Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kάποιος με playbook να μας πει πόσα περίπου ΜΒ καταλώνει το μήνα με bridged browsing...

 

Eπίσης, θα "γεφυρώνει" καλά με το αρχαϊκό μου Bold 9000?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αυτο εξαρταται κυριως απο το αν εχεις ανοικτο το flash στον browser του playbook σου. Δεν μπορει καποιος να σου δωσει ταξη μεγεθους στα Mb. Παιζουν ρολο και τα site που σερφαρεις.

Το 9000 θα παιζει καλα αρκει να του εχεις εκδοση λειτουργικου 5.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ένα είχα περασμένο ένα υβριδικό (πενταροεξάρι) και τα έπαιξε, ίσως κι από αυτό.

Στο άλλο πεντάρι, όποτε ΟΚ.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αξίζει το tablet για το 2012; Εδώ μπορώ να το βρω περίπου 260 ευρώ αλλά αξίζει; Άμα είναι να περιμένω κάποιο Windows 8 tablet.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αξίζει το tablet για το 2012; Εδώ μπορώ να το βρω περίπου 260 ευρώ αλλά αξίζει; Άμα είναι να περιμένω κάποιο Windows 8 tablet.
Φιλε αξιζει και με το παραπανω πιστευω!Εγω το εχω τωρα δυο μηνες και ειμαι ευχαριστημενος.Πολυ καλο γρηγορο διπυρηνο,πολυ καλη οθονη,το μαρκετ που εχει εμπλουτιζεται συνεχεια με νεες εφαρμογες και παιχνιδια αν σε ενδιαφερουν,γενικα ειναι ενα πολυ καλο ταμπλετ στις 7 ιντσες και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις αντιστοιχες android ταμπλετες.Επισης να ξερεις ειναι πληρες με ελληνικο μενου και πληκτρολογιο με την τελευταια αναβαθμιση που εγινε.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αξιζει και με το παραπανω πιστευω!Εγω το εχω τωρα δυο μηνες και ειμαι ευχαριστημενος.Πολυ καλο γρηγορο διπυρηνο,πολυ καλη οθονη,το μαρκετ που εχει εμπλουτιζεται συνεχεια με νεες εφαρμογες και παιχνιδια αν σε ενδιαφερουν,γενικα ειναι ενα πολυ καλο ταμπλετ στις 7 ιντσες και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις αντιστοιχες android ταμπλετες.Επισης να ξερεις ειναι πληρες με ελληνικο μενου και πληκτρολογιο με την τελευταια αναβαθμιση που εγινε.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :) Ήταν αυτά που ήθελα να ακούσω.

Για αντικατάσταση του netbook το θέλω. Email και browsing κυρίως (θα χρησιμοποιώ εφαρμογές και παιχνίδια από το market φυσικά). Θα με βολέψει έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :) Ήταν αυτά που ήθελα να ακούσω.

Για αντικατάσταση του netbook το θέλω. Email και browsing κυρίως (θα χρησιμοποιώ εφαρμογές και παιχνίδια από το market φυσικά). Θα με βολέψει έτσι;

 

Κοίτα εγώ προσωπικά είμαι χρήστης bb περίπου 5 χρόνια και την θεωρώ μία επιμήκυνση του κινητού. Θα σου πω τι μου αρέσει και εσύ κρίνεις.

1. Σύνδεση με το hdmi καλώδιο στην τηλεόραση και παρουσίαση βίντεο και φωτογραφίες σε όλη την οικογένεια με τηλεκοντρόλ το κινητό.

2. Το μέγεθος. Την παίρνω μαζί μου άνετα όταν το ipad έμενε σπίτι. Χωράει στην τσέπη του μπουφάν.

3. Πολύ ωραία οθόνη τόσο για σερφαρισμα όσο και για παιχνίδια.

4. Πολύ ωραίο native email.

 

Με χαλάει που δεν έχει Skype.

Link to comment
Share on other sites

Ως ευτυχής κάτοχος του Playbook, εδώ και λίγες μέρες, έχω να πώ ότι το σερφαρισμα σε wifi είναι άψογο, ενώ και με bridge όταν υπάρχει 3G είναι πολύ καλό.

Όταν όχι... είναι λίγο δράμα. Το market είναι λίγο φτωχό (δεν έχω βρει οχι Skype, αλλά ουτε καν viber & What'sApp που έχω στο ΒΒ μου), αλλά με τις Android apps σωζεται αρκετά η κατάσταση.

 

Γενικά πάντως για τα €200-250 που κυμαίνεται τώρα, είναι τρελό value for money και το προτείνω ανεπιφύλακτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ προσωπικά είμαι χρήστης bb περίπου 5 χρόνια και την θεωρώ μία επιμήκυνση του κινητού. Θα σου πω τι μου αρέσει και εσύ κρίνεις.

1. Σύνδεση με το hdmi καλώδιο στην τηλεόραση και παρουσίαση βίντεο και φωτογραφίες σε όλη την οικογένεια με τηλεκοντρόλ το κινητό.

2. Το μέγεθος. Την παίρνω μαζί μου άνετα όταν το ipad έμενε σπίτι. Χωράει στην τσέπη του μπουφάν.

3. Πολύ ωραία οθόνη τόσο για σερφαρισμα όσο και για παιχνίδια.

4. Πολύ ωραίο native email.

 

Με χαλάει που δεν έχει Skype.

 

Εγώ δεν έχω κάποιο bb ακόμα. Το πρώτο θα είναι το Playbook αν το πάρω.

 

1. Αυτό δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσω πότε. Εκτός αν έχω να μοιραστώ κάτι (φωτό, βίντεο) με άλλους.

2. Ωραία. Αυτός είναι ένας και από τους κυριότερους λόγους που θέλω 7ιντσο tablet. Μέσα στη συσκευασία έχει και θήκη ε;

3 + 4. Super. :)

5 (Skype). Αυτό δεν λύνεται με εφαρμογές του Android;

 

--

 

Γενικά πάντως μου το προτείνετε ε; Άμα είχατε την δυνατότητα να το ανταλλάξετε με κάποιο Android ή iPad θα το ανταλλάζατε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάποιο bb ακόμα. Το πρώτο θα είναι το Playbook αν το πάρω.

 

1. Αυτό δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσω πότε. Εκτός αν έχω να μοιραστώ κάτι (φωτό, βίντεο) με άλλους.

2. Ωραία. Αυτός είναι ένας και από τους κυριότερους λόγους που θέλω 7ιντσο tablet. Μέσα στη συσκευασία έχει και θήκη ε;

3 + 4. Super. :)

5 (Skype). Αυτό δεν λύνεται με εφαρμογές του Android;

 

--

 

Γενικά πάντως μου το προτείνετε ε; Άμα είχατε την δυνατότητα να το ανταλλάξετε με κάποιο Android ή iPad θα το ανταλλάζατε;

Oπως σου ειπα και ποιο πανω και οι αλλοι ειναι πολυ καλο και στο προτεινω ανεπιφυλακτα.Θηκη εχει .Με Android με τιποτα δεν θα το αλλαζα και ας εχει περισσοτερες εφαρμογες.Τωρα οσον αφορα με το iPad και παλι δυσκολα μονο με το iPad το τελευταιο και αυτο θα το σκεφτομουν.
Link to comment
Share on other sites

Oπως σου ειπα και ποιο πανω και οι αλλοι ειναι πολυ καλο και στο προτεινω ανεπιφυλακτα.Θηκη εχει .Με Android με τιποτα δεν θα το αλλαζα και ας εχει περισσοτερες εφαρμογες.Τωρα οσον αφορα με το iPad και παλι δυσκολα μονο με το iPad το τελευταιο και αυτο θα το σκεφτομουν.

 

Αα ωραία. Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν θέλετε πείτε καμιά εφαρμογή που χρησιμοποιείτε και είσαστε ευχαριστημένοι! Πχ εγώ προτείνω το fylecrypt για απόκρυψη αρχείων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν θέλετε πείτε καμιά εφαρμογή που χρησιμοποιείτε και είσαστε ευχαριστημένοι! Πχ εγώ προτείνω το fylecrypt για απόκρυψη αρχείων

 

1. Print To Go

(Απίστευτα χρήσιμη......Ότι βλέπω στο PC, κάνω print και μου'ρχεται στο PB σε pdf)

2. BlueBox

(Το αντίστοιχο dropbox)

3. Press Reader

(Κατεβάζεις εφημερίδες, απίστευτα καλό καθώς δουλεύει και με bridge)

4. Endomondo

(Για όσουα ασχολούνται με sport)

5. My File Manager

(Διαχείρηση αρχείων cut, copy, paste κτλ)

6. Facewarp

(Για αλλοίωση εικόνων, το γνωστό διασκεδαστικό σε όλους μας)

 

Από παιχνίδια

1. Cut the rope

2. let's golf

3. assembler mobile

4. doodle blast

5. connection

6. sand slides

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση ως ασχετος και ως ιδιοκτητης του playbook προσεχως.

Γεφυρωνει μονο με blackberry κινητα για browsing με 3g?

 

edit:

 

κανενας ρε παιδες?

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση ως ασχετος και ως ιδιοκτητης του playbook προσεχως.

Γεφυρωνει μονο με blackberry κινητα για browsing με 3g?

 

edit:

 

κανενας ρε παιδες?

 

Γεφυρωνει μονο με blackberry αλλα μπορει να μπορει να κανει tethering με android 2.3 και πανω . Δεν γνωριζω αν μπορεικαι με 2.2 παντως σιγουρα οχι με 2.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτιση σχετικα με το αμαζον της γερμανιας επιδη εχω βρει μια προσφορα για να αγορασω το πλαιμπουκ με 190 ευρο και δεν ξερω αν στελνη στην ελλαδα .ευχαριστω.

 

edit:

αυτη ειναι η σελιδα της προσφορας http://www.amazon.de/BlackBerry-PlayBook-Tablet-Display-Touchscreen/dp/B0051NN2BA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1338719600&sr=8-1

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτιση σχετικα με το αμαζον της γερμανιας επιδη εχω βρει μια προσφορα για να αγορασω το πλαιμπουκ με 190 ευρο και δεν ξερω αν στελνη στην ελλαδα .ευχαριστω.

 

Καλησπέρα.

Μπορείς να τους κανείς ερώτηση και θα σου απαντήσουν.

Πάντως,εγώ έχω αγοράσει διάφορα πράγματα και από το γερμανικό αλλά και από το αγγλικό amazon και στέλνουν Ελλάδα και χωρίς μεταφορικά για τέτοια ποσά.

Για το playbook δεν ξέρω αλλά λογικά θα το στέλνουν.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος άλλος το έχει ποσταρει πιο πριν ζητώ συγνώμη αλλά βρήκα αυτό το site:

http://Https://Imo.im διαλέγεις το Skype κάνεις log in με τους κωδικούς σου και αυτό ήταν!!!

Skype στο playbook!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε εγώ που το είχα παραγγείλει από αμαζον Αγγλίας μου ήρθε κλεμμένο playbook. Η όλη φάση κράτησε κανα 2 μηνες μέχρι να μου μπουν τα χρήματα πίσω. Το παράγγειλα μετά από expansys Γερμανίας και ήρθε και γρήγροα και χεδόν στην ίδια τιμή. Είμαι πολύ διστακτικός απλά να ξαναπαραγγείλω κάτι από εκεί
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε εγώ που το είχα παραγγείλει από αμαζον Αγγλίας μου ήρθε κλεμμένο playbook. Η όλη φάση κράτησε κανα 2 μηνες μέχρι να μου μπουν τα χρήματα πίσω. Το παράγγειλα μετά από expansys Γερμανίας και ήρθε και γρήγροα και χεδόν στην ίδια τιμή. Είμαι πολύ διστακτικός απλά να ξαναπαραγγείλω κάτι από εκεί

 

Δεν πιστεύω όμως ότι ο πωλητής ήταν το amazon της Αγγλίας,σωστά;

Γιατί στο amazon πουλάνε πράγματα και ιδιώτες.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια να ρωτησω κατι επειδη ενδιαφερομαι? μπορω να το χρησιμοποιησω στο επακρο μη εχοντας κινητο blackberry? εννοω υπαρχουν τιποτα περιορισμοι? επισης το blackberry 10 οταν βγει θα ερθει στο Playbook? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ανετα να το χρησιμοποιησεις αυτονομα χωρις περιορισμους.Το εχω 6μηνες και ειναι παρα πολυ καλο σε εφαρμογες,σε μαιλ σε οτι εσυ θες.Απο οτι εχω διαβασει blackberry 10 θα παρει σε σχεσει με τα κινητα τις εταιρειας που δεν θα παρουν την αναβαθμηση.Με λιγα λογια αν εχεις αποφασισει να το παρεις παρτο και δεν θα χασεις απο την αγορα αυτη κατα την γνωμη μου παντα σαν χρηστης playbook.Βεβαια εφαρμογες υπαρχουν οπως γραφω και πιο πανω στο μαρκετ αρκετες θα ελεγα που καθε μερα βγαινουν καινουργιες αν σε ενδιαφερουν αυτες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...