Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα και με την πρώτη ματιά ολα ηταν οκ...

Βέβαια μετα κατάλαβα οτι ολα αυτά δεν είχαν ενσωματωθεί σαν γραφικά στοιχεία .. αλλά μόνο σαν εφαρμογές!!!

 

Λέω κάτσε να κάνω μια επανεκκίνηση (παιδί των Windows γαρ και της M$..) και έκτοτε βλέπω την ασπρη οθόνη με το πράσινο λογοτυπο της HTC ... καμια ιδέα???? pleeassee

 

edit: εβγαλα μπαταρια και καταφερα να μπω! αλλα "τα extra apps " τα βλέπω μονο σαν εφαρμογές και οχι σαν "γραφικά στοιχεία" ... επρεπε το zip file να ε\ηταν στην ριζα της SD γιατι εγω την ειχα σε ένα φάκελο...

 

Απο οτι προσεξα υπαρχουν widgets αλλα οχι σε ολες τις εφαρμογες και προφανως οχι σε αυτες που θες.Ετσι δεν ειναι?

ποιο widget σου λειπει???

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο οτι προσεξα υπαρχουν widgets αλλα οχι σε ολες τις εφαρμογες και προφανως οχι σε αυτες που θες.Ετσι δεν ειναι?

ποιο widget σου λειπει???

 

frendSTREAM, peep, facebook for HTC ... το συστημα συμπεριφερεται σν να υπάρχουν αλλα δεν μου τα δίνει σαν widgets...

 

edit: επίσης δεν τρέχουν τα HTC likes και Htc Hub

Edited by iasonx
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος Undervolting. για την Revolution HD?

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος Undervolting. για την Revolution HD?

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

 

τι οδηγός φίλε μου?

Απλά βαλε το ocbeater που θα το βρεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1207546 ,και επέλεξε all -25, perm, save.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@elthis to undervolting δουλευει μια χαρά . Στο overclocking όμως στο max αν αλλάξω την τιμή προς τα πάνω το κινητω κολλαει και πρέπει να κάνω factory reset !
Link to comment
Share on other sites

@elthis to undervolting δουλευει μια χαρά . Στο overclocking όμως στο max αν αλλάξω την τιμή προς τα πάνω το κινητω κολλαει και πρέπει να κάνω factory reset !

 

Οταν λες πιο πανω, ποσο πιο πανω εννοεις???

Για καθημερινη χρηση μεχρι 1200 ειναι καλα...απο εκει και πανω παντα δημιουργουνται προβληματα...

Και αυτο ειναι καθαρα θεμα κερνελ και οχι rom...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να περάσω μια custom rom, χρειάζεται πουθενά sd reader στο pc μου?

 

Οχι...δε χρειαζεται να ασχοληθεις καθολου με την sdcard.Αφου εχεις κανει ολες τις ενεργειες για downgrade,root,s off,eng s off,custom recovery, κατεβαζεις τη custom rom που ειναι σε μορφη .zip,τη πετας χυμα στη καρτα και ακολουθεις τις οδηγιες απο τη 1η σελιδα πως να κανεις install μια custom rom.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες πιο πανω, ποσο πιο πανω εννοεις???

Για καθημερινη χρηση μεχρι 1200 ειναι καλα...απο εκει και πανω παντα δημιουργουνται προβληματα...

Και αυτο ειναι καθαρα θεμα κερνελ και οχι rom...

 

Το τελευταίο ατύχημα το είχα στα 1200. Εννοείται ότι φοράω την τελευταία Desense

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ατύχημα το είχα στα 1200. Εννοείται ότι φοράω την τελευταία Desense

Οπως σου ειπα ειναι θεμα κερνελ...Αλλα...μηπως εχεις κανει παραπανω undervolting?Αν εχεις κατεβει -25 μαλλον εισαι οκ...αν εχεις κατεβει παρακατω ισως εκει να ειναι το προβλημα...Επισης μπορει να υπαρχει θεμα με -25 + o/c 1200...

 

Προσωπικα εχω κατεβει -25 και max speed 1075 χωρις το παραμικρο προβλημα...

 

Επειδη λοιπον το προβλημα ειναι με τις ρυθμισεις του κερνελ,δοκιμασε και κατεληξε σε αυτες που ''σηκωνει'' η συσκευη σου.Καθε συσκευη δεν ειναι ιδια...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

-25 ειναι ο μεσος ορος που μπορεις να κατεβεις;

Που πεφτεις ομως αν το κινητο αντεχει και χωρις OCing;

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

-25 ειναι ο μεσος ορος που μπορεις να κατεβεις;

Που πεφτεις ομως αν το κινητο αντεχει και χωρις OCing;

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

 

-25 undervolt ειναι το σημειο που σχεδον ολα τα DHD ειναι οκ...Πιο κατω πρεπει ο καθενας να το δοκιμασει. Σε αλλους ειναι οκ, σε αλλους "παγωνει" η συσκευη και πρεπειωνα βγαλουν-βαλουν μπαταρια να επανελθει.

 

Έχει διαφορά να χρησιμοποιήσω το downgrade v3 ; Δεν μπορώ να βρώ το downgrade v2 που αναφέρει ο οδηγος.

 

Οχι φιλε μου...απλα ειναι νεοτερη εκδοση.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ...εχω το desire hd ενα χρονο περιπου με την αυθεντικη rom και χωρις root ...πλεον επειδη εχει αρχισει να σερνετε λεω να το κανω ενα reset και με την ευκαιρια να βαλω καμια νεα ρομ ....αλλα επειδη εχω μηνες να παρακολουθησω τις εξελιξεις κλπ ...(τελευταιο rom upgrade που εκανα ηταν στα windows mobile του παλιου μου HD2 ...) μηπως μπορει καποιος να μου δωσει μια μικρη βοηθεια για να ξεκινησω να διαβαζω και ποια ρομ να επιλεξω ?? και επισης πως να κανω ροοτ ..σορρυ για την ασχετοσυνη ...

 

καποια ποστ δλδ που να απευθυνονται σε αρχαριους για να μην κανουμε καμια ζημια στην συσκευη ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ...εχω το desire hd ενα χρονο περιπου με την αυθεντικη rom και χωρις root ...πλεον επειδη εχει αρχισει να σερνετε λεω να το κανω ενα reset και με την ευκαιρια να βαλω καμια νεα ρομ ....αλλα επειδη εχω μηνες να παρακολουθησω τις εξελιξεις κλπ ...(τελευταιο rom upgrade που εκανα ηταν στα windows mobile του παλιου μου HD2 ...) μηπως μπορει καποιος να μου δωσει μια μικρη βοηθεια για να ξεκινησω να διαβαζω και ποια ρομ να επιλεξω ?? και επισης πως να κανω ροοτ ..σορρυ για την ασχετοσυνη ...

 

καποια ποστ δλδ που να απευθυνονται σε αρχαριους για να μην κανουμε καμια ζημια στην συσκευη ....

 

Εδω ενα πολυ καλο εργαλειο που τα κανει ολα...dowgrade,s off,eng s off,root...

Ειναι απλο στη χρηση οπως θα διαβασεις.Επισης αν θες δοκιμασε και τον τροπο που υπαρχει στη 1η σελιδα,εδω, στο thread μας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

thanx ..Μερικες αποριες ομως .. τι εννοει - Enable USB Debugging. και πως μπορω να δω αν εχω .NET Framework 4.0 installed ?? εννοει στο Pc η στο τηλεφωνο ??
Link to comment
Share on other sites

thanx ..Μερικες αποριες ομως .. τι εννοει - Enable USB Debugging. και πως μπορω να δω αν εχω .NET Framework 4.0 installed ?? εννοει στο Pc η στο τηλεφωνο ??

Μενού-Ρυθμίσεις-Εφαρμογές-Ανάπτυξη και εκεί, τσέκαρε το "εντοπισμός σφαλμάτων USB". Όσο για το δεύτερο θα τσεκάρεις το PC σου. Δεν νομίζω να έχει το κινητό σου κάτι τέτοιο.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ...εχω το desire hd ενα χρονο περιπου με την αυθεντικη rom και χωρις root ...πλεον επειδη εχει αρχισει να σερνετε λεω να το κανω ενα reset και με την ευκαιρια να βαλω καμια νεα ρομ ....αλλα επειδη εχω μηνες να παρακολουθησω τις εξελιξεις κλπ ...(τελευταιο rom upgrade που εκανα ηταν στα windows mobile του παλιου μου HD2 ...) μηπως μπορει καποιος να μου δωσει μια μικρη βοηθεια για να ξεκινησω να διαβαζω και ποια ρομ να επιλεξω ?? και επισης πως να κανω ροοτ ..σορρυ για την ασχετοσυνη ...

 

καποια ποστ δλδ που να απευθυνονται σε αρχαριους για να μην κανουμε καμια ζημια στην συσκευη ....

Δεσ post από μενα που τα πέρασα πρόσφατα. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

thanx φαινετε κατατοπιστικο ....μια τελευταια ερωτηση .υπαρχει κανενας τροπος να παρω backup (κυριως επαφες δλδ και τπτ ρυθμισεις ισως ) με κανενα προγραμμα εκτος απο το sync χωρις να ειμαι rooted ??

 

 

φιλε αυτη η ρομ που λες κανεις αυτοματα overclock στην cpu ?? δεν ειναι επικυνδινο αυτο ??? σου ζεσταινετε καθολου ??

Edited by mandipl
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω προσεξει οτι καθε 3 και λιγο χανω το σημα και κανει αναζητηση!Εχω την ελλινικη καρτα στο κινητο αλλα σπουδαζω εξωτερικο!Παλια ομως δεν το εκανε τοσο συχνα!Τωρα μου το κανει αρκετες φορες την ημερα!Γιατι;Μπορω να κανω κατι για να σταματησει αυτο το πραγμα;

 

Sent from my chaotic HTC Desire HD devise.

Link to comment
Share on other sites

Τις Επιπλέων λειτουργίες που έχει η κάμερα με την rom runnymede sense 3.5 Android 2.3.5 μπορούμε να τις βάλουμε και σε άλλη ρομ px την Revolution HD™ 6.1.1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα να κανω goldcard με τον τροπο αυτον

http://theunlockr.com/2010/03/10/how-to-create-a-goldcard/

εφτιαξα κανονικα το Image αλλα οταν πηγα να το βαλω στην Sd μου εβγαζε σφαλμα ..(αυτο που λεει οτι ζηταει να κανω φορματ την καρτα οταν την συνδεω στο pc)

 

με το ιδιο Image δοκιμασα να την γραψω στην sd με το UMT ...αυτο μου λεει κανονικα οτι δημιουργηθηκε η gold card ...Πως μπορω ομως να ειμαι σιγουρος ?? να το τεσταρω με καποιο τροπο αν ειναι οκ ?? ...στην καρτα δεν βλεπω να εχει γραψει κατι κατα την διαδικασια αυτη ....

 

το image της ειναι μισο kb ...τοσο πρεπει να ειναι ???

 

edit ...τελικα νομιζω τα καταφερα με την goldcard και εκανα και root και backup με το τιτανιουμ ....τωρα το ερωτημα ειναι το εξης ...εχει σημασια αν φλασαρω πρωτα την ρομ και μετα το radio ?? η αντιστροφα ?? εκτος απο την revolution rom που προτεινε ο φιλος παιζει καμια αλλη που προτεινεται ??? στην revolution θα εχω κανενα προβλημα με το αυτοματο Overclock ?? το recovery ειναι κατι που πρεπει να το κανω πριν το φλασαρισμα ?? η ειναι ασχετο ??

Edited by mandipl
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, από εχθές το πρωί έχει χαθεί το 3g,ξέρει κάποιος τι μπορεί να παίζει?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, από εχθές το πρωί έχει χαθεί το 3g,ξέρει κάποιος τι μπορεί να παίζει?

 

Εβαλες καποια custom rom που δεν εχει apn για Ελλαδα?

Anyway,πηγαινε στις ρυθμισεις και τσεκαρε στις ρυθμισεις κινητης αν ειναι περασμενες οι σωστες για την εταιρια σου.

Αν οχι,περασε manual απο εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα να κανω goldcard με τον τροπο αυτον

http://theunlockr.com/2010/03/10/how-to-create-a-goldcard/

εφτιαξα κανονικα το Image αλλα οταν πηγα να το βαλω στην Sd μου εβγαζε σφαλμα ..(αυτο που λεει οτι ζηταει να κανω φορματ την καρτα οταν την συνδεω στο pc)

 

με το ιδιο Image δοκιμασα να την γραψω στην sd με το UMT ...αυτο μου λεει κανονικα οτι δημιουργηθηκε η gold card ...Πως μπορω ομως να ειμαι σιγουρος ?? να το τεσταρω με καποιο τροπο αν ειναι οκ ?? ...στην καρτα δεν βλεπω να εχει γραψει κατι κατα την διαδικασια αυτη ....

 

το image της ειναι μισο kb ...τοσο πρεπει να ειναι ???

 

edit ...τελικα νομιζω τα καταφερα με την goldcard και εκανα και root και backup με το τιτανιουμ ....τωρα το ερωτημα ειναι το εξης ...εχει σημασια αν φλασαρω πρωτα την ρομ και μετα το radio ?? η αντιστροφα ?? εκτος απο την revolution rom που προτεινε ο φιλος παιζει καμια αλλη που προτεινεται ??? στην revolution θα εχω κανενα προβλημα με το αυτοματο Overclock ?? το recovery ειναι κατι που πρεπει να το κανω πριν το φλασαρισμα ?? η ειναι ασχετο ??

Όπως βλέπεις από τον οδηγό που ανέφερα, πρώτα περνάς το Radio και μετά φλασάρεις την ROM.

OC δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο η Revolution.Αντί στα 1.000 τρέχει στα 1.150.Δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.Άλλοι τρέχουν στα 1.400.Πάντως να ξέρεις την πιο πολύ ώρα το κινητό δουλεύει στα 230mhz, όταν δεν κοιμάται σε Deep Sleep.

To recovery είναι η λειτουργία όπου φλασάρεις την rom και άλλα βασικές λειτουργίες.Κάτι σαν περιβάλλον BIOS πριν το Boot ώστε να περαστούν βασικές λειτουργίες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...