Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντυπωσεις απο SiyahKernel v1.7 ?

 

Μπαταρία έχασα 2% το βράδυ (χρησιμοποιώ και το juice defender με ρυθμίσεις να κλείνει συγχρονισμό, wifi το βράδυ), είναι smooth όπως ο nimph αλλά ταυτόχρονα μου δείχνει πιο γρήγορος..πάει minimum στα 100 αντί στα 200 πράγμα που εξοικονομεί μπαταρία ακόμα και με το κινητό ανοιχτό...είχε θέμα σύνδεσης στο wifi αλλά με την τελευταία beta διορθώθηκε και αυτό..ότι άλλο θες ρώτα

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το audio boost sgs2 από μάρκετ..

 

Sent from Galaxy!

 

μπορεις να δωσεις λινκ γιατι δεν μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις λινκ γιατι δεν μπορω να το βρω

 

Για βάλε στο μάρκετ AudioBoost SGS2 ..ακριβώς όπως στο γράφω..

Ξέχασα να πω ότι πρέπει να είσαι root..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να βαλω (αν και ασχετος) καποια custom rom ποια ειναι η καλυτερη ? θα υπαρχουν γενικοτερα βελτιωσεις? που την βρισκω για να την κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Για βάλε στο μάρκετ AudioBoost SGS2 ..ακριβώς όπως στο γράφω..

Ξέχασα να πω ότι πρέπει να είσαι root..

 

Sent from Galaxy!

 

ευχαριστω

 

για να βαλω SiyahKernel v1.7 πρεπει να κανω Wipe cache & dalvik cache

δουλευει καλα με Leomar?

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχασα 2% το βράδυ (χρησιμοποιώ και το juice defender με ρυθμίσεις να κλείνει συγχρονισμό, wifi το βράδυ), είναι smooth όπως ο nimph αλλά ταυτόχρονα μου δείχνει πιο γρήγορος..πάει minimum στα 100 αντί στα 200 πράγμα που εξοικονομεί μπαταρία ακόμα και με το κινητό ανοιχτό...είχε θέμα σύνδεσης στο wifi αλλά με την τελευταία beta διορθώθηκε και αυτό..ότι άλλο θες ρώτα

 

Sent from Galaxy!

 

+1 και απο μένα...είναι πολύ γρηγορος και μου θυμήζει jeffrey στην μπαταρια του(για μενα παραμένει ο κορυφαίος)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχασα 2% το βράδυ (χρησιμοποιώ και το juice defender με ρυθμίσεις να κλείνει συγχρονισμό, wifi το βράδυ)

 

Ποια επιλογή είναι αυτή? Κάπως το έβαλα να μην κάνει συγχρονισμό καθόλου όταν ανοίγω το wifi με αποτέλεσμα να μην με ενημερώνει για mail κτλ...

 

Παιδια με 160 ελληνικους χαρακτηρες τι παιζει? κατεβασα το go sms pro αλλα και παλι 70 μονο μου βγαζει...:(

Γίνεται, με GoSmS ειμαι εγω κ δουλεύει άψογα, αν εχεις ακομα προβλημα στειλε.

 

επειδη σκεφτομαι να βαλω (αν και ασχετος) καποια custom rom ποια ειναι η καλυτερη ? θα υπαρχουν γενικοτερα βελτιωσεις? που την βρισκω για να την κατεβασω?

Leomar κ Criscelo κυκλοφορούν σαν καλύτερες σε αυτό το forum τουλάχιστον, κατα τ'άλλα είναι καθαρα προσωπική άποψη, πλέον κ με τα 2 μπορείς να βάλεις κ τη Kitchen του Leomar κ να κάνεις ότι αλλαγές θέλεις (έχει MODS, Themes, Apps κτλ).

Ενημερώσου αρχικά για το πως να κάνεις root εδώ στο forum, κ checkare κ το XDA forum για περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Criscelo

Leomar

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και εγώ το SiyahKernel v1.7beta2 αλλά δε μου άρεσε. δουλεύει σε πιο ψιλά volt από το ragemod u1 (πιο κάτω κράσαρε) και είδα και έπαθα να τον βγάλω. το κινητό κολλούσε στη bootscreen. έπρεπε να βάλω πάλι από πάνω τη rom για να συνέλθει. ίσως έτυχε σε μένα δεν ξέρω.

μπορεί να είναι 100mhz στο siyahkernel αλλά δουλεύει στα 950ma!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

 

για να βαλω SiyahKernel v1.7 πρεπει να κανω Wipe cache & dalvik cache

δουλευει καλα με Leomar?

 

Εγώ δεν έκανα και δουλεύει μια χαρά

@Sofos

Ποια επιλογή είναι αυτή? Κάπως το έβαλα να μην κάνει συγχρονισμό καθόλου όταν ανοίγω το wifi με αποτέλεσμα να μην με ενημερώνει για mail κτλ...

 

Night στο schedules..επίσης διάβασε προσεχτικά τι λέει για κάθε ρύθμιση..μπορείς να το κάνεις να κλείνει τα πάντα όταν είναι κλειστό, αλλά να ανοίγει την σύνδεση από μόνο του στο χρόνο που του ορίζεις εσύ, ώστε να σου φέρνει τα τυχόν μηνύματα που έχεις..(schedules-schedule-frequency) στο profile advanced

 

 

 

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να βρω τον παρακάτω κέρνελ Abyss Kernel 1.5 By Angelom...

Έχει κυκλοφορήσει και τον φοράει ο batista στην καινούρια του ρομ...

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να βρω τον παρακάτω κέρνελ Abyss Kernel 1.5 By Angelom...

Έχει κυκλοφορήσει και τον φοράει ο batista στην καινούρια του ρομ...

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...

 

http://lmgtfy.com/?q=Abyss+Kernel+%20Angelom

 

ειναι το 2 με τον 1.5abyss

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειμαι καινουργιος και δεν ξερω και πολλα θελω να κανω μια ερωτηση!!

συνδεω τον υπολογιστη μου στο ιντερνετ με (στικακι) και μεσω καλωδιου θα ηθελα να εχει και το κινητο μου ιντερνετ (galaxy s2)

αλλα δεν μπορω να το καταφερω!!!

μηπως μπορει κανεις να με βοηθειση? να μου πει τα βηματα!!

Ευχαριστω εκ τον πρωτερων!!

:ninja: SAMSUNG GALAXY SII
Link to comment
Share on other sites

αντιστροφο tethering δηλαδη

δυσκολο και με πολλες εντολες οπως προσφατα εμαθα απο τον saliez

εκτος αν κανεις τον υπολογιστη σου wifi spot και παρεις ετσι ιντερνετ μεσω wifi στην συσκευη

περισσοτερες πληροφοριες στο γοογλε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω βαλει leo 2.6 και δεν μπορω να συνδεθω με το kies εχω ξετσεκαρει τον εντοπισμο σφαλματων, υπαρχει θεμα με τις νεες ρομ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω βαλει leo 2.6 και δεν μπορω να συνδεθω με το kies εχω ξετσεκαρει τον εντοπισμο σφαλματων, υπαρχει θεμα με τις νεες ρομ

 

κανε και καμια επανακινηση στον υπολογιστη και στο τηλεφωνο

αλλα απορω το λογο συνδεσης με το κιες.....

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει απο το μεσημέρι.Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι αυτή τη στιγμή, απ'όλες τις απόψεις.

Επιτέλους μπορείς να απενεργοποιήσεις και το crt effect απλά και γρήγορα.

Εχει αλλάξει και τη γραμματοσειρά, η οποία είναι σαν να είναι σε bold και μου αρέσει

Πραγματικά πύραυλος το κινητό

 

Τη δοκίμασα και εγώ αλλά μου ανακάτεψε πολύ τις επαφές...το δ μου το βγάζει στο γ και γενικά ανακατεμένος ο ερχόμενος....ότι και να έκανα δεν μου έστρωσαν οι επαφές, αλλιώς μου άρεσε σαν ρομ.Υπάρχει καμιά λύση;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα!!!

οσον αφορα το μικροφωνο ποθ ειναι χαμηλο καμια βοηθεια για το πως γινετε?

:ninja: SAMSUNG GALAXY SII
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα!!!

οσον αφορα το μικροφωνο ποθ ειναι χαμηλο καμια βοηθεια για το πως γινετε?

 

στην πρωτη σελιδα του θρεντ αυτου εχει μερικους οδηγους ριξε μια ματια

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει επανεκινηση και στα δυο αλλα τιποτα. ο λογος συνδεσης ειναι για συγχρονισμο επαφων, σημειωσςων και ημερολογιου outlook.
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει επανεκινηση και στα δυο αλλα τιποτα. ο λογος συνδεσης ειναι για συγχρονισμο επαφων, σημειωσςων και ημερολογιου outlook.

περασε τα αυτα στο gmail σου με το pc και μετα κανε συγχρονισμο της συσκευης με το gmail

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειμαι καινουργιος και δεν ξερω και πολλα θελω να κανω μια ερωτηση!!

συνδεω τον υπολογιστη μου στο ιντερνετ με (στικακι) και μεσω καλωδιου θα ηθελα να εχει και το κινητο μου ιντερνετ (galaxy s2)

αλλα δεν μπορω να το καταφερω!!!

μηπως μπορει κανεις να με βοηθειση? να μου πει τα βηματα!!

Ευχαριστω εκ τον πρωτερων!!

 

μεσω καλωδιου τι εννοεις? να συνδεσεις το κινητο με καλωδιο που ????

εφοσον εχεις στο σπιτι ασυρματο internet wifi , θας πας στο SII Ρυθμισεις - Ασυρματη επικοινωνια και δικτυα - Ρυθμισεις Wi fi - Eνεργοποιηση Wi fi , θα κανει σαρωση και θα βρει το ασυρματο δικτυο σου ( με το ονομα πουχεις) , μετα συνδεση , αν ειναι ασφαλισμενο με WEP key θα δωσεις το key στο S II και θα συνδεθει.

ααα απο το πλαινο πληκτρο ενεργοποιησης , απενεργοποιησε την "Λειτουργια δικτυου δεδομενων", μην συνδεθει σε τιποτε Vodafone Live η οτι αλλο της εταιριας σου και χρεωθεις

Link to comment
Share on other sites

μεσω καλωδιου τι εννοεις? να συνδεσεις το κινητο με καλωδιο που ????

εφοσον εχεις στο σπιτι ασυρματο internet wifi , θας πας στο SII Ρυθμισεις - Ασυρματη επικοινωνια και δικτυα - Ρυθμισεις Wi fi - Eνεργοποιηση Wi fi , θα κανει σαρωση και θα βρει το ασυρματο δικτυο σου ( με το ονομα πουχεις) , μετα συνδεση , αν ειναι ασφαλισμενο με WEP key θα δωσεις το key στο S II και θα συνδεθει.

ααα απο το πλαινο πληκτρο ενεργοποιησης , απενεργοποιησε την "Λειτουργια δικτυου δεδομενων", μην συνδεθει σε τιποτε Vodafone Live η οτι αλλο της εταιριας σου και χρεωθεις

 

Με στικακι cosmote συνδεω το laptop μου και δεν εχω wifi και χρεισιμοποιω το καλωδιο που ειχε η συσκευασια του galaxy s2 και θελω να παει internet το κινητο μου μεσω του laptop

:ninja: SAMSUNG GALAXY SII
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...