Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοί οι XDA θα μας τρελάνουνε τελείως ... :P. Πάνω που είχα πει ότι θα σοβαρευτώ και θα βάλω απλά μια sense 2.1 χωρίς πολλά πολλά, έβγαλε ο robocik μία RCMixS με 3D Rosie τώρα (v2.1 test4)... :D. Την έβαλε κανένας που έχει CM7? Επίσης υπάρχει και InsertCoin Nightly v50 πλεόν που έχει και Rosie 3D και το IME keyboard του sense 3.0 .... :P. Και μάλιστα αν κατάλαβα καλά αυτή δεν θέλει και S-off, μπαίνει και σε stock HBOOT :). Άμα αποφασίσω να πειραματιστώ, μάλλον insertcoin θα μπει, θα σας ενημερώσω...
One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτοί οι XDA θα μας τρελάνουνε τελείως ... :P. Πάνω που είχα πει ότι θα σοβαρευτώ και θα βάλω απλά μια sense 2.1 χωρίς πολλά πολλά, έβγαλε ο robocik μία RCMixS με 3D Rosie τώρα (v2.1 test4)... :D. Την έβαλε κανένας που έχει CM7? Επίσης υπάρχει και InsertCoin Nightly v50 πλεόν που έχει και Rosie 3D και το IME keyboard του sense 3.0 .... :P. Και μάλιστα αν κατάλαβα καλά αυτή δεν θέλει και S-off, μπαίνει και σε stock HBOOT :). Άμα αποφασίσω να πειραματιστώ, μάλλον insertcoin θα μπει, θα σας ενημερώσω...

 

για στειλε ενα λινκ.... γτ εχω απο τις 6 ιουλιου να φλασαρω κ τα χερια μου τρεμουν........ νομιζω δεν ειμαι καλα.... μπαινω στο recovery ετσι για πλακα η απο συνηθεια...!!!! :lol::lol::

περασε πολυς καιρος, θελω να φλασαρω.......!!!!!! :wacko:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

για στειλε ενα λινκ.... γτ εχω απο τις 6 ιουλιου να φλασαρω κ τα χερια μου τρεμουν........ νομιζω δεν ειμαι καλα.... μπαινω στο recovery ετσι για πλακα η απο συνηθεια...!!!! :lol::lol::

περασε πολυς καιρος, θελω να φλασαρω.......!!!!!! :wacko:

 

Ολόφρεσκο πράγμα ... για πειραματισμούς :P. Μόνο που εγώ πρέπει να αλλάξω recovery σε νεότερη έκδοση για να το περάσω. Καμιά βοήθεια ? (S-on είμαι και θα προτιμούσα να παραμείνω)

 

http://www.baadnwz.eu/search/label/nightly

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ολόφρεσκο πράγμα ... για πειραματισμούς :P. Μόνο που εγώ πρέπει να αλλάξω recovery σε νεότερη έκδοση για να το περάσω. Καμιά βοήθεια ? (S-on είμαι και θα προτιμούσα να παραμείνω)

 

http://www.baadnwz.eu/search/label/nightly

 

Μπα δεν νομίζω.Όλες τις nightly toy baad με το παλιό recovery τις φλασάριζα και έμπαιναν κουφέτο.Δοκίμασε με αυτό που έχεις.

Το πολύ πολύ να μπείς σε bootloop.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω.Όλες τις nightly toy baad με το παλιό recovery τις φλασάριζα και έμπαιναν κουφέτο.Δοκίμασε με αυτό που έχεις.

Το πολύ πολύ να μπείς σε bootloop.:)

 

Φλασάρεις InsertCoin nightly τις τελευταίες εκδόσεις (> v.45) με cwm 2.5.0.7 ? Τότε τσάμπα διαβάζω τόση ώρα ... :D

Δεν υπάρχιε λόγος λοιπόν να αλλαχθεί το cwm που δουλέυει μια χαρά :). Και κυριώς να έχω τον κίνδυνο να αχρηστεύσω τα παλιά μου backup με την νέα έκδοση ....

 

Θα την περάσω το βράδυ αν δεν βαρεθώ να δούμε πως στριφογυρνάν οι οθόνες :)

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ολόφρεσκο πράγμα ... για πειραματισμούς :P. Μόνο που εγώ πρέπει να αλλάξω recovery σε νεότερη έκδοση για να το περάσω. Καμιά βοήθεια ? (S-on είμαι και θα προτιμούσα να παραμείνω)

 

http://www.baadnwz.eu/search/label/nightly

 

αν κ δεν ειμαι φαν της insert θα την δοκιμασω....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αν κ δεν ειμαι φαν της insert θα την δοκιμασω....!

 

Για σένα που είσαι CM7, έχει βγάλει και ο robo RCMix v.2.1 test 4 ... επίσης ολόφρεσκη :)

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης χωρις κανενα κολλημα..... αλλα πρεπει να την φοτωσω κιολας.. το εφε ειναι τελειο....! Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης χωρις κανενα κολλημα..... αλλα πρεπει να την φοτωσω κιολας.. το εφε ειναι τελειο....!

 

Τί ακριβώς είναι αυτό το περίφημο εφέ;

Έχει μέσα και το HTC Trace; Εντυπώσεις; Καλύτερο του Swype ή όχι;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς είναι αυτό το περίφημο εφέ;

Έχει μέσα και το HTC Trace; Εντυπώσεις; Καλύτερο του Swype ή όχι;

 

αλλαζεις τις 7 home screen με αλλη κινηση απλα... πιο 3D κατασταση.... δεν ξερω αν αυτο που εχει ειναι το trace αλλα το πληκτρολογιο που εχει ομολογω πως εχει καλυτερη κ ταχυτερη αποκριση με πριν....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αλλαζεις τις 7 home screen με αλλη κινηση απλα... πιο 3D κατασταση.... δεν ξερω αν αυτο που εχει ειναι το trace αλλα το πληκτρολογιο που εχει ομολογω πως εχει καλυτερη κ ταχυτερη αποκριση με πριν....

 

Ωραία, κατάλαβα. Μιλάς γι' αυτό το εφέ:

 

Θα το έχω στα υπόψη, όταν γίνει final η 2.1, μιας και έχω μείνει με την 1.8, αν και νωρίτερα μάλλον θα δοκιμάσω μία pure Sense 3.0, να δω διαφορές.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έλεγα.. ωραίο πολύ.. δεν μου έβγαλε ούτε ένα κόλλημα.. δεν δούλευε το handcent όμως.. ούτε η παλιά έκδοση ούτε η καινούργια.. έκανα καθαρισμό δεδομένων κ πάλι τίποτα.. το ξανά κατέβασα κ τίποτα.. στο τέλος γύρισα στην παλιά ρομ..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα ότι ROM με Sense Hybrid (2.1 + 3.0) και Sense 3 μπορούσα να περάσω στο κινητό μου με S-on, τελικά κατέληξα σε αυτή εδώ που είναι μια απλή 2.1 :D. Ωραία τα εφέ και οι καιροί και τα δαχτυλίδια στο lockscreen μαζί με τις 3D οθόνες αλλά για να είμαι ειλικρινής αυτή ή ROM που είναι όσο απλή είναι και η stock του Desire S πετάει από άποψη ταχύτητας! Για όποιο δεν θέλει πολλά πολλά ή τα θέλει απλά για δοκιμή, την προτείνω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124810

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Η InsertCoin 1.0.8 ποιο weather widget έχει;

Το κλασικό παλιό ή το καινούριο του Sense 3.0;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για να δοκιμάσουμε και την RCMixS στο Desire, ποιο από τα παρακάτω αρχεία πρέπει να κατεβάσω????

 

 

RCMixS_v2.0_A2SD+_BravoHboot.zip 02-Jun-2011 11:20 299M

RCMixS_v2.0_A2SD_CM7Hboot.zip 02-Jun-2011 11:20 299M

RCMixS_v2.0_DT-A2SD+_BravoHboot.zip 09-Jun-2011 20:29 301M

Link to comment
Share on other sites

Για να δοκιμάσουμε και την RCMixS στο Desire, ποιο από τα παρακάτω αρχεία πρέπει να κατεβάσω????

 

 

RCMixS_v2.0_A2SD+_BravoHboot.zip 02-Jun-2011 11:20 299M

RCMixS_v2.0_A2SD_CM7Hboot.zip 02-Jun-2011 11:20 299M

RCMixS_v2.0_DT-A2SD+_BravoHboot.zip 09-Jun-2011 20:29 301M

 

Το πρώτο,αυτό έχω βάλει και εγώ.....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι....

 

Αφού εγκατέστησα την RCMixS_v2.0_A2SD+ και του κάνω reboot το τηλέφωνο μένει σε μαύρη οθόνη με γράμματα android στην μέση στα οποία δείχνει να υπάρχει κάποια κίνηση αλλά ακόμα περιμένω... Είναι φυσιολογικό??? Πόσο θέλει για να ξεκινήσει την πρώτη φορά???

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι....

 

Αφού εγκατέστησα την RCMixS_v2.0_A2SD+ και του κάνω reboot το τηλέφωνο μένει σε μαύρη οθόνη με γράμματα android στην μέση στα οποία δείχνει να υπάρχει κάποια κίνηση αλλά ακόμα περιμένω... Είναι φυσιολογικό??? Πόσο θέλει για να ξεκινήσει την πρώτη φορά???

 

Δεν θυμάμαι καμία μαύρη οθόνη με γράμματα Android μετά την εγκατάσταση της rom.

Μήπως εννοείς το φλεγόμενο δαχτυλίδι που γράφει Rcmix; Αν ναι, τότε βρίσκεσαι σε καλό σημείο. Πέρασες το κρίσιμο σημείο των bootloops και μετά από κάνα δίλεπτο πρέπει να σου ζητήσει το pin της sim σου.

Το πρόβλημα είναι αν δεν έχεις φτάσει στο δαχτυλίδι. Τότε μάλλον θα χρειαστεί να ξανακάνεις full wipe και να περάσεις ξανά τη rom.

 

Ps. Φυσικά απαραίτητη προϋπόθεση για να 'παίξει' η rom, είναι να έχεις τα απαιτούμενα partitions στην sdcard σου.

 

 

 

Swyped from my HTC Desire running Sense 3.0, using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια καλη χρυση η rcmix την ειχα 2 εβδομαδες αλλα με την μπαταρια ειχα θεμα δεν χορτενε φορτισμα τωρα ειμαι με LeeDrOiD V3.0.8.2 και η διαφορα ειναι ΕΜΦΑΝΗ καμια σχεση δηλαδη κραταει το 2πλασιο++:D

HTC DESIRE

ANDROID : 2.3.7

ROM: MildWild CM-5.0

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την InsertCoin εδώ και αρκετό καιρό. Αρκετά γρήγορη, αν και προσωπικά βρίσκω την κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας υπερβολική. Θα γύρναγα σε κάποια Sense 1.0 ROM, αλλά δυστυχώς η έκσοδη του Sense (2.1+3.0) που υπάρχει στη συγκεκριμένη ROM έχει αρκετές ευκολίες!

 

Μία ερώτηση...

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω την lockscreen της ROM; Δεν θέλω την κλασσική που έχουν τα Android κινητά, αλλά τη lockscreen που είχε η HTC στο Sense 1.0.

Δε λέω, πολύ βολική ειδικά με τα quick apps που έχει, αλλά όταν με καλεί κάποιος, κάνω δέκα ώρες να απαντήσω...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την InsertCoin εδώ και αρκετό καιρό. Αρκετά γρήγορη, αν και προσωπικά βρίσκω την κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας υπερβολική. Θα γύρναγα σε κάποια Sense 1.0 ROM, αλλά δυστυχώς η έκσοδη του Sense (2.1+3.0) που υπάρχει στη συγκεκριμένη ROM έχει αρκετές ευκολίες!

 

Μία ερώτηση...

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω την lockscreen της ROM; Δεν θέλω την κλασσική που έχουν τα Android κινητά, αλλά τη lockscreen που είχε η HTC στο Sense 1.0.

Δε λέω, πολύ βολική ειδικά με τα quick apps που έχει, αλλά όταν με καλεί κάποιος, κάνω δέκα ώρες να απαντήσω...

 

Νομίζω ότι έχει επιλογή η ρομ αλλά ακόμα και αν δεν έχει με το widgetlocker έχεις την κλασσική της HTC.Αυτήν έχω κι εγώ στο S2.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα ότι ROM με Sense Hybrid (2.1 + 3.0) και Sense 3 μπορούσα να περάσω στο κινητό μου με S-on, τελικά κατέληξα σε αυτή εδώ που είναι μια απλή 2.1 :D. Ωραία τα εφέ και οι καιροί και τα δαχτυλίδια στο lockscreen μαζί με τις 3D οθόνες αλλά για να είμαι ειλικρινής αυτή ή ROM που είναι όσο απλή είναι και η stock του Desire S πετάει από άποψη ταχύτητας! Για όποιο δεν θέλει πολλά πολλά ή τα θέλει απλά για δοκιμή, την προτείνω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124810

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον gthe.

Πριν λίγο καιρό ξεκίνησα με το πείραγμα του desire για λόγους χώρου.

Αφού λοιπόν έγινα root κι έβαλα μια νέα πιο γρήγορη και πιο μεγάλη sdcard άρχισα τους πειραματισμούς.

Έβαλα διαδοχικά insertcoin και rcmix με sense 3.0 με τις φοβερές lockscreen και τα δαχτυλίδια κ.λ.π., αλλά το τηλέφωνο σέρνονταν.

Δοκίμασα μια MIUI, δεν έμεινα ευχαριστημένος.

Έβαλα την CoolAceS, μια rom με sense 2.1 και κατάλαβα ότι τελικά εδώ είμαστε... Το τηλέφωνο έγινε ξανά ή τηλεφωνάρα που είχα εκτός από ένα προβληματάκι, μου έβγαζε συχνά πυκνά ένα μήνυμα σχετικά με μια εφαρμογή .com.android.google.gapps (ή κάπως έτσι) που δεν κατάφερα να το λύσω.

Τελικά έβαλα πριν δυο μέρες την SGBS. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Είναι μάλλον η καλύτερη rom που είχε το τηλέφωνο. Απλή, γρήγορη, χωρίς πολλές φιοριστούρες, ότι πρέπει για το desire.

Δεν νομίζω ότι θα την αλλάξω κι αν το κάνω θα υπάρχει συγκεκριμένος λόγος. Θα ενημερώσω σχετικά...

Link to comment
Share on other sites

Από αποθηκευτικό χώρο τι γίνεται με αυτή την rom? μπορείς να του βάλεις κάποιο script ή απλά με το λιγοστό για βαρβάτες εφαρμογές A2SD?
Link to comment
Share on other sites

Από αποθηκευτικό χώρο τι γίνεται με αυτή την rom? μπορείς να του βάλεις κάποιο script ή απλά με το λιγοστό για βαρβάτες εφαρμογές A2SD?

 

Αν μιλάς για την SGBS, έχει a2sd+ και υπάρχει και μια 'εκδοση d2ext νομίζω. Σήμερα ανανεώνεται και βγαίνει η έκδοση 1.2

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

\Τελικά έβαλα πριν δυο μέρες την SGBS. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Είναι μάλλον η καλύτερη rom που είχε το τηλέφωνο. Απλή, γρήγορη, χωρίς πολλές φιοριστούρες, ότι πρέπει για το desire.

Δεν νομίζω ότι θα την αλλάξω κι αν το κάνω θα υπάρχει συγκεκριμένος λόγος. Θα ενημερώσω σχετικά...

δωσε μου λινγκ για την παραπάνω ρομ φιλε μου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...