Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Optimus 2X


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εκανα τη δοκιμη σε FR18 με τον τροπο σου αμεσως μετα την εγκατασταση και ειναι οκ.

Γυρισα πισω στην backaπισμενη FR12 και δοκιμασα παλι..fail.

Εβαλα παλι την FR18 μονο που αυτη τη φορα πριν πειραξω τα αρχεια εριξα το Βattery percentage Mod (το ιδιο προυπηρχε και στην FR12 που δοκιμασα πιο πριν) και... fail

 

οποτε αυτο που κανει τη "ζημια" ειναι το modακι για την μπαταρια (το οποιο ειχε μπει απο CWM, δεν ξερω αν αυτο εχει να κανει)

 

καμια ιδεα για το πως μπορω να το κανω να δουλεψει? φανταζομαι αν παρω να βαλω στο μαμα framework μονο τις εικονες απο το mod δεν θα δουλεψει, αυτο που σκεφτομουνα ειναι να ριξω το δικο μου (με τις εικονες)framework μεσα στο mod του τυπου και να το φλασαρω οπως ειναι

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μαμα framework της fr12 δεν υποστηρίζει 1%percentage αν θυμάμαι καλά.οπότε αναγκαστικά πρέπει να το πας ανάποδα.

Τις εικονες από το δικό σου framework στο battery percentage mod framework.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Το μαμα framework της fr12 δεν υποστηρίζει 1%percentage αν θυμάμαι καλά.οπότε αναγκαστικά πρέπει να το πας ανάποδα.

 

2. Τις εικονες από το δικό σου framework στο battery percentage mod framework.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

1. μα και στην 12 και στην 18 το mod δουλευει κανονικα (το λεω επειδη λες οτι δεν δουλευει το 1% percentage στην 12).

 

2. ναι αυτο σκεφτηκα και εγω, να τις χωσω ουσιαστηκα μεσα στο battery per. mod.zip και να δοκιμασω και σε 12 και σε 18 φλασαρωντας. αλλα το θεμα ειναι οτι αν αυριο και βαλω ενα πληρες σετακι με εικονες και θελω να το ανεβασω ωστε να το παρει οποιος θελει, η δουλεια δεν θα ειναι δικια μου αλλα του τυπου που εκανε το mod οποτε θα με κραξουν :lol:

 

3. που μπορω να βρω το σκριπτακι που λες ωστε να δημιουργω flashable zips ?

 

ευχαριστω

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

1. μα και στην 12 και στην 18 το mod δουλευει κανονικα (το λεω επειδη λες οτι δεν δουλευει το 1% percentage στην 12).

 

2. ναι αυτο σκεφτηκα και εγω, να τις χωσω ουσιαστηκα μεσα στο battery per. mod.zip και να δοκιμασω και σε 12 και σε 18 φλασαρωντας. αλλα το θεμα ειναι οτι αν αυριο και βαλω ενα πληρες σετακι με εικονες και θελω να το ανεβασω ωστε να το παρει οποιος θελει, η δουλεια δεν θα ειναι δικια μου αλλα του τυπου που εκανε το mod οποτε θα με κραξουν :lol:

 

3. που μπορω να βρω το σκριπτακι που λες ωστε να δημιουργω flashable zips ?

 

ευχαριστω

 

Aν αναφερεις πως χρησιμοποιησες το mod του παιδιου τοτε δε θα υπαρχει θεμα!

Ουσιαστικα η δουλεια σου ειναι το theme-εικονιδια οποτε δε κλεβεις τιποτα.(αν καταλαβα καλα ...)

 

Αν θες να μου στειλεις το πακετακι σου να το τσεκαρω μπας και το ενσωματωσω στη rom που ανεβαζω

 

Για το σκριπτακι ξεκινα απο εδω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν ξέρω πόσοι το χρησιμοποιούν ήδη αλλά υπάρχει νέο Clockworkmod 3.1.0.1 που πλέον υποστηρίζει πλήρως όλα τα soft keys...

 

menu=up

home=down

back=back

lens=ok

 

http://www.myppc.it/web/community/viewtopic.php?f=130&t=6157

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες agekalp, ακομα δεν εχω τπτ ετοιμο ουσιαστικα πριν 1,5 μηνα ξεκινησα να ασχολουμαι με το android, και τις εικονες θελω να τις αλλαξω γιατι λογω του επαγγελματος μου...ανεργος γραφιστας τα θεωρω λιγο ελεινα...

Μονο τις 2 εικονες για το usb εχω φτιαξει, τωρα θα ξεκινησω να αλλαζω και τις αλλες.

φυσικα μολις το ετοιμασω μπορεις να το εχεις.

επισης ο τροπος που ειπαμε πανω λειτουργει κανονικοτατα,

εδω ειναι οι πρωτες 2 εν λειτουργια, θα σου κανω δωρο και τη γραμματοσειρα χαχαχαχα :lol:

 

http://img814.imageshack.us/img814/9641/20110526134944.th.png http://img204.imageshack.us/img204/7417/11110526134944.th.jpg

 

επομενη κινηση στις εικονες εδω

http://img703.imageshack.us/img703/8715/20110526134935.th.png

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες agekalp, ακομα δεν εχω τπτ ετοιμο ουσιαστικα πριν 1,5 μηνα ξεκινησα να ασχολουμαι με το android, και τις εικονες θελω να τις αλλαξω γιατι λογω του επαγγελματος μου...ανεργος γραφιστας τα θεωρω λιγο ελεινα...

Μονο τις 2 εικονες για το usb εχω φτιαξει, τωρα θα ξεκινησω να αλλαζω και τις αλλες.

φυσικα μολις το ετοιμασω μπορεις να το εχεις.

επισης ο τροπος που ειπαμε πανω λειτουργει κανονικοτατα,

εδω ειναι οι πρωτες 2 εν λειτουργια, θα σου κανω δωρο και τη γραμματοσειρα χαχαχαχα :lol:

 

http://img814.imageshack.us/img814/9641/20110526134944.th.png http://img204.imageshack.us/img204/7417/11110526134944.th.jpg

 

επομενη κινηση στις εικονες εδω

http://img703.imageshack.us/img703/8715/20110526134935.th.png

 

Συγχαρητηρια.Πολυ ωραια δουλεια.

Καλη συνεχεια και περιμενω να δω κι'αλλα.

Οτι χρειαστεις σε softwarικοδουλεια πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πως κάνουμε την εγκατάσταση (αντικατάσταση του παλιού)...??? και αν το έχετε ανεβάσει (ανανεώσει) εδώ???... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως κάνουμε την εγκατάσταση (αντικατάσταση του παλιού)...??? και αν το έχετε ανεβάσει (ανανεώσει) εδώ???... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

 

Η πολύ απλή μέθοδος εγκατάστασης αναφέρεται στο link που δίνω.

 

Δεν υποστηρίζεται από το rom manager.

 

Θα ανέβει και εκεί εν ενθέτω χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κυκλοφορει video στο youtube με την camera fix 30 fps 1080p εχει διαφορα ειναι εμφανης.Ρε guys ανεβαστε και εσεις κανενα video να δουμε γιατι αυτο που εχει ειναι μωλις 18 δευτερολεπτα.;)
Link to comment
Share on other sites

Τι να δεις; Η διαφορά είναι όντως εμφανής. Η Fusion2X το περιέχει ήδη.

 

Σκεφτομαι να την περασω ειδα την δουλεια που εχετε κανει στην Fusion2X μπραβο αλλα βαριεμαι να την ξανα στησω την συσκευη απο την αρχη το μονο προβλημα.:D

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να την περασω ειδα την δουλεια που εχετε κανει στην Fusion2X μπραβο αλλα βαριεμαι να την ξανα στησω την συσκευη απο την αρχη το μονο προβλημα.:D

 

Υπαρχει λυση για το στησιμο ξεστησιμο!

Ομως σε καποιες περιπτωσεις υπαρχουν ασυβματοτητες(ειδικα απο stock σε custom δε μπορω να εγγυηθω τιποτα).

Εγω κανω τα εξης:

Πριν το full wipe:

Παιρνω ενα backup των app και ολων των data(μεσω titanium backup ή mybackup root)

Παιρνω ενα backup των ρυθμισεων του launcher

Πλεον αφου περασω τη νεα rom με δυο restore ειμαι στη φαση που ημουν και μενει να αλλαξω τις ρυθμισεις(ηχους,wifi κτλ).Μπορουν να αποθηκευτουν και οι ρυθμισεις μεσω των προγρμματων που προ ανεφερα αλλα δε το συνιστω!

 

Βεβαια μια στο τοσο κανω φρεσκο στησιμο για να εχω και τις τελευταιες αναβαθμισεις των εφαρμογων κτλ

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια μια στο τοσο κανω φρεσκο στησιμο για να εχω και τις τελευταιες αναβαθμισεις των εφαρμογων κτλ

 

:D Μια φορά την εβδομάδα δηλαδή; Αφού το κινητό το έχουμε πόσο; ένα ενάμιση μήνα; πόσες φορές να κάνει κανείς φρέσκο στήσιμο;:D

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

:D Μια φορά την εβδομάδα δηλαδή; Αφού το κινητό το έχουμε πόσο; ένα ενάμιση μήνα; πόσες φορές να κάνει κανείς φρέσκο στήσιμο;:D

 

κατευθειαν και εσυ πια....!:p

Δεν εννοουσα μια στο τοσο "χρονικα"!

Μια στο τοσο απο αλλαγη rom to rom!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το video (1080p fix 30 fps) μεγάλη δουλειά μετά την αναβαθμίσει . Παλιά είχε ένα μικρο καρέ, τώρα αυτό σχεδόν εξαφανίστηκε, και φυσικά η ποιότητα της ΕΙΚΟΝΑΣ μπορείς να την καταλάβεις όταν τραβάς μακριά...... εκεί που θόλωνε το τοπίο τώρα 100 φορές είναι καλύτερα ...!!!! Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το video (1080p) μεγάλη δουλειά μετά την αναβαθμίσει τον . Παλιά με τα είχε ένα μικρο καρέ, τώρα αυτό σχεδόν εξαφανίστηκε, και φυσικά η ποιότητα της ΕΙΚΟΝΑΣ μπορείς να την καταλάβεις όταν τραβάς μακριά...... εκεί που θόλωνε το τοπίο τώρα 100 φορές είναι καλύτερα ...!!!!

 

+1

Από σχεδόν 10Mbps πήγε στα σχεδόν 20 και από τα 24(σκάρτα) στα 29 καρέ.

Πολύ πιο ομαλή κίνηση στο playback στην οθόνη του PC (24" FullHD)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Enjoy!

To βιντεακι το τραβαω με την καμερα και το κινητο ειναι συνδεδεμενο στην tv με hdmi. Περισσοτερες πληροφοριες στο youtube.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για root χρειαζεται οπωσδηποτε το SuperOneClickv1.8 και μονο?

Γιατι το τελευταιο που βρισκω ειναι SuperOneClickv1.9.1 .............Ειμαι οκ με αυτο?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για root χρειαζεται οπωσδηποτε το SuperOneClickv1.8 και μονο?

Γιατι το τελευταιο που βρισκω ειναι SuperOneClickv1.9.1 .............Ειμαι οκ με αυτο?

 

Μια χαρά είσαι...!!!! με αυτό το έκανα και εγώ..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για root χρειαζεται οπωσδηποτε το SuperOneClickv1.8 και μονο?

Γιατι το τελευταιο που βρισκω ειναι SuperOneClickv1.9.1 .............Ειμαι οκ με αυτο?

 

Όλες οι εκδόσεις είναι συμβατές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...