Το πιο πιθανό, είχαν ξεχάσει να το στείλουν, πιθανόν λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας να ξεχάστηκε στην αποθήκη και να νόμιζαν ότι το χαν στείλει στο ταχυδρομείο. Άλλο ενδεχόμενο είναι να το χαν στείλει στο ταχυδρομείο, αλλά να πέρασε έλεγχο και να απορρίφθηκε χωρίς να ενημερωθεί το κατάστημα (το χα πάθει με την EMS), και όταν έκανες dispute κλπ να ψάχτηκαν και να είδαν τι συνέβει, πήραν το δέμα πίσω και το ξανάστειλαν. Σε κάθε περίπτωση, έπρεπε να χες ενημερώσει το κατάστημα το αργότερο 7 μέρες αφού έβλεπες ότι δεν έχει σταλεί, άργησες πάρα πολύ. Πλέον πάντως έχει φύγει για ελλάδα.

Εννοείται ότι είχα ενημερώσει το κατάστημα πολλαπλές φορές και η απάντησή τους ήταν πάντα ότι το δέμα είναι ήδη "on the way" και ότι φταίει μόνο ότι δεν έχει ενημερωθεί το tracking από το ταχυδρομείο. Στα email τους ζήταγα κάποια απόδειξη ότι το tracking number είναι αληθινό (μπορεί να ήταν και από άλλη παραγγελία) και ότι το δέμα έχει φύγει από αυτούς, αλλά έκαναν τον "κινέζο"!

Γι' αυτό και έκανα dispute στο Paypal στις 40 μέρες, αλλά όταν δεν απάντησαν και εκεί για 10 μέρες, τότε έκανα escalate σε claim. Μετά από 5 μέρες εμφανίστηκε στο ταχυδρομείο τους!

@PANKAN https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/security/report-problem

Edited by loukats13
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι τι εμπειρία έχετε από το banggood.com;

Διάβασα πιο πριν στο νήμα ότι πουλάει και B stock tablets. Που έχουν γίνει τέτοιες καταγγελίες; Είδα όμως ότι έχει υψηλό βαθμό στα site αξιολόγησης eshops, από τους πελάτες του.

 

Υπάρχουν φίλοι που έχουν αγοράσει από αυτό, και τι εμπειρίες έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι τι εμπειρία έχετε από το banggood.com;

Διάβασα πιο πριν στο νήμα ότι πουλάει και B stock tablets. Που έχουν γίνει τέτοιες καταγγελίες; Είδα όμως ότι έχει υψηλό βαθμό στα site αξιολόγησης eshops, από τους πελάτες του.

 

Υπάρχουν φίλοι που έχουν αγοράσει από αυτό, και τι εμπειρίες έχουν;

 

Στο slatedroid, είχαν παραπονεθεί αρκετοί για b-grade Pipo M1 τα οποία είχαν αγοράσει από εκει και brickαραν μόνα τους (ένδειξη ελαττωματικής flash). Μέσα Δεκέμβρη ήταν, εάν θυμάμαι καλά.

 

Εδώ πρέπει να έχουν αγοράσει κάποιοι, οπότε κάνε μια αναζήτηση.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...