Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας , ενα ψιλο bug που εχει εδω η ρομ ειναι πως οταν αλλαξεις 8εμα εξαφανιζονται απο notification bar τα widget μεχρι να ξαναγινει reboot στην συσκευη και επισεις η ρομ δεν μπορει να δουλεψει με zeam launcher ( ολα γινονται με παρα πολυ lag)

 

ελπιζω αυτα τα προβληματα να μην υπαρχουν μονο στην δικη μου συσκευη...

 

(απλα ισως βοη8ισω καποιους με αυτες τις παρατηρισεις)

πολλά bugs δεν έχω αναφέρει και αυτό που γράφεις είναι ένα από αυτά, ο zeam πάντως σε μένα έτρεχε κανονικά

παρόλα αυτά διαβάζω για τον zeam περίεργα πράγματα, σε άλλες συσκευές τρέχει κανονικά σε άλλες έχει θεματάκια

πραγματικά εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα αλλά αναρωτιέμαι τι μπορεί να φταίει

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νεα εκδοση 30052011

 

http://www.multiupload.com/9XXN11YPBR

 

το FM Radio ειναι ΟΚ και πιάνει ολους τους σταθμους αλλα δεν δουλευει το volume control :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια εχει βελτιωθει στις τελευταιες εκδοσεις γτ εχω περιπου 2 μηνες να βαλω cyanogen και ψηνωμαι να ξαναβαλω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι από τότε έχει βελτιωθεί σημαντικά

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Εχω ενα Samsung Captivate Galaxy S και ειχα βαλει την τελευταια ρομ cynogen mod, για οσους ξερουν .. μπηκα λοιπον σε recovery mode και εκανα φορματ την sd και το κινητο τωρα το ανοιγω και διχνει μονο το λογοτιπο AT&T και μετα τιποτα, δικομασα να μπω σε dwonload mode αλλα μου βγαζει το κυκλικω συμβολο οτι φωρτονει κατι στην μεση τησ οθονης και μετα τιποτα.. .

Τι λετε να εγινε ? υπαρχει καμια σωτηρια για αυτο... ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Εχω ενα Samsung Captivate Galaxy S και ειχα βαλει την τελευταια ρομ cynogen mod, για οσους ξερουν .. μπηκα λοιπον σε recovery mode και εκανα φορματ την sd και το κινητο τωρα το ανοιγω και διχνει μονο το λογοτιπο AT&T και μετα τιποτα, δικομασα να μπω σε dwonload mode αλλα μου βγαζει το κυκλικω συμβολο οτι φωρτονει κατι στην μεση τησ οθονης και μετα τιποτα.. .

Τι λετε να εγινε ? υπαρχει καμια σωτηρια για αυτο... ?

Εβαλες την καταλληλη ρομ για το captivate? Αυτη που εχουμε στο forum ειναι μονο για το galaxy s.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σου φιλε.. ναι εβαλα για captivate.. αλλο ειναι το προβλημα, μπηκα σε recovery mode για να εγκαταστησω το 3buttonfix και πρωτα εκανα φορματ τα παντα απο εκει μεσα και τωρα το τηλεφωνο ανοιγει και δειχνει μονο το λογοτηπο της ΑΤ&Τ και δεν μπορω να το βαλω σε DOWNLOADING MODE για να περασω καποια ρομ, νομιζω οτι απλα του εχω σβησει τα παντα απο μεσα και δεν εχει καν λειτουργικο το τηλεφωνο τωρα.. υπαρχει καποια λυσει ή παει για πεταμα λετε ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας !

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις recovery και να κάνεις wipe data/cache/datadata και ξανά install to zip της cyanogenmod.

Ίσως να δουλεύει το jig και στο captivate, οπότε μπορείς να το βάλεις από εκεί σε download mode.

 

Τέλος ο λόγος που σου προτείναμε να μην πάρεις αυτό το κινητό, είναι στην ουσία πχ τώρα δεν έχεις εναλλακτικές για service. Πρέπει να τα κάνεις μόνος σου και δυστυχώς δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε μιας και δεν ξέρουμε τίποτα για το κινητό αυτό.

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. :confused:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα και παλι την cyanogen και οπως ειπε και ενας φιλος ποιο πανω εχει βελτιωθει παρα πολυ δεν νομιζω να ξαναλλαξω rom

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σου φιλε.. ναι εβαλα για captivate.. αλλο ειναι το προβλημα, μπηκα σε recovery mode για να εγκαταστησω το 3buttonfix και πρωτα εκανα φορματ τα παντα απο εκει μεσα και τωρα το τηλεφωνο ανοιγει και δειχνει μονο το λογοτηπο της ΑΤ&Τ και δεν μπορω να το βαλω σε DOWNLOADING MODE για να περασω καποια ρομ, νομιζω οτι απλα του εχω σβησει τα παντα απο μεσα και δεν εχει καν λειτουργικο το τηλεφωνο τωρα.. υπαρχει καποια λυσει ή παει για πεταμα λετε ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας !

 

Δεν ειχες το 3button fix? Τοτε πως μπηκες σε download mode και φλασαρες? Τωρα οπως σου ειπε και ο saliez εμεις εδω ελαχιστα μπορουμε να σε βοηθησουμε. Μπορεις να δανειστεις ενα jig καποιου που μενει κοντα σου για να δοκιμασεις μπας και γινεται τιποτα ετσι. Δες και στο xda που σιγουρα θα μπορεσουν να σε βοηθησουν περισσοτερο απο εμας.

 

Δυστυχως το θεμα της εγγυησης ειναι το πιο σοβαρο, αφου εκτος του οτι θα σε χρεωσουν, πρεπει να πληρωσεις extra για να το στειλεις σε service εξωτερικου, αφου εδω δεν νομιζω να το αναλαβουν...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και παλι .. . η μονη λυση απ οτι βλεπω ειναι το jig και ετσι θα παω αυριο να παρω αντιστασεις να το κανω συμφωνα με αυτο το βιντεο που ειδα .. .
... οποτε μακαρι να πετυχει.. κατι αλλο να σας ρωτησω... ξερετε κανενα μαγαζι στο κεντρο της Αθηνας να παρω τα ρεσιστορς επειδη ειναι νεος στην αθηνα δεν ξερω τετοιου ειδους μαγαζια.. Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και παλι .. . η μονη λυση απ οτι βλεπω ειναι το jig και ετσι θα παω αυριο να παρω αντιστασεις να το κανω συμφωνα με αυτο το βιντεο που ειδα .. .
... οποτε μακαρι να πετυχει.. κατι αλλο να σας ρωτησω... ξερετε κανενα μαγαζι στο κεντρο της Αθηνας να παρω τα ρεσιστορς επειδη ειναι νεος στην αθηνα δεν ξερω τετοιου ειδους μαγαζια.. Ευχαριστω!!!

 

Οποιοδήποτε μαγαζί με ηλεκτρονικά ήδη θα έχει... μπορεί να σου δώσουν και τζάμπα... Αν πάρεις τις σωστές αντιστάσεις θα πετύχει αμέσως... πάντως προτείνω σε όλους που φλασάρουν να έχουν ένα jig, αν δεν θέλετε να φτιάξετε μόνοι σας υπάρχουν στο ebay με 3 ευρώ... γελοία υπόθεση είναι πάντως.

 

ΕDIT: σου έστειλα μια λίστα με μαγαζιά :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ @Tyxerakias....

Παιδια, και εγω αυτη την ρομ εβαλα αρχιακα την τελευταια.. τωρα θα μου πειτε οτι μαλλον διαφερει στο Captivate... αλλα δεν ξερω για να σας πω.. και δεν μου αρεσε και τοσο .. δηλαδη , μεσα απο ρεκοβερ εβαλα το γκουγκλ πακ, αλλα δεν μου ειχε τους χαρτες , δεν ξερω γιατι .. εσεις τι προβληματα εχετε αντιμετοπησει.. εχω ακουσει κατι οτι κατεβαζει γρηγορα την μπαταρια... ισχυει ? και κατι αλλο , μπορουμε να βαλουμε αλλο πληκτρολογιο σε αυτη την ρομ να εχει και ελληνικο λεξικο ?

Link to comment
Share on other sites

To google pack δεν κάνει τίποτα μόνο του, απλά σου φορτώνει το market, θα πρέπει να κατεβάσεις όλες τις google εφαρμογές από εκεί :)

Για ελληνικά κατέβασε κάτι από .... που αλλού! market φυσικά! έχει διάφορα

 

Τελικά για να καταλάβω ξετούβλιασες; Πως; Μην ρωτάς μόνο, δώσε μας πληροφορίες για να μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως roms που είναι φτιαγμένες για το Galaxy S I9000 ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με το δικό σου τηλέφωνο. Είναι τελείως διαφορετικές συσκευές, με διαφορετικά κουμπιά, διαφορετικούς drivers, απλά είναι ξαδέρφια και έχουν το ίδιο επίθετο.

Δεν ισχύουν αυτά που διαβάζεις εδώ για τη δικιά σου συσκευή. Κοίτα στο XDA, εδώ μόνο παραπληροφόρηση θα πάρεις αν ρωτάς για roms.... φιλικά στο λέω.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=703

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομη δεν εχω καταλαβει ακριβως τι εγινε. Ειπες οτι φλασαρες (επιτυχως?) και μετα θελησες να περασεις το 3buttonfix απο το recovery. ΟΚ προφανως τα πραγματα δεν ειναι ιδια οπως στο galaxy, απλα εκγυκλοπαιδικα ρωταω.

 

Παντως εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978150 θα βρεις πολυ περισσοτερες απαντησεις απο οτι εδω μεσα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... σας τα λεω απο την αρχη πως εχουν τα πραγματα.. . το κινητο ειχε 2.2 official . ... φλασαρω κανονικα cynogenmod 7 την τελευταια απο XDA για το Captivate.... δεν μου αρεσε ομως και πολυ και λεω... ΄΄ ΄δεν βαζω και καμια αλλη να δω πως ειναι .. .''''' παω λοιπων να κανω νταουνλοαντ μοουντ αλλα για να φλασαρω την αλλη αλλα δεν εκανε... λοιπον το ανοιγω κανονικα , του πετα το 3buttonfix στην ριζα του και κανο παλι ρεκοβερ μοουντ για να το εγκαταστησω... και σκεφτομαι δεν του κανω και ρεσετ αφου ειμαι εδω να παει απο την αρχη το τηλεφωνο και αρχιζω μεσα στην ρεκοβερ μοουντ και παταω wipe κλπ και μπαινω στα andanced και παταω το restore και τα κανω ολα φορματ οσα ηταν εκει ... ε μετα που δεν ανοιξε καταλαβα οτι εσβησαν τα παντα απο μεσα και το λειτουργικο αφου εκανα φορματ και στην εσντι .. .. αρα... και τωρα δεν μπαινει και σε download mode με τιποτα απο τα κουμπια μονο το λογοτιπο ΑΤ&Τ διχνει οταν το ανοιγεις.. Edited by snopmc
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καθόλου ιδέα από adb για να δεις αν μπορείς να μπεις από εκεί σε download mode;

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το ξερω... 2 μερες ειμαι με android... για πες αν εχεις την καλοσύνη .... .

 

Δυστυχώς είμαι στο κινητό και δεν μπορώ να βοηθήσω. Δες τι γραφεί για adb στο "οδηγοί για νέους χρήστες".

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

To κοιταξα και το adb αλλα δεν μου κανει γιατι εμενα δεν ανοιγει το τηλεφωνο καν ... τελος παντων.. κοιτω αυριο για jig... κατι αλλο, το Download mode ειναι γραμμενο στην ρομ ή ειναι κατι σαν την εκκινηση του πισι που βαζουμε μετα το cd και φωρτονουμε τα windows.. ? γιατι αν ειναι στην ρομ, παει για πεταμα το τηλεφωνο μου..
Link to comment
Share on other sites

To κοιταξα και το adb αλλα δεν μου κανει γιατι εμενα δεν ανοιγει το τηλεφωνο καν ... τελος παντων.. κοιτω αυριο για jig... κατι αλλο, το Download mode ειναι γραμμενο στην ρομ ή ειναι κατι σαν την εκκινηση του πισι που βαζουμε μετα το cd και φωρτονουμε τα windows.. ? γιατι αν ειναι στην ρομ, παει για πεταμα το τηλεφωνο μου..

 

Το download mode ειναι μερος των bootloaders που οπως λες ευθυνονται για την εκκινηση του κινητου. Καποιες ρομ περιεχουν bootloaders και καποιες αλλες οχι. Τωρα αυτη που φλασαρες δεν ξερω αν περιειχε, η αν αυτοι που ειχες ηδη δεν συμφωνουσαν με τη ρομ που φλασαρες...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που ειχε bootloaders και διαγραφηκαν ξερει καποιος αν επαναφερετε αυτο ή μπορει να ξαναπεραστουν τωρα που εχουν διαγραφει ?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπορεις να πας σε καποιον ηλεκτρονικο και να του δειξεις το βιντεο και να στο φτιαξει αυτος γιατι αμα δεν το κανεις σωστα μπορει να καψεις την usb θυρα του κινητου

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.... δικιο εχεις φιλε μου τωρα το ειδα το μηνυμα σου.. .τελικα το εφτιαξα μολις... με την πρωτη το εβαλα σε Download Mode... θα ανεβασω φωτογραφια αν θελετε απο το ξιγ που εφτιαξα. . .

 

http://img191.imageshack.us/img191/6954/20110602035557.jpg' alt='20110602035557.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Edited by snopmc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...