Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον κανεις δεν γνωρίζει για το hdmi, να ρωτήσω τι μεγαλες προσθήκες θα παρει με το OS 10 το tablet;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και δεν ξέρω τι να κάνω!

 

Δεν μπορώ να το φορτίσω το pb με τίποτα.

 

κάποια στιγμή μου τελείωσε η μπαταρία τελείως και έκλεισε....το έβαλα πάνω στο rapid dock charger που έχω και τίποτα!

κάποια στιγμή μου άναψε κόκκινη λυχνία έδειξε στην οθόνη το σήμα της μπαταρίας με τον κεραυνό και μετά αναβόσβηνε η λυχνία σε πρασινοκίτρινο χρώμα..."λεω οκ θα είναι" μετά απο καμια 10αρια ώρες που το είδα...ήταν σβηστό και δεν άναβε....αντε πάλι το ξεσύνδεσα και το επανασύνδεσα και άρχισε πάλι την διαδικασία που περιέγραψε...μόνο που αυτή τη φορά το παρακολουθούσα για κάμποση ώρα όπου μετά απο κανα μισάωρο ενώ ήταν συνδεδεμένο το άναψα και άνοιξε κανονικά....εξακολουθόντας να φορτίζει βέβαια, όπως έδειχνε η μπαταρία, στο λειτουργικό τώρα ποια μιας και άναψε....αλλα έλεγε 0% μπαταρία!Με αποτέλεσμα μετά απο κανα 3λεπτο να σβήση πάλι!!!δεν φόρτιζε!

πάλι αυτή τη διαδικασία απο την αρχή και πάλι τα ίδια, με αποτέλεσμα να μην μπορώ αυτή τη στιγμή να το φορτίσω!

 

τι ακριβώς συμβαίνει ξέρει κανείς??και τί πρέπει να κάνω???

 

<<κάπου διάβασα μέσα στο crackberry ότι πρέπει να το συνδέεις για 2 λεπτά να το απο συνδέεις για 10sec και πάλι απο την αρχή.μια διαδικασία 8-10 επαναλύψεων....κουραφέξαλα τίποτα δεν έκανε>>

Link to comment
Share on other sites

Το playbook σαν συσκευή είναι πολύ καλό. Έχει όμως σχετικά λίγες εφαρμογές.

Το βασικότερο μειονέκτημα είναι το ότι δεν διαθέτει skype.

Αν είχα να ξαναδιαλέξω δεν θα το αγόραζα για αυτό και μόνο τον λόγο

Πάντως το e-shop έβγαλε το 32άρι στα 300€.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα απο currys ,uk με 119 λιρες....προσφορα.

Δηλαδη καπου 160 ευρω το 16-αρι.

 

Εδω Ελλαδα η κλεψια καλα κρατει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και στις 150 λίρες το 32άρι! Δηλαδή 190 €!!! Παραδίδει όμως μόνο Αγγλία αν δεν κάνω λάθος...

http://www.currys.co.uk/gbuk/blackberry-playbook-tablet-pc-32gb-10647931-pdt.html?intcmpid=display~RR~Computing~10647931

Edited by progressive
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
έχει κάνεις το 8520 curve?σκέφτομαι να το αγοράσω για να έχω bridge. με το playbook. συνεργάζονται χωρίς προβλήματα και ταλαιπωρία?αξίζει τον κόπο, γνωρίζετε?ευχαριστώ εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν βρίσκω το λόγο να υπάρχει πρόβλημα στο bridge. Αν όμως θες να κάνεις tethering πρέπει να πας σε 3G

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!θα περιμένω να πάρω κανένα οικονομικό άντροιντ με ισχυρό επεξεργαστή για tethering. αν βρήκε κάνεις καμία λύση τύπου skype που να δουλευει σωστά θα μας λύσει τα χέρια!επίσης αν χρησιμοποιείτε καμία ενδιαφέρουσα εφαρμογή επαγγελματικα οποίος θέλει ας την μοιραστεί μαζί μας για να ζωντάνεψουμε λίγο το θέμα!πχ εγώ δουλεύω αρκετό διάστημα το filecrypt για να κρύβω τα επαγγελματικα αρχεία κ μέχρι στιγμής λειτουργεί άψογα.από παιχνίδια σας προτείνω ένα σύντομο γρίφο,το river test
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το αγορασα απο currys ,uk με 119 λιρες....προσφορα.

Δηλαδη καπου 160 ευρω το 16-αρι.

 

Εδω Ελλαδα η κλεψια καλα κρατει.

 

Έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται παικταρά!

Και από το Νεπάλ να το αγοράσεις, θα έχει Ελληνικό keyboard.

 

Για τα προηγούμενα παιδιά:

Αν έχεις κινητό blackberry, μπορείς να μπεις στο internet μέσω playbook, χρησιμοποιώντας έναν από τους 2 τρόπους:

1) κάνοντας bridge το κινητό με το playbook και ενεργοποιώντας το internet tethering μέσα από το playbook.

2) ενεργοποιώντας το mobile hotspot του κινητού (wifi) δίνοντας σου τη δυνατότητα να συνδέσεις και άλλες συσκευές.

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο νέος BlackBerry 10 browser και δείχνει πολύ καλός...::D

 

http://crackberry.com/updated-blackberry-10-browser-lookin-good

τελεια! θα παρουμε blackberry 10 σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τελεια! θα παρουμε blackberry 10 σωστα?

 

Δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρει και το playbook...υποτίθεται ότι θα το δώσουν μερικούς μήνες μετά τα κινητά τηλέφωνα, αλλά νομίζω ότι μάλλον προσπαθούν να αποφύγουν να απαντήσουν ξεκάθαρα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα σίγουρο ότι το Playbook θα πάρει την έκδοση os 10.

To έχει ανακοινώσει η RIM (μια αναζήτηση στο google θα βοηθήσει).

Link to comment
Share on other sites

ωραια νεα !! thanks lionfire

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Από χθες βγήκε το shadowgun για το εργαλείο μας, είναι τέλειο και είναι και δωρεάν. Κατεβάστε το αξίζει. Γενικώς βλέπω μια μεγάλη αύξηση των νέων τίτλων παιχνιδιών για το PlayBook.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος ενός Playbook. Όταν είναι συνδεδεμενο με το 9900 μέσω Bridge δεν μπορώ να μπω στο app world. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ενεργοποιήσεις το tethering.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος ενός Playbook. Όταν είναι συνδεδεμενο με το 9900 μέσω Bridge δεν μπορώ να μπω στο app world. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει.

bluetooth tethering my man!

 

Από χθες βγήκε το shadowgun για το εργαλείο μας, είναι τέλειο και είναι και δωρεάν. Κατεβάστε το αξίζει. Γενικώς βλέπω μια μεγάλη αύξηση των νέων τίτλων παιχνιδιών για το PlayBook.:)

τελειο παιχνιδακι στο ωραιο ταμπλετακι!

 

Το νεο update 2,1 είναι διαθέσιμο για κατέβασμα! Πλέον στέλνουμε και sms από το PlayBook. :D http://crackberry.com/blackberry-playbook-os-21-now-available-download

ok με το update....!! 2.1

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα προσπαθώντας κάνω συγχρονισμό με τον υπολογιστή μου και μου αναφέρει ότι δεν αναγνωρίζει την συσκευή. Υπάρχει κάποια ρύθμιση. ΌΧΙ υπολογιστής είναι mac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...