Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τώρα το λινκ είναι σωστό αλλά την θήκη δεν την έχω δοκιμάσει. Έτσι όπως την βλέπω όμως μου φαίνεται καλη για τα λεφτά της μπορείς όμως να ρίξεις κ μια ματια κ στο skroutz θα βρεις παρα πολλά. Δοκίμασε κ μια pouch official της htc.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ τώρα κάτι λίγο άσχετο: πριν μερικές εβδομάδες είπανε ότι το desire HD θα είναι μια από τις HTC android συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε ics αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι αυτό συνεπάγεται ότι θα λάβει κ το HTC sense 4?

 

Κάτσε, ακόμα δεν πήραμε το Sense 3.5 και εσύ σκέφτεσαι το 4?

Edited by kollatos

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

είχα δοκιμάσει μερικές τον προηγούμενο μήνα αλλά δεν είχα μείνει ευχαριστημένος. Από χθες εγκατέστησα αυτήν με ics και εκτός δυο προβληματάκια (το ένα με την κάμερα που λύνεται με πλάγιο τρόπο και το άλλο με το ραδιόφωνο που δεν λύνεται) είμαι υπέρ του δέοντος ευχαριστημένος. Γρήγορη σταθερή και σε συνδυασμό με το nova launcher πετάει! :D

Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση?εχω εγκατεστημενη την arhd 6.1.2 και εχω το εξης προβλημα οταν συνδεω τα ακουστικα στο dhd δεν ακουγεται σχεδον καθολου το κουδουνισμα οταν με καλουν ,παραμονο ακουγεται στα ακουστικα του hands free,αυτο παρατηρησα οτι συμβαινει μονο στο απλο hands free και οχι στο bluetooth hands free .

εχει κανεις καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (αν και για εμένα δεν ξεκίνησε και τόσο καλά)....

 

Από σήμερα το πρωί, το κινητό κάνει restart μόνο κάθε τρεις και λίγο. Μου το είχε ξανακάνει και παλιότερα, αλλά μετά από 2-3 restart (μόνο του) έστρωνε, μπορεί να έφταιγε η ζέστη.

Σήμερα όμως, ο μόνος τρόπος να σταματήσει να κάνει restart είναι να βγάλω την sd card.

Για να σας προλάβω, δεν έχω εγκατεστημένους task killers και δεν έκανα κάποια εγκατάσταση εφαρμογής τις 2-3 τελευταίες μέρες.

Καμιά ιδέα???

 

ΥΓ.

Το κινητό είναι με την τελευταία official rom.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ? Αν δεν πάρει το dhd το νέο HTC sense 4 θα βγει καμία custom rom κ για μας ?

 

Λογικά κάποιοι devs θα το πάρουν και θα το φέρουν στο dhd.Άρα μόνο εκείνοι ξέρουν..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι μπας κ δούμε κανα θαυμα:D

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (αν και για εμένα δεν ξεκίνησε και τόσο καλά)....

 

Από σήμερα το πρωί, το κινητό κάνει restart μόνο κάθε τρεις και λίγο. Μου το είχε ξανακάνει και παλιότερα, αλλά μετά από 2-3 restart (μόνο του) έστρωνε, μπορεί να έφταιγε η ζέστη.

Σήμερα όμως, ο μόνος τρόπος να σταματήσει να κάνει restart είναι να βγάλω την sd card.

Για να σας προλάβω, δεν έχω εγκατεστημένους task killers και δεν έκανα κάποια εγκατάσταση εφαρμογής τις 2-3 τελευταίες μέρες.

Καμιά ιδέα???

 

ΥΓ.

Το κινητό είναι με την τελευταία official rom.

Αν συνεχίσει έτσι, θα πει ότι κάποια εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα στο boot.

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις να αφαιρείς εφαρμογές με πιο πρώτες εκείνες που τρέχουν widget.Αν σταματήσει να το κάνει αφού βγάλεις κάποια, τότε βρήκες τι φταίει.

Αλλιώς μόνο με ξαναπέρασμα της ROM θα στρώσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις και αλλες πολεις στο καιρο πρεπει πρωτα να ειναι root το κινητο

μετα πρεπει να κατεβασεις το αρχειο WPDB.zip. απο εδω http://www.multiupload.com/6AVH5KWGBP

Το βαζεις με τον es file explorer στο system\etc

Με το που μπει στο android πηγαίνεις ρυθμίσεις,εφαρμογές,διαχειρίση εφαρμογών,όλα περιμένεις λίγο να φορτώσει και βρίσκεις την εφαρμογή weather provider και κάνεις διακοπή και εκκαθάριση δεδομένων

Επειτα ανοίγεις την εφαρμογή του καιρού και θα σου ζητήσει να προσθέσεις νέες πόλεις,όπου πλεον μπορεις να βαλεις οποια θελεις

 

το εχω κανει πολλες φορες με διαφορετικες rom και δουλευει τελεια

 

 

Αγαπητοί συναγωνιστές, υπάρχει κάποιο άλλο link για το παραπάνω αρχείο; Αν το έχει κανείς, παρακαλώ ας το ανεβάσει μέσω dropbox.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συναγωνιστές, υπάρχει κάποιο άλλο link για το παραπάνω αρχείο; Αν το έχει κανείς, παρακαλώ ας το ανεβάσει μέσω dropbox.

 

Το βρήκα έτοιμο από άλλον

http://dl.dropbox.com/u/12207334/WPDBmodifiedAlex.zip

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα έτοιμο από άλλον

http://dl.dropbox.com/u/12207334/WPDBmodifiedAlex.zip

 

Φιλαράκο, ευχαριστώ. Είναι αυτό που έχουν εισαχθεί όλες οι πόλεις της Ελλάδος;

Αν ναι, πρέπει να το μετονομάσω σε WPDB.zip και το επικολλώ;

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο, ευχαριστώ. Είναι αυτό που έχουν εισαχθεί όλες οι πόλεις της Ελλάδος;

Αν ναι, πρέπει να το μετονομάσω σε WPDB.zip και το επικολλώ;

 

Ακολουθησε τον παρακατω οδηγο...;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290261

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις έγινα χρήστης ενός HTC desire hd κ θα ήθελα να κάνω μόλις μια παρατήρηση ότι το ηχείο είναι πολύ αδύναμο μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις έγινα χρήστης ενός HTC desire hd κ θα ήθελα να κάνω μόλις μια παρατήρηση ότι το ηχείο είναι πολύ αδύναμο μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό ?

 

Χμ...Δυστυχως όχι.Είναι ένα γενικό πρόβλημα της HTC.

Αν θελήσεις κάποια στιγμή να κάνεις root, υπάρχουν κάποιες λύσεις, αλλά μη φανταστείς τρελές διαφορές.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , εχω αποκτησει και εγω ενα htc desire hd αλλα μεταχειρισμενο και εχω ενα προβλημα ... ενω ο προηγουμενος ειχε βαλει καινουργια micro sd 8 g το κινιτο μεσα μου λεει πως εχω μονο 3,5 g .( επισης μου ειπε οτι το κινιτο κατα καποιο τροπο ειναι σπασμενο και το εχει κανει λιγο πιο γρηγορο . οπως καταλαβαινετε δεν γνωριζω και πολλα απο τα smartphone ..) . ετσι εχω την απορια αν αλλαξω την micro sd και βαλω πιο μεγαλη θα εχω προβλημα με τις εφαρμογες που υπηρχαν στην προηγουμενη και δεν θα υπαρχουν τωρα ???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.μια ερωτηση..εχω στο desire 2 λογαριασμους gmail στο συστημα..και θελω να διαγραψω τον εναν κ δε με αφηνει.λεει οτι χρησιμοπ απο καποιες εφαρμογες..υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο επαναφορα τ κινητου; η εστω αν κανω επαναφορα τι χανω απο το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.μια ερωτηση..εχω στο desire 2 λογαριασμους gmail στο συστημα..και θελω να διαγραψω τον εναν κ δε με αφηνει.λεει οτι χρησιμοπ απο καποιες εφαρμογες..υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο επαναφορα τ κινητου; η εστω αν κανω επαναφορα τι χανω απο το κινητο;

πρεπει να αφαιρεσεις τις εφαρμογες που εχεις κατεωασει απο αυτούς...το μαρκετ ειναι που δεν επιτρεπει να τους σβησεις.

Δηλ αν υπαρχει εστω και μια εφαρμογη εγκατεστημενη απο το μαρκετ με αυτον τον λογαριασμο δεν μπορεις να το σβησεις!

πηγαινε στο μαρκετ-> οι εφαρμογες μου, δες τι εχεις κατεβασει και απεγκαταστησε το. μετα η καταργηση λογαριασμου θα δουλεψει και μπορεις εμπειτα να κατεβασεις ξανα τις εφαρμογες απο τον αλλο!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να αφαιρεσεις τις εφαρμογες που εχεις κατεωασει απο αυτούς...το μαρκετ ειναι που δεν επιτρεπει να τους σβησεις.

Δηλ αν υπαρχει εστω και μια εφαρμογη εγκατεστημενη απο το μαρκετ με αυτον τον λογαριασμο δεν μπορεις να το σβησεις!

πηγαινε στο μαρκετ-> οι εφαρμογες μου, δες τι εχεις κατεβασει και απεγκαταστησε το. μετα η καταργηση λογαριασμου θα δουλεψει και μπορεις εμπειτα να κατεβασεις ξανα τις εφαρμογες απο τον αλλο!

 

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, αν πάει στο μάρκετ, ρυθμίσεις-λογαριασμοί και επιλέξει αυτόν που δε θέλει να αφαιρέσει, θα μπορεί στη συνέχεια να τον σβήσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, αν πάει στο μάρκετ, ρυθμίσεις-λογαριασμοί και επιλέξει αυτόν που δε θέλει να αφαιρέσει, θα μπορεί στη συνέχεια να τον σβήσει.

 

Οχι το εκανα αυτο αλλα και παλι δε με αφηνει..θα δοκιμασω να κανω αυτο π ειπε ο φιλος παραπανω με τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, αν πάει στο μάρκετ, ρυθμίσεις-λογαριασμοί και επιλέξει αυτόν που δε θέλει να αφαιρέσει, θα μπορεί στη συνέχεια να τον σβήσει.

 

ναι, αλλα αν υπάρχουν εφαρμογες σε αυτον τον λογαριασμο δεν μπορεις να τον βγάλεις... σκέψου πως δεν θα μπορει να παρει ενημερωσεις των εφαρμογων...

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα αν υπάρχουν εφαρμογες σε αυτον τον λογαριασμο δεν μπορεις να τον βγάλεις... σκέψου πως δεν θα μπορει να παρει ενημερωσεις των εφαρμογων...

 

Μα έτσι κι αλλιώς πρέπει να τις απεγκαταστησει αφού θέλει να διαγράψει τον λογαριασμό και αυτές έχουν κατέβει από αυτό τον λογαριασμό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι κι αλλιώς πρέπει να τις απεγκαταστησει αφού θέλει να διαγράψει τον λογαριασμό και αυτές έχουν κατέβει από αυτό τον λογαριασμό.

Μα ακριβως το ιδιο λεμε! :lol: Δεν μπορει να χρησιμοποιει εφαρμογη και ταυτοχρονα να σβησει τον λογαριασμο... μετα μπορει να τον καταργησει ανετα! αυτο με την αναβαθμιση το ειπα σαν παραδειγμα για να καταλαβει ο φιλος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...