Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

vagosofron απο την πρωτη στιγμη εβλεπες το tracking number απο meri mobiles.

Το θεμα ειναι να ερθει και οχι το ποτε.

Εχετε επισης υποψιν σας οτι για εκτος αστικων περιοχων δλδ Αθηνας Θεσσαλονικης κυριως αργει παραπανω.

 

ΗΡΘΕ! Έφυγε από Κίνα 12/3 και ήρθε εχθές Τρίκαλα. Αυτή τη στιγμή το επεξεργάζομαι ( κοινώς, ξεκινάω να το ρουταρω...).

 

Δεν μου απαντησες ομως . Καλοριζικο

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου απαντησες ομως . Καλοριζικο

 

Sorry, αλλά δεν κατάλαβα ότι ρώτησες. Το tracking μου το έδωσαν περίπου 5 ημέρες μετά την παραγγελία και αφού τους πίεσα λίγο...

Αλλά και πάλι δεν δούλευε από την πρώτη μέρα που το πήρα. Περάσανε 2-3 μέρες για να το δει το σύστημα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά δεν κατάλαβα ότι ρώτησες. Το tracking μου το έδωσαν περίπου 5 ημέρες μετά την παραγγελία και αφού τους πίεσα λίγο...

Αλλά και πάλι δεν δούλευε από την πρώτη μέρα που το πήρα. Περάσανε 2-3 μέρες για να το δει το σύστημα. Ευχαριστώ.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Εμενα μου το εδωσαν σε τρεις μερες μονοι τους, αλλα ακομα δεν το βλεπω. Οποτε ειμαι κομπλε.

Αυτο που διαπιστωνω σε σχεση με αλλα site βεβαια και μου αρεσει ειναι οτι απαντανε γρηγορα στα mail.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

After 2weeks now u found that it has problem?

please refund today,I am waiting so long!Order 2218

 

ζητα το και με email στο support... θα σου απαντήσουν 1-2 φορές οτι θα γίνει το refund αλλά εσύ συνέχισε να το ζητάς μέχρι να το δεις, γιατί και εμένα από τις 11/3 και τις 14/3 που μου είπαν οτι θα περάσει το refund μου ακόμα δεν το έχω δει....

Link to comment
Share on other sites

ζητα το και με email στο support... θα σου απαντήσουν 1-2 φορές οτι θα γίνει το refund αλλά εσύ συνέχισε να το ζητάς μέχρι να το δεις, γιατί και εμένα από τις 11/3 και τις 14/3 που μου είπαν οτι θα περάσει το refund μου ακόμα δεν το έχω δει....

 

δεν εκανες dispute?

με εχουν 2 βδομαδες οτι το στελνουν!2 βδομαδες με singapore θα ειχα το κιν. !αυριο αν δεν εχουν κανει refund θα κανω dispute...email τους εχω στειλει αλλα δεν πολυαπαντανε

το Live chat δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Hello Ipadalternative,

 

We are still is concern about the Cube U30GT2 IPS Retina screen.

There are a lot of feedbacks that it is not a true LG IPS Retina panel but some kind of this from different vendor.

Can you clarify this? We are many about to order and still in doubt. Bear in mind that this is something concerns a lot of us.

 

Please make it clear, to avoid returns.

 

Thx in advance for your answer.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Why live chat isnt working today?? It is saturday and proper time!!

 

I have problem with ainol's hero WIFI (not open at all) since yesterday (first moments of use).

I spoke to someone yesterday at live chat (dont remember his or her name) and told me that is probably a firmware broblem, so i have to update firmware an to talk to Frontier for additional help.

Well i try several things (with Frontiers help offcourse) but no luck at all!! WiFi dont open at all! :( :(

 

I want to speak to Jamie please in order to see what to do and what is the procedure to send the tablet back to you!! (order no. 2184)

 

Thanks in advance,

Dina

Link to comment
Share on other sites

Arrived at Overseas GR

 

Οπότε πόσες μέρες θέλει τώρα για να έρθει θεσσ/νίκη παίδες?

 

Τα 2 tracking απο τα ελτα δε νιωθουν την ακρη μου τη βρηκα απο το site

ελτα courier και βλεπω τα εξης:

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-03-2013 14:21 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-03-2013 15:49 IPS

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ! Έφυγε από Κίνα 12/3 και ήρθε εχθές Τρίκαλα. Αυτή τη στιγμή το επεξεργάζομαι ( κοινώς, ξεκινάω να το ρουταρω...).

Καλοριζικο...ποιο πήρες?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ειχα σχεδον αποφασισει να παραγγειλω το Ηyundai T7S το οποιο σαν χαρακτηριστικα με τον Εxynos που φοραει και τα 2 GB RAM με ειχε κερδισει.

Τελικως εχθες αγορασα το Google Nexus 7 και θα ηθελα να συζητησουμε λιγο το σκεπτικο.

 

Το Hyundai μου εβγαινε στα 160.Πολυ καλο στην θεωρια απο χαρακτηριστικα.Ενδεχομενως και στην πραξη βεβαια.

Θα το επαιρνα απο merimobiles.Γιατι δεν το εκανα?

 

Αν και θα το στελνανε με απλο ταχυδρομειο,οτι αυτο κι αν συνεπαγεται σε χρονο παραδοσης,μπορει και 12-14 μερες,μπορει και 35,φοβηθηκα το επικειμενο κοστος στο τελωνειο. Διοτι ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ με κινεζικο κινητο και Singapore post!!!Και απο 120 το πληρωσα τελικα 184!

 

Ακομη ηθελα κατι που να μην το ταλαιπωρησω πολυ! Δηλαδη αν ειναι να παρω κατι εντελως κινεζια και να πρεπει να το ρουταρω,να το χακαρω,να το κανω 10 πραγματα πριν ειναι καν ικανο να χρησιμοποιηθει και παντα με τον φοβο να εμφανιστει καποιο ελλατωμα,ειναι κατι που δεν με εκφραζει! Φυσικα,σεβομαι ολους αυτους τους λατρεις της τεχνολογιας (κι εγω τετοιος ειμαι) που την βρισκουν να "πειραζουν" μεχρι σημειο βιασμου μια συσκευη για να την κανουν τελικα εντελως custom. Συνηθως η διαδικασια αυτη ειναι αναιμακτη,αλλα εαν εμενα μου βγαλει ενα προβλημα (και σκεφτομουνα για ενα εντελως καινουριο μοντελο που κυκλοφορησε επισημα προχθες,και ακομη δεν εχει τεσταριστει/σπαστει και δεν υπαρχει feedback για τυχον προβληματα) τοτε την πατησα! Γιατι και η χαρα θα γινει ταλαιπωρια,αλλα και καμμια εγγυηση δεν μου δεχτει μια συσκευη που της εχω αλλαξει τα φωτα στο software.

 

Σιγουρα,τα κινεζικα ειναι λαχειο.Τραβας λαχνο και μπορει να σου κατσει.Μπορει και οχι.Δεν σημαινει βεβαια οτι αυτο δεν μπορει να συμβει και στις λεγομενες "καλες" μαρκες.Απλα το support και η αξιοπιστια ειναι τελειως διαφορετικα.

 

Τα τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι μεχρι ενος βαθμου μυθος.Περισσοτερο ακομη μετραει η ποιοτητα κατασκευης.Υπαρχει LADA με 1,800 κυβικα και ΗONDA με 1,800 κυβικα.Και μπορει να βγαζουν και ιδια αλογα.Ειναι το ιδιο?Το ΑΝΤUTU δεν το εμπιστευομαι 100%.Αν δειτε και σε συγκριτικα τεστ,μπορει το ιδιο ταμπλετ να το βγαλει απο το unboxing ακομη με 10 διαφορετικα σκορ.

 

Αν σε ενα μηνα μου καει η οθονη απο το ταμπλετ,ξερω τι θα κανω.Αν σου καει η οθονη απο το κινεζικο,χαλασει η υποδοχη φορτισης,τι θα κανεις?Γιατι πολλες παρτιδες ειναι προβληματικες και πολλα κομματια δευτεροκλασσατα.Kαι μετραει λιγο και η after sales υποστηριξη...

 

Πριν παρω το NEXUS επαιξα μαζι του για καμμια ωρα στο μαγαζι.Με καλυψε απολυτα σαν ποιοτητα και σαν εργονομια και εμπειρια. Επαιξα και 15 λεπτα με ενα Samsung Galaxy 2 tab , το οποιο ηταν ακριβοτερο. Στα 3 λεπτα ηθελα να το παρατησω.Αρκετα πιο αργο και πολυ πιο δυσχρηστο,μολονοτι εχει πολυ καλες κριτικες που λενε το αντιθετο....Επισης την ιδια μερα επαιξα λιγο με ενα Turbo-X ενος συναδελφου το οποιο εκανε 150 ευρω και το οποιο επι μια βδομαδα ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ να το αναγνωριζει το Google store και ειχε μηδεν εφαρμογες!Δεν λεω,σιγουρα θα υπαρχει τροπος,αλλα τον ειχε παιδεψει το θεμα και γενικα μου ειπε οτι ειχε προβληματα συμβατοτητας.Και η οθονη ηταν με αναλυση 1024 χαλια!Και το touch screen επαιρνε τα φαλτσα,πατουσες εδω και επιανε αλλου ή δεν επιανε καθολου!

 

Ολο αυτο το σκεπτικο με οδηγησε στο NEXUS,το οποιο μου κοστισε 227 απο E-shop,δηλαδη 50 ευρω παραπανω απο οτι το Ηyundai...Εδω στο Βολο 50 ευρω θελω χαλαρα αν παω κανα μεσημερι στο τσιπουραδικο με τον κουμπαρο μου για 2 ωρες!Και ειπα οτι μαλλον αξιζει.Τωρα...τα 16GB ειναι λιγα,αλλα υπολογισα την χωρητικοτητα απο 60 apps που με ενδιαφερουν για διασκεδαση και για την δουλεια μου (παιδιατρος) και συνολικα πιανουν 240 MB! Και αλλο 1 GB εβαλα για καμμια 10αρια παιχνιδια (και πολλα ειναι) για να περναει η ωρα.Δεν ενδιαφερομαι για Vice City σε ταμπλετ που πιανει 1,5 GB.Το τερματισα στο 4ο ετος ιατρικης (και ηθελε και κανα τριμηνο να το τερματισεις σωστα)!Το ταμπλετ κανει χιλια πραγματα και gaming,αλλα το να διαλεξεις ταμπλετ μονο για παιχνιδια ειναι λαθος ως κριτηριο. Ουτε θα εχω το ταμπλετ ως εξωτερικο σκληρο για να εχω εκει ολη μου την ηλεκτρονικη βιβλιοθηκη.Αν χρειαζομαι 3-4 ταινιες και 5 μουσικα αλμπουμ θα τα περασω ευχαριστως.Αν και εχω την πεποιθηση με τον ρυθμο των updates του NEXUS,μελλοντικα θα υπαρχει η δυνατοτητα συνδεσης USB stick χωρις rooting.Περισσοτερο με απογοητευει η ελλειψη HDMI (το ομολογω)...

 

Ζητω συγγνωμη για την εκταση του ποστ (το οποιο αναγεται σε επιστολη) αλλα ηθελα να μοιραστω μια φιλοσοφια μαζι σας στην οποια κατεληξα μετα απο μια βδομαδα συνεχους μελετης forum,reviews και live testing απο ταμπλετς.Εννοειται οτι δεν σημαινει οτι η φιλοσοφια μου ειναι κατ' αναγκη σωστη,ουτε οτι θα πρεπει να συμφωνει κανεις με αυτη.Ισα ισα που πολυ θα ηθελα να ακουσω την αντιθετη αποψη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Περιμένω ένα tablet εδώ και κάμποσες ημέρες και μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά. Δείτε τι μου βγάζει το sao:

 

[China] Country/Area Postal Records

2013-03-06 11:32 Collection, Location:

2013-03-07 09:12 Opening, Location:深圳国际

2013-03-07 17:47 Dispatching, Location:深圳国际

2013-03-08 20:59 Opening, Location:广州国际

2013-03-09 01:51 Dispatching, Location:广州国际

2013-03-19 11:35 Departure from outward office of exchange, Location:北京国际

[Greece] Country/Area Postal Records

 

Πρώτη φορά μου συμβαίνει απο την στιγμή που θα καταγραφεί το πακέτο στο σύστημα των Κινέζων να κάνει τόσες μέρες να φύγει απο Κίνα! Είναι φυσιολογικό; Τώρα υποτίθεται ότι έχει φύγει για Ελλάδα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Eγώ από pandawill το παρήγγειλα τη Τρίτη, μίλησα στο chat μου ειπαν οτι το έχουν σε stock κι ο θεός βοηθός... περιμένω το tracking τώρα μου ειπαν 3-5 ημέρες. .

 

Τελικά όντως το είχαν σε stock δε με κορόιδεψαν και σήμερα 4η μέρα μου έστειλαν ότι απεστάλει και μου έδωσαν το tracking με singapure. Στην αναμονή τώρα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Περιμένω ένα tablet εδώ και κάμποσες ημέρες και μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά. Δείτε τι μου βγάζει το sao:

 

[China] Country/Area Postal Records

2013-03-06 11:32 Collection, Location:

2013-03-07 09:12 Opening, Location:深圳国际

2013-03-07 17:47 Dispatching, Location:深圳国际

2013-03-08 20:59 Opening, Location:广州国际

2013-03-09 01:51 Dispatching, Location:广州国际

2013-03-19 11:35 Departure from outward office of exchange, Location:北京国际

[Greece] Country/Area Postal Records

 

Πρώτη φορά μου συμβαίνει απο την στιγμή που θα καταγραφεί το πακέτο στο σύστημα των Κινέζων να κάνει τόσες μέρες να φύγει απο Κίνα! Είναι φυσιολογικό; Τώρα υποτίθεται ότι έχει φύγει για Ελλάδα;

Το ίδιο συμβαίνει και με 2 δικές μου παραγγελίες και δεν εχω καταλάβει αν εχουν φυγει...

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανες dispute?

με εχουν 2 βδομαδες οτι το στελνουν!2 βδομαδες με singapore θα ειχα το κιν. !αυριο αν δεν εχουν κανει refund θα κανω dispute...email τους εχω στειλει αλλα δεν πολυαπαντανε

το Live chat δουλευει?

 

παρακολούθησε τη διορία του dispute και κάντο οπωσδήποτε αν δεν σου απαντήσουν.... εμένα είχε περάσει η διορία για dispute, άσε που δεν περίμενα τέτοια κοροϊδία από μαγαζί που μπήκε και στο myphone....

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ηδη dispute...γενικα δεν πολυαπαντανε,μεγαλο μειον αυτο για μαγαζι,ασε που αυτο το Live chat ειναι παντα νεκρο.2 βδομαδες οπου ολο το στελναν....

υπαρχει διορια για dispute?τα χρηματα τα πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και με 2 δικές μου παραγγελίες και δεν εχω καταλάβει αν εχουν φυγει...

 

2013-03-19 11:35 Departure from outward office of exchange

Αυτό σημαίνει ότι έχει φύγει από εκεί. Θα κάνει λίγες μέρες να φανεί στο σύστημα το πότε θα φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

No news so far for my tablet.

 

Something must be wrong with your team in China.

 

You do not answer here, asking us to come in live chat. Many times you are not availiable and when you are, you are trying to calm us down by telling us a lot of lies in order to buy some time. Examples for my case :

 

10-12 days ago, Jamie told me the tablet would be dispatched the next day.

 

This week on Monday, Thorpe (If I remember well) told me, that he saw in the order a note that the tablet was dispatched. He told me that by the end of the day he would send me the tracking number.

 

This week on Thursday, Jessica told me that she is very sorry about the delay and that she would call them right away to sort it out ASAP. I asked her to email me by the end of the day.

 

As I mentioned earlier..... NO NEWS SO FAR.

 

Please do not consider us so stupid. It would be better to be honest with us.

 

Ρε FRONTIER λες να μας το κάνουν γαργάρα; Λες;

Link to comment
Share on other sites

ωχ, ελπίζω οτι δεν βαρέσαμε κανόνι... προσέξτε όσοι είναι να βάλετε παραγγελία.

@bathory78 όχι δεν έχω πάρει τα χρήματά μου, από 14/3 μου λένε οτι την περνάνε αλλά τίποτα, στα τελευταία 3 μαιλ μου, 2 στο support και 1 στον jamie, απλά με αγνοούν..

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Arrived at Overseas GR

 

Οπότε πόσες μέρες θέλει τώρα για να έρθει θεσσ/νίκη παίδες?

 

Τα 2 tracking απο τα ελτα δε νιωθουν την ακρη μου τη βρηκα απο το site

ελτα courier και βλεπω τα εξης:

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-03-2013 14:21 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-03-2013 15:49 IPS

 

???

 

Επίσης γιατι μου το βγαζει στο elta courier και οχι στο elta track?

Link to comment
Share on other sites

???

 

Επίσης γιατι μου το βγαζει στο elta courier και οχι στο elta track?

 

Τι μορφή έχουν τα tracking numbers που σου τα εμφανίζει το elta courier?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι μορφή έχουν τα tracking numbers που σου τα εμφανίζει το elta courier?

 

Τετοια φαση απο singpost: RF---------SG

 

EDIT:

 

Ενταξει κομπλε μου ηρθε σημερα ειδοποιητηριο παω αυριο να το παρω.

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...