Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Optimus 2X


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

 

Το συγκεκριμένο που δοκιμάζω αποδίδει. Θέλει tweaking ακόμα αλλά φαίνεται να γίνεται καλή δουλειά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να μπώ στην διαδικασία του Clockwork Recovery (μιας και δεν κατάλαβα εάν μετά θα μπορώ να κάνω τις επίσημες αναβαθμίσεις από την LG).
Κοίτα μην περιμένεις να γίνονται και πολλά updates κάθε μήνα όπως στο Nexus....αν είσαι με stock rom τα updates βγαίνουν και σε zip και θα μπορείς να τα κάνεις install κανονικά μέσω recovery....αν τώρα επιλέξεις να βάλεις κάποια custom rom οι devs αφού θα βγει το επίσημο update σε επόμενο update της custom rom το ενσωματώνουν. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ούτε το "Activities" αλλά ούτε και το εξελληνισμένο "Δραστηριότητες" υπάρχει μέσα στο μενού του "Συντόμευση", οπότε για να μπω στο hidden menu δίνω από τον original dialer το 1809#*990#

Σε ευχαριστω , με αυτον τον τροπο δουλεψε και σε εμενα :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω την ψυχολογια τυ GPS μου αργει ΠΑΝΤΑ να πιασει καποιες φορες και 5 λεπτα εξω στον δρομο αλλες φορες πιανει αμεσως..... δεν ξερω τι να κανω..... πολλες φορες βλεπει 9 δορυφορους αλλα δεν κλειδωνει και κανω επανεκινηση και μετα περιμενω να τους βρει και κλειδωνει..... κατανταει εκνευριστηκο αλλα δεν μπορω να καταλαβω το Γιατι !!!! το GPS το εχω παντα αναμενο ....... αλλα γιατι κανει τοση ωρα cold start που δεν θα επρεπε.........
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω την ψυχολογια τυ GPS μου αργει ΠΑΝΤΑ να πιασει καποιες φορες και 5 λεπτα εξω στον δρομο αλλες φορες πιανει αμεσως..... δεν ξερω τι να κανω..... πολλες φορες βλεπει 9 δορυφορους αλλα δεν κλειδωνει και κανω επανεκινηση και μετα περιμενω να τους βρει και κλειδωνει..... κατανταει εκνευριστηκο αλλα δεν μπορω να καταλαβω το Γιατι !!!! το GPS το εχω παντα αναμενο ....... αλλα γιατι κανει τοση ωρα cold start που δεν θα επρεπε.........

 

Το έχεις σε θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω την ψυχολογια τυ GPS μου αργει ΠΑΝΤΑ να πιασει καποιες φορες και 5 λεπτα εξω στον δρομο αλλες φορες πιανει αμεσως..... δεν ξερω τι να κανω..... πολλες φορες βλεπει 9 δορυφορους αλλα δεν κλειδωνει και κανω επανεκινηση και μετα περιμενω να τους βρει και κλειδωνει..... κατανταει εκνευριστηκο αλλα δεν μπορω να καταλαβω το Γιατι !!!! το GPS το εχω παντα αναμενο ....... αλλα γιατι κανει τοση ωρα cold start που δεν θα επρεπε.........

 

Το ίδιο και εμένα. Δεν είναι περίεργο:

Το GPS μπορεί να εχει εντοπίσει πολλούς δορυφόρους αλλά δεν έχει εξαρχής τα δεδομένα με τα οποία θα αξιοποιήσει την πληροφορία αυτή.

Χρειάζεται τα ephemeris (ακριβείς θέσεις δορυφόρων) και almanac (κατάσταση υγείας και τροχιάς). Τα δεδομένα αυτά μπορεί να τα λάβει από τον δορυφόρο (χρειάζονται περίπου 12,5 λεπτά) ή απο το δίκτυο κινητής.

Οπως καταλαβαίνεις αν δεν έχει ενεργοποιηθεί το A στο ΑGPS (αν έχεις απαγορέψει τη χρήση δεδομένων από το δίκτυο κινητής) το GPS θα κάνει εύλογο χρόνο.

 

Αν το έχεις ενεργοποιημένο, τότε έχει να κάνει με τον "προμηθευτή" των δεδομένων. Από όσα έχω δεί μέχρι τώρα η NΟΚΙΑ έχει το πιο αξιόπιστο σύστημα. Για αυτό και το hack στο αντίστοιχο θέμα είναι πιο αποτελεσματικό όταν χρησιμοποιεί τους "δορυφόρους" (= πληροφορίες δορυφόρων) της.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εμένα. Δεν είναι περίεργο:

Το GPS μπορεί να εχει εντοπίσει πολλούς δορυφόρους αλλά δεν έχει εξαρχής τα δεδομένα με τα οποία θα αξιοποιήσει την πληροφορία αυτή.

Χρειάζεται τα ephemeris (ακριβείς θέσεις δορυφόρων) και almanac (κατάσταση υγείας και τροχιάς). Τα δεδομένα αυτά μπορεί να τα λάβει από τον δορυφόρο (χρειάζονται περίπου 12,5 λεπτά) ή απο το δίκτυο κινητής.

Οπως καταλαβαίνεις αν δεν έχει ενεργοποιηθεί το A στο ΑGPS (αν έχεις απαγορέψει τη χρήση δεδομένων από το δίκτυο κινητής) το GPS θα κάνει εύλογο χρόνο.

 

Αν το έχεις ενεργοποιημένο, τότε έχει να κάνει με τον "προμηθευτή" των δεδομένων. Από όσα έχω δεί μέχρι τώρα η NΟΚΙΑ έχει το πιο αξιόπιστο σύστημα. Για αυτό και το hack στο αντίστοιχο θέμα είναι πιο αποτελεσματικό όταν χρησιμοποιεί τους "δορυφόρους" (= πληροφορίες δορυφόρων) της.

 

 

Δεν το εχω σε Θηκη αλλα εχω κλεισει τα δεδομενα Κινητης αλλα οταν ξεκιναω την πλοηγηση παντα ειμαι κατω απο το Σπιτι μου με WIFI αλλα απο οσο μπαινω στο νοημα κατεβαζει δεδομενα μονο μεσω 3g κτλ .... και αφου το εχω απενεργοποιημενο δεν τα βρισκει.... λογικα τη να πω.........

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω σε Θηκη αλλα εχω κλεισει τα δεδομενα Κινητης αλλα οταν ξεκιναω την πλοηγηση παντα ειμαι κατω απο το Σπιτι μου με WIFI αλλα απο οσο μπαινω στο νοημα κατεβαζει δεδομενα μονο μεσω 3g κτλ .... και αφου το εχω απενεργοποιημενο δεν τα βρισκει.... λογικα τη να πω.........

 

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά πιθανότατα να θέλει από gsm/3g τα δεδομένα. Γιατί τα συνδιάζει και με γεωγραφικές πληροφορίες από τις κυψέλες ώστε να περιορίσει το εύρως της αναζήτησης σε μια μικρή περιοχή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εμένα. Δεν είναι περίεργο:

Το GPS μπορεί να εχει εντοπίσει πολλούς δορυφόρους αλλά δεν έχει εξαρχής τα δεδομένα με τα οποία θα αξιοποιήσει την πληροφορία αυτή.

Χρειάζεται τα ephemeris (ακριβείς θέσεις δορυφόρων) και almanac (κατάσταση υγείας και τροχιάς). Τα δεδομένα αυτά μπορεί να τα λάβει από τον δορυφόρο (χρειάζονται περίπου 12,5 λεπτά) ή απο το δίκτυο κινητής.

Οπως καταλαβαίνεις αν δεν έχει ενεργοποιηθεί το A στο ΑGPS (αν έχεις απαγορέψει τη χρήση δεδομένων από το δίκτυο κινητής) το GPS θα κάνει εύλογο χρόνο.

 

Αν το έχεις ενεργοποιημένο, τότε έχει να κάνει με τον "προμηθευτή" των δεδομένων. Από όσα έχω δεί μέχρι τώρα η NΟΚΙΑ έχει το πιο αξιόπιστο σύστημα. Για αυτό και το hack στο αντίστοιχο θέμα είναι πιο αποτελεσματικό όταν χρησιμοποιεί τους "δορυφόρους" (= πληροφορίες δορυφόρων) της.

Η λύση για το GPS είναι εδώ https://rapidshare.com/files/4197100319/GPS_SIMA.rar έχει μέσα και οδηγίες...!!! εγώ το έχω και κλειδώνει σε 10'';) το σήμα..... σήμα καμπάνα που λέει και το ΑΣΜΑ...!!!:lol: να αποσυμπιέσετε το αρχικό Rar και τα άλλα δυο όπως είναι, δεν τα αποσυμπιέσετε στο PC....όπου κολλήσετε εδώ είμαι..!!!:D

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mariodj ευχαριστουμε αλλα υπαρχει ηδη thread με το ιδιο gps fix εδω.

Και ουσιαστικα με αυτο το fix κλειδωνει πιο γρηγορα αλλα βασιζεται στου δορυφορους της Google ενω η ουσιαστικη διαφορα υπαρχει αν βαλεις τους δορυφορους της nokia(χειροκινητα προς το παρον)

 

 

edit:

Αποσπασμα απο τις οδηγιες: "Εγκατάσταση: εφαρμόζονται με φερμουάρ, σε CWM ανάκαμψης" :)

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Φιλε mariodj ευχαριστουμε αλλα υπαρχει ηδη thread με το ιδιο gps fix εδω.

Και ουσιαστικα με αυτο το fix κλειδωνει πιο γρηγορα αλλα βασιζεται στου δορυφορους της Google ενω η ουσιαστικη διαφορα υπαρχει αν βαλεις τους δορυφορους της nokia(χειροκινητα προς το παρον)

 

 

edit:

Αποσπασμα απο τις οδηγιες: "Εγκατάσταση: εφαρμόζονται με φερμουάρ, σε CWM ανάκαμψης" :)

 

Δεν θυμάμαι από που το είχα κατεβάσει (πάει καιρός τώρα) και με αυτές της οδηγίες (όσο και να φαίνονται μπακαλίστικες) έκανα την εγκατάσταση..... αλλά όχι από το link που δίνεις..! την μετάφραση την έκανα με το google (στα γρήγορα μιας και δεν είμαι και καλώς με της ορολογίες) μπας περιπτώσει σημασία έχει ότι προσπαθώ να βοηθήσω...!!!! αν δεν το θέλετε ΣΒΗΣΤΕΤΟ...!!! NO PROBLEM...!!!! ευχαριστώ.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλα εκανες και προσπαθησες να βοηθησεις.

Απλα ειναι το ιδιο αρχειο με αυτο στο αλλο thread και το σχολιασα για να μην πανε τα παιδια που ηδη το εχουν και το περνανε απο πανω.

 

Οσο για το αποσπασμα που εγραψα το εβαλα για αστειο χωρις κακη προθεση.Το εχω κανει και εγω απειρες φορες(μεσω babelfish) και βγαινει η μεταφραση οτι να ναι αλλα εχει γελιο.

 

Αν τυχον αισθανεσαι πως σε προσεβαλα ή σε εθιξα με οποιοδηποτε τροπο ζηταω συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλα εκανες και προσπαθησες να βοηθησεις.

Απλα ειναι το ιδιο αρχειο με αυτο στο αλλο thread και το σχολιασα για να μην πανε τα παιδια που ηδη το εχουν και το περνανε απο πανω.

 

Οσο για το αποσπασμα που εγραψα το εβαλα για αστειο χωρις κακη προθεση.Το εχω κανει και εγω απειρες φορες(μεσω babelfish) και βγαινει η μεταφραση οτι να ναι αλλα εχει γελιο.

 

Αν τυχον αισθανεσαι πως σε προσεβαλα ή σε εθιξα με οποιοδηποτε τροπο ζηταω συγνωμη.

 

Είμαι 43 χρονών και ξέρω από (προθέσεις) & πειράγματα......σε τιμά στα μάτια μου το γεγονός που ζητάς συγνώμη, φαίνεσαι ότι είσαι άνθρωπος χωρείς κακούς σκοπούς..... άλλωστε μια οικογένεια είμαστε (έτσι πιστεύω) που μπορεί να σημειωθούν παρεξηγήσεις και μικρο εντάσεις.....το θέμα έχει λήξει...!!!

Συγνώμη για την αναστάτωση..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 43 χρονών και ξέρω από (προθέσεις) & πειράγματα......σε τιμά στα μάτια μου το γεγονός που ζητάς συγνώμη, φαίνεσαι ότι είσαι άνθρωπος χωρείς κακούς σκοπούς..... άλλωστε μια οικογένεια είμαστε (έτσι πιστεύω) που μπορεί να σημειωθούν παρεξηγήσεις και μικρο εντάσεις.....το θέμα έχει λήξει...!!!

Συγνώμη για την αναστάτωση..!!!

 

 

Πολλες φορες δημιουργουνται αθεμητες παρεξηγησεις και λογω της λανθασμενης μεταφορας υφους απο το προφορικο λογο στο γραπτο.(Ετσι εγινε και τωρα.Αλλιως το ειχα στο μυαλο μου αλλιως το μετεφερα)

Χαιρομαι που τελειωσε.Γιατι εχω ακριβως την ιδια αποψη με σενα.

 

On topic.

Λακη τo fix που εβαλες το εβαλες και σου λειτουργησε χωρις να μπεις καν στο hiddenmenu και αν ναι ποια ROM φορας?

Επισης που σου κλειδωνει σε 10''.Στο τεστ του hiddenmenu ή σε καποια εξωτερικη εφαρμογη?

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

On topic.

Λακη τo fix που εβαλες το εβαλες και σου λειτουργησε χωρις να μπεις καν στο hiddenmenu και αν ναι ποια ROM φορας?

Επισης που σου κλειδωνει σε 10''.Στο τεστ του hiddenmenu ή σε καποια εξωτερικη εφαρμογη?

 

Δεν ξέρω αν ο τρόπος είναι τρελός, αλλά το ένα Rar (GPS FasterFix Europe) το άνοιξα με το Rom manager ( μπαίνοντας σε recovery mode), και το άλλο Rar (GPS που μπαίνει στο φάκελο etc) έκανα αντιγραφή & επικόλληση με το πρόγραμμα ES εξερεύνηση αρχείων. Η Rom είναι της μαμάς. Πάντως εκεί που έκανε από 2 - 4 - και 6 λεπτά καμιά φορά να κλειδωση δορυφόρους, μετά από τα παραπάνω κλειδώνει και είναι έτυμο για πλοηγήσει μέσα σε 10'' δεύτερα άντε το πολύ 20'' δεύτερα (ανάλογα της καιρικές συνθήκες). Και δοκιμασμένο αρκετές φορές με το πρόγραμμα iGO, και τους χάρτες της Google. Να σημειώσω πως με τα GPS ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ πάνω από 7 χρόνια (windows mobile) τότε που υπήρχαν χάρτες μόνο για Αθήνα και αυτή χωρείς μονοδρομήσεις. Να ομολογήσω πώς με GPS Android τώρα ασχολουμε μιας και είναι το πρώτο android τηλέφωνο που πέφτει στα χέρια μου...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που εκανες με τη recovery ειναι αρκετο.Ουσιαστικα αυτο το zip που εγκαθιστας απο εκει παει και βαζει το gps.conf μεσα απο στο etc οποτε δε χρειαζεται να το κανεις μετα χειροκινητα.

Μου κανει εντυπωση παντως εμενα στην fr17 που εχω εγω με τους google δορυφορους κανει να κλειδωσει απο 2λεπτα μεχρι ενα τεταρτο.Με τους nokia(δηλαδη με τη διαδικασια μεσω hiddenmenu) θελει 5-6 δευτερα.

Αρα stock rom--->ειναι ΟΚ με google δορυφορους

custom rom--->καλυτερα με nokia δορυφορους.

Δε πολυασχολουμαι με το gps απλα θελω να δουλευει σωστα οταν τυχει!!

Link to comment
Share on other sites

hello, προσπαθω να αλλαξω τα γραφικα απο το Framework-res.apk

To αρχειο βρισκεται στο system/framework/framework-res.apk και οταν ανοιξει το apk παω στο res/drawable-hdpi, οπου εκει ειναι ολα τα γραφικα, εχω προσπαθησει με 2 τροπους αλλά μαλλον κανω κατι λαθος γιατι μετα το replace τρωω FC loops η΄ στο restart, boot-loops.

 

Ο 1ος τροπος που δοκιμασα ητανε μεσα απο εναν οδηγο με το ninjaMorph και ο 2ος με το "χερι"

 

1oς τροπος

Ανοιγω το ninjamorph και παω <New Project>, απο εκει φτανω στο system/framework/framework-res.apk/res/drawable-hdpi[/b

οταν ανοιξει, βλεπω τα αρχεια εικονες που θελω, και διαλεγω για παραδειγμα 1 και την κανω replace με το αρχειο που θελω εγω να βαλω μεσα (με το ιδιο ακριβως ονομα), μετα το replace, στο preview list ΔΕΝ την βλεπω με την καινουργια της μορφη (το δεχομαι γιατι μπορει να μην κανει refresh to ninjamorph στο preview list) μετα παω <Βαck> και <save project> και μετα /yes/yes.... στις επιλογες σωσιματος, μετα περνω το μυνημα "All done" και κανει restart , μετα εχω boot loops, στην περιπτωση που δεν κανει μονο του restart, μολις παω να βγω στα homescreens τρωω fc loops

 

2oς τροπος του μπακαλη

ανοιγω καποιο file manager, περνω το Framework-res.apk απο μεσα, και το πεταω στο pc

μετα rename σε .zip και open, βρισκω το drawable-hdp και αλλαζω για παραδειγμα μια φωτο με μια αλλη που εχω φτιαξει (ιδιο ονομα, ιδιο φορματ, ιδια διασταση) μετα "κλεινω" το πακετο με το winrar το κανω rename σε apk και το βαζω στο κινητο. Μετα με root explorer με απλό /copy (ισως εδω να κανω βλακεια μιας και το Framework-res.apk που θα αντικατασει τρεχει ηδη στο συστημα) το βαζω μεσα και αντικαθιστο το αρχικο, εκει τρωω απειρα fc-loops τα οποια μετα το reset καταληγουν σε boot-loops

 

O μαστορας στον οδηγο λεει πως θελει εγκατεστημενο το busybox(το εβαλα), και το τηλεφωνο να ειναι σε debug mode (το εκανα και αυτο στον 1ο τροπο μονο, ομως το κατσαριδακι δεν εμφανιστικε οποτε δεν ξερω και αν ητανε τελικα σε debug mode (FR18 beta2)

 

Τι κανω λαθος ? μπορει να γινει με αλλο τροπο? αν για παραδειγμα στο 2ο τροπο αντι για το τελικο /copy να γινοτανε μεσα απο adb και push

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να δω την έμπνευση σας!

 

Gallop Ονόματος ROM

 

 

Φιλε μου ειναι διαφορα αυτα που μπορει να φταινε.Με ninjaMorph δεν εχω δουλεψει καθολου και δε το γνωριζω!!

Αν καταλαβα καλα απλα θες να αλλαξεις μονο τις εικονες και οχι τα xml αρχεια??

Αν ειναι ετσι τοτε ο τροπος του μπακαλη ειναι να ανοιξεις το apk με το 7zip(το winrar δε μου δουλευει) χωρις να το ξεζιπαρεις.Μπες στο drawable-hdpi και αλλαξε οτι θες.

(εδω βολευει να "τραβηξεις" εξω τον φακελο ωστε να βλεπεις τις εικονες και να μην τις αλλαζεις στα τυφλα).

Αφου τελειωσεις θα εχουν αποθηκευτει οι αλλαγες στο ηδη υπαρχον framework-res.zip.Toτε ή φτιάχνεις ένα update και το flashαρεις ή το περνάς χειροκίνητα όπως είπες.

Στη δεύτερη περίπτωση πρέπει να φτιάξεις τα permissions του αρχειου και να κανεις επανεκκίνηση.Πάντα να εχεις backup του original framework-res.apk

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα απλα θες να αλλαξεις μονο τις εικονες και οχι τα xml αρχεια??

ναι δε νομιζω οτι χρειαζεται ακομα. Για τα xml ενα dreamweaver - metamorph νομιζω θα φτασει

 

Αφου τελειωσεις θα εχουν αποθηκευτει οι αλλαγες στο ηδη υπαρχον framework-res.zip.

Toτε ή φτιάχνεις ένα update και το flashαρεις

ειναι ευκολο να μου πεις πως? το βρισκω πιο safe σαν τροπο

 

ή το περνάς χειροκίνητα όπως είπες.Στη δεύτερη περίπτωση πρέπει να φτιάξεις τα permissions του αρχειου και να κανεις επανεκκίνηση.

χειροκινητα με /copy απο root explorer? τo permission το εχω write enable, αλλά οταν το κανω τρωω FC (με winzip, τωρα θα δω και το 7zip)

 

πρεπει να ειμαι σε debug mode για αυτο το πραγμα? μαλλον οχι ε?

 

much much ευχαριστω

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

σου εχω απαντησει μεσα στο quote σου αλλά μαλλον δε το βλεπεις με το tapatalk :lol:

(οποτε μπορεις δες το και πες μου)

 

ΕΔΙΤΔοκιμασα με τον τροπο με το 7zip, το ανοιξα αλλαξα 2 φωτο, το εκλεισα, τσεκαρα οτι εχουν περασει μεσα στο apk, το πηρα και ξερα copy πανω στο ηδη υπαρχον, εκανα ρεσταρτ, και τωρα μετα το sim unlock τρωω reboot ....διαολε! δε μπορει να ειναι τοσο δυσκολο κατι τοσο απλο....

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

σου εχω απαντησει μεσα στο quote σου αλλά μαλλον δε το βλεπεις με το tapatalk :lol:

(οποτε μπορεις δες το και πες μου)

 

ΕΔΙΤΔοκιμασα με τον τροπο με το 7zip, το ανοιξα αλλαξα 2 φωτο, το εκλεισα, τσεκαρα οτι εχουν περασει μεσα στο apk, το πηρα και ξερα copy πανω στο ηδη υπαρχον, εκανα ρεσταρτ, και τωρα μετα το sim unlock τρωω reboot ....διαολε! δε μπορει να ειναι τοσο δυσκολο κατι τοσο απλο....

 

μπορεις να μου το στειλεις σε παρακαλω να τσεκαρω??

Σε ποια rom δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

FR12 (ειχα δοκιμασει και με την FR18b2 με τον δικο μου τροπο αλλ'α παλι τα ιδια, 8α δοκιμασω και με τον δικο σου)

 

εδω εχω βαλει το framework-res, εχω αλλαξει μονο 2 εικονες για το usb connection & mass storage (αρχεια:usb_android.png & usb_android_connected.png, κατω κατω)

 

Για να το κανω flashable .zip θελει το eclipse?

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φίλε μου όταν θα είμαι σπίτι(μεσημερακι) θα του ρίξω μια μάτια και θα σου πω και για το update.δε χρειάζεται eclipse για τέτοιες διαδικασίες.με ένα scriptάκι γίνεται.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...