Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το whatsapp δουλευει μια χαρα. Απλα πρεπει να κανεις ενεργοποιηση απο κινητο, και στο μνμ που σου ερχεται με τον κωδικο το βαζεις στο playbook.

 

Μου ηρθε μια αναβαθμιση, 133 mb, εσας τπτ??

 

Ήρθε και σε εμάς η αναβάθμιση:p Τώρα κάνω το reboot...αλλά δεν είναι το 10άρι...ακόμη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως υπάρχει κάποια συμβουλή για αγορά θήκης+πληκτρολόγιο?

Ψάχνω το original το οποίο είναι αρκετά ποιοτικό και όμορφο, αλλά δεν υπάρχει πουθενά.

Μόνο στα amazon & ebay βρίσκω κινέζικα αμφιβόλου ποιότητας.

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει και προτείνει κάποιια αξιόπιστη λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια συμβουλή για αγορά θήκης+πληκτρολόγιο?

Ψάχνω το original το οποίο είναι αρκετά ποιοτικό και όμορφο, αλλά δεν υπάρχει πουθενά.

Μόνο στα amazon & ebay βρίσκω κινέζικα αμφιβόλου ποιότητας.

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει και προτείνει κάποιια αξιόπιστη λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Να ρωτήσω και εγώ για πληκτρολόγιο που να υποστηρίζει και ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα ενα 64αρι απο Αγγλια.Ηρθε λοιπον με 0 (μηδεν) μπαταρια.Το βαζω για φορτιση και δεν...Τιποτα...Αναβει βεβαια αλλα μετα απο 1-2 λεπτα κλεινει.Μαλλον εχει χαλασει το βυσμα τροφοδοσιας..Εχει micro usb (που μπαινει ο φορτιστης) και mini ( ; ) usb.Απο εκει φορτιζει;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οταν το φορτίζεις εμφανίζεται ο κεραυνος πανω δεξια στην ένδειξη της μπαταρίας ;
BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Οχι...Οταν το πρωτανοιξα φαινοταν..Αλλα μιση ωρα μετα δεν ειχε ανεβει καθολου η μπαταρια.Τωρα δεν το βγαζει καθολου,αλλωστε δεν αναβει κιολας...Δεν εχει καθολου μπαταρια...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αφού εξαντλήθηκε η μπαταρία και δεν ανάβει δεν πρόκειται να φορτίσει έτσι.

Κανε το τρικ που ειχα κάνει και ειχα γράψει παλιότερα. Πατα το on παρατεταμενα για 30 δευτερόλεπτα, άστο για 5 δευτερόλεπτα και ξαναπατα το. Λογικά θα σου ανοίξει. Βαλε τον φορτιστη του ταμπλετ (οχι του κινητου),.με το που ανοιξει.

Πρεπει να σου εμφανιστεί ο κεραυνος, αν οχι ειτε ο φορτιστης σου χαλασε, οποτε πρεπει να δοκιμασεις φορτιση με τον φορτιστη του κινητου. Τοτε ομως δεν θα σου εμφανίζεται κεραυνος αλλα ενα βισμα. Αν και παλι δεν φορτιζει, χάλασε καποιο εξαρτημα του ταμπλετ.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιασε το κολπο.Επειδη ο φορτιστης μου φορτιζει αλλες συσκευες ,μαλλον εχει χαλασει η micro-usb.Και δεν εχω και κανα dock ευκαιρο να δοκιμασω απο εκει..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Οι εντυπώσεις μου μετά από 2 εβδομάδες μετά το PlayBook πολύ καλές.

Με το update. Δεν είδα κάποια τρομερή διαφορά εκτός από το scrolling στα bookmarks που έγινε χειρότερο. Έχει κάποιος να μου προτείνει καμία εφαρμογή τις προκοπής για την μπαταρία ;

Αγόρασα μια την battery level αλλά δεν είναι τις προκοπής.

Θα ήθελα αν γίνεται κάποια που να βγάζει αναλυτικά τις κατανάλωση τις μπαταρίας και όχι απλά πριν πότε το φορτισα.

Εχετε να προτείνετε κάτι ;

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Οι εντυπώσεις μου μετά από 2 εβδομάδες μετά το PlayBook πολύ καλές.

Με το update. Δεν είδα κάποια τρομερή διαφορά εκτός από το scrolling στα bookmarks που έγινε χειρότερο. Έχει κάποιος να μου προτείνει καμία εφαρμογή τις προκοπής για την μπαταρία ;

Αγόρασα μια την battery level αλλά δεν είναι τις προκοπής.

Θα ήθελα αν γίνεται κάποια που να βγάζει αναλυτικά τις κατανάλωση τις μπαταρίας και όχι απλά πριν πότε το φορτισα.

Εχετε να προτείνετε κάτι ;

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

Δοκίμασε και το Battery Watch (free) πρέπει να είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Battery Watch (free) πρέπει να είναι καλό.

 

εγώ το είχα στο 9900 και ήταν αρκετά καλή εφαρμογή...

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google την έκφραση PlayBook stuck at 0 και δοκιμασε τις λύσεις που θα δεις στα αρθρα

 

Κάτι από όλα αυτά θα πιάσει.

 

Τελικα δεν ηταν τιποτα.Για καποιο λογο ο φορτιστης δεν κουμπωνε καλα στη Micro usb.(Η εγω φοβομουν να το πιεσω λιιιγο παραπανω).Εχθες εβαλα λιγη παραπανω δυναμη στο βυσμα και κουμπωσε κανονικα και πλεον μπαινει χωρις προβλημα.Φορτιστηκε και ολα οκ.Εκανε και ενα update οποτε...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ηταν τιποτα.Για καποιο λογο ο φορτιστης δεν κουμπωνε καλα στη Micro usb.(Η εγω φοβομουν να το πιεσω λιιιγο παραπανω).Εχθες εβαλα λιγη παραπανω δυναμη στο βυσμα και κουμπωσε κανονικα και πλεον μπαινει χωρις προβλημα.Φορτιστηκε και ολα οκ.Εκανε και ενα update οποτε...

 

:cry: εκει δεν θα πηγαινε το μυαλο μου

 

Καλη χρηση του ταμπλετ, λοιπόν!

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

:cry: εκει δεν θα πηγαινε το μυαλο μου

 

Καλη χρηση του ταμπλετ, λοιπόν!

 

Ευχαριστω..!Ειναι λιγο περιεργο το λειτουργικο βεβαια αλλα μετα απο λιγο το συνηθιζεις.Πως κανουμε factory reset της συσκευης;Γιατι εδω στα στοιχεια χρηστη εχει εναν ali κατι...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω..!Ειναι λιγο περιεργο το λειτουργικο βεβαια αλλα μετα απο λιγο το συνηθιζεις.Πως κανουμε factory reset της συσκευης;Γιατι εδω στα στοιχεια χρηστη εχει εναν ali κατι...

 

Options-->Security-->Security Wipe

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω εγώ είναι το hdmi. Δεν κάνει καλή επαφή το βισμα με την υποδοχή και δεν έχω εικόνα στην τηλεόραση, αν μετά από αρκετό κουμημα καταφέρω να έχω εικόνα αυτή είναι με χιόνια. Έχω δοκιμάσει δύο καλώδια, το ένα έπαιξε μια δύο φορές και μετά είχε το πρόβλημα που σας περιέγραψα και το δεύτερο είχε το πρόβλημα έξω αρχής. Καμία ιδέα? Παίζει να έχει πρόβλημα του playbook? Η τηλεόραση σίγουρα δεν έχει γιατί δοκίμασα της θύρα της και είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ με HDMI , τελευταιο update κλπ.

Playbook loves BB10! το περιμενουμε!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω..!Ειναι λιγο περιεργο το λειτουργικο βεβαια αλλα μετα απο λιγο το συνηθιζεις.Πως κανουμε factory reset της συσκευης;Γιατι εδω στα στοιχεια χρηστη εχει εναν ali κατι...

 

Μόλις το συνηθίσεις προσπαθησε να κανεις δουλεια με αλλο ταμπλετ...

Εγω παντως με το samsung 10.1 του αδερφού μου και κατι κουμουτσες ipad, δεν μπόρεσα.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

είναι να πάρω και εγώ ένα μεταχειρισμένο

παιχνίδια στο facebook μπορεί να παίξει?

η λαγκαρη όπως το netbook μου και τα παίζει οριακά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...