Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αν δεν το έχετε κάνει ήδη, αγοράστε τον KalemSoft Media Player! Είναι ο καλύτερος media player και παίζει τα πάντα στην κυριολεξία!!!:D

 

Το αγόρασα και μου έλυσε και το πρόβλημα που είχα με τους υπότιτλους. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα και μου έλυσε και το πρόβλημα που είχα με τους υπότιτλους. Thanks!

τι? παιζει ελληνικους υποτιτλους?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τι? παιζει ελληνικους υποτιτλους?

 

Υπότιτλους βλέπω πως έχει αλλά δεν ξέρω αν παίζουν σωστά αφού δεν βάζω υπότιτλους στις ταινίες. Το σίγουρο πάντως είναι ότι παίζει ότι αρχείο mkv. Και να του δώσεις! Με Ac3 codecs για παράδειγμα! Είναι άπαιχτος media player! Θα βάλω κάποια στιγμή και ελληνικούς υπότιτλους για να δω και θα αναφέρω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα τον Kalemsoft. Ότι αρχείο του έβαλα το έπαιξε χωρίς πρόβλημα mp4,mkv,avi. Επίσης παίζει και μέσω dlna! Υπότιτλοι κομπλέ αλλά όταν παίζεις μέσω dlna πρέπει να τους αντιγράψεις πρώτα local και να τους κανεις load από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Iou μας ελυσες τα χερια!!! Coby αν μου πεις τι ειναι το dnl ή που να το ψαξω με βοηθας! Παιδια δωστε και αλλες εφαρμογες στο λαο!!!
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω! τελειος Player παιδια πραγματι! παιζει τα παντα και υποτιτλους...

ευχαριστουμε πολυ ....το Playbook συνεχιζει ακαθεκτο!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το τάμπλετ! Μετά από 6 μήνες χρήσης δεν φορτίζει. Εφαρμογές μηδέν! Δεν έχει Skype αλλά και ούτε ένα σοβαρό ebook reader. Γενικά πιστεύω ότι η RIM έχει χάσει το παιχνίδι εδώ και καιρό. Σκεφτείτε σε τί χάλια κατάσταση βρίσκεται ώστε να χαρίζει το 64GB μοντέλο με 147 λίρες στο amazon. Αντίο, δεν αξίζει να του στείλω ούτε στο service!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με αφορμή το παραπάνω σχόλιο για τη φόρτιση του pb.

Μετά απο 3 μήνες ασταμάτητης λειτουργίας και για προσωπικούς λόγους αλλα κυριως για επαγγελματικους, χθες που το ξέχασα σε standby mode ενω δεν είχε μπαταρία, τελικά έσβησε και δεν φορτιζε. Με λίγο ψάξιμο στα forum ειδα το εξής τρικ. Πατας παρατεταμενα το on για 30 δευτερα, περιμένεις για 5 δευτερόλεπτα και μετα ξαναπατάς το on. Δούλεψε αμεσως! Φορτιζε μια χαρα.

Ελπιζω να βοηθήσει σε οποιον εχει πρόβλημα.

 

Επίσης, να δηλώσω και εγω τη μεγάλη μου ικανοποίηση με αυτή τη συσκευή. Ταχύτητα, το ιδανικο μέγεθος για φορητοτητα, πολυ καλη κατασκευη, απιθανη αποκρυση video chat, προφανως τελεια συνεργασία με το 9900 που εχω. Στα +, η μεταφορά αρχείων -brochures με print to go.οσοι το δουλεύουν ξέρουν. Best value for money tablet.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θελω να ρωτησω τους κατοχους.Το ταμπλετ συνδεεται με otg cable η θελει πατεντα??Ευχαριστω

usb on the go δεν λες?

γινεται με root νομιζω

αλλα δεν μπορεις να κανεις root μετα απο καποια εκδοση του λογισμικου(δεν θυμαμαι πια ακριβως)

 

παιδια εκτος απο τη θυρα usb τα αλλα δυο απο διπλα τι ειναι?

το ενα πρεπει να ειναι micro hdmi σωστα?

το αλλο ομως?

με τρωει η απορια τοσο καιρο

 

How to Run #BB10 on your BlackBerry #PlayBook

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

usb on the go δεν λες?

γινεται με root νομιζω

αλλα δεν μπορεις να κανεις root μετα απο καποια εκδοση του λογισμικου(δεν θυμαμαι πια ακριβως)

 

παιδια εκτος απο τη θυρα usb τα αλλα δυο απο διπλα τι ειναι?

το ενα πρεπει να ειναι micro hdmi σωστα?

το αλλο ομως?

με τρωει η απορια τοσο καιρο

 

How to Run #BB10 on your BlackBerry #PlayBook

 

Η τρίτη θύρα είναι και η καλύτερη :lol: Σε αυτή κουμπώνουν κάποια μαγνητικά αξεσουάρ για το PlayBook! Υπάρχει μια τέλεια βάση για το γραφείο η οποία φορτίζει το PlayBook στον μισό χρόνο από ότι φορτίζει ο φορτιστής με τον οποίο έρχεται από την μαμά του. Επίσης υπάρχει ένας άλλος φορτιστής ταξιδιού ο οποίος επίσης φορτίζει το PlayBook στον μισό χρόνο! Εγώ έχω την βάση του γραφείου και από τότε που την πήρα δεν έχω φορτίσει το ταμπλετ μου από τον φορτιστή του...!:D

Link to comment
Share on other sites

Η τρίτη θύρα είναι και η καλύτερη :lol: Σε αυτή κουμπώνουν κάποια μαγνητικά αξεσουάρ για το PlayBook! Υπάρχει μια τέλεια βάση για το γραφείο η οποία φορτίζει το PlayBook στον μισό χρόνο από ότι φορτίζει ο φορτιστής με τον οποίο έρχεται από την μαμά του. Επίσης υπάρχει ένας άλλος φορτιστής ταξιδιού ο οποίος επίσης φορτίζει το PlayBook στον μισό χρόνο! Εγώ έχω την βάση του γραφείου και από τότε που την πήρα δεν έχω φορτίσει το ταμπλετ μου από τον φορτιστή του...!:D

Μαγνητικα αξεσουαρ?? Τι κολπα ειναι αυτα!! μπραβο το playbook!

Το σκεφτηκα και εγω να παρω την βαση(πρεπει να ειναι πολυ ωραιο πανω στο γραφειο ε?)

Αλλα το εχω συνεχως σε θηκη οποτε..

 

Να ρωτησω..μεσω bluetooth δεν στελνει ε? Προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα..

Και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω αλλα το ξεχασα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω.Που συνδεεις π.χ φλασακι.Πφφ ξενερωσα τωρα διοτι θελω να διαβαζω στο ταμπλετ καμοια φορα οταν ειμαι εκτος σπιτιου :/.Δεν επερνα καλυτερα e book reader.Tσαμπα τα 120 που εδωσα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω.Που συνδεεις π.χ φλασακι.Πφφ ξενερωσα τωρα διοτι θελω να διαβαζω στο ταμπλετ καμοια φορα οταν ειμαι εκτος σπιτιου :/.Δεν επερνα καλυτερα e book reader.Tσαμπα τα 120 που εδωσα.

 

Εντάξει όχι δα και τσάμπα τα 120 ευρώ! Αυτή η συσκευή έχει το καλύτερο value for money εκεί έξω! Αν ήθελες κάτι μόνο για διάβασμα έπρεπε να πάρεις από την αρχή ένα ebook reader. Μην λέμε ότι να ναι...!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή σελίδα για να βρείτε αξεσουάρ για το PlayBook είναι και αυτή http://shop.crackberry.com/blackberry-playbook-4g-lte--accessories.htm

:)

Να και η βάση!

http://cdn-store.crackberry.com/images/product_images/accessories/additional_images/8103/large/2.jpg

Edited by iou
Link to comment
Share on other sites

Τα ebook readers εχουν δηλαδη usb on the go?Μονο με ροοτ μπορω να κατφερω να συνδεσω το φλασακι στο playbook? π.χ http://www.omarket.gr/ebook-prs-t2-harry-potter-66001.html?ref=bestprice.gr Edited by billoukosael
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή σελίδα για να βρείτε αξεσουάρ για το PlayBook είναι και αυτή http://shop.crackberry.com/blackberry-playbook-4g-lte--accessories.htm

:)

Να και η βάση!

http://cdn-store.crackberry.com/images/product_images/accessories/additional_images/8103/large/2.jpg

 

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς εάν το πληκτρολόγιο που έχει σε αυτή την ιστοσελίδα υποστηρίζει ελληνικά;Αν όχι , υπάρχει μήπως κάποιο που υποστηρίζει; ευχαριστώ πολύ!

 

Τα ebook readers εχουν δηλαδη usb on the go?Μονο με ροοτ μπορω να κατφερω να συνδεσω το φλασακι στο playbook? π.χ http://www.omarket.gr/ebook-prs-t2-harry-potter-66001.html?ref=bestprice.gr

 

189€ το 64άρι!!!

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

η ταμπλέτα υστερεί σε χρήση από μια άλλη με λειτουργικό android; λόγω εφαρμογών/ιντερνετ/games, κλπ ρωτάω επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με bb.

από που προτείνεται αν γίνει αγορά(φθηνά και αξιόπιστα);

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ πισω απο ποικιλια εφαρμογων/παιχνιδιων. δεν πιστευω πως συγκρινονται εκει. και ο android emulator ειναι εκτος απο εκνευριστικος(για αυτο πηραμε bb και οχι android tablet) και αχρηστος..

ο browser του ειναι πολυ καλος παντως,

 

στο playbook σε κερδιζει ο τροπος χρησης,η οθονη..κατα τα αλλα ειναι πισω :p

 

αλλα τωρα που θα παρει το bb10 θα εχουμε και εφαρμογες και παιχνδια και απο ολα!

αξιζει παρα πολυ να το παρεις πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Από χτες είμαι κάτοχος ενός Playbook 64 GB το οποίο το πήρα από το Amazon για μόλις 180 ευρώ.

Σκοπός της αγοράς του ήταν καθαρά για να έχω μια εμπειρία χρήσης όταν βγει το BB10 - αφού όπως δηλώθηκε επίσημα θα πάρει την αναβάθμιση.

 

Το κυρίως tablet μου είναι ένα Ipad2 που το έχω 2 χρόνια. Εννοείται πως με τα τωρινά δεδομένα δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των 2 tablets. Είναι η μέρα με την νύχτα στο κομμάτι του Software.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις από το PLaybook είναι οι εξής:

 

1) Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

2) Πάρα πολύ απλό και χωρίς lag interface

3) Πάρα πολύ γρήγορη απόκριση των ΚΑΘΑΡΩΝ bb εφαρμογών

4) Έχει ελάχιστες εώς μηδαμινές καθαρές BB εφαρμογές

5) Η εγκατάσταση των android Εφαρμογών είναι μανούρα

6) Οι android εφαρμογές δεν είναι stable - lagάρουν, καθυστερούν να φορτώσουν, crashαρουν

7) Έχει πάρα πολύ καλή οθόνη

8) Έχει πάρα πολύ καλά ηχεία

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το browser ειναι εξαιρετικό στο blackberry.

Στα πολυ συν θα πρόσθετα και το καταπληκτικό multitasking, το print to go για αρχειοθετηση με Απίστευτη ταχύτητα και φυσικα για οποιον εχει και τηλεφωνο blackberry, το blackberry bridge. Το συγκεκριμένο αποτελεί απο μόνο του κεφάλαιο για το πως μπορεί να χρησιμοποιηθει και τα πλεονεκτηματα του.

 

Το μεγαλύτερο υπερ του playbook? The price of course!!!

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα πάρει και Skype το Playbook είναι η καλύτερη πρόταση value for money.

 

Το print to go παιδιά σε τί ακριβώς σας εξυπηρετεί; Πώς το χρησιμοποιείτε;

Link to comment
Share on other sites

Σεταρεις στον Η/Υ σου ως εκτυπωτη το playbook. Εν συνεχεία μπορείς να μεταφέρεις ευκολα και κυρίως γρήγορα εγγραφα, κειμενα, φωτογραφίες "εκτυπωνοντας" τα στο printer playbook. Τα έγγραφα μετατρεπονται αυτοματα σε μορφή pdf. Επιπλεον δημιουργείς φακελους για αρχειοθετηση.

 

Προσωπικά εχω μεταφέρει ολα τα brochures, technical bulletins, specs, οπότε τα εχω ολα στους πελατες χωρις να κουβαλω το βαρυ dell,η hardcopies.

 

Επίσης σε φάκελο με δικα μου εγγραφα εχω φακελο με ταξινομημένα εγγραφα της εφοριας, οπως και αλλο φακελο με εγγραφα οπως το διαβατήριο μου κτλ

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πότε θα πάρει την αναβάθμιση το playbook?

και με τη νέα αναβάθμιση λογικά το bridge θα δουλεύει άψογα με blackberry κινητά με το παλιό λειτουργικό σωστά?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...