Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Optimus 2X


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να βάλω μια custom rom την WGSpoelstra's GB Edition | v7.4.0/vRC1 | Android 2.3.4 | Based on CM7 .74/RC1 αλλά θέλω το στήσιμο που υπάρχει ήδη στην μαμισια τώρα ,διάβασα τις οδηγίες που δίνεται για backup αλλά δεν βρίσκω το αρχειακι loadbalancing στο link που δίνεται δεν υπάρχει ,γιατί από ότι διάβασα με αυτό επαναφέρει με recovery οτι είχες από τη μαμισια....

μήπως κάποιος καλός άνθρωπος έχει αυτό το zipaki ,η κάτι άλλο ???ευχαριστώ...

 

Το ποστ που σας ανα φερω ειναι αυτο:

NANDROID BACKUP-RESTORE

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3593060#post3593060

Eνημέρωσα τον @agekalp αν μπορει να μας βρει το σωστό link εκτός αν το ανεβάσει κάποιο απο τα παιδια εδω.:) Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ ,sakkis....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο root και instalation rom manager μου ηρθε αυτοματη ενημερωση λογισμικου απο lg. Εκανα κατεβασμα με wi fi και κατα την εγκατασταση κανει επανεκινηση και με βγαζει στο vlockwork menu.... τι κανω? Εχει επιλογες reboot instsll update from sdcard και ολα τα λοιπα . Τι κανω?

 

Δεν εχω sdcard

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έκανες αναβάθμιση με την επίσημη rom της LG και σε πετάει στο μενού του clockworkmod; :confused:

 

Γίνε πιο λεπτομερής αν θέλεις για να καταλάβουμε τι γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω εκδοsη kernel 2.6.32.9 - build number FRG83G - ΕΚΔΟΣΗ LGE LG0990-V10b

το κινητο ειναι απο wind & χτες εκανα root με superoneclick. μετα κατεβασα rom manager.

σημερα σε συνδεση μου με wi fi εβγαλε ενημερωση λογισμικου. κατεβηκετο αρχειο & μου ανεφερε οτι ειναι εγκυρο.

Το πατησα για εγκατασταση. Εκανε επανεκινηση και οταν ανοιξε πηγε clockworkmod (επιλογες).

Εκανα reboot, εκανα wipe (τα εσβησα ολα) αλλα δεν εκανε εγκαταστασητου νεου λογισμικου. Οταν ξαναανοιξε το κινητο και συνδεθκα wifi μου εβγαλε παλι το νεο λογισμικο προς εγκατασταση..... Τι κανω? Μπορω να βγαλω το clockworkmod ? (επεγκατεστησα το rom manager αλλα δεν εγινε κατι....επισης εκανα unroot αλλα παλι τιποτε )

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θέλεις να επιστρέψεις σε τελείως stock κατάσταση για να κάνεις τα update κανονικά ακολούθησε τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3607380#post3607380

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΔΟΣΗ LGE LG0990-V10b αυτη η εκδοση που εχω ειναι πολυ παλια ? Θα αλλαξει κατι εαν εγκαταστησω π.χ. την V10-C or V10-D ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, ολοκληρη διαδικασία.... ευχαριστω παντως γι ατην βοηθεια

 

Πάνω από 10 λεπτά δεν θα σου πάρει!

Edited by Tzhmakos
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕΚΔΟΣΗ LGE LG0990-V10b αυτη η εκδοση που εχω ειναι πολυ παλια ? Θα αλλαξει κατι εαν εγκαταστησω π.χ. την V10-C or V10-D ?

 

Δεν είναι θέμα παλαιότητας. Απλά τα περισσότερα προβλήματα που έχουν αναφερθεί για τη συγκεκριμένη συσκευή... είναι με την v10b.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλο κουφο που εγινε ειναι: με κλειστο το τηλ πατω power button and vol down και ανοιγει γραφοντας software upgrading please wait.....κανα 20λεπτο αλλα δεν εγινε κατι. Ουτε εκλεινε οποτε εβγαλα μπαταρια. Λειτουργει τωρα αλλα δεν κανει υpgrading στο αρχειο που κατεβηκε Edited by tigerdaytona
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Αλλο κουφο που εγινε ειναι: με κλειστο το τηλ πατω power button and vol down και ανοιγει γραφοντας software upgrading please wait.....κανα 20λεπτο αλλα δεν εγινε κατι. Ουτε εκλεινε οποτε εβγαλα μπαταρια. Λειτουργει τωρα αλλα δεν κανει υpgrading στο αρχειο που κατεβηκε

 

 

Δεν είναι κουφό έτσι μπαίνεις στο software update mode.

Συνήθως όταν φλασάρεις νέα ROM μπαίνεις εκεί.

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Μια ανανεωμένη εκδοση για το market έχει αρχίσιε να κυκλοφορεί.

Όσοι δεν θέλετε να περιμένετε κατεβάστε το ακόλουθο .zip

και κάντε το install μέσω clockwork

 

http://dl.dropbox.com/u/8922087/Optimus%202X/apps/Clockwork%20flashable/Market3026-signed.zip

 

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/284771_2249360599439_1410939421_32667390_572402_n.jpg

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Eνημέρωσα τον @agekalp αν μπορει να μας βρει το σωστό link εκτός αν το ανεβάσει κάποιο απο τα παιδια εδω.:)

 

Τελικά το έκανα αλλά δεν επαναφέρει το buckup ,κολλάει και δεν ανοίγει το τηλ.

Ενώ περνάει τη ρομ ,όλα καλά κλπ , και ενώ τρέχει το buckup ,στο reboot κολλάει και δεν ανοίγει το τηλ.εκτός και αν αργεί πολύ ,και έπρεπε να περιμένω ας πούμε κανένα 20 λεπτό....

:(:(:(

 

 

EDIT: Τελικά μετά από τρεις προσπάθειες ,κατάφερα και την έβαλα(2.3.4 WGSpoelstra_GBE_v7.4.2) και έκανα και restore ,όλα έγιναν οκ αλλά όταν πάω να δω τι λειτουργικό έχει επάνω μου βγάζει πάλι την stock v10c ,:wacko::wacko::dizzy:γιατί ??

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια

δεν μου κανει root

κολαει μολις πατησω root

ανοιγει ενα παραθυρο dos

adb.exe και ειναι κενο

κατι δεν εχει παει καλα με τους drivers

τους εγκατεστησα αλλα εβγαλε οτι κατι δεν βρεθηκε

εχω win7 64bit

 

 

ολα καλα το βρηκα!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Eρχουτ Gingerbread Αlpha version, απο modaco μεσα στη μερα οπως ανακοινωσε
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να επιστρέψεις σε τελείως stock κατάσταση για να κάνεις τα update κανονικά ακολούθησε τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3607380#post3607380

 

σημερα βρηκα χρονο και εκανα την παραπανω διαδικασια και πηρε την stock ROM V10a.

 

Eιναι καλυτερη απο αυτη που ειχα (V10b) . Να βαλω την V10c ? Θα εχει καμμια διαφορα ?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

σημερα βρηκα χρονο και εκανα την παραπανω διαδικασια και πηρε την stock ROM V10a.

 

Eιναι καλυτερη απο αυτη που ειχα (V10b) . Να βαλω την V10c ? Θα εχει καμμια διαφορα ?

Θεωρητικά στους περισσότερους η 10c είναι η καλύτερη. Η 10a ήταν σταθερή αλλά έχει μερικά θεματάκια (όχι σοβαρά, κυρίως ταχύτητας) και η 10b πολλά. Η τελευταία (10c) δείχνει πιο σταθερή και γρήγορη από τις άλλες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

open wi fi : μπαινω στις ρυθμισεις του τηλεφωνου, about phone, software update ,software update check αλλα μου γραφει συνεχως ....''current version is latest version''.... Θα μου ερθει μονο του το μηνυμα για update ? Eαν ναι θα παει απευθειας V10c ή πρωτα V10b ???
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

open wi fi : μπαινω στις ρυθμισεις του τηλεφωνου, about phone, software update ,software update check αλλα μου γραφει συνεχως ....''current version is latest version''.... Θα μου ερθει μονο του το μηνυμα για update ? Eαν ναι θα παει απευθειας V10c ή πρωτα V10b ???

 

Για να πας απο v10a σε v10c πρεπει να συνδεσεις την συσκευη με το pc σου και μετα ανοιγεις

την LG SUITE εκει θα σου βγαλει οτι υπαρχει new update και σου δειχνει οτι ειναι η v10c για να

την περασεις στην συσκευη.

Θα πας απευθειας στην τελευταια αναβαθμιση στην v10c.Εγω ετσι εκανα και η συσκευη δουλευει κομπλε

διχως κανενα προβλημα.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

2342 με quadrant sto LG Optimus 2X...Με το 2.3 θα πιάνει περισσότερο?

Επίσης έχω ακούσει για overclocking στα κινητά...Εχεί σημαντικά αποτελέσματα?Αξίζει η είναι επικύνδινο?Κα πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2342 με quadrant sto LG Optimus 2X...Με το 2.3 θα πιάνει περισσότερο?

 

Δεν έχει καμία σημασία. Αυτές οι εφαρμογές απέχουν κατά πολύ από την απτή πραγματικότητα.

 

Επίσης έχω ακούσει για overclocking στα κινητά...Εχεί σημαντικά αποτελέσματα?Αξίζει η είναι επικύνδινο?Κα πώς γίνεται?

 

Θα χρειαστεί να βάλεις μαγειρεμένη rom που να φοράει custom kernel ο οποίος θα υποστηρίζει το overclocking.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...