Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7 - Nightlies


jastonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι να βαλω την final cm7 του temasek (69), ως τωρα ημουν με modaco roms.

εχω 3-4 ερωτησουλες αν γνωριζει καποιος,

  • Η λειτουργεια mass storage υπαρχει?
  • Η camera λειτουργει σε video/photos?
  • Η διαχειρηση των Int. & ext. sd ειναι ..οκ?
  • Το radio παιζει? αν οχι υπαρχει καποια εφαρμογη απο μαρκετ?

παλιοτερα που ειχα κοιταξει για cm ειχα δει κατι τετοια προβληματα, ομως δεν εχω παρακολουθηση ολη την εξελιξη οποτε δε ξερω αν τα φτιαξανε αυτα,

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολα που αναφερεις δουλευουν αψογα εδω και πολυ καιρο.

Απλα στη CM η Int με την ext ειναι αναποδα ορισμενες αλλα μπορεις να το αλλαξεις αυτο.Επισης τα παιδια λενε πως η καμερα τραβαει σε χειροτερη ποιοτητα αλλα και εδω υπαρχει ενα modaki που περναει τη stok καμερα.

Link to comment
Share on other sites

:thanks: για ακομα μια φορα
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω την final cm7 του temasek (69), ως τωρα ημουν με modaco roms.

εχω 3-4 ερωτησουλες αν γνωριζει καποιος,

  • Η λειτουργεια mass storage υπαρχει?
  • Η camera λειτουργει σε video/photos?
  • Η διαχειρηση των Int. & ext. sd ειναι ..οκ?
  • Το radio παιζει? αν οχι υπαρχει καποια εφαρμογη απο μαρκετ?

παλιοτερα που ειχα κοιταξει για cm ειχα δει κατι τετοια προβληματα, ομως δεν εχω παρακολουθηση ολη την εξελιξη οποτε δε ξερω αν τα φτιαξανε αυτα,

 

Ολα που αναφερεις δουλευουν αψογα εδω και πολυ καιρο.

Απλα στη CM η Int με την ext ειναι αναποδα ορισμενες αλλα μπορεις να το αλλαξεις αυτο.Επισης τα παιδια λενε πως η καμερα τραβαει σε χειροτερη ποιοτητα αλλα και εδω υπαρχει ενα modaki που περναει τη stok καμερα.

καλησπερα. εβαλα εχθες την temasek (68) και σε υπολογιστη με xp δεν μου δουλευε η mass storage :( στον ιδιο υπολογιστη με stock δουλευε :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εβαλα εχθες την temasek (68) και σε υπολογιστη με xp δεν μου δουλευε η mass storage :( στον ιδιο υπολογιστη με stock δουλευε :)

 

Ψαχνει για drivers και δε βρισκει ή δε ψαχνει καθολου?

Δοκιμασε επανεκκινηση υπολογιστη-κινητου και μετα δοκιμασε ενεργοποίηση(αν ειναι απενεργοποιημενος) ή απενεργοποιηση(αν ειναι ενεργοποιημενος)του εντοπισμου σφαλματων και πες μας τι εγινε...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνει για drivers και δε βρισκει ή δε ψαχνει καθολου?

Δοκιμασε επανεκκινηση υπολογιστη-κινητου και μετα δοκιμασε ενεργοποίηση(αν ειναι απενεργοποιημενος) ή απενεργοποιηση(αν ειναι ενεργοποιημενος)του εντοπισμου σφαλματων και πες μας τι εγινε...

δεν ψαχνει καθολου για drivers. ο υπολογιστης ειναι της δουλειας μου και ΔΕΝ εχει ιντερνετ. επισης δεν μπορω να τρεξω κανενα exe αρχειο για να βαλω τους drivers της lg :( αυτο που λες για τον εντοπισμο σφαλματων το δοκιμασα και δυστυχως ΔΕΝ δουλευει με κανενα τροπο :( κριμα γιατι μου αρεσε πολυ αυτη η ρομ και δεν ηθελα να την βγαλω. επισης κατι που διαπιστωσα οσο την ειχα, ειναι πως στις ρυθμισεις της καμερας οποια μνημη και αν επελεγα για αποθηκευση φωτο και βιντεο το κινητο παντα τις εσωζε στην 16αρα καρτα sd που εχω :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω xp σε καποιο υπολογιστη για να κανω τεστ αλλα αφου δε μπορεις να περασεις drivers μαλλον δυσκολο να επιτευχθει συνδεση(βεβαια μου κανει εντυπωσει που με τη στοκ το εβρισκε).Παντως αν με το συγκεκριμενο υπολογιστη δεν κανεις μεγαλες μεταφορες αρχειων και εχετε ασυρματο δικτυο μπορω να σου προτεινω να κανεις τις μεταφορες σου μεσω wifi.

edit: τωρα ειδα πως δεν εχετε ιντερνετ οποτε μαλλον ουτε wifi....

 

Δυστυχως για τη φωτογραφικη δεν εχω ιδεα γιατι δε τη χρησιμοποιω.Θα πρεπει να σου δωσει τα φωτα του καποιος αλλος...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο μαγικος τροπος να δεις το ρημαδι στο ρημαδοπισο μεσω ρημαδοusb?

δοκιμασα 3 διαφορετικα πισι, δοκιμασα και με το debug mode on, δοκιμασα και restarts, δοκιμαστα και διαφορετικες version (65+69 temasek's).... ε και δεν...

το βαζω πανω, μου λεει οτι βρηκε νεα συσκευη, βαζει drivers, μου λεει οτι ειναι ready for use και τελος

 

 

EDIT, Και στο επομενο restart μου λεει οτι.....δεν βρηκε τους drivers..... CM rules λεμε...... :down:

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι την εχετε πατησει ολοι ετσι...!

εγω αυτους τους drivers εχω εγκαταστησει απο εδω(νομιζω) και δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα.Για δοκιμασε να απεγκαταστησεις τους drivers και να βαλεις αυτον

 

Υ.Γ:υποθετω πως κατεβαζεις τη notification bar ->πατας στο "το usb ειναι συνδεδεμενο"->"ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου usb"->"ok" ?

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει καν ειδοποιηση εκει m8 :(

 

(sorry για το 2πλο ποσταρισμα)

 

Agekalp m8 ευχαριστω για την βοηθεια...το ξηλωσα ηδη οταν ειδα ποσο ωραια ΔΕΝ επαιζε το radio..... φανταστικη ρομ λεμε.....

 

edit, α και τα ringtones που εχω στο int. sd ....ε ουτε αυτα φαινονται οταν παω να αλλαξω τους ηχους κλησης, μου δινει μονο τα δικα του

edit2, πηγα να τραβηξω μια χαζοφωτο , δεν εχω μεσα Εχτ. sd... ε ουτε αυτο καταφερε να κανει γιατι ηθελε οπως και δηποτε ext. card

edit3, πηγα να δω και το αλμπουμ με τις φωτο μου (Int.sd) ....μαντεψε.... οσο τις ειδες εσυ αλλο τοσο τις ειδα και εγω

εδιτ4, παλι σε ρομ του paul θα καταληξω .... *&$#$#^! :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

(sorry για το 2πλο ποσταρισμα)

 

Agekalp m8 ευχαριστω για την βοηθεια...το ξηλωσα ηδη οταν ειδα ποσο ωραια ΔΕΝ επαιζε το radio..... φανταστικη ρομ λεμε.....

 

edit, α και τα ringtones που εχω στο int. sd ....ε ουτε αυτα φαινονται οταν παω να αλλαξω τους ηχους κλησης, μου δινει μονο τα δικα του

edit2, πηγα να τραβηξω μια χαζοφωτο , δεν εχω μεσα Εχτ. sd... ε ουτε αυτο καταφερε να κανει γιατι ηθελε οπως και δηποτε ext. card

edit3, πηγα να δω και το αλμπουμ με τις φωτο μου (Int.sd) ....μαντεψε.... οσο τις ειδες εσυ αλλο τοσο τις ειδα και εγω

εδιτ4, παλι σε ρομ του paul θα καταληξω .... *&$#$#^! :(

Από όσα γράφεις το μονο που έχω είναι το σημείο αποθήκευσης των φωτογραφιών. Που δεν με πειράζει γιατί εκεί θέλω να τις σώζω.

Σε 4 υπολογιστές έχω δοκιμάσει να συνδέσω το κινητό, σε όλους δεν έχω κανένα πρόβλημα

Αλμπουμ κλπ τα βλέπει όλα, ραδιόφωνο δουλεύει άψογα.

Και από όσο διαβάζω κανένας δεν έχει τέτοια προβλήματα. Οπότε πιθανότατα κάτι δεν δουλεύει σωστά με το δικό σου τηλέφωνο, κάτι δεν έχει κάτσει καλά ή στηθεί καλά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει βγαλει αλλαξει καμποσες ρομ, η διαδικασια ειναι επιοικως γελοια, δεν μπορω να φανταστω καποιο σημειο που μπορει να πηγε λαθος η δουλεια

 

anyway μη σας ζαλιζω αλλο , ξαναβαζω τη σαβουρα του paul και τελος...

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει βγαλει αλλαξει καμποσες ρομ, η διαδικασια ειναι επιοικως γελοια, δεν μπορω να φανταστω καποιο σημειο που μπορει να πηγε λαθος η δουλεια

 

anyway μη σας ζαλιζω αλλο , ξαναβαζω τη σαβουρα του paul και τελος...

 

Kαλα του εκανες.Οτι βολευει το καθενα.

Link to comment
Share on other sites

μμ δεν συμφωνω με αυτη την αποψη, εφοσον ειναι γρηγοροτερη αποδοτικοτερη πιο παραμετροποιησημη κτλπ κτλπ 8α επρεπε να ...βολευει ολους (για τις CM roms μιλαω), για οσο εμεινε στα χερια μου, οκ μακραν οτι ποιο γ@μ@το εχω βαλει σε ρομ, αλλά αν ειναι να μην δουλευουν αυτα που προανεφερα....

παντως θα περιμενω λιγο να προχωρησει και η cm9 και θα τη δοκιμασω δεν υπαρχει περιπτωση να μην καταληξω σε cm, απλα μου στραβωσε πολυ του temasek χωρις λογο.

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλευουν σε τοσους αλλους απροβληματιστα προφανως κατι δε πηγε καλα...

Αλλα απο οτι ειδα δε προσπαθησες να λυσεις τα προβληματα και να βρεις τι φταιει αλλα τη ξηλωσες αμεσως.

Αυτα συμβαινουν καμια φορα και ειναι στη διαθεση,στην υπομονη αλλα και στις αναγκες του καθενος το πως θα το αντιμετωπισει.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα χ8ες την cm9 nova hd plus, εκατσε μια χαρα,

usb storage κτλπ οκ,

video rec με videocam illusion,

και play με mobo player

(με το ραδιο δεν εχω προλαβει να ασχοληθω αλλα προβλεπω να τρωω παπουτσι)

εκπληκτικοτατη ρομ

:)

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!

Πρεπει να τη δοκιμασω τη CM9 καποια στιγμη....

Και εγώ....ακόμα δεν έχω βρεί τη διάθεση. Το χρησιμοποιώ για τη δουλειά και δεν μπορώ να το έχω μη λειτουργικό στο 100%. Θα πρέπει να το κάνω όμως κάποια στιγμή. Αυτη η περιέργεια θα μας καταστρέψει!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τώρα που ο temasek σταμάτησε να βγάζει δική του KANG, ποια προτείνετε; Οι nightlies είναι καλές;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τώρα που ο temasek σταμάτησε να βγάζει δική του KANG, ποια προτείνετε; Οι nightlies είναι καλές;

 

Ευχαριστώ :)

 

για ξαναδες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1421425

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα. περασα την τελευταια ρομ του temasek (74) εχθες στο κινητο μου. πραγματικα πολυ καλη. ολα δουλευουνε σωστα.

το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι πως το βραδυ αφησα το κινητο να φορτιζει και το πρωι το βρηκα κλειστο:( για να ανοιξει επρεπε να βγαλω την μπαταρια. εχει τυχει σε καποιον αλλο? λυση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. περασα την τελευταια ρομ του temasek (74) εχθες στο κινητο μου. πραγματικα πολυ καλη. ολα δουλευουνε σωστα.

το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι πως το βραδυ αφησα το κινητο να φορτιζει και το πρωι το βρηκα κλειστο:( για να ανοιξει επρεπε να βγαλω την μπαταρια. εχει τυχει σε καποιον αλλο? λυση?

 

Είναι ένα από τα ελάχιστα προβλήματα που έχει.

Οι λύσεις είναι:

1) Τροφοδοσία με λίγο ρεύμα, δηλαδή ή φορτιστή που βγάζει λίγα mA ή από USB υπολογιστή

2) Ρύθμιση ώστε να μην κλείνει όσο φορτίζει (ρυθμίσεις/εφαρμογές/ανάπτυξη/Παραμονή σε κανονική κατάσταση λειτουργίας.

3) Αλλαγή της συχνότητας του επεξεργαστή σε υψηλότερη κατά τη διάρκεια φόρτισης. Χρησιμοποιώ custom kernel (ironkrnl) και το AnTuTu CPU Master Pro που έχει profiles που ρυθμίζεις την ταχύτητα (συχνότητα) του επεξεργαστή σε διάφορες καταστάσεις. Την έχω ρυθμίσει υψηλότερα και στις κλήσεις για να αποφύγω το BSOD με τον τερματισμό τους (Σπάνιο αλλά συμβαίνει).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα από τα ελάχιστα προβλήματα που έχει.

Οι λύσεις είναι:

1) Τροφοδοσία με λίγο ρεύμα, δηλαδή ή φορτιστή που βγάζει λίγα mA ή από USB υπολογιστή

2) Ρύθμιση ώστε να μην κλείνει όσο φορτίζει (ρυθμίσεις/εφαρμογές/ανάπτυξη/Παραμονή σε κανονική κατάσταση λειτουργίας.

3) Αλλαγή της συχνότητας του επεξεργαστή σε υψηλότερη κατά τη διάρκεια φόρτισης. Χρησιμοποιώ custom kernel (ironkrnl) και το AnTuTu CPU Master Pro που έχει profiles που ρυθμίζεις την ταχύτητα (συχνότητα) του επεξεργαστή σε διάφορες καταστάσεις. Την έχω ρυθμίσει υψηλότερα και στις κλήσεις για να αποφύγω το BSOD με τον τερματισμό τους (Σπάνιο αλλά συμβαίνει).

 

καλησπερα. τι να πω... το ευχαριστω ειναι λιγο :up:

με φορτιστη που βγάζει 500 mA ειναι καλα?

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. τι να πω... το ευχαριστω ειναι λιγο :up:

με φορτιστη που βγάζει 500 mA ειναι καλα?

Ολες οι συσκευές δεν συμπεριφέρονται το ίδιο. Στη δική μου ο "μαμά" φορτιστής δεν μου έχει κάνει πρόβλημα, ενώ ένας ΝΟΚΙΑ πιο δυνατός μου το κάνει.

Υποθέτω ότι στα 500 θα είναι αρκετά καλά τα πράγματα, αλλά πριν βασιστείς σε αυτό για να δουλέψει το ξυπνητήρι, πρέπει να το δοκιμάσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...