Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οσοι περασανε την καινουργια ρομ του leomar εχεται κανονικα διαφορετικο locksreen το ροταω γιατη εγω εχω αυτο που ειχε στην προηγουμενη ρομ του!!!λετε να πηγε κατη στραβα πηος να ξανα φλασαρο?παντος ειναι πολυ καλη και η πιο γρηγορη ρομ που εχω φλασαρη μεχρη στηγμης!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια οσοι περασανε την καινουργια ρομ του leomar εχεται κανονικα διαφορετικο locksreen το ροταω γιατη εγω εχω αυτο που ειχε στην προηγουμενη ρομ του!!!λετε να πηγε κατη στραβα πηος να ξανα φλασαρο?παντος ειναι πολυ καλη και η πιο γρηγορη ρομ που εχω φλασαρη μεχρη στηγμης!!!!!

 

Το lock screen αλλάζει από την εφαρμογή theme settings που έχει μέσα η ρομ..εκεί έχει δύο επιλογές, την απλή lock screen που έρχεται αρχικά με το s2 και την hacked lock screen που έχεις περισσότερες επιλογές ανάλογα με το προς ποια κατεύθυνση ανοίγεις την οθόνη..τι εννοείς ότι βλέπεις της προηγούμενης ρομ;

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα κ εγω την καινουργια του leomar75 και τον ninphetamine v2,πεταξα και την stock σαβουρα της samsung και το κινητο

πεταει απλα....και επιτελους δουλευει απροβληματιστα το chainfire 3d και τα tegra games...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα κ εγω την καινουργια του leomar75 και τον ninphetamine v2,πεταξα και την stock σαβουρα της samsung και το κινητο

πεταει απλα....και επιτελους δουλευει απροβληματιστα το chainfire 3d και τα tegra games...

 

ποια edition περασες φιλος...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος κερνελ που να υποστηρίζει GPU OC/UV;

 

Διάβασα ένα ποστ που λέει κάποιος ότι τρέχει την GPU στα 750mv αντί για 1000mv(@#$@!!!) και ήθελα να πειραματιστώ!

Καλύτερες θερμοκρασίες, περισσότερη μπαταρία.. αν δουλέψει καλά..!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος κερνελ που να υποστηρίζει GPU OC/UV;

 

Διάβασα ένα ποστ που λέει κάποιος ότι τρέχει την GPU στα 750mv αντί για 1000mv(@#$@!!!) και ήθελα να πειραματιστώ!

Καλύτερες θερμοκρασίες, περισσότερη μπαταρία.. αν δουλέψει καλά..!

 

νομιζω πως και με stock kernel μπορεις να κανεις ov/uv ην gpu με το tegrak

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σε ρωτησω...ελληνικα κανονικα ετσι???

 

ελληνικό μενού κανονικά...ελληνικο πληκτρολογιο...για swype δεν ξέρω γιατι δεν το χρησιμοποιώ...

το μονο πρόβλημα με τη γλώσσα είναι στις ρυθμίσεις κλήσεων και στις επιλογές κατα τι διάρκεια κλήσης που είναι στα αγγλικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

για να ξαναβαλω την εργοστασιακη ρομ τι πρπει να κανω?

 

διαβασε τι γραφω εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3719811#post3719811 (ασχετο εισαι και αυτος που μου πουλησε το bumper ;) )

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες το wifi sharing που δίνει ο leomar ειναι για το hotspot?

εγω το δουλεύω κανονικά χωρίς να φλασαρω το συγκεκριμένο zip

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες το wifi sharing που δίνει ο leomar ειναι για το hotspot?

εγω το δουλεύω κανονικά χωρίς να φλασαρω το συγκεκριμένο zip

 

Ναι είναι άλλο το wifi-sharing, δεν χρειάζεται να το φλασάρεις.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

διαβασε τι γραφω εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3719811#post3719811 (ασχετο εισαι και αυτος που μου πουλησε το bumper ;) )

ευχαριστω πολυ (ασχετο, το πεταξες και εσευ το μηλο ε?)

 

 

την κατεβαζεις απο εδω http://www.multiupload.com/W3ZHSKGW0P ανοιγεις odin στο pda βαζεις το αρχειο που κατεβασες εφοσον ειναι tar βαζεις το κινητο σε download mode και το συνδεεις με pc μολις το αναγνωρισει το odin πατας start μολις κανει επανεκκινηση το κινητο το ξεσυνδεεις απο το pc.οταν ανοιξει και κανεις και τις ρυθμισεις τις βασικες πληκτρολογησε αυτο για να κανεις hard reset *2767*3855# μετα οταν ανοιξει συνδεσε το με kies..αν δεν σου βγαλει παλι την αναβαθμιση πες μου να σου πω τι να κανεις..

 

τι να κανω να μου βγαλει την kf3

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι άλλο το wifi-sharing, δεν χρειάζεται να το φλασάρεις.

 

μπορείς να μου πεις πανω κατω τι ειναι το wifi sharing γιατι νομιζα ειναι για να μοιράζω 3g σε άλλες συσκευές...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ (ασχετο, το πεταξες και εσευ το μηλο ε?)

 

 

 

 

τι να κανω να μου βγαλει την kf3

 

ναι ειπα να παω παλι σε android και παλι σε γαλαξια ;) εκανες οτι σου ειπα δηλαδη τωρα εχεις KE2?? και οταν το συνδεεις με kies δεν σου βγαζει την ενημερωση??

Link to comment
Share on other sites

ναι ειπα να παω παλι σε android και παλι σε γαλαξια ;) εκανες οτι σου ειπα δηλαδη τωρα εχεις KE2?? και οταν το συνδεεις με kies δεν σου βγαζει την ενημερωση??

δεν μου βγαζει

πρωτα απολα η KF3

εχει ελληνικα παντού?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει

πρωτα απολα η KF3

εχει ελληνικα παντού?

ναι..λοιπον ακου...πατα *#06# για να δεις το imei σου σημειωσε το καπου και μετα πατα *#272#IMEI# και πες μου πανω τι σου εχει επιλεγμενο...την ΚΕ2 την περασες ε?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟR εχει επιλεγμενο

 

ωραια βαλε EUR να ξερεις οτι θα κανει hard reset μετα...δεν μου απαντησες ομως εβαλες την ΚΕ2 οπως σου ειπα ε?

μετα οταν ανοιξει το κινητο πατα *2767*4387264636# η δευτερη γραμμη θα λεει PCode: GT-I9100LKAEUR αυτο σημαινει οτι εχεις product code EUR...εσενα τι σου λεει εκει??

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

ke2 εχω βαλει

 

ωραια κανε αυτο που σου ειπα και απαντησε μου μετα

Link to comment
Share on other sites

ωραια εφοσον αλλαξες και το ΚΟR σε EUR οπως σου ειπα συνδεσε το με kies και ελεγξε για ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

ειναι η KF3...αυτη που ηθελες..εννοειται καλυτερη απο την ΚΕ2.. εγω εχω την KG2 που ειναι και η τελευταια μεχρι στιγμης...

αμα κανεις το update μετα κανε και hard reset στο κινητο πατωντας *2767*3855#

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...