Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σεταρεις στον Η/Υ σου ως εκτυπωτη το playbook. Εν συνεχεία μπορείς να μεταφέρεις ευκολα και κυρίως γρήγορα εγγραφα, κειμενα, φωτογραφίες "εκτυπωνοντας" τα στο printer playbook. Τα έγγραφα μετατρεπονται αυτοματα σε μορφή pdf. Επιπλεον δημιουργείς φακελους για αρχειοθετηση.

 

Προσωπικά εχω μεταφέρει ολα τα brochures, technical bulletins, specs, οπότε τα εχω ολα στους πελατες χωρις να κουβαλω το βαρυ dell,η hardcopies.

 

Επίσης σε φάκελο με δικα μου εγγραφα εχω φακελο με ταξινομημένα εγγραφα της εφοριας, οπως και αλλο φακελο με εγγραφα οπως το διαβατήριο μου κτλ

 

Kanaliotis σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!θα το δοκιμάσω. Χρησιμοποιώ και εγώ το playbook επαγγελματικά και με βοηθάει ιδιαίτερα! Οποιοδηποτε αλλο tip μπορείς να μοιραστείς μαζί μας θα ου είναι χρήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερουδια. και εγω ιδιοκτητης ενος μεταχειρισμενου 16gb Playbook σε αψογη κατασταση μονο 80 ευρω :lol:

 

Τα περισσοτερα θετικα τα ειπατε πιστευω. πχ

 

 

1) Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

2) Πάρα πολύ απλό και χωρίς lag interface

3) Πάρα πολύ γρήγορη απόκριση των ΚΑΘΑΡΩΝ bb εφαρμογών

7) Έχει πάρα πολύ καλή οθόνη

8) Έχει πάρα πολύ καλά ηχεία

 

Το browser ειναι εξαιρετικό στο blackberry.

Στα πολυ συν θα πρόσθετα και το καταπληκτικό multitasking, το print to go για αρχειοθετηση με Απίστευτη ταχύτητα και φυσικα για οποιον εχει και τηλεφωνο blackberry, το blackberry bridge. Το συγκεκριμένο αποτελεί απο μόνο του κεφάλαιο για το πως μπορεί να χρησιμοποιηθει και τα πλεονεκτηματα του.

 

Το μεγαλύτερο υπερ του playbook? The price of course!!!

 

Με τις Android εφαρμογες, οσες τουλαχιστον ειναι compatible δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, δουλευουν μια χαρα. Δυο εφαρμογες μου λειπουν παρα πολυ, το teamviewer και φυσικα το skype. To imo ειναι καλο αλλα μονο για chat, δεν μπορεις να μιλησεις.

 

Τώρα που θα πάρει και Skype το Playbook είναι η καλύτερη πρόταση value for money.

 

Οταν λες τωρα, τι εννοεις????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια. και εγω ιδιοκτητης ενος μεταχειρισμενου 16gb Playbook σε αψογη κατασταση μονο 80 ευρω :lol:

 

Τα περισσοτερα θετικα τα ειπατε πιστευω. πχ

 

 

 

 

 

Με τις Android εφαρμογες, οσες τουλαχιστον ειναι compatible δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, δουλευουν μια χαρα. Δυο εφαρμογες μου λειπουν παρα πολυ, το teamviewer και φυσικα το skype. To imo ειναι καλο αλλα μονο για chat, δεν μπορεις να μιλησεις.

 

 

 

Οταν λες τωρα, τι εννοεις????

καλοριζικο(καλη τιμη ;))

τωρα εννοει που θα παρουμε bb10 update και εκει εχουν skype

 

ευτυχως δηλαδη γιατι θα πηγαινε τσαμπα τοσο καλο hardware..

και θα δοκιμασουμε το νεο λειτουργικο και εφαρμογες παραπανω θα παρουμε

δεν πιστευω να εχει κανεις παραπονο:X

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να τσιμπήσω το 32αρι. από αμαζον βγαίνει κοντά στα 170 δολλάρια. θ'ηκη με εξωτερικό πλκτρολόγιο υπάρχει;

επίσης πότε υπολογίζετια ότι θα π'αρει BB10?

Link to comment
Share on other sites

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=130782443858&index=1&nav=SEARCH&nid=35227739386

 

υπαρχουν τετοια..

νομιζω εχει βγαλει και ριμ αλλα πρεπει να ειναι αρκετα ακριβοτερο..

δυστυχως δεν ειπαν τιποτα για το ποτε,οποτε..

Link to comment
Share on other sites

γενικο σχολιο δεν εχει υποστηριξη ουτε για teamviewer ουτε για logmein.δεν μπορω να καταλαβω τοσο επαγγελματικες εφαρμογες να μην εχουν περασει στο blackberry.
Link to comment
Share on other sites

το teamviewer μου εχει στοιχησει, αληθεια ειναι.

 

Παιδια δεν μπορω να συντονισω το print to go. Εβαλα το προγραμμα στο κομπιθτερ αλλα οταν προσπαθω να στειλω καποιο αρχειο, μου βγαζει το ταμπελακι του login, βαζω τα χαρακτηριστικα αλλα δεν προχωραει. Εχετε καμια ιδεα τι τρεχει??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Λεωνίδα

 

και κάτι άλλο.

1)υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές/mail google και να μπορώ να τις επεξεργάζομαι κιόλας; όπως ακριβως κάνω με το android κινητό μου δηλαδή

 

2)αρχεία στην/απο την συσκευη περνάω με drag n drop;

 

εδιτ:

3)υπάρχει η δυνατότητα κάποιου είδους root για overclock, κλπ;

4)ρομς υπάρχουν για την ταμπλέτα;

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος ενος μεταχει. 64gb.

Τωρα πλεον εχω ολοκληρωθει μιας και εχω ολα τα λειτουργικα.

Για επιβεβαίωση... Χρειαζεται να κανω wipe το tablet για να περασω καινουργιο id?

Μιας και δεν με αφηνει να αγορασω απο το market καθοτι δεν ξερω το password του προηγούμενο κατοχου.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Vlachaquito, εαν εχεις antivirus στον υπολογιστή σου, πρέπει να το απενεργοποιησεις προσωρινά, να κατεβάσεις το print to go, και μετά να ξαναενεργοποιησεις το antivirus. Σε εμενα έτσι δούλεψε. Και φυσικά δουλεύει παρα πολυ καλά.
BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Πηρα ενα καινουργιο Playbook και μου εχει δημιουργησει διαφορα προβληματα. Κατ'αρχην, εχει ενα περιεργο προβλημα conflict με το WIFI του Router D-link που εχω και πεφτει το Internet !!!

Δευτερον, δεν μπορω να κανω συγχρονισμο με τον Η/Υ μου με τιποτα. Σε καποιο σημειο ενω εχω κανει αναβαθμιση μεσω WIFI στο ταμπλετακι , οταν το συνδεω με το καλωδιο βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη δεν φορτιζει, μετα μου ζηταει να κανω αναβαθμιση μεσω Desktop Software και μετα κολλαει....

Κριμα και ημουν πολυ ενθουσιασμενος με το ταμπλετ και ελεγα να αφησω στην ακρη το Ipad.

Edited by THANOSxx
Λαθος γραμματικο 2
Link to comment
Share on other sites

thanx kanalioti, θα το δοκιμασω.

 

Για το teamviewer υπαρχει και web interface, αλλα δεν δουλευει τελεια, εχετε μηπως βρει αλλη λυση??

 

@octaniavt ναι πρεπει να βαλεις το δικο σου id, ακριβως οτι γινεται και με το android/ios

 

@thanosxx μηπως πρεπει να ενεργοποιησεις το developers mode???

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε πότε θα γίνει το Update στο νέο λειτουργικό?

με το os2 στο playbook υπάρχουν οι εφαρμογές whatsapp Και viber?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Viber και what'up δεν υποστηριζονται από το playbook. Ελπίζω με την αναβάθμιση να βγάλουν και κανέναν δωρεάν media player της προκοπής γιατί ότι δωρεάν υπάρχει δεν υποστηρίζει σχεδόν κανένα φορματ βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Viber και what'up δεν υποστηριζονται από το playbook. Ελπίζω με την αναβάθμιση να βγάλουν και κανέναν δωρεάν media player της προκοπής γιατί ότι δωρεάν υπάρχει δεν υποστηρίζει σχεδόν κανένα φορματ βίντεο.

 

λογικά με το 10αρι λογισμικό δε θα τα υποστηρίζει το Playbook?

σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο μιας που το βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή...

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Πολυ φθηνα το βρισκεις , αλλα εμενα με εχει τρελλανει στα προβληματα...

Μετα απο 10 ημερες και ακομη δεν εχω καταφερει να το συγχρονισω και να το δει ο Υ/Η μου. Επισης μου "ριχνει" το Internet κατα ενα πολυ παραξενο τροπο κατα την διαδικασια αναβαθμισης οταν το συνδεω με το Desctop Manager. Τρελλα πραγματα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Το whatsapp παιζει μια χαρα. το μονο προβλημα ποθ εχει ειναι οτι δεν μπορει να βρει contacts του whatsapp μεσω των contacts Που εχετε συγχρονησει, με αποτελεσμα να πρεπει ο συνομιλητης να αρχισει πρωτος το chat ετσι ωστε να τον προσθεσετε μετα εσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το what'up όταν πας να το κατεβάσεις λέει ότι η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται από το τρέχον προφίλ της συσκευής. Το faceflow δεν το βρίσκει καν σαν εφαμογη στο appworld.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι εφαρμογη...απλα μπανεις στο σαιτ οπως κανεις λοφαριασμο και μετα καθε φορα μπαινεις απο εκει.....οπως το φβ περιπου...
Link to comment
Share on other sites

Thanosxx θες να γινεις πιο συγκεκριμενος; ΠΧ πιο version tou desktop manager χρησιμοποιεις; δοκιμασες να τρέξεις στο παλαιοτερο; μου κανει εντύπωση γιατι γενικά δεν παιζεται το μηχανακι σε συγχρονισμους.
BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

το whatsapp δουλευει μια χαρα. Απλα πρεπει να κανεις ενεργοποιηση απο κινητο, και στο μνμ που σου ερχεται με τον κωδικο το βαζεις στο playbook.

 

Μου ηρθε μια αναβαθμιση, 133 mb, εσας τπτ??

 

Edit: http://crackberry.com/blackberry-playbook-os-2101526-now-available

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...