Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, για να γινομαι σαφης, με το LG Optimus P500 που ειχα, οταν εγραφα μηνυματα στα ελληνικα, ηταν με μικρους χαρακτηρες, οχι κεφαλαια. Το συγκεκριμενο τηλεφωνο ηταν Android 2.3.3. Και εκνευριζομαι ακομα περισσοτερο οταν στο μενου "Ρυθμισεις - Γλωσσα & πληκτρολογιο - Ρυθμισεις πληκτρολογιου" μου εχει "εισαγωγη κειμενου στα κινεζικα"(!) αλλα οχι επιλογη για ελληνικους πεζους χαρακτηρες!

 

Για τον φιλο που ρωταει για αντιγραφα ασφαλειας, αν εννοεις για επαφες και μηνυματα, για μενα μακραν το καλυτερο ειναι το myphoneexplorer. Αν ομως θελεις να κανεις backup και στις εφρμογες, υπαρχουν τετοια προγραμματα στο market (αλλα δεν εχω ασχοληθει ακομα)

Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, για να γινομαι σαφης, με το LG Optimus P500 που ειχα, οταν εγραφα μηνυματα στα ελληνικα, ηταν με μικρους χαρακτηρες, οχι κεφαλαια. Το συγκεκριμενο τηλεφωνο ηταν Android 2.3.3. Και εκνευριζομαι ακομα περισσοτερο οταν στο μενου "Ρυθμισεις - Γλωσσα & πληκτρολογιο - Ρυθμισεις πληκτρολογιου" μου εχει "εισαγωγη κειμενου στα κινεζικα"(!) αλλα οχι επιλογη για ελληνικους πεζους χαρακτηρες!

 

Πηγαινε στα μηνυματα μπες στις ρυθμισεις και βαλε την κωδικοποιηση στο 7bit η κατι τετοιο.160 χαρακτηρες με μικρα ελληνικα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να εστελνες ποτε.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το HTC DEDIRE HD και θελω να σας κανω μια ερωτηση.

Σαν ηχο ειδοποιησης δεν μπορω να βαλω καποιο mp3 της επιλογης μου?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα με το htc wildfire s. κάτι έκανα και συνεχεια όταν πάω να κάνω κλήση η να απαντήσω σε κλήση ανοίγει αυτόματα το ηχειο και πρέπει να το κλείνω εγώ με το χέρι. έψαξα αλλα δεν μπόρεσα να βρω κάτι στις ρυθμίσεις. μπορεί να με βοηθήσει κάποιος???
Link to comment
Share on other sites

Απο νοκια της αδελφης μου παντως ερχονται παντα μικρα!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Tότε χρεώνεται διπλό μήνυμα αν στέλνει 160 χαρακτήρες...

 

Γεια σας παιδια εχω το HTC DEDIRE HD και θελω να σας κανω μια ερωτηση.

Σαν ηχο ειδοποιησης δεν μπορω να βαλω καποιο mp3 της επιλογης μου?

Κοίταξε το FAQ για Android κινητά της HTC - link στην υπογραφή μου. Επίσης εδώ μιλάμε για το wildfire s και όχι για το desire hd. Για το hd μιλάμε εδώ! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχει αναφερθεί σε προηγούμενα Posts αλλά χωρίς σαφή απάντηση και για μένα είναι καίριο ερώτημα για το αν θα επιλέξω το κινητό αυτό ή όχι.

Υποστηρίζει την υπηρεσία της Cosmote 2in1 ( δλδ. 2 αριθμούς σε 1 κάρτα SIM ) απροβλημάτιστα? Δλδ χωρίς να χρειάζεται επανεκκίνηση κτλ. ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχει αναφερθεί σε προηγούμενα Posts αλλά χωρίς σαφή απάντηση και για μένα είναι καίριο ερώτημα για το αν θα επιλέξω το κινητό αυτό ή όχι.

Υποστηρίζει την υπηρεσία της Cosmote 2in1 ( δλδ. 2 αριθμούς σε 1 κάρτα SIM ) απροβλημάτιστα? Δλδ χωρίς να χρειάζεται επανεκκίνηση κτλ. ?

 

Ω ναι, την υποστηριζει μεσω της εφαρμογης SIM Toolkit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετε!

Λοιπον εχω το ακολουθο προβλημα:

πηρα πριν κανα μηνα το HTC Wildfire S με επιδοτηση, μονο τη συσκευη. Ειχα ρωτησει και τον υπαλληλο αν μπορω να βαλλω αλλη Sim , και απο εξωτερικο , ή θα ναι simlocked, και μου πε πως μπορω και δε θα υπαρξει κανενα προβλημα.

Γυρισα λοιπον απο Ελλαδα και ειμαι στην Αυστρια με την αυστριακη sim και τωρα οταν ειναι ανοιχτο το κινητο, γραφει στην οθονη κατω αριστερα "ασφαλης λειτουργια". Εμεναν και οι 2 λεξεις στην ελληνικη γλωσσα αφου αλλαξα τη γλωσσα στα γερμανικα.

 

Το θεμα ποιο ειναι τωρα, δεν μου εμφανιζει καθολου τα apps που ειχα κατεβασει, αλλα οταν πηγα στο htc market να τα ξανακατεβασω, μου γραφε πως τα εχω ηδη (δηλαδη αν θελω να κανω "καταργηση εφαρμογης", οποτε καπου μεσα στο κινητο ηταν ακομα).Τα εσβησα ολα και δοκιμασα να τα ξανακατεβασω (και αλλα που δεν ειχα) και εκει που το κατεβαζει κ κανει επιτυχης εφαρμογη και παω επειτα στις "Ειδοποιησεις" να με παει στο App που μολις κατεβασα, με παει αυτοματα στο HTC Market στη σελιδα του συγκεκριμενου App. Δεν φαινονται και καθολου στο κινητο...

 

Μπορει μηπως κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε!

Λοιπον εχω το ακολουθο προβλημα:

πηρα πριν κανα μηνα το HTC Wildfire S με επιδοτηση, μονο τη συσκευη. Ειχα ρωτησει και τον υπαλληλο αν μπορω να βαλλω αλλη Sim , και απο εξωτερικο , ή θα ναι simlocked, και μου πε πως μπορω και δε θα υπαρξει κανενα προβλημα.

Γυρισα λοιπον απο Ελλαδα και ειμαι στην Αυστρια με την αυστριακη sim και τωρα οταν ειναι ανοιχτο το κινητο, γραφει στην οθονη κατω αριστερα "ασφαλης λειτουργια". Εμεναν και οι 2 λεξεις στην ελληνικη γλωσσα αφου αλλαξα τη γλωσσα στα γερμανικα.

 

Το θεμα ποιο ειναι τωρα, δεν μου εμφανιζει καθολου τα apps που ειχα κατεβασει, αλλα οταν πηγα στο htc market να τα ξανακατεβασω, μου γραφε πως τα εχω ηδη (δηλαδη αν θελω να κανω "καταργηση εφαρμογης", οποτε καπου μεσα στο κινητο ηταν ακομα).Τα εσβησα ολα και δοκιμασα να τα ξανακατεβασω (και αλλα που δεν ειχα) και εκει που το κατεβαζει κ κανει επιτυχης εφαρμογη και παω επειτα στις "Ειδοποιησεις" να με παει στο App που μολις κατεβασα, με παει αυτοματα στο HTC Market στη σελιδα του συγκεκριμενου App. Δεν φαινονται και καθολου στο κινητο...

 

Μπορει μηπως κανεις να βοηθησει?

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο φόρουμ! :)

 

Δοκίμασες να κάνεις restart τη συσκευή σου; Γιατί ίσως και όλα τα προβλήματα να οφείλονται σε αυτό! Επίσης για τη λειτουργία πτήσης. Αν πας να τη σβήσεις (ρυθμίσεις->ασύρματο & δίκτυα) δε γίνεται τίποτα μόλις τη σβήνεις;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες. Η κοπέλα μου έχει αγοράσει το τηλέφωνο εδώ και λίγο καιρό και σήμερα το είχε βάλει σε ενα ραφάκι στο μπάνιο. Την έπαιρνε κάποιος τηλέφωνο και από τη δόνηση έπεσε κάτω και από ότι μου περιέγραψε υπάρχει ένα ράγισμα στην οθόνη εξωτερικά και η αφή από ότι λέει (είναι σε πανικό βέβαια και ίσως να μην το πατάει σαν άνθρωπος) δεν λειτουργεί. Τώρα σε περίπτωση που θα θέλει να κάνει άμεση αντικατάσταση της οθόνης πόσο θα κοστίσει και πόσο καιρό θα πάρει?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες. Η κοπέλα μου έχει αγοράσει το τηλέφωνο εδώ και λίγο καιρό και σήμερα το είχε βάλει σε ενα ραφάκι στο μπάνιο. Την έπαιρνε κάποιος τηλέφωνο και από τη δόνηση έπεσε κάτω και από ότι μου περιέγραψε υπάρχει ένα ράγισμα στην οθόνη εξωτερικά και η αφή από ότι λέει (είναι σε πανικό βέβαια και ίσως να μην το πατάει σαν άνθρωπος) δεν λειτουργεί. Τώρα σε περίπτωση που θα θέλει να κάνει άμεση αντικατάσταση της οθόνης πόσο θα κοστίσει και πόσο καιρό θα πάρει?

Δυστυχώς ακούγονται πολλά για την αναμονή στο service. Δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα οθονών, οπότε εξαρτάται καθαρά από το service. Βρείτε την κοντινή σας αντιπροσωπεία και μιλήστε καλύτερα μαζί τους ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες. Η κοπέλα μου έχει αγοράσει το τηλέφωνο εδώ και λίγο καιρό και σήμερα το είχε βάλει σε ενα ραφάκι στο μπάνιο. Την έπαιρνε κάποιος τηλέφωνο και από τη δόνηση έπεσε κάτω και από ότι μου περιέγραψε υπάρχει ένα ράγισμα στην οθόνη εξωτερικά και η αφή από ότι λέει (είναι σε πανικό βέβαια και ίσως να μην το πατάει σαν άνθρωπος) δεν λειτουργεί. Τώρα σε περίπτωση που θα θέλει να κάνει άμεση αντικατάσταση της οθόνης πόσο θα κοστίσει και πόσο καιρό θα πάρει?

 

Για να σε προετοιμάσω θα σου πω ότι η αλλαγή θα κοστίσει αρκετά και η εξυπηρέτηση του service στην HTC είναι ένα σοβαρό θέμα. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ όταν χρειάστηκε να αλλάξω και εγώ εξωτερική πρόσοψη στην συσκευή, καθώς περίμενα πολύ καιρό και συνεχώς ήμουνα στα τηλέφωνα μαζί τους για να βρεθεί μια λύση ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι απο εμενα.Εχω καταληξη στο τηλεφωνο απλα επειδη εχω επιδοτηση απο την VODA,αν το παρω απο το καταστημα της θα ειναι "πειραγμενο".Θα διαφερει αν το παρω π.χ. απο το Πλαισιο?Ρωταω γιατι σιγουρα μια και θα ειναι το πρωτο μου androind θα χρειαστω σιγουρα βοηθεια απο τους "οδηγους" και απο εσας?

Αν ειναι διαφορετικο θα εχει περισσοτερο μπερδεμα η βοηθεια. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι απο εμενα.Εχω καταληξη στο τηλεφωνο απλα επειδη εχω επιδοτηση απο την VODA,αν το παρω απο το καταστημα της θα ειναι "πειραγμενο".Θα διαφερει αν το παρω π.χ. απο το Πλαισιο?Ρωταω γιατι σιγουρα μια και θα ειναι το πρωτο μου androind θα χρειαστω σιγουρα βοηθεια απο τους "οδηγους" και απο εσας?

Αν ειναι διαφορετικο θα εχει περισσοτερο μπερδεμα η βοηθεια. Ευχαριστω!

 

μην αγχώνεσαι άδικα το ίδιο θα είναι.το πολύ πολύ να έχει κάνα δυο εφαρμογές της vodaphone επάνω που δεν θα σε επηρεάσουν πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Εχω το htc wildfire s και δεν μπορώ να παρακολουθήσω tv live στο ιντερνετ! μπορείτε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω; Να σημειώσω ότι το adobe flash player 11 δεν γίνεται να εγκατασταθεί στη συσκευή μου! Σας ευχαριστώ εκ΄ των πρωτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι, αγόρασα το wildfire s σε άσπρο και είναι πράγματι πολύ ωραίο κινητό. Παλιοτερα είχα το htc magic. Έχω κατεβάσει πολλα παιχνίδια, εφαρμογές κτλ απο market, υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να ταξινομηθούν οι εφαρμογές κατά φακέλους? Πχ φάκελος για παιχνίδια ή φάκελος για τις ειδήσεις, μουσική κτλ ώστε να μην χρειάζεται να ψάχνω ώρα για να βρω ένα αρχείο? ευχαριστω:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να κανω διαφημιση, γνωστη αλυσιδα ηλεκτρικων ειδων (γερμανικων συμφεροντων) στο Μαρουσι, το εχει προσφορα στα 199 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Εχω το htc wildfire s και δεν μπορώ να παρακολουθήσω tv live στο ιντερνετ! μπορείτε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω; Να σημειώσω ότι το adobe flash player 11 δεν γίνεται να εγκατασταθεί στη συσκευή μου! Σας ευχαριστώ εκ΄ των πρωτέρων!

O flash player δεν κάνει για τη συσκευή σου, λόγω του επεξεργαστή της, καθώς απαιτεί ισχυρότερο επεξεργαστή (βασικά λίγο διαφορετικής αρχιτεκτονικής). Συνεπώς αν δεν μπορείς να το δείς έχοντας ενεργοποιημένο το flashlite από τις ρυθμίσεις τοθ browses, τότε δε νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά. Δοκίμασε και με το skyfire browser (δωρεάν στο market)!

 

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι, αγόρασα το wildfire s σε άσπρο και είναι πράγματι πολύ ωραίο κινητό. Παλιοτερα είχα το htc magic. Έχω κατεβάσει πολλα παιχνίδια, εφαρμογές κτλ απο market, υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να ταξινομηθούν οι εφαρμογές κατά φακέλους? Πχ φάκελος για παιχνίδια ή φάκελος για τις ειδήσεις, μουσική κτλ ώστε να μην χρειάζεται να ψάχνω ώρα για να βρω ένα αρχείο? ευχαριστω:cool:

Όπως και στο magic, δε γίνεται ταξινόμηση στον launcher της htc στη λίστα εφαρμογών. Μπορείς να βάλεις τον go launcher (δωρεάν στο market) που έχει αυτή τη δυνατότητα ή απλά να κάνεις φακέλους στις αρχικές οθόνες με ό,τι θες εσύ ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να κανω διαφημιση, γνωστη αλυσιδα ηλεκτρικων ειδων (γερμανικων συμφεροντων) στο Μαρουσι, το εχει προσφορα στα 199 ευρω!

 

Aφού κλείνει 2 υποκαταστήματα της...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν τρεχει CaynogenMod 7;

Kι αν υπαρχει τροπος γενικα να τρεξει στο 1 GHz;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...