Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγραψα και χτες οτι την κατέβασα αλλα μου βγάζει σφάλμα ID όταν πάω να κάνω την εγκατάσταση. Δεν τα περιμένω ολα στο πιάτο, αλλα δεν βοήθησε κανείς.... Προσπάθησα πάλι να το κάνω και μου βγάζει αυτό

 

http://i44.tinypic.com/10dtj5w.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραιος δε το ηξερα...Αλλα ουτε το titanium παιζει :p

 

Ποιος είπε ότι το titanium δεν παίζει? Μια χαρά δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Θέλω να αλλάξω kernel.Για να τον αλλάξω απλά τον κατεβάζω και από το Recovery τον κάνω install όπως την rom ή ακολουθώ κάποια άλλη διαδικασία;;;!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Θέλω να αλλάξω kernel.Για να τον αλλάξω απλά τον κατεβάζω και από το Recovery τον κάνω install όπως την rom ή ακολουθώ κάποια άλλη διαδικασία;;;!

 

Ακριβώς ίδια διαδικασία.

Καλό είναι να κανείς ένα wipe cache, wipe dalvik πριν το install.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ωραιος δε το ηξερα...Αλλα ουτε το titanium παιζει :p
(εννοώντας σε ICS)

 

Ποιος είπε ότι το titanium δεν παίζει? Μια χαρά δουλεύει.

 

Ακριβώς, μια χαρά παίζει το titanium. Αν και μου έκανε κάτι κουλά η αλήθεια είναι και δεν ήξερα αν φταίνε τα πολλά backup και ίσως κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ειναι ωραιες οι κοπελες; Αν ναι, ε τοτε χαλαλι...:lol:

:offtopic: Ζωγραφισε ο οδοντιατρος! :p :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια διαδικασία.

Καλό είναι να κανείς ένα wipe cache, wipe dalvik πριν το install.

 

Καλύτερο δεν είναι να κάνει format cache, wipe dalvik, wipe battery, flash kernel, και ξανά format cache, dalvik, battery ? (σε περίπτωση που δεν το κάνει το zip από μόνο του)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο δεν είναι να κάνει format cache, wipe dalvik, wipe battery, flash kernel, και ξανά format cache, dalvik, battery ? (σε περίπτωση που δεν το κάνει το zip από μόνο του)

 

Βασικα με καποιους kernel devs που εχω μιλησει λενε οτι γενικα δε χρειαζεται κανενα wipe.

Καποιοι ομως, λενε για wipe cache/dalvik και install (και μιας που δε κανει κακο, καλο ειναι να γινεται).Το battery stats καθαριζεται μονο πριν fresh install (full wipe) μιας rom.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να αυξήσω την μνήμη του κινητού μου από 8GB σε 32GB CL10, αλλά δεν είμαι σίγουρος σε ποια εταιρεία να καταλήξω.

Κάπου είχα διαβάσει για κολλήματα της Kingston σε Desire HD.

Έχετε ακούσει για τυχόν προβλήματα με μνήμες ή μπορείτε να συστήσετε κάποια μνήμη που να έχει θετικές αξιολογήσεις?

 

Ευχαριστώ,

Μίλτος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να αυξήσω την μνήμη του κινητού μου από 8GB σε 32GB CL10, αλλά δεν είμαι σίγουρος σε ποια εταιρεία να καταλήξω.

Κάπου είχα διαβάσει για κολλήματα της Kingston σε Desire HD.

Έχετε ακούσει για τυχόν προβλήματα με μνήμες ή μπορείτε να συστήσετε κάποια μνήμη που να έχει θετικές αξιολογήσεις?

 

Ευχαριστώ,

Μίλτος

 

Φίλε μου, έχω αυτή την κάρτα που λές , εδώ και 6 μήνες.

Ποτέ δε μου έχει κολλήσει. Παίζει τέλεια, και με hack για extra speed.

Sd speed boost. Την αγόρασα από το eBay κοντά στα 90 €.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να αυξήσω την μνήμη του κινητού μου από 8GB σε 32GB CL10, αλλά δεν είμαι σίγουρος σε ποια εταιρεία να καταλήξω.

Κάπου είχα διαβάσει για κολλήματα της Kingston σε Desire HD.

Έχετε ακούσει για τυχόν προβλήματα με μνήμες ή μπορείτε να συστήσετε κάποια μνήμη που να έχει θετικές αξιολογήσεις?

 

Ευχαριστώ,

Μίλτος

 

Kingston,Trancend,Scandisk είναι κορυφή στις κάρτες μνήμης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και πανω απο 1 χρονο εχω το θρυλικο DHD. Ηρθε ομως η αναβαθμιση και μου δινει η voda το SE xperia neo V. Βλεπω τα χαρακτηριστικα του και παθαινω πλακα!!!! Ειναι καλυτερο σε καποια "καλουδια" απο το DHD!!!! Εχει frontcamera, HDMI, καλυτερη αναλυση οθονης (λιγο πιο μικρη βεβαια), μεγαλυτερη μπαταρια και θα παρει επισημα την ICS. Απο την αλλη εχουν το ιδιο hardware!!!! Δηλαδη ιδιο επεξεργαστη, ιδια καρτα γραφικων. Και ερωτω: Γιατι το δικο μας ειναι αρκετα πιο ακριβο απο το sonyericsson;;;;; Ή καποιο λακο εχει η φαβα ή η ERICSSON τρελαθηκε και χαριζει τα κινητα της.

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα θα ηθελα τη γνωμη των παιδιων εδω περα που με αρκετους εχω μιλησει κατα καιρους. Εχω φτιαξει και σχετικο θεμα για να απαντατε. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327492

Λοιπον ΝΑ ΦΥΓΩ Ή ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ στο θρυλικο DHD;;;

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ/ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

καιρό τώρα είναι προβληματικό αλλά σήμερα χάλασε εντελώς. Με τον φορτιστή ανοίγω την οθόνη, και με ένα προγραμματάκι την κλείνω ( προσωρινά ). Να ψάξω εγγύηση και να το στείλω στην htc ή λέτε να μπορεί να το φτιάξει κάποιο μαγαζί που ασχολείται με επισκευές ηλεκτρονικών?

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ/ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

καιρό τώρα είναι προβληματικό αλλά σήμερα χάλασε εντελώς. Με τον φορτιστή ανοίγω την οθόνη, και με ένα προγραμματάκι την κλείνω ( προσωρινά ). Να ψάξω εγγύηση και να το στείλω στην htc ή λέτε να μπορεί να το φτιάξει κάποιο μαγαζί που ασχολείται με επισκευές ηλεκτρονικών?

 

Kαλύτερα να ψάξεις για εγγύηση και να το στείλεις στην ΗΤC. Και σε εμένα είχε χαλάσει το πλήκτρο έντασης. Μου το έφτιαξαν μια χαρά και μέσα σε μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και πανω απο 1 χρονο εχω το θρυλικο DHD. Ηρθε ομως η αναβαθμιση και μου δινει η voda το SE xperia neo V. Βλεπω τα χαρακτηριστικα του και παθαινω πλακα!!!! Ειναι καλυτερο σε καποια "καλουδια" απο το DHD!!!! Εχει frontcamera, HDMI, καλυτερη αναλυση οθονης (λιγο πιο μικρη βεβαια), μεγαλυτερη μπαταρια και θα παρει επισημα την ICS. Απο την αλλη εχουν το ιδιο hardware!!!! Δηλαδη ιδιο επεξεργαστη, ιδια καρτα γραφικων. Και ερωτω: Γιατι το δικο μας ειναι αρκετα πιο ακριβο απο το sonyericsson;;;;; Ή καποιο λακο εχει η φαβα ή η ERICSSON τρελαθηκε και χαριζει τα κινητα της.

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα θα ηθελα τη γνωμη των παιδιων εδω περα που με αρκετους εχω μιλησει κατα καιρους. Εχω φτιαξει και σχετικο θεμα για να απαντατε. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327492

Λοιπον ΝΑ ΦΥΓΩ Ή ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ στο θρυλικο DHD;;;

 

Φίλε μου το είπες και μόνος σου. Εκτός από κάποια σημεία (τις 54 παραπάνω σειρές pixels δεν τις θεωρώ θετικό ώστε να το αλλάξεις), το κινητό μας βρίσκεται στην αγορά εδώ και 1.5 χρονο κοντά. Λογικό η τιμή του όταν βγήκε να είναι υψηλή. Και αν κάτι έχει κάνει πωλήσεις ακόμα και τόσο καιρό μετά η τιμή του θα είναι υψηλή (σε σχέση πάντα με τα νέα και το τι προσφέρουν).

 

Εγώ θα έμενα με την μεγαλύτερη οθόνη του DHD. Έχοντας συνηθίσει, οτιδήποτε μικρότερο με ξενερώνει. ICS μπορείς να βάλεις από τώρα με ορισμένα μικροθεματάκια ακόμα αλλά που σε κάποια φάση θα λυθούν εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , ενα φιλαράκι μου πήρε και αυτός σήμερα το κινητό , αλλά εινια κλειδωμένο σε ξένο δίκτυο. Πως γίνεται unlock sim free ?
Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα να ψάξεις για εγγύηση και να το στείλεις στην ΗΤC. Και σε εμένα είχε χαλάσει το πλήκτρο έντασης. Μου το έφτιαξαν μια χαρά και μέσα σε μια εβδομάδα.

 

πειράζει που έχω πειραγμενη Rom? πρέπει να κάνω downgrade?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να κάνεις unroot και s-on...

 

 

γιατί όμως? από την στιγμή που το πρόβλημα είναι μηχανικό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασε καποιος την νεα ROM του Lee?

 

Φιλαράκο μου, ναι. Φορούσα την προηγούμενη και τώρα έβαλα αυτή.

Αρχικά, πέρασα την 5.0.0.

Γρήγορη , με bug τα animation του καιρού και προβλήματα με την εφαρμογή του καιρού.

Αλλάζω καπάκι στην ενημερωμένη 5.1.0. Το πρόβλημα;.... ότι δεν έβλεπε τη sim.

Έβαλα μετά το patch 5.1.1. και όλα κάθισαν τέλεια.

Γρήγορη, απροβλημάτιστη, με απίθανο σήμα πάντα.

Η μπαταρία, έχω την αίσθηση, ότι μου κρατάει +25%.

Την έχω 2 ημέρες. Μου φαίνεται ότι θα πορευτώ μαζί της, για μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα και γώ το κινητό αλλά είναι branded σε δίκτυο του Καναδά. Πως θα περάσω στο κινητό custom ? Το κινητό φοράει τώρα τελευταία sense 3.0.

Να υποθέσω θέλει rooting , unbranded , downgrade κλπ κλπ. Το κινητό του δουλέυω με COSMOTE αυτή τη στιγμή αλλά δε δουλεύει το 3G. Ακολουθώ την εξής διαδικασία : Αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με.

 

1. Δημιούργησα ήδη gold card με διαδικασία που βρήκα εδώ στο forum.

2. ακολουθώ τον οδηγό downgrade from 3.13 (Sense 3.0) roms http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424023

3. Root and Radio-S off που βρήκα επίσης εδώ στο forum. https://docs.google.com/document/d/1Eg6MhFsuHYEoFirZ3KYeVQhv-X-P1f8ZUZIQIsDeT9s/edit?hl=en&authkey=CI6x0R0&pli=1#

4. Custom recovery

5. Εγκατάσταση όποιας rom θελω.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...