Jump to content

Xperia X10 mini : [ROM] MiniCM7-2.0.4 Gingerbread 2.3.5/CM 7.1 (1-8-11)


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την περασα αλλα πριν ειχα Launcher pro και τωρα μου βγαζει μηνυμα αναγκαστηκο κλεισιμο για το launcher pro.. Τι μπορω να κανω? Σημειωση δν ειχα παρει back up πριν

 

 

 

EDIT:Τα καταφερα τελικα..Εκανα full wipe και ξαναφλασαρα

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την περασα αλλα πριν ειχα Launcher pro και τωρα μου βγαζει μηνυμα αναγκαστηκο κλεισιμο για το launcher pro.. Τι μπορω να κανω? Σημειωση δν ειχα παρει back up πριν

 

 

 

EDIT:Τα καταφερα τελικα..Εκανα full wipe και ξαναφλασαρα

 

dimitrissa, έχει αφαιρεθεί ο Launcher Pro από το τελευταίο build.

Αυτό έγινε περισσότερο γιατί είναι εύκολο να τον κατεβάσεις από το market και γιατί όσο ήταν στο /system/app δεν μπορούσε να κάνει αυτόματα update απο το market.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την περασα αλλα πριν ειχα Launcher pro και τωρα μου βγαζει μηνυμα αναγκαστηκο κλεισιμο για το launcher pro.. Τι μπορω να κανω? Σημειωση δν ειχα παρει back up πριν

 

 

 

EDIT:Τα καταφερα τελικα..Εκανα full wipe και ξαναφλασαρα

 

dimitrissa, έχει αφαιρεθεί ο Launcher Pro από το τελευταίο build.

Αυτό έγινε περισσότερο γιατί είναι εύκολο να τον κατεβάσεις από το market και γιατί όσο ήταν στο /system/app δεν μπορούσε να κάνει αυτόματα update απο το market.

 

Ναι Dark_dog το κατεβασα και εγω και λεει συνεχεια αναγκαστικο κλεισιμο, αλλα εγω ειχα back up λιγο το κακο, ολα τα λεφτα η ρομ καταπληκτικη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

επιτελους 2.3 ολοκληρωμενη ρομ :D χαρη στην τεραστια δουλεια του nobodyAtall - darkDog, η αληθεια ειναι πως για την καμερα δε το περιμενα να γινει οκ αλλα να που εγινε και αυτο το θαυμα, ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια...............:bow:

 

edit darkDog δε μου λες φιλε μου πως βαζω το orange και οχι το μπλε στην αρχικη οθονη???????????????????????

Link to comment
Share on other sites

επιτελους 2.3 ολοκληρωμενη ρομ :D χαρη στην τεραστια δουλεια του nobodyAtall - darkDog, η αληθεια ειναι πως για την καμερα δε το περιμενα να γινει οκ αλλα να που εγινε και αυτο το θαυμα, ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια...............:bow:

 

edit darkDog δε μου λες φιλε μου πως βαζω το orange και οχι το μπλε στην αρχικη οθονη???????????????????????

 

Εννοείς το wallpaper? Επιλέγεις το OrangeHaze από τον themeChooser, πας στην αρχική οθόνη πατάς "menu".

Επιλέγεις "Ταπετσαρία", πας κάτω κάτω στο "Ταπετσαρίες" και την έχει πρώτη πρώτη :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το wallpaper? Επιλέγεις το OrangeHaze από τον themeChooser, πας στην αρχική οθόνη πατάς "menu".

Επιλέγεις "Ταπετσαρία", πας κάτω κάτω στο "Ταπετσαρίες" και την έχει πρώτη πρώτη :D

 

ναι φιλε μου αυτο κανω και εχει μονο την μπλε :what:

Link to comment
Share on other sites

περασα την minicm7 2.0.5 αλλα δνε λειτουργρει το notification led ουτε στα μηνυματα ουτε στις αναπαντητες...καμια λυση απο κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

περασα την minicm7 2.0.5 αλλα δνε λειτουργρει το notification led ουτε στα μηνυματα ουτε στις αναπαντητες...καμια λυση απο κανεναν?

 

Σύμφωνα με την λύση του nobodyAtall στο thread της ρομ στο xda:

σβήνεις το αρχείο lights.x10mini.so που βρίσκεται στον φάκελο /system/lib/hw/ (κάνε το με root explorer αφού κάνεις το σύστημα R/W),

reboot και είσαι έτοιμος!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την λύση του nobodyAtall στο thread της ρομ στο xda:

σβήνεις το αρχείο lights.x10mini.so που βρίσκεται στον φάκελο /system/lib/hw/ (κάνε το με root explorer αφού κάνεις το σύστημα R/W),

reboot και είσαι έτοιμος!

 

εσβησα το αρχειο και ολα δουλευουν μια χαρα....σ'ευχαριστω πολυ dark_dog......

Link to comment
Share on other sites

εσβησα το αρχειο και ολα δουλευουν μια χαρα....σ'ευχαριστω πολυ dark_dog......

 

Credits στον nobodyAtall για την λύση!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι :)

Δούλευα καιρό την mini CM6 κι ήμουν σούπερ ευχαριστημένος.

Σήμερα αποφάσισα να δεκτώ το δώρο σας, μια κι είναι η γιορτή μου μεθαύριο, και να πάω σε CM7.

Κατέβασα την 2.0.4 από την πρώτη σελίδα και πατώντας στο λινκ για τα gapps το βρήκα νεκρό. Αυτό με οδήγησε στο να πάω στους xda, όπου και βρήκα και το 2.0.5. Τελικώς πέρασα αυτό.

Δείχνει υπέροχο κι ευχαριστώ κι εγώ, με τη σειρά μου, γι άλλη μια φορά. Το μοναδικό που μ έχει δυσκολέψει είναι η αλλαγή στο μικρότερο gingerbread keyboard. Θεωρώ ότι το προηγούμενο ήταν πιο λειτουργικό, ως μεγαλύτερο. Εκτός αν εδώ ποστάρετε κάποια διαφορετική έκδοση, για εμάς κι είναι δική μου βλακεία.

Και πάλι ευχαριστώ για την τέλεια δουλειά ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι :)

Δούλευα καιρό την mini CM6 κι ήμουν σούπερ ευχαριστημένος.

Σήμερα αποφάσισα να δεκτώ το δώρο σας, μια κι είναι η γιορτή μου μεθαύριο, και να πάω σε CM7.

Κατέβασα την 2.0.4 από την πρώτη σελίδα και πατώντας στο λινκ για τα gapps το βρήκα νεκρό. Αυτό με οδήγησε στο να πάω στους xda, όπου και βρήκα και το 2.0.5. Τελικώς πέρασα αυτό.

Δείχνει υπέροχο κι ευχαριστώ κι εγώ, με τη σειρά μου, γι άλλη μια φορά. Το μοναδικό που μ έχει δυσκολέψει είναι η αλλαγή στο μικρότερο gingerbread keyboard. Θεωρώ ότι το προηγούμενο ήταν πιο λειτουργικό, ως μεγαλύτερο. Εκτός αν εδώ ποστάρετε κάποια διαφορετική έκδοση, για εμάς κι είναι δική μου βλακεία.

Και πάλι ευχαριστώ για την τέλεια δουλειά ;)

 

noisex εξακολουθεί να υπάρχει το sony ericsson keyboard.

 

απλά πάτα παρατεταμένα σε οποιοδήποτε πεδίο γραφής και επέλεξε "προεπιλεγμένη μέθοδος εισαγωγης"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ Dark_Dog!!

Δικιά μου βλακεία, που δε το σκέφτηκα! Σα τελείως noob, ώρες-ώρες :lol:

 

Όλοι noobz είμαστε, μην σκας έχω κάνει πολύ χειρότερα :D :p

 

Ποια εκδοση της ρομ πρεπει να εχω για να εγκαταστησω το CWM recovery?

 

dimitrissa, το έχει προεγκατεστημένο επάνω η rom. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση της ρομ πρεπει να εχω για να εγκαταστησω το CWM recovery?

Τί εννοείς; Το recovery το περνάς πριν τη ρομ. Αν έχεις παλιότερη και θες να περάσεις νέα αναβαθμίζεις πρώτα το recovery.

Link to comment
Share on other sites

dimitrissa, το έχει προεγκατεστημένο επάνω η rom. :D

 

Δηλαδη να περασω με το xrecovery κατευθειαν την 2.0.5 ?? Εχω 2.1 τωρα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

dimitrissa, το έχει προεγκατεστημένο επάνω η rom. :D

 

Δηλαδη να περασω με το xrecovery κατευθειαν την 2.0.5 ?? Εχω 2.1 τωρα

 

Οχι! Νόμιζα οτι είχες προηγούμενη MiniCM!

Ρίξε μια ματιά στο xda, υπάρχει thread για το cwm recovery, όπου δίνει συμβατό .zip για το xrecovery

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι φύσει αδύνατο να κατεβάσω google maps. Ούτε μέσω του enabler και σαφώς όχι μέσα από το market :(

Έχω κάνει 5 φορές install τη ρομ, γι αυτό το θέμα, μήπως κάνω εγώ κάποιο λάθος, μέχρι που παραιτήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η cm 7 για το μινι το μονο πoυ θα θελα, ειναι να γινει λιγο καλυτερη η μπαρα προειδοποιησης να ανεβαινει οπως ανεβαινε στην cm6 με ευκολια,. ενω τωρα πρεπει να το ακουμπησεις το δαχτυλο ακριβωσ για να ανεβει.και το αλλο που θα θελα ειναι στα μυνηματα αυτο το σημαδακι τι προςφερει ???αφου οταν πατασ παρατεταμενα λειτουργει μια χαρα..αν μπορειτε καντε κατι.. Edited by nikosvis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....νομιζω οτι βγηκε update της MiniCM μονο για το mini .....MiniCM-2.0.5....αφορα την καμερα και αναφερει οτι δουλευει κανονικα...το ειδα στο xda :rolleyes: καλα νεα λοιπον
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Dark ενα μεγαλο μπραβο για την rom . Δειχνει αρκετα λειτουργικη . Ενα θεμα με το market υπαρχει η εγω εχω χαθει ...(ειχα μαθει με την παλια μορφη ....). Παντως το κινητακι πεταει...
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η cm 7 για το μινι το μονο πoυ θα θελα, ειναι να γινει λιγο καλυτερη η μπαρα προειδοποιησης να ανεβαινει οπως ανεβαινε στην cm6 με ευκολια,. ενω τωρα πρεπει να το ακουμπησεις το δαχτυλο ακριβωσ για να ανεβει.και το αλλο που θα θελα ειναι στα μυνηματα αυτο το σημαδακι τι προςφερει ???αφου οταν πατασ παρατεταμενα λειτουργει μια χαρα..αν μπορειτε καντε κατι..

 

εχεις δικιο...εγω οταν κατεβαζω τη γραμμη, για να τη σηκωσω παλι παταω το δεξι πληκτρο (back) και ανεβαινει μια χαρα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...