Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω! με το skype γινεται τιποτα? η καποια αλλη υπηρεσια με video chat? το μονο που εχω δει ειναι μεταξυ των playbook,αλλα εγω θελω με pc!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω! με το skype γινεται τιποτα? η καποια αλλη υπηρεσια με video chat? το μονο που εχω δει ειναι μεταξυ των playbook,αλλα εγω θελω με pc!
Δυστυχως τιποτα προς το παρον.Πιστευω καποια στιγμη να βγει γιατι δεν ειναι και λιγες οι συσκευες που εχουν πουληθει.Ιδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια την παρασκευη εγηνα κατοχος του playbook και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την σησκευη και πιο πολυ με ενθουσιασε η οθονη του με την καταπλικτηκη αναλυση :)..θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να συνομιλησω με ενα μπλακμπερι κινητο μεσο wifi.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια την παρασκευη εγηνα κατοχος του playbook και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την σησκευη και πιο πολυ με ενθουσιασε η οθονη του με την καταπλικτηκη αναλυση :)..θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να συνομιλησω με ενα μπλακμπερι κινητο μεσο wifi.

 

Δεν χρειαζεσαι wifi. Θα κατεβασεις στo κινητο σου την εφαρμογη blackberry bridge απο το app world και ακολουθωντας τις οδηγιες θα μπορεις να συνδεσεις αψογα το κινητο με το Playbook. H συνδεση επιτυγχανεται μεσω bluetooth και ειναι κατι παραπανω απο μια απλη συνδεση

Δες λιγο στο ιντερνετ τι σημαινει blackberry bridge και θα μεινεις ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τηναπαντιση ρινγκο. Εγώ δεν έχω μπλακμπερι κινητό αλλά κάποιοι φηλοι μου και ψάχνω για καπια εφαρμογή οστε να μπορώ να μηλαω από το πλαιμπουκ μαζί τους μέσο ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τηναπαντιση ρινγκο. Εγώ δεν έχω μπλακμπερι κινητό αλλά κάποιοι φηλοι μου και ψάχνω για καπια εφαρμογή οστε να μπορώ να μηλαω από το πλαιμπουκ μαζί τους μέσο ίντερνετ.

 

Video chat δε μπορειτε να κανετε. Αν ομως θες κατι σαν απλο Messenger, υπαρχει η εφαρμογη ΙΜ+ για Playbook που υποστηριζει ολα τα γνωστα messengers. Ειναι ακριβη βεβαια αφου κανει 7 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω καποιο ταμπλετ τις επομενες ημερες κ θα ηθελα να με βοηθησετε σε καποιες αποριες που εχω οσον αφορα το PB.

1.Αφθονες εφαρμογες υπαρχουν?Κυριως παιχνιδια

2.Ταινιες με εξωτερικους υποτιτλους παιζει?Αν υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει

3.Απο θεμα υποστηριξης λογισμικου πως τα παει?Για παραδειγμα το Android εχει συνεχη υποστηριξη κ εξελισσεται συνεχεια

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω καποιο ταμπλετ τις επομενες ημερες κ θα ηθελα να με βοηθησετε σε καποιες αποριες που εχω οσον αφορα το PB.

1.Αφθονες εφαρμογες υπαρχουν?Κυριως παιχνιδια

2.Ταινιες με εξωτερικους υποτιτλους παιζει?Αν υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει

3.Απο θεμα υποστηριξης λογισμικου πως τα παει?Για παραδειγμα το Android εχει συνεχη υποστηριξη κ εξελισσεται συνεχεια

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

καλησπερα

1. υπαρχουν και εφαρμογες και παιχνιδια παντα ομως σε λιγοτερους αριθμους απο android κλπ.

ακομα υπαρχει και εφαρμογη οπου μπορεις να τρεξεις android εφαρμογες αλλα δεν τρεχουν ολες ειναι θεμα κατασκευαστη

2. υπαρχει το προγραμμα αυτο http://appworld.blackberry.com/webstore/content/44932/?lang=en αλλα δεν παιζει ελληνικους υποτιτλους , εγραψα στον developer

και μου απαντησε οτι ειναι θεμα χρονου να γινει αν οχι στην επομενη εκδοση στην μεθεπομενη.

Παιζει ομως κανονικα αν ειναι ενσωματωμενοι στο αρχειο της ταινιας ...δες και εδω τι γραφει ο φιλος akis σχετικα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3995989#post3995989

3. εχει παρει προσφατα την αναβαθμιση 2.0 που εχει βελτιωσει/προσθεσει πολλα πραγματα και θα παρει σιγουρα την αναμενομενη μεγαλη αναβαθμιση του λειτουργικου την 10.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

1. υπαρχουν και εφαρμογες και παιχνιδια παντα ομως σε λιγοτερους αριθμους απο android κλπ.

ακομα υπαρχει και εφαρμογη οπου μπορεις να τρεξεις android εφαρμογες αλλα δεν τρεχουν ολες ειναι θεμα κατασκευαστη

2. υπαρχει το προγραμμα αυτο http://appworld.blackberry.com/webstore/content/44932/?lang=en αλλα δεν παιζει ελληνικους υποτιτλους , εγραψα στον developer

και μου απαντησε οτι ειναι θεμα χρονου να γινει αν οχι στην επομενη εκδοση στην μεθεπομενη.

Παιζει ομως κανονικα αν ειναι ενσωματωμενοι στο αρχειο της ταινιας ...δες και εδω τι γραφει ο φιλος akis σχετικα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3995989#post3995989

3. εχει παρει προσφατα την αναβαθμιση 2.0 που εχει βελτιωσει/προσθεσει πολλα πραγματα και θα παρει σιγουρα την αναμενομενη μεγαλη αναβαθμιση του λειτουργικου την 10.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου.Διαβαζωντας τις σελιδες του φορουμ,οπως κ του crackberry,προεκυψαν κ αλλες αποριες...

1.Εχει προβλημα υπερθερμανσης.Για παραδειγμα το Galaxy SII που εχω,μετα απο λιγη ωρα ζεματαει στο σημειο οπου βρισκεται ο επεξεργαστης.Ισχυει κατι τετοιο εδω?

2.Μετα την αναβαθμιση,με βαση την προσωπικη σου εμπειρια,αξιζει η αγορα του η να προτιμησω καποιο φθηνοτερο android tablet?

3.Διαρκεια μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου.Διαβαζωντας τις σελιδες του φορουμ,οπως κ του crackberry,προεκυψαν κ αλλες αποριες...

1.Εχει προβλημα υπερθερμανσης.Για παραδειγμα το Galaxy SII που εχω,μετα απο λιγη ωρα ζεματαει στο σημειο οπου βρισκεται ο επεξεργαστης.Ισχυει κατι τετοιο εδω?

2.Μετα την αναβαθμιση,με βαση την προσωπικη σου εμπειρια,αξιζει η αγορα του η να προτιμησω καποιο φθηνοτερο android tablet?

3.Διαρκεια μπαταριας?

κανενα προβλημα

1. δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο....γενικα δεν ζεσταινεται ....τωρα βεβαια καλοκαιρι σιγουρα εινα πιο ζεστο αλλα δεν αντιμετωπιζεις προβλημα...

2. ναι αξιζει η αγορα του ειναι πολυ καλη ταμπλετα με τελεια οθονη , αρκετα δυνατη απο χαρακτηριστικα και πολυ καλο λειτουργικο.

3. εγω δεν το ζοριζω πολυ και πιανω 6 ωρες..πιστευω οτι ο μεσος ορος ειναι 4-4,5

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Gesamfunai ευχαριστούμε πολυ ! Καταφερες να τρεξεις κάποια εφαρμογή. Οποιος μπορεί ας μας δωσει καμια βοήθεια. φαίνεται πολυ ενδιαφερον. Θα απογειωσει το ταμπλετ!
Link to comment
Share on other sites

Gesamfunai ευχαριστούμε πολυ ! Καταφερες να τρεξεις κάποια εφαρμογή. Οποιος μπορεί ας μας δωσει καμια βοήθεια. φαίνεται πολυ ενδιαφερον. Θα απογειωσει το ταμπλετ!

παρακαλω...απο αυτες που εχει ναι καποιες δουλευουν να εδω 2 οδηγοι

http://www.maximumpc.com/article/features/how_run_android_apps_your_blackberry_playbook?page=0,0

http://crackberry.com/how-sideload-android-apps-playbook-os-v20-use-android-app-player/

σε pm εχω και ενα λινκ ακομα με χιλιαδες εφαρμογες android που εγιναν bar

δεν ξερω τι εγινε και με το project με τον android app player το προχωρησε η rim?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω...απο αυτες που εχει ναι καποιες δουλευουν να εδω 2 οδηγοι

http://www.maximumpc.com/article/features/how_run_android_apps_your_blackberry_playbook?page=0,0

http://crackberry.com/how-sideload-android-apps-playbook-os-v20-use-android-app-player/

σε pm εχω και ενα λινκ ακομα με χιλιαδες εφαρμογες android που εγιναν bar

δεν ξερω τι εγινε και με το project με τον android app player το προχωρησε η rim?

 

Αν μπορεις να μου στειλεις και εμενα!

Παντως η συσκευη εμενα μαρεσει παρα πολυ! Παραπανω υποστηριξη να ειχε μονο και skype και θα ηταν τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δουλεύει! κατάφερα να κατεβάσω κάποιες από τις εφαρμογές. Τώρα μένει να τεστάρω και εαν δουλεύουν!
Link to comment
Share on other sites

Οκ, δουλεύει! κατάφερα να κατεβάσω κάποιες από τις εφαρμογές. Τώρα μένει να τεστάρω και εαν δουλεύουν!

ακολουθησες οδηγο και τις εβαλες μεσα στη συσκευη? ωραια!

σε pm σου εστειλα και το link με τις χιλιαδες εφαρμογες apk > bar

(δεν υπαρχουν ολες παντως και δεν ξερω αν κατεβουν αν θα δουλεψουν αλλα αξιζει το κοπο)

πολυ καλο μηχανακι ναι - δυνατο και καλη κατασκευη...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο http://www.fnac.fr εχει το 32άρι στα 250€. Νομιζω χωρις μεταφορικά κ παραδοση σε δύο μέρες. Οι εφαρμογές από το αντροιντ ταλαιπωρία. Δεν παίζουν οι περισσότερες ή κάποια στιγμή κολλάνε... Εξαιρετικό μηχανάκι αλλά μου λείπει το skype...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε καινουργια αναβαθμιση για το playbook η οποια ειναι 312mb η οποια αφορα οτι εχει σχεσει με email συγχρονισμος με το bb κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε καινουργια αναβαθμιση για το playbook η οποια ειναι 312mb η οποια αφορα οτι εχει σχεσει με email συγχρονισμος με το bb κινητο.

 

μονο αυτο εχει? τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο εχει? τιποτα αλλο?
Εγραφε και αλλα για το Adobe Flash Player οτι διορθωνει καποια προβληματα που ειχε το κανει ποιο σταθερο αλλα απο την βιασυνη μου να κανω την αναβαθμιση δεν προσεξα τι αλλο εγραφε.Παντως διαφορα δεν εχω δει σε κατι οπως δουλευε το ταμπλετ ετσι συνεχιζει να δουλευει χωρις κατι το ιδιαιτερο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...