Jump to content

Οδηγοι και HowTo για HTC Trophy (και αλλα HTC και οχι μονο)


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχε πεσει πριν κανα μηνα και το παρουσιασε εχτες. Μαλλον απο αυτο θα ηταν . Στο ενδιαμεσο η χρηση του ηταν προσεκτικη χωρις παρατραγουδα . :) Edited by spat1980
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχε πεσει πριν κανα μηνα και το παρουσιασε εχτες. Μαλλον απο αυτο θα ηταν . Στο ενδιαμεσο η χρηση του ηταν προσεκτικη χωρις παρατραγουδα . :)

 

Eτσι ισως εξηγειτε ..Παντως τωρα ξερουμε τη λύση και αυτο ειναι καλο ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις πήρα στα χέρια μου το Trophy από συνοικιακό μαγαζάκι. Είναι Γερμανικό. Μπορεί κανείς να μου πει πως μπορώ να δω αν είναι branded; Έχω μία πολύ σοβαρή υποψία ότι είναι, διότι η πρώτη σελίδα στον ΙΕ ήταν της Vodafone. Απλά με μπερδεύει το γεγονός ότι η κάρτα COSMOTE που έχω, δουλεύει κανονικά. Έχω και άλλα branded κινητά από Αγγλία μεριά, και δεν δέχονταν άλλες κάρτες.

Και σόρρυ αν έχει απαντηθεί ξανά, αλλά είναι πολλές οι σελίδες και τα topic, αλλά θα πρέπει πρώτα να το κάνω ξε-vodafone για να φλασάρω και περάσω στα update μέχρι το Mango; Υπάρχει κάποιο link για αυτό;

Ευχαριστώ...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις πήρα στα χέρια μου το Trophy από συνοικιακό μαγαζάκι. Είναι Γερμανικό. Μπορεί κανείς να μου πει πως μπορώ να δω αν είναι branded; Έχω μία πολύ σοβαρή υποψία ότι είναι, διότι η πρώτη σελίδα στον ΙΕ ήταν της Vodafone. Απλά με μπερδεύει το γεγονός ότι η κάρτα COSMOTE που έχω, δουλεύει κανονικά. Έχω και άλλα branded κινητά από Αγγλία μεριά, και δεν δέχονταν άλλες κάρτες.

Και σόρρυ αν έχει απαντηθεί ξανά, αλλά είναι πολλές οι σελίδες και τα topic, αλλά θα πρέπει πρώτα να το κάνω ξε-vodafone για να φλασάρω και περάσω στα update μέχρι το Mango; Υπάρχει κάποιο link για αυτό;

Ευχαριστώ...

 

Σου απαντησα στο ΡΜ που μου εστειλες !!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω παρει το htc trophy λιγο καιρο και ειμαι ετοιμος να το δωσω γιατι δεν βγαζω ακρη.το συνδεω με το pc με το προγραμμα zune και δεν μπορω να κανω τιποτα.δεν το βλεπω ουτε σαν εξωτερικο δισκο ουτε βρισκω πως μπορω να αντιγραψω αρχεια κλπ απο το pc η απο το τηλεφωνο.ειναι αυτο που λες για το ξεκλειδωμα?και υπαρχει gps να βαλω οπως το igo κλπ?επισης δεν μπορω να μεταφερω τις επαφες μου ουτε απο το outlook ουτε απο live hotmail που μου ζητησε και το εφτιαξα .ευχαριστω Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω παρει το htc trophy λιγο καιρο και ειμαι ετοιμος να το δωσω γιατι δεν βγαζω ακρη.το συνδεω με το pc με το προγραμμα zune και δεν μπορω να κανω τιποτα.δεν το βλεπω ουτε σαν εξωτερικο δισκο ουτε βρισκω πως μπορω να αντιγραψω αρχεια κλπ απο το pc η απο το τηλεφωνο.ειναι αυτο που λες για το ξεκλειδωμα?και υπαρχει gps να βαλω οπως το igo κλπ?επισης δεν μπορω να μεταφερω τις επαφες μου ουτε απο το outlook ουτε απο live hotmail που μου ζητησε και το εφτιαξα .ευχαριστω

 

Δεν μπορεις να δεις την μνημη του trophy σαν δισκο ετσι απλα..Υπαρχει τροπος αλλα πρωτα πρπει να ασχοληθεις λιγο να το στησεις

Απο το zune μεταφερεις απο και προς το τηλεφωνο μουσικη και φωτογραφιες ringtones MONO..

Το Ηοτmail ειναι απαραιτητο για να περασεις τις επαφες σου (η το gmail) Απο το Outlook δεν μπορεις να κανεις απευθειας μεταφορα επαφων..πρeπει να πανε στο hotmail και απο κει στο τηλεφωνο..

Το ξεκλειδωμα ειναι για να εχουμε Ελληνικο πληκτρολογιο (αν και αυτο θα αλλαξει τωρα με την εκδοση mango που θα ειναι μεσα) αλλα και για να μπορεις να βαζεις προγραμματα απο το pc σου.

Στην υπογραφή μου εχει λινκ με Οδηγους για ολα αυτα...

 

Αν θελεις να ασχοληθεις αν και αφου μετα απο τοσο καιρο που το εχεις δεν τα εχεις ακομα βρει αυτα τα πραγματα ,,μαλλον δεν εχεις ασχοληθεί και κατ επέκτασιν ισως ειναι καλυτερα να το δωσεις οπως λές... και να ασχοληθεις με κατι αλλο.

Αν θελεις να ασχοληθεις κατσε να διαβασεις λιγο και θα απαντησουμε σε ολες τις αποριες σου (οχι σε πραγματα που ειναι γραμμενα στους οδηγους)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.πρεπει να ασχοληθω.απλα πιστευα οπως και στα αλλα τηλεφωνα μου οτι με το που θα συνδεα στο pc θα γινοταν συγχρονισμος.α και κατι ακομα που ειδα τωρα μολις.το συνδεω στο pc και δεν μου το βλεπει το zune
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.πρεπει να ασχοληθω.απλα πιστευα οπως και στα αλλα τηλεφωνα μου οτι με το που θα συνδεα στο pc θα γινοταν συγχρονισμος.α και κατι ακομα που ειδα τωρα μολις.το συνδεω στο pc και δεν μου το βλεπει το zune

 

Εννοεις οτι δεν ξεκιναει το zune ???? Aυτο ειναι ρυθμιση στο zune στο pc...

Αν εννοεις οτι ανοιγεις το zune και δεν βλεπει το τηλεφωνο ...τοτε αλλαξε καλωδιο και usb θυρα

Link to comment
Share on other sites

οποτε για να τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη ενα ενα γιατι διαβαζω οτι ειναι σχετικο με το τηλεφωνο μου και εχω πηξει.ξεκιναω και κανω λογαριασμο στο κινητο hotmail.com.παει αυτο.

μπαινω και βλεπω οτι οι επαφες μου εχουν μεταφερθει στον λογαριασμο αλλα δεν ξερω πως τους μεταφερω στο τηλεφωνο.

δεν μπορω να κανω συγχρονισμο με το pc (δεν ξερω αν γινετε)

και με το zune δεν μπορω να μεταφερω ουτε ringtones ουτε μουσικη ουτε βιντεο.

το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο και μετα απο hard reset εχει την εκδοση 7.0.7392.0

τι πρεπει να κανω?να κανω το πρωτο βημα που λες?και τι αλλαζει με αυτο? η να περιμενω το update που λενε οτι θα εχει και ελληνικα?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κανένα συγχρονισμό και σύνδεση με το Zune για τις επαφές.

Στο People->settings->add an account θα βάλεις το hotmail που έφτιαξες. Το κινητό μετά θα κάνει συγχρονισμό αυτόματα και θα περάσει όλες τις επαφές στο κινητό. Αν δεν το κάνει αμέσως, πατάς παρατεταμένα πάνω στο "Windows Live" που θα εμφανιστεί κάτω από το "add an account" και επιλέγεις να κάνει συγχρονισμό.

 

Αυτό που δεν μπορώ να σου απαντήσω και δεν ξέρω είναι σχετικά με το link που κάνεις τις επαφές μεταξύ τους. Αν έχεις δηλαδή 2-3 επαφές του ίδιου ατόμου, που τις μετατρέπεις σε μία. Αυτό γίνεται με το κουμπί που είναι σαν αλυσιδίτσα, αλλά αυτό που με μπερδεύει είναι αν μπορώ εγώ να επιλέξω ποιο από όλα τα διαφορετικά ονόματα μίας επαφής θα εμφανίζεται ώς κύριο στον τηλεφωνικό κατάλογο.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κανένα συγχρονισμό και σύνδεση με το Zune για τις επαφές.

Στο People->settings->add an account θα βάλεις το hotmail που έφτιαξες. Το κινητό μετά θα κάνει συγχρονισμό αυτόματα και θα περάσει όλες τις επαφές στο κινητό. Αν δεν το κάνει αμέσως, πατάς παρατεταμένα πάνω στο "Windows Live" που θα εμφανιστεί κάτω από το "add an account" και επιλέγεις να κάνει συγχρονισμό.

 

Αυτό που δεν μπορώ να σου απαντήσω και δεν ξέρω είναι σχετικά με το link που κάνεις τις επαφές μεταξύ τους. Αν έχεις δηλαδή 2-3 επαφές του ίδιου ατόμου, που τις μετατρέπεις σε μία. Αυτό γίνεται με το κουμπί που είναι σαν αλυσιδίτσα, αλλά αυτό που με μπερδεύει είναι αν μπορώ εγώ να επιλέξω ποιο από όλα τα διαφορετικά ονόματα μίας επαφής θα εμφανίζεται ώς κύριο στον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

 

Σου απαντησα στο αλλο φορουμ που ρωτησες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259203&page=42

 

Δεν υπαρχει κυριο και δευτερο ...οποια και αν ζητησεις θα το βρει .... Και απο την διορθωση επιλεγεις Φωτο και ονομα που θελεις να εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κανένα συγχρονισμό και σύνδεση με το Zune για τις επαφές.

Στο People->settings->add an account θα βάλεις το hotmail που έφτιαξες. Το κινητό μετά θα κάνει συγχρονισμό αυτόματα και θα περάσει όλες τις επαφές στο κινητό. Αν δεν το κάνει αμέσως, πατάς παρατεταμένα πάνω στο "Windows Live" που θα εμφανιστεί κάτω από το "add an account" και επιλέγεις να κάνει συγχρονισμό.

 

Αυτό που δεν μπορώ να σου απαντήσω και δεν ξέρω είναι σχετικά με το link που κάνεις τις επαφές μεταξύ τους. Αν έχεις δηλαδή 2-3 επαφές του ίδιου ατόμου, που τις μετατρέπεις σε μία. Αυτό γίνεται με το κουμπί που είναι σαν αλυσιδίτσα, αλλά αυτό που με μπερδεύει είναι αν μπορώ εγώ να επιλέξω ποιο από όλα τα διαφορετικά ονόματα μίας επαφής θα εμφανίζεται ώς κύριο στον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

ωραια.σε ευχαριστω .το καταλαβα

οποτε τωρα τι κανω?το ξεκλειδωνω που λεει?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθησω, αλλά στα θεματα ξεκλειδωματος απλά ακολούθησα τυφλοσουρτι τον οδηγό.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. οταν μεσω κινητου κατεβαζουμε καποιο οποιοδηποτε αρχειο, αυτο που αποθηκευεται? το ψαχνω εδω και μερες αλλα δεν μπορω να το βρω. μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. οταν μεσω κινητου κατεβαζουμε καποιο οποιοδηποτε αρχειο, αυτο που αποθηκευεται? το ψαχνω εδω και μερες αλλα δεν μπορω να το βρω. μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Αν το ανοιξες με καποια εφαρμογή μετα αποθηκευεται στο \My Documents

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους τους φιλους!!

 

Εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος ενος HTC Trophy!!

Απο την μερα που το πηρα αρχισα να διαβαζω το φορουμ σας και θα ηθελα να σας πω συνχαρητηρια για την αψογη δουλεια που κανετε!!

Εχω κανει σημερα update σε Mango RTM και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως θα μπορεσω να εχω internet μεσω του παροχου μου!!

Εχω ενεργοποιησει το 3G και το data connection απο το μενου του δικτυου και επισης εχω κανει και add apn με τις ρυθμισεις που μου εδωσε ο παροχος αλλα τζιφος!

( παροχος: Vodafone)

 

Τι αλλο πρεπει να κανω για να μπορεσω να εχω internet?

Edited by polteris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους!!

 

Εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος ενος HTC Trophy!!

Απο την μερα που το πηρα αρχισα να διαβαζω το φορουμ σας και θα ηθελα να σας πω συνχαρητηρια για την αψογη δουλεια που κανετε!!

Εχω κανει σημερα update σε Mango RTM και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως θα μπορεσω να εχω internet μεσω του παροχου μου!!

Εχω ενεργοποιησει το 3G και το data connection απο το μενου του δικτυου και επισης εχω κανει και add apn με τις ρυθμισεις που μου εδωσε ο παροχος αλλα τζιφος!

( παροχος: Vodafone)

 

Τι αλλο πρεπει να κανω για να μπορεσω να εχω internet?

δοκιμασες να τρεξεις το προγραμματακι connection setup? ειναι εγκατεστημενω στο τηλεφωνο σου απο την htc! αν οχι κατεβασε το απο το marketplace! εγω ποτε δεν περασα ρυθμησεις για νετ η mms! ολα αυτα εγιναν αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου!!

Το connection setup ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα και μετα δοκιμασα τα υπολοιπα.

 

για δοκιμασε στο cvonnection setup στον ξαδερφο μου ειχε 2 επιλογες! μια vodafone internet και μια vodafone wap! σαν προεπιλογη ειχε το internet αλλα οταν ετρεξε το wap του βρηκε τις ρυθμησεις! για δες μηπως το εχει κ σενα! αλιως πραγματικα δεν ξερω παραξενο

edit κανε κλικ πανω στο text ωοδαφονε ιντερνετ και θα σου ανοιξει και την αλλη επιλογη! αν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει και τα 2 αλλα παλι τιποτα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.

Το τηλεφωνο ειναι γερμανικο vodafone (162) αλλα στο connection setup περναει κανονικα το Greece.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει και τα 2 αλλα παλι τιποτα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.

Το τηλεφωνο ειναι γερμανικο vodafone (162) αλλα στο connection setup περναει κανονικα το Greece.

 

και του ξαδερφου μου γερμανικο ειναι αλλα ετρεξε!!!! δοκιμασε καμια επανεκινηση και ξανα! ποτε δεν ξερεις!

Link to comment
Share on other sites

Και επανεκκινηση εκανα και ολους τους πιθανους συνδιασμους αλλα παλι τιποτα!

Ελπιζω να βρεθει καποια λυση γιατι μεχρι που σκεφτομαι να γυρισω πισω σε 7004 μπας και βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Και επανεκκινηση εκανα και ολους τους πιθανους συνδιασμους αλλα παλι τιποτα!

Ελπιζω να βρεθει καποια λυση γιατι μεχρι που σκεφτομαι να γυρισω πισω σε 7004 μπας και βγαλω ακρη.

 

Στις ρυθμισεις του ΑΡΝ θελει μονο τον server kai OXI user κλπ....

ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΟΝΟ webkarta.vodafone.gr (για CU) η internet.vodafone.gr για τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

κατι περιεργω το κινητό μου εκανε τωρα μια επανακηνιση...

Τι μπορει να σημενει αυτο??

ειναι και πρωτη φορα...

Link to comment
Share on other sites

κατι περιεργω το κινητό μου εκανε τωρα μια επανακηνιση...

Τι μπορει να σημενει αυτο??

ειναι και πρωτη φορα...

 

Επαιζες μηπως κανενα παιχνιδι ....???

Καποια απο τα μεγαλα παιχνιδια "αγορασμένα" εχει αναφερθει οτι σκανε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...