Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω πώς αύριο θα την πάρετε ...

Μου φαίνεται ότι λύθηκε το πρόβλημα με την υπερθέρμανση λίγο που το δούλεψα δεν μου έκανε τίποτα όπως μου έκανε με την 2,3 !!!

 

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΛΥΘΗΚΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΗΚΑΜΕ..

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ενα μηχανημα με 192 ραμ και το κανω .. μπορει ... να το κανει;; βασικα χρησιμοποιω linux και το αλλο μηχανημα ηταν η εσχατη λυση

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μου βγηκε στο pc μ ενημερωση οτι υπαρχει νεο λογισμικο για το χperia μινι μ το συνδεσα στον υπολογιστη

αλλα ακολουθησα σωστα τις οδηγιες μεχρι εκει που σου λεει να αποσυνδεσεις το κινητο απο το usb και απο το pc οκ το εκανα το εκλεισα για περιμενα 5 δευτερα και πατησα το (+-) της εντασης το - πατημενο το συνδεσα και μετο υπολογιστη μεχρι να ανοιξει

αλλα στο παραθηρο του υπολογιστη λεει να συρω την γραμμη κατω αλλα στο κινητο με τα το σημα της σονυ ερισκον δεν βγαζει τιποτα αλλο ...!!!τι να κανω ποση ωρα θα εχω πατημενο το - της εντασης για να βγει η γραμμη που λεει οι οδηγιες ???

Link to comment
Share on other sites

Tι SI εχεις??

1249-5877

ολα τα σημερινα SI:

 

Xperia mini 1249-4259 6/14/2012

Xperia mini 1249-5355 6/14/2012

Xperia mini 1249-5877 6/14/2012

 

πηγαν ολα καλα, αλλα εχασα το widget με τις κλησεις και τα αγαπημενα. το χρησημοποιoυσα σαν speed dial.

ξερει καποιος που... ειναι;

Edited by manmart
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχουν βγει SI που αρχίζουν από 1249- στην αντίστοιχη λίστα. Εγώ έχω 1248- οπότε θα περιμένω ακόμα. Έχω την περιέργεια να δω τι αλλαγές έχουν γίνει και πως συμπεριφέρεται το κινητό με την αναβάθμιση σε ICS. Να υπενθυμίσω ότι δεν είχα πρόβλημα με την υπερθέρμανση όσο και να το έχω ζορισει. Λέτε να αποκτήσω κάνοντας την αναβάθμιση? :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα αναβαθμιση με seus στην ics.το κινητο εγινε πιο φρεσκο σε οψη.θα το ζορισω τωρα να δω πως τα παει.για την ωρα μου αρεσει πολυ το αποτελεσμα.βεβαια θα περιμενω και τα παιδια που ειχαν προβλημα με την υπερθερμανση και εκαναν την αναβαθμιση να μας πουν αποτελεσματα (μακαρι να το ελυσε η σονυ).επισης ειδα γρηγορη συνδεση στο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη νέα καθαρή εγκατάσταση που έκανα κι ενώ δοκιμάσα συγχρονισμούς επαφών από τις ρυθμίσεις και μέσω της εφαρμογής του Facebook δε μου εμφανίζονται οι εικόνες των επαφών μου σαν avatars. Δοκίμασα κι έκανα καμιά 10ριά σύνδεση πάλι από την επεξεργασία τους και πάλι συγχρονισμούς αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ μέσω SEUS. Επαναφορά και αναβάθμιση. Αυτό που θέλω να δω είναι τι γίνεται με την υπερθέρμανση. Πριν το βάλω για αναβάθμιση είχαν τρελαθεί τα capacitive.. Μετά αν και ζεστό έδιεξε να έστρωσε. Όμως θέλει παρακολούθηση για να δούμε αν διορθώθηκε όντως.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη νέα καθαρή εγκατάσταση που έκανα κι ενώ δοκιμάσα συγχρονισμούς επαφών από τις ρυθμίσεις και μέσω της εφαρμογής του Facebook δε μου εμφανίζονται οι εικόνες των επαφών μου σαν avatars. Δοκίμασα κι έκανα καμιά 10ριά σύνδεση πάλι από την επεξεργασία τους και πάλι συγχρονισμούς αλλά τίποτα.

 

Και στο Ray μου το ιδιο..:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει και εγώ από πάνω όχι καθαρή εγκατάσταση.

Ακόμα δεν έχει ζεσταθεί πολύ, να δω το θέμα με τα πλήκτρα αφής.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αυτό με την "καθαρή εγκατάσταση" (την "επιδιόρθωση με το SEUS δηλαδή) αν ήταν τόσο απαραίτητο δεν θα το έλεγε κάπου και η Sony; Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα περνώντας την ICS από πάνω, εκτός βέβαια κι αν μένουν μέσα της άχρηστα αρχεία απ'ότι "περάσαμε" στο παρελθόν μέσα στην 2.3.4.. και πάλι πιστεύω όμως ότι αν ήταν απαραίτητο θα γινόταν αυτόματα από μόνο του, είτε απ'το SEUS είτε απ'το Pc Companion προκειμένου να εγκατασταθεί η νέα rom σωστά..ε;:)
Link to comment
Share on other sites

αν το τηλεφωνο φοραει custom rom και ειναι rooted θα την βγαλει την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

αν το τηλεφωνο φοραει custom rom και ειναι rooted θα την βγαλει την αναβαθμιση?

 

Όχι όχι. Μπορείς όμως να την περάσεις με flashtool.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αυτό με την "καθαρή εγκατάσταση" (την "επιδιόρθωση με το SEUS δηλαδή) αν ήταν τόσο απαραίτητο δεν θα το έλεγε κάπου και η Sony; Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα περνώντας την ICS από πάνω, εκτός βέβαια κι αν μένουν μέσα της άχρηστα αρχεία απ'ότι "περάσαμε" στο παρελθόν μέσα στην 2.3.4.. και πάλι πιστεύω όμως ότι αν ήταν απαραίτητο θα γινόταν αυτόματα από μόνο του, είτε απ'το SEUS είτε απ'το Pc Companion προκειμένου να εγκατασταθεί η νέα rom σωστά..ε
Αν κάναμε τα όσα μας έλεγε η Sony και η κάθε Sony τότε ούτε root θα κάναμε, ούτε custom roms, ούτε tweaks ούτε τίποτα!!!! ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κάναμε τα όσα μας έλεγε η Sony και η κάθε Sony τότε ούτε root θα κάναμε, ούτε custom roms, ούτε tweaks ούτε τίποτα!!!! ;)

 

Πάει κι έτσι..:lol:

 

Απλά το βλέπω λίγο διαφορετικό, άλλο για παράδειγμα να σε περιορίζει στα "διάφορα" (αφαίρεση προγραμμάτων που πληρώνεται για να συμπεριλάβει στις συσκευές/rom της κλπ κλπ..) κι άλλο να σου δίνει μια αναβάθμιση που αν δεν περαστεί με τον σωστό ή αλλιώς "καθαρό" τρόπο θα δουλέψει.. πιο βεβαρημένα να υποθέσω; Όλες νομίζω οι εταιρίες θά'θελαν να δείχνουν στους χρήστες τους ότι οι συσκευές που αγόρασαν "πετάνε", κάπως έτσι.. θα μου πεις βέβαια, απ'την άλλη δεν σε αφήνει να διαγράψεις άχρηστο πράγμα.. όμως γι'αυτό το υλικό πληρώνονται, σωστά;

 

Τέλος πάντων μάλλον ξεφεύγω, θα τό'χω υπόψιν μου πάντως κι αν κάποια στιγμή δω ότι το παγωτό κάνει νερά.. πάμε ΣΕΟΥΣ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι κατοχος του mini και τελευταια μου εμφανιζει το γνωστο προβλημα των πληκτων αφης... Ετοιμαζομαι να το παω στο service και θελω ναα σας ρωτησω αν εκει μονο το hardware calibration κανουν ή πρεπει οποσδηποτε να κανουν και update και επαναφορα λογισμικου ( κατι που δεν θελω αφου δεν εχω back up αρχειων και εφραμογων αλλα δεν ακουω και τα καλυτερα για την ics )

ευχαριτω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα την αναβαθμιση με το wotanserver, εβαλα την 4.04 generic nordic και ολα οκ.

ενα θεματακι μονο που δεν το ειχα ξαναπροσεξει.

αν δεν εχει data δεν μπορει να βρει πολη και να σου δειξει τον καιρο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...