Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

JuiceDefender... κορυφη το προγραμμα με πολλες επιλογες για τα γουστα ολων.. βοηθαει πολυ την μπαταρια! ειμαι σε Cognition 1.31 και το μονο προβλημα που εχω ειναι στο widget με τις εικονες, σε καθε rr χανει τις ρυθμισεις..!
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα δεν δοκιμασα criskelo rom λογω των αναφορων για fc.

με την leomar δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο το οτι κατα την διαρκεια της νυχτας χανει 6% η μπαταρια (7ωρες)

συνολικα η αυτονομια ειναι ικανοποιητικη βεβαια,αλλα σε εσας που εχετε leomar rom ποσο περιπου χανει κατα την διαρκεια της νυχτας;(εννοειται κλειστα wifi,bluetooth,data,3G)

 

 

sent from the king galaxy s2

 

Νορμαλ είναι αφού εχεις το τηλ σου ανοιχτω...και εγω στο θέμα μπαταρίας ετσι περιπου είμαι...Κατά τα αλλά η ρομ ειναι πολύ καλή...

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες restore εφαρμογές του συστήματος; Αυτές δεν τις κάνουμε ποτέ.:ninja:

 

Οχι δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω επαναφορα, τις εφαρμογες παιχνιδια κτλ εκανα επαναφορα μονο.

Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

να πω την αληθεια δεν το θεωρω ικανοποιητικο.

θα ηθελα ενα 2% καταναλωση στις 7 ωρες stand by .

νομιζω μαλιστα οτι με καποια ρομ το ειχα πετυχει αλλα δεν θυμαμαι με ποια.

αλλα και να θυμομουν δεν θα αλλαζα την λεομαρ γιατι ειναι τοσο smooth και με τοσο γρηγορο browsrr που δεν ρισκαρω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

να πω την αληθεια δεν το θεωρω ικανοποιητικο.

θα ηθελα ενα 2% καταναλωση στις 7 ωρες stand by .

νομιζω μαλιστα οτι με καποια ρομ το ειχα πετυχει αλλα δεν θυμαμαι με ποια.

αλλα και να θυμομουν δεν θα αλλαζα την λεομαρ γιατι ειναι τοσο smooth και με τοσο γρηγορο browsrr που δεν ρισκαρω με τιποτα.

 

Το 2% το πετυχα με leomar se air mode για περιπου 9 ωρες...

Και κατι αλλο...ειμαι με niptetamine 2.0.1 να φλασαρω τον 2.0.2??? Η να περιμενω???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το 2% το πετυχα με leomar se air mode για περιπου 9 ωρες...

Και κατι αλλο...ειμαι με niptetamine 2.0.1 να φλασαρω τον 2.0.2??? Η να περιμενω???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Να τον φλασαρεις αφοβα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Να τον φλασαρεις αφοβα.

 

Οκ γιωργαρα μου...γιατρε μου καλυτερα....

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Eμενα μετα απο fc του market και μετα απο εγκατασταση του apk που δινει ο crisckelo ανοιγει το market αλλα δεν κατεβαζει τιποτα!! Θελει κατι αλλο???

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ για λίγο την criskelo όντως πολύ καλή, αλλά πολύ animation για τα γούστα μου..fc είχα μόνο στο swype αλλά νομίζω ότι θα το διόρθωνα αν ασχολούμουν λίγο...τεσπα, ξαναγύρισα σε leomar, αλλά αρχίζω να ανησυχώ..το παλικάρι έχει να ποσταρει πάνω από 24 ώρες...ας ελπίζουμε να μην του συνέβη κάτι..

Edit

Της φυλακής τα σίδερα...μακάρι να βγω ψεύτης...

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

το παλικάρι έχει να ποσταρει πάνω από 24 ώρες...ας ελπίζουμε να μην του συνέβη κάτι...

 

Sent from Galaxy!

 

Μαλλον δουλευει την kg3....

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Eμενα μετα απο fc του market και μετα απο εγκατασταση του apk που δινει ο crisckelo ανοιγει το market αλλα δεν κατεβαζει τιποτα!! Θελει κατι αλλο???

 

Κανε ενα καθαρισμα στα δεδομενα του μαρκετ μεσα απο τις εφαρμογες.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα καθαρισμα στα δεδομενα του μαρκετ μεσα απο τις εφαρμογες.

 

Δοκιμασα και αυτο που λες.Εκανα επιστορφη στην v4 και τωρα εχω και σε αυτην προβλημα! Οι σελιδες στον explorer ανοιγουν κανονικα,αρα εχει ιντερνετ απο το wi-fi.Moνο το μαρκετ δεν δουλευει....παραξενο.....τι αλλο να δοκιμασω......

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν δοκιμασα criskelo rom λογω των αναφορων για fc.

με την leomar δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο το οτι κατα την διαρκεια της νυχτας χανει 6% η μπαταρια (7ωρες)

συνολικα η αυτονομια ειναι ικανοποιητικη βεβαια,αλλα σε εσας που εχετε leomar rom ποσο περιπου χανει κατα την διαρκεια της νυχτας;(εννοειται κλειστα wifi,bluetooth,data,3G)

 

 

sent from the king galaxy s2

 

με leomar χάνω περίπου 2% στις 9-10 ωρες χωρις 3g wifi κτλ...

δεν το εχω σε flight mode

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

με leomar χάνω περίπου 2% στις 9-10 ωρες χωρις 3g wifi κτλ...

δεν το εχω σε flight mode

 

ωπα;

για πες για πες...

τι κερνελ;

εγω εχω nimphet 2.0.2

3 σελιδες με διαφορα widget και αρκετη σαβουρα freezed με το titanium.

σκεφτεσαι που μπορει να οφειλεται η διαφορα;

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

ωπα;

για πες για πες...

τι κερνελ;

εγω εχω nimphet 2.0.2

3 σελιδες με διαφορα widget και αρκετη σαβουρα freezed με το titanium.

σκεφτεσαι που μπορει να οφειλεται η διαφορα;

 

sent from the king galaxy s2

 

kernel έχω τον ninphet 2.0.1 oc 1.4

έχω μόνο μια οθόνη με widget

profile στο set cpu 500-200 screen off

απενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό

και εχω διαγράψει με root explorer περίπου το 70% απο τα stock σκουπίδια

στης 4πμ το αφησα στο 35% και μεχρι αυτη την ωρα ειναι στο 33% με συνολικη διαρκεια 2ημ και 10 ωρες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια.

δυστηχως δεν βλεπω να φτανω τα στατιστικα σου με τιποτα.

παρολα αυτα θα συνεχισω να ψαχνομαι μηπως και καταφερω κατι καλυτερο.

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να δω κάτι άλλο θα ασχοληθώ με την Criskelo. Θα δοκιμάσω πρώτα no-wipe , αν και τα έχω όλα έτοιμα για wipe.

Έχω γεμίσει όλα τα απαραίτητα "εργαλεία" για να τσεκάρω κατανάλωση μπαταρίας... Μέχρι την δευτέρα θα μπορώ να δώσω βαθμολογία :)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια.

δυστηχως δεν βλεπω να φτανω τα στατιστικα σου με τιποτα.

παρολα αυτα θα συνεχισω να ψαχνομαι μηπως και καταφερω κατι καλυτερο.

 

sent from the king galaxy s2

 

και με την cognition είχα την ίδια κατανάλωση αν θυμάμαι καλά και ισως και καλύτερη...αν δεν σενδιαφέρει το lagg του stock browser

δοκίμασε την να δεις πως θα σου παει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οχι ο γρηγορος στοκ browser ειναι αδιαπραγματευτος για μενα. συνολικα θεωρω την καταναλωση ενεργειας ικανοποιητικη οποτε περιμενω την νεα λεομαρ,και βλεπουμε.

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

οχι ο γρηγορος στοκ browser ειναι αδιαπραγματευτος για μενα. συνολικα θεωρω την καταναλωση ενεργειας ικανοποιητικη οποτε περιμενω την νεα λεομαρ,και βλεπουμε.

 

sent from the king galaxy s2

 

Όπως και να είναι ο stock (hardware accelerated ή μη...) του λείπουν αρκετά πράγματα για να κάνεις τη ζωή σου πιο εύκολη....Δε θα μπώ σε λεπτομέρειες για άλλους browsers που μπορείς να βρείς απο market γιατί θα βγώ off topic, αλλά αυτό που μπορώ να προτείνω είναι να βάλεις εξ ορισμού να σου ανοίγουν σελίδες με opera, dolphin κτλ παρακάμπτοντας τον stock...Μια καλή custom rom έχει να δώσει πολλά περισσότερα απο μια stock rom και σίγουρα δεν πρέπει να έχουμε πάνω πάνω στη λίστα των κριτηρίων μας αν σε μια custom rom δουλεύει ο stock browser με hardware acceleration ή όχι....

Φιλικά, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και αυτο που λες.Εκανα επιστορφη στην v4 και τωρα εχω και σε αυτην προβλημα! Οι σελιδες στον explorer ανοιγουν κανονικα,αρα εχει ιντερνετ απο το wi-fi.Moνο το μαρκετ δεν δουλευει....παραξενο.....τι αλλο να δοκιμασω......

 

Edit : τέλικα εκανα ολη την διαδικασια με τo copy-paste για το αρχειο με το μαρκετ που δουλευει απο την αρχη και δουλευει οκ τωρα.Ευχαριστω για την βοηθεια.:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να είναι ο stock (hardware accelerated ή μη...) του λείπουν αρκετά πράγματα για να κάνεις τη ζωή σου πιο εύκολη....Δε θα μπώ σε λεπτομέρειες για άλλους browsers που μπορείς να βρείς απο market γιατί θα βγώ off topic, αλλά αυτό που μπορώ να προτείνω είναι να βάλεις εξ ορισμού να σου ανοίγουν σελίδες με opera, dolphin κτλ παρακάμπτοντας τον stock...Μια καλή custom rom έχει να δώσει πολλά περισσότερα απο μια stock rom και σίγουρα δεν πρέπει να έχουμε πάνω πάνω στη λίστα των κριτηρίων μας αν σε μια custom rom δουλεύει ο stock browser με hardware acceleration ή όχι....

Φιλικά, Γιάννης

 

φίλε αυτο ειναι ανάλογα τα γούστα του καθενός...εγω ένας απο τους λόγους που έβγαλα την cognition ηταν ο browser...δοκίμασα dolphin και

οπερα αλλα δεν με βόλεψαν οποτε εβαλα leomar και ο browser πεταει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σεβαστα και αυτα που λεει ο γιαννηςr αλλα πραγματικα η εμπειρια χρησης με τον στοκ browser ειναι μακραν καλυτερη απο οτιδηποτε αλλο.(εχω δοκιμασει dolphin opera κ.α.)

δοκιμαζω να αφησω λιγοτερα widgets στην home screen και βλεπουμε

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες για όποιον ενδιαφέρεται βγήκε η CriskeloRom-v7. Μέχρι στιγμής λίγο που την δούλεψα φαίνεται να δουλεύει άψογα, ακόμη και ο στοκ browser

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1168836&page=57

post 562

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...