Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

Η εφαρμογή μετοχές(stocks) σε συσκευές της htc είναι απο τις πιο χρήσιμες για εμένα, παρακολουθώ καθημερινά την κίνηση των μετοχών που μ ενδιαφέρουν, αλλά έχει αρχίσει και παρουσιάζει προβλήματα. Ποιο συγκεκριμένα, το γράφημα είναι αυτο που έχει το πρόβλημα, δεν το εμφανίζει όλες τις ημέρες και όταν το δείχνει ειναι λάθος. Δείτε φωτογραφίες και πείτε μου αν σ εσάς δουλεύει σωστά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή μετοχές(stocks) σε συσκευές της htc είναι απο τις πιο χρήσιμες για εμένα, παρακολουθώ καθημερινά την κίνηση των μετοχών που μ ενδιαφέρουν, αλλά έχει αρχίσει και παρουσιάζει προβλήματα. Ποιο συγκεκριμένα, το γράφημα είναι αυτο που έχει το πρόβλημα, δεν το εμφανίζει όλες τις ημέρες και όταν το δείχνει ειναι λάθος. Δείτε φωτογραφίες και πείτε μου αν σ εσάς δουλεύει σωστά.

 

Οχι τωρα τελευται δεν δουλευει σωστα το γραφημα

Κατι δεν παει καλα με τους σερβερ της HTC

Link to comment
Share on other sites

απαράδεκτο που δεν έχει βγει ακόμα εφαρμογή Dropbox για WP7.

δεν ειναι και τόσο δύσκολο φαντάζομαι.

 

τα παράπονα στα forum της Dropbox δίνουν και παίρνουν.

δυστυχώς το skydrive δεν μπορεί να πιάσει την απλότητα του Dropbox, πόσο μάλλον τη φήμη του.

 

όσο αναφορά το marketplace είναι ολίγων τι φτωχό, αν βγει Dropbox & Skype θα είμαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

όσο αναφορά το marketplace είναι ολίγων τι φτωχό, αν βγει Dropbox & Skype θα είμαι μια χαρά.

 

Ολόκληρο το marketplace είναι φτωχό επειδή του λείπουν 2 μόνο εφαρμογές;;;;

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι φτωχό είναι,δεν του λειπον μονο δυο?εχεις βρει μετρητή data,Skype και καποιο συστημα πλοήγησης εκτος του πανακριβου navigon? Εχεις βρει εφαρμογές ελληνικές για internet banking? aitikets? Meteo?skroutz, tapatalk ενω ειναι και πιο ακριβές. Ειναι σε καλο επιπεδο αλλα λύπει πολυ πραγμα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι φτωχό είναι,δεν του λειπον μονο δυο?εχεις βρει μετρητή data,Skype και καποιο συστημα πλοήγησης εκτος του πανακριβου navigon? Εχεις βρει εφαρμογές ελληνικές για internet banking? aitikets? Meteo?skroutz, tapatalk ενω ειναι και πιο ακριβές. Ειναι σε καλο επιπεδο αλλα λύπει πολυ πραγμα

 

-Συμφωνώ για τον μετρητή Data. Θα έρθει όμως επισήμως από την MS se live tile

-Skype: έρχεται σύντομα

-Έχω Nokia, άρα έχω Nokia Drive

-internet banking δεν έχω βρει, δεν έχω ψάξει βασικά

-Airtickets: Δες το Skyscanner

-Meteo: Δε σου κάνει το Accuweather?

-Tapatalk: Το Boardexpress δεν το ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι θέμα απαιτήσεων:

-Συμφωνώ για τον μετρητή Data. Θα έρθει όμως επισήμως από την MS se live tile

Μου είναι περιττό πρόγραμμα... και στο iphone/ipad που το έχω δεν το χρησιμοποιώ

-Skype: έρχεται σύντομα

Δε με καίει, αλλά νομίζω ότι είναι το μόνο που θα ήθελα

-Έχω Nokia, άρα έχω Nokia Drive

Έχω gmaps, bing maps, navigon kai 5-6 ακόμα που δουλεύουν με Online χάρτες και γενικά δε με ενοχλούν (κάποια cachάρουν κι όλας)

-internet banking δεν έχω βρει, δεν έχω ψάξει βασικά

Δεν τα χρησιμοποιώ (έχω τα sites τους γι'αυτά)

-Airtickets: Δες το Skyscanner

επίσης δεν τα χρησιμοποιώ

-Meteo: Δε σου κάνει το Accuweather?

και 1002 ακόμα

-Tapatalk: Το Boardexpress δεν το ξέρεις?

ούτε αυτό το χρησιμοποιώ....

 

Όπως είπα είναι θέμα χρήσης. Προσωπικά μου λείπει το teamviewer αλλά υπάρχουν εναλλακτικά (ωστόσο προτιμώ να χρησιμοποιώ τις ίδιες εφαρμογές σε όλες μου τις πλατφόρμες). Στην τελική όμως, το marketplace έχει γενικά όλες τις εφαρμογές που θέλουν οι περισσότεροι χρήστες και στον καθένα μας λείπουν 2-3 που όμως δεν χαλούν την εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

-Συμφωνώ για τον μετρητή Data. Θα έρθει όμως επισήμως από την MS se live tile

-Skype: έρχεται σύντομα

-Έχω Nokia, άρα έχω Nokia Drive

-internet banking δεν έχω βρει, δεν έχω ψάξει βασικά

-Airtickets: Δες το Skyscanner

-Meteo: Δε σου κάνει το Accuweather?

-Tapatalk: Το Boardexpress δεν το ξέρεις?

 

Σωστος και για πιο φτηνο navigation να προτεινω το παρακατω

 

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/d2fd56cc-aadb-4aa3-a69c-09b3d6965b82

Link to comment
Share on other sites

Ναι μιλαω για off-line προγράμματα πλυν Nokia συσκευων..και το ξερω το board μιας και το εχω αγορασμενο αλλα για καποιο λόγω δεν με βολεψε.. μια χαρα ειναι το λειτουργικό αλλα σιγουρα λειπουν πολλες εφαρμογές..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι μιλαω για off-line προγράμματα πλυν Nokia συσκευων..και το ξερω το board μιας και το εχω αγορασμενο αλλα για καποιο λόγω δεν με βολεψε.. μια χαρα ειναι το λειτουργικό αλλα σιγουρα λειπουν πολλες εφαρμογές..

 

offline ειναι και αυτο που εδωσα

Link to comment
Share on other sites

offline ειναι και αυτο που εδωσα

 

Το GPS ON – Turn by Turn Navigation,έχω και εγώ.......................πολύ καλό.....και off-line!!!

Link to comment
Share on other sites

Το GPS ON – Turn by Turn Navigation,έχω και εγώ.......................πολύ καλό.....και off-line!!!

 

offline ναί πολύ καλό όμως δεν το λές, εγώ το διέγραψα και δουλεύω offline το navigon και online το Nokia drive

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

offline ναί πολύ καλό όμως δεν το λές, εγώ το διέγραψα και δουλεύω offline το navigon και online το Nokia drive

 

Έχω και το Navigon Europe ,το Nokia Drive πότε θα βγει σε off-line έκδοση τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω διαβάσει τίποτα νεότερο για το nokia drive, αλλά ελπίζω να το κάνουν σύντομα.

Γιατί είναι κορυφαίο πρόγραμμα, πολύ καλό, απλό, γρήγορο. Εγώ αυτό θέλω απο ένα gps πρόγραμμα, γιατί δεν το έχω συνέχεια ενεργό, το ανοίγω όταν δε ξέρω που ακριβώς είναι μια οδός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG Optimus 7 και το δουλεύω με ελληνικό account στο live.com.

 

Απ'ό,τι βλέπω υπάρχουν κάποιες επίσημες και μάλιστα δωρεάν εφαρμογές οι οποίες δεν είναι διαθέσιμες στο ελληνικό marketplace.

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να τις εγκαταστήσω με κάποιο τρόπο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να βρεις στο ίντερνετ (στους xda λογικά υπάρχει) μία εφαρμογή για υπολογιστή που λέγεται "Phone7Market" και θα μπορέσεις να κατεβάσεις ότι θες από άλλα markets.

Βέβαια αυτό απαιτεί να έχεις ξελείδωτο το κινητό. Αν όχι, τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αναγκαστικά θα αρκεστείς μόνο σε ότι υπάρχει στο ελληνικό market.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ελληνικό Marketplace, οι εφαρμογές που είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα, απο Έλληνες προγραμματιστές, είναι και στο εξωτερικό, αν κάνω δηλαδή ξανά μεταφορά στο Αγγλικό θα τις βλέπω;

Επίσης επειδή δε θυμάμαι καλά, αν γίνει μεταφορά, πρέπει να αλλάξει και η γλώσσα τηλεφώνου ή η γλώσσα εμφάνισης του marketplace θα αλλάξει;

Τότε με τον λογαριασμό εξωτερικού μόνο εμφανίζεται στο bing search και οι 3 επιλογές σωστά;

 

Και τελευταίο, με λογαριασμό εξωτερικού στο live id, γίνεται να κάνουμε πληρωμές με πιστωτική;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πουθενά guide να ξεκλειδώσουμε το Lumia800?

 

Τα Nokia νομίζω δεν ξεκλειδώνονται ακόμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω μια εφαρμογη που εχει το i phone... βγάζεις φωτογραφία κ μετα σε κανει πως θα εισαι μετα απο καποια χρονια..!!! υπαρχει κατι αντίστοιχο σε windows phone...εχω βρει κατι αλλα.....
Link to comment
Share on other sites

το nokia drive πως πάει ελλάδα; πχ σε σχέση με το navigon?

 

 

υπάρχει κανά τόπικ για το nokia drive?

 

μπορείς να τσεκάρεις εδώ. :shifty:

The awkward moment you realize you are a :ninja:
Link to comment
Share on other sites

update στο facebook app για windows phone :)

 

Υπαρχει εφαρμογη για να κατεβαζεις και να διαχειριζεσαι αρχεια rar ή zip?

εχω δοκιμασει να κατεβασω απο τον IE αρχειο rar και οντως κατεβαινει αλλα μετα πως μπορεις να το δεις εφοσον δεν υπαρχει file manager?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καποια εφαρμογη για κλείδωμα του MAIL?δλδ για να το ανοίξεις να ζητάει κωδικό! εστω κ με πληρωμή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...