Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι παλιες οι SIM απενεργοποιουνται μολις γινεται η αλλαγη σε 2in1 δεν μπορουν να ενεργοποιηθουν ξανα. Παντως οπως εχουμε πει και παραπανω, μπορεις να εχεις το 2in1 με f2g, απλα χρεωνεσαι ολη την προωθηση...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι παλιες οι SIM απενεργοποιουνται μολις γινεται η αλλαγη σε 2in1 δεν μπορουν να ενεργοποιηθουν ξανα. Παντως οπως εχουμε πει και παραπανω, μπορεις να εχεις το 2in1 με f2g, απλα χρεωνεσαι ολη την προωθηση...

 

Εγω το ξερω οτι γινεται..απλα καποιος πρεπει να το μαθει και σε εκεινο το καταστημα ΤΙΜ

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πάνε και πολύ καλά σε ότι έχει να κάνει σχέση με αλλαγές sim !!! Εγώ πήγα χτες να αντικαταστήσω 1 sim που δεν λειτουργούσε, μου έδωσαν νέα, και ακόμα περιμένω να ενεργοποιηθεί. Τηλεφωνικά δεν μπορούν να σε βοηθ'ησουν, πρέπει να επικοινωνήσεις με το κατάστημα όπου έκανες αντικατάσταση! Μήπως πρέπει να πάω μέχρι τα κεντρικά για να εγγραφεί η sim μου στο δίκτυο;

Είναι εξελιγμένη εταιρεία, δεν μπορείς να πεις !!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πάνε και πολύ καλά σε ότι έχει να κάνει σχέση με αλλαγές sim !!! Εγώ πήγα χτες να αντικαταστήσω 1 sim που δεν λειτουργούσε, μου έδωσαν νέα, και ακόμα περιμένω να ενεργοποιηθεί. Τηλεφωνικά δεν μπορούν να σε βοηθ'ησουν, πρέπει να επικοινωνήσεις με το κατάστημα όπου έκανες αντικατάσταση! Μήπως πρέπει να πάω μέχρι τα κεντρικά για να εγγραφεί η sim μου στο δίκτυο;

Είναι εξελιγμένη εταιρεία, δεν μπορείς να πεις !!

τι sim εκανες αντικατασταση?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Το λύσαμε τελικά. Με εκείνη την προώθηση από f2g που χρεώνεται κανονικά ενώ θα έπρεπε να είναι δωρεάν, δεν μπορούν να κάνουν κάτι;

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γίνεται να βάλω 2 in 1 με 2 συνδρομές από τις οποίες η μία είναι 3g;

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
USIM (3G) & F2G παιζει με την 2n1 ?

δεν παιζει.

στο προσεχες μελλον...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει.

στο προσεχες μελλον...

Όταν λες προσεχές... πόσο προσεχές εννοείς;

έχουμε καμιά πληροφορία;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

κοιτα,το προσεχες ειναι απο σημερα εως και να πουληθει ξανα.

πληροφορια οπως αυτη που σας ειχα πει 2 μηνες νωριτερα για το plus δεν εχω.:(

 

και βγαλε αυτο το Β απο την υπογραφη σου! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Απο την ερχόμενη τρίτη θα διαθέτω μία σύνδεση (νέο νούμερο) και ένα καρτοκινητό (το παλαιό νούμερο) στην ίδια SIM. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς παίζει με τις χρεώσεις στις προωθήσεις και αν πέραν του προφανούς κόστους (6 εφάπαξ ευρώ, συν 1.40 ανα μήνα) θα έχω κι άλλες μη ορατές άμεσα;

Link to comment
Share on other sites

καμία άλλη χρέωση...η πρωώθηση από την μία γραμμή στην άλλη είναι 100% δωρεάν...;)
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, χωρίς να αμφισβητώ τον λόγο σου, ωστόσο αν δεν σου ήταν κόπος να μου εξηγούσες το πρώτο μέρος (1.) ενός απο τα πρώτα μηνύματα του θέματος; Τι εννοεί ο φίλος μας με το «αφαιρούνται κανονικά»; Προσωπικά, είχα επι δύο χρόνια αριθμό με σύνδεση στο ΤΙΜ 130, ο άριθμος άλλαξε απο εχθές σε καρτοκινητό και εδώ και 20 ημέρες είναι ενεργή μια δευτερη σύνδεση στο 120. Και τα δύο νούμερα θα βρίσκονται στην ίδια κάρτα κάποια στιγμή αύριο οπου μου είπαν να επισκεφθώ το κατάστημα ΤΙΜ. Αν έχω ενεργό το νέο νούμερο, και ως δευτερεύουσα γραμμή το παλιό, θα δέχομαι όσες κλήσεις χτυπούν στο παλιό στο νέο, μέσω προώθησης η οποία δεν θα χρεώνεται; Αν πάλι διαπιστώσω πως δεν υφίσταται πρόβλημα στο Ν70 με την αλλαγή της πρωτεύουσας με τη δευτερεύουσα, το παλιό θα ειναι και ο πρωτεύων αριθμός. Τότε η προώθηση θα γίνεται απο τη σύνδεση στο καρτοκινητό πάλι χωρίς χρέωση; Δεν θα αφαιρούνται λεπτά όπως λέει ο φίλος;

 

 

Υ.α.γ Προς τους έχοντες symbian συσκευές: Ισχυεί το θέμα «επανεκκίνηση» (6.)

 

 

ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ και αμετακλητες πληροφοριες:

 

1. Οσοι ειναι σε προγραμμα που περιλαμβανει χρονο ομιλιας, κατα την προωθηση στον αλλο αριθμο της ιδιας καρτας του αφαιρουνται ΚΑΝΟΝΙΚΑ τα λεπτα που δικαιουται!!!!! ΜΕΤΑ την εξαντληση αυτων των λεπτων η χρεωση γινεται πολυ μικρη. Αυτο για οσους ειναι σε προγραμμα τυπου ΤΙΜ 130. Οσοι ειναι σε παλιο προγραμμα PRO δυστυχως μετα την εξαντληση των συμπεριλαμβανομενων λεπτων, συνεχιζουν να χρεωνονται κανονικα την προωθηση, χωρις καμια εκπτωση.

 

6. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Η καρτα ΜΑΛΛΟΝ θα παρουσιαζει προβλημα στα SYMBIAN κινητα που θα χρειαζονται επανεκκινηση αν αλλαξουμε απο την κυρια γραμμη στη δευτερευουσα και μετα θελησουμε να ξαναεπιστρεψουμε στη κυρια!

 

Απο οτι καταλαβαινετε ηταν σιγουρο οτι θα υπηρχε καποιο "κολπο"!!! Αυτο ειναι βεβαια η εξαντληση, με ελαχιστο ρυθμο 30 δευτ., (κατα την προωθηση) αυτου που αποκαλουν "δωρεαν" χρονος ομιλιας και που εγω τον αποκαλω ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ή ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟ! Παντως μονο δωρεαν δεν ειναι.

 

Η υπηρεσια ειναι καλη αλλα μονο οταν χρησιμοποιουμε τη μια γραμμη για να μας καλουν και την αλλη για να καλουμε. Ή αν εχουμε προγραμμα που να περιλαμβανει λιγα λεπτα, πχ ΤΙΜ20.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάρτα 2in1(σύνδεση-σύνδεση) σε μη symbian συσκευή και θα σου πω ακριβώς τι συμβαίνει...όποιος λοιπόν με παίρνει στο ''πίσω'' νούμερο χτυπάει κανονικά χωρίς να χρεώνει τίποτα και το αντίστροφο...το μόνο που δεν θα μπορείς να βλέπεις είναι τα sms του δευτερεύοντος νούμερου, τα οποία θα δεις όταν απλά φέρεις το 2ο μπροστά...

για να έχεις σύνδεση-καρτοκινητό σε 2in1 θα πρέπει το καρτοκινητό να είναι tim card...και σε αυτήν την περίπτωση η πρωώθηση είναι 100% δωρεάν..

το μόνο που σου μένει είναι να τσεκάρεις την συμβατότητα του n70...αν είναι θα το τσεκάρω και εγώ το πρωί και θα σου πω...:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν παιζει το 2ο νουμερο σου ειναι Tim Free2Go γιατι στην ουσια το 2ο νουμερο ειναι nonstop στο 1ο, γιαυτο και δεν υπαρχει χρεωση (πλεον) στην προωθηση.

 

Ποτε θα το αλλαξουν ωστε να μπορουμε να εχουμε και free2go ρε γμτ;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μα, δεν υπάρχει πρόβλημα για να βάλεις μαζί με σύνδεση F2G se 2in1. Το πρόβλημα είναι στην χρέωση των κλήσεων προώθησης αν έχεις ενεργή τη σύνδεση και σε πάρουν στο καρτοκινητό. Το ανάποδο δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Αυτά!
Link to comment
Share on other sites

έχω κάρτα 2in1(σύνδεση-σύνδεση) σε μη symbian συσκευή και θα σου πω ακριβώς τι συμβαίνει...όποιος λοιπόν με παίρνει στο ''πίσω'' νούμερο χτυπάει κανονικά χωρίς να χρεώνει τίποτα και το αντίστροφο...το μόνο που δεν θα μπορείς να βλέπεις είναι τα sms του δευτερεύοντος νούμερου, τα οποία θα δεις όταν απλά φέρεις το 2ο μπροστά...

για να έχεις σύνδεση-καρτοκινητό σε 2in1 θα πρέπει το καρτοκινητό να είναι tim card...και σε αυτήν την περίπτωση η πρωώθηση είναι 100% δωρεάν..

το μόνο που σου μένει είναι να τσεκάρεις την συμβατότητα του n70...αν είναι θα το τσεκάρω και εγώ το πρωί και θα σου πω...:)

 

Σύνδεση - Καρτοκινητό, και τα δύο TIM.

Η συμβατότητα... κι εγώ αύριο το πρωί θα το δώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
βρε παιδια εχω παει σε 2 καταστηματα tim και μου ειπαν χρέωση των κλήσεων προώθησης ΔΕΝ ειναι 100% δωρεαν για τον συνδιασμο tim flexy 40 με f2go καρτοκινητο.Τους ειπα και αυτο παυ λεει ο haforce και μου ειπαν οτι δεν ισχυει. τελικα το εχει κανει καποιοσ για να μασ πει την χρέωση των κλήσεων προώθησης
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω παει σε 2 καταστηματα tim και μου ειπαν χρέωση των κλήσεων προώθησης ΔΕΝ ειναι 100% δωρεαν για τον συνδιασμο tim flexy 40 με f2go καρτοκινητο.Τους ειπα και αυτο παυ λεει ο haforce και μου ειπαν οτι δεν ισχυει. τελικα το εχει κανει καποιοσ για να μασ πει την χρέωση των κλήσεων προώθησης

Τόοοσο ανενημέρωτοι υπάλληλοι δεν νομίζω να υπάρχουν άλλοι.:lol: :lol: Φίλε, την υπηρεσία αυτή (συμβόλαιο-καρτοκινητό σε 2in1) την έχω εγώ και άλλοι 3 φίλοι μου εδω και 1 χρόνο. Αυτό που λέω ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ: Αν έχεις ενεργό το καρτοκινητό και σε πάρουν στο συμβόλαιο δεν ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΧΡΕΩΣΗ. Αν έχεις , όμως, το συμβόλαιο ενεργό και σε πάρουν στο καρτοκινητό, τότε ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ. Βέβαια υπάρχει και λύση, το συμβόλαιο να το ξέρουν όλοι και το καρτοκινητό να το έχεις μόνο για το non stop...;)

Link to comment
Share on other sites

ok φιλαρακι να εισαι καλα .θα κανω print την σελιδα και θα τους την παω με τους αχρηστους που πηγα και ρωτησα.απλα αν υπαρξη χρεωση θα σου την φερω να πληρωσεις (πλακα κανω).να εισαι καλα και παλι
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα, μέχρι πριν 4-5 μήνες χρεωνόσουνα στο συμβόλαιο το 1% των κλήσεων προώθησης της κλήσης όταν είχες ενεργό το καρτοκινητό και σε παίρνανε στο συμβόλαιο(αστείο ποσό- 1 λεπτό για κάθε 100 λεπτά προώθησης)... ευτυχώς καταλάβανε την γκάφα τους(ανταγωνισμός γαρ) και τα "μαζέψανε".νομίζω αυτό θα σου λέγανε... πάντως μην φοβάσαι φίλε δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα πλην αυτού που ανέφερα στο προηγούμενο post...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6681/2.0 (3.10.6) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Palia afairouse apo to sumbolaio xrono omilias an de kano lathos. Alli patata ki auti!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω εχω το ΣΕ w810 και εχω 2in1 που ειναι συμβολαιο και καρτοκινητο και ενω δεν εχω μπερδευτει..απο χθες που εχει φαει 11 ευρω...γιατι?μπορει να μπερδευει τις γραμμες οταν αλλαζει? :mad: :wacko:

 

Και πηρα και στην εξυπηρε. πελατων και μου ειπαν οτι η προωθηση χρεωνεται...!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το ΣΕ w810 και εχω 2in1 που ειναι συμβολαιο και καρτοκινητο και ενω δεν εχω μπερδευτει..απο χθες που εχει φαει 11 ευρω...γιατι?μπορει να μπερδευει τις γραμμες οταν αλλαζει? :mad: :wacko:

 

Και πηρα και στην εξυπηρε. πελατων και μου ειπαν οτι η προωθηση χρεωνεται...!

Το καρτοκινητό είναι F2G; αν ναι, τότε χρεώνεται η προώθηση...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...