Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι συνηθισμενο προβλημα στο playbook και πρεπει να το προσεχετε. χαλαει πολυ ευκολα η θυρα. και μετα ουτε φορτιζει απο εκει ουτε τιποτα! αναγκαστηκα να αγορασω ταχυφορτιστη...και τωρα ψαχνω λυση για μεταφορα αρχειων...

 

Κοίτα, αν κουμπώνει το καλώδιο και δεν φορτίζει τοτε έχεις δίκιο.

 

Εχω δει περιπτώσεις όμως που δεν κουμπώνει το καλώδιο. Εκεί θα πρεπει με ενα κατσαβιδακι να ανεβάσεις προσεκτικα τη γλώσσα της υποδοχής.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω πάει σε φίλο που έχει service άλλης εταιρείας και δεν τα κατάφερε. Πάλι καλά που έχει και την μαγνητική για να φορτίζει. Δοκίμασα μια εφαρμογή για μεταφορά μέσω wifi αλλά δεν τα κατάφερα... Αν κανένας σας χρησιμοποιεί τίποτα αντίστοιχο θα με βοηθήσει πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δε καταλαβαινω κατι καλα?? Τι εννοεις δε μπορεις να μεταφερεις στο ταμπλετ τις ταινειες? Το ΒΟΧ δεν εχει client για pc να ανεβασεις τις ταινειες απο εκει και μετα με ενα file manager για playbook (files and folders λεγεται) να τις μεταφερεις στο <<σκληρο δισκο>> του ταμπλετ?

Το dropbox παντως το κανει αυτο και συνεργαζεται πολυ καλα και με τo files and folders, οπως και το box απο οσο γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οταν δοκιμασα με box και dropbox δεν με αφησε για καποιο λογο...ισως λογω χωρητικοτητας. Μπορει να εκανα κατι λαθος, θα ξαναδοκιμασω
Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν εχεις χωρο για να ανεβασεις τις ταινειες στο dropbox ή στο box. Τότε ναι υπαρχει θεμα. To google drive υποστηριζει νομιζω 15gb ακομα και αν εχεις την free version. Οποτε μπορεις να ανεβασεις εκει τις ταινειες και μετα να τις κατεβασεις με το files and folders (υποστηριζει google drive)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

Δες τον παρακάτω σύνδεσμο για να το κάνεις μέσω wifi sharing. Δουλεύει μια χαρά, αν και για μεγάλους φακέλους πρέπει να κάνεις υπομονή.....

http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do;jsessionid=9F862E0A25F099B188FB93675F5ECA57?externalId=KB26068&sliceId=2&cmd=displayKC&docType=kc&noCount=true&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl

 

Επίσης όσον αφορά στο box - dropbox έχω την εντύπωση ότι υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος του αρχείου, οπότε μπορεί να μην σε αφήνει να ανεβάζεις αρχεία μεγέθους ταινίας.....

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις! θα σας ενημερωσω για την εξελιξη μολις ξαναβρεθω στον υπολογιστη και ξαναδοκιμασω να μεταφερω. Να 'στε καλα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Από όσο γνωρίζω , δεν μπορεί. Η μόνη λύση που είχα βρει εγώ είναι να κάνω hot spot το κινητό μου
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Κρίμα ρε γμτ. Το γουστάρω πολύ αλλά απ ότι βλέπω δεν αξίζει να το πάρω πλέον ...

 

όσο και να το γουστάρεις δεν μπορεί το μηχάνημα...λαγκάρει συνέχεια...θέλει ram...εξού και δεν παίρνει το os10. και εγώ έχω 2 64άρια και δεν τα ακουμπάω εύκολα....πιο εύκολα δουλεύω στο Z10 - φαντάσου....

Link to comment
Share on other sites

Και να βγει τι να το κανεις? αφου μπορείς να κανεις τη δουλεια σου οικονομικα πλεον με ενα οποιοδηποτε android!γιατι να μπλεξεις με την blackberry?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
με την έλευση των νέων μοντέλων της bb υπάρχει να περίπτωση να βγάλουν και καινούργιο tablet?
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...