Jump to content

Απεταξάμην την Cyta


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μου επιτερπεται να σας πω την ιστορία μου?

 

Μου επιτρέπεται!

 

Απο το 2006 ανήκω στο ιδιόκτητο δίκτυο τησ forthnet. Αδικαιολογητως αποφάσισα να μεταβώ στο δίκτυο της Cyta πρόσφατα γιατι το "Γειά σου Αθήνα" κάτι μου έκανε!

 

ΜΑΥΡΗ Η ΩΡΑ, ακόμα κλαίω!

 

Με πήραν στο δίκτυο τους μου έκαναν την γραμμή Voip! Ούτε τηλέφωνο ούτε και internet! Έλιωσα στα τηλέφωνα ωσπου κατέληξα εν τέλη στο κατάστημα Forthnet στα ταμπούρια να ξανακάνω φορητότητα στην forthnet!

 

Δεν ξαναφεύγω απο τα σίγουρα!

Edited by fineas
ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μου επιτερπεται να σας πω την ιστορία μου?

 

Μου επιτρέπεται!

 

Απο το 2006 ανήκω στο ιδιόκτητο δίκτυο τησ forthnet. Αδικαιολογητως αποφάσισα να μεταβώ στο δίκτυο της Cyta πρόσφατα γιατι το "Γειά σου Αθήνα" κάτι μου έκανε!

 

ΜΑΥΡΗ Η ΩΡΑ, ακόμα κλαίω!

 

Με πήραν στο δίκτυο τους μου έκαναν την γραμμή Voip! Ούτε τηλέφωνο ούτε και internet! Έλιωσα στα τηλέφωνα ωσπου κατέληξα εν τέλη στο κατάστημα Forthnet στα ταμπούρια να ξανακάνω φορητότητα στην forthnet!

 

Δεν ξαναφεύγω απο τα σίγουρα!

 

σε τι περιοχη εισαι; . η σιτα απο οτι εχει συζητηθει εχει πολυ καλο δικτυο ισωσ η περιοχη σου να μην εχει καλο δικτυο ή να φταινε τα καλωδια του οτε .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Νέα Σμύρνη μένω. Η αδερφή μου Πέραμα. Εχει μείνει 3 μέρες απο τηλέφωνο και περιμένει ενεργοποίηση! Απο On tel. σε cyta
ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

Βασικά γιατί δεν μας εξηγείς λίγο καλύτερα το πρόβλημα? Δεν κατάλαβα τι έγινε. Πότε δεν είχες internet? Για πόσες μέρες? Τι σου είπαν?
Link to comment
Share on other sites

Στις 16 απριλίου με ενημέρωσαν οτι θα γινει μια ολιγόωρη διακοπή υπηρεσιών απο την forthnet και όταν επανέλθει θα ανήκει στο δίκτυο της Cyta. Με τα πολλά δεν επανήλθε ποτε το δίκτυο. Μου είπαν να κάνω υπομονηόταν μίλησα μαζί τους στο 13877. Μίλησα με το 13831 της forthnet και μου έδωσαν κωδικούς demo internet ενω είχα φυγει απο το δίκτυο τους. Το μόνο που δεν μπορούσαν να μου παρεχουν είναι τηλεφωνία γιατι δεν έχουν πλέον τον βρόχο. Μίλησα μαζί τους και μου είπαν οτι δεν έχει παραδώσει την γραμμή ο ΟΤΕ. οτι να ναι!!!!!:lol:
ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ περίμενες ότι θα πας το Σάββατο πριν την Μεγάλη Εβδομάδα και σε λίγες ώρες θα έχεις αλλάξει εταιρία? Πού το έχεις δει αυτό? Εδώ σε κανονικές περίοδους και κάνουν πάνω από μήνα! Εγώ προσωπικά περίμενα 1,5μήνα για να αλλάξει από οτε σε forthnet πριν περίπου ένα χρόνο...
Link to comment
Share on other sites

μαθε λοιπόν οτι ακομα και ο ΟΤΕ που είναι δημόσιο δουλέυει μεχρι και Μ. Παρασκευή. Πόσο μάλλον ο ιδιοτικός τομέας. Ασε που περιμένω απο τις 16. Η forthnet ενεργοποιείτε την Τετάρτη, και εχω και internet απο αυτούς! Α! και δεν θα πληρώσω τέλος ενεργοποιησης
ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

μαθε λοιπόν οτι ακομα και ο ΟΤΕ που είναι δημόσιο δουλέυει μεχρι και Μ. Παρασκευή. Πόσο μάλλον ο ιδιοτικός τομέας. Ασε που περιμένω απο τις 16. Η forthnet ενεργοποιείτε την Τετάρτη, και εχω και internet απο αυτούς! Α! και δεν θα πληρώσω τέλος ενεργοποιησης

Εγώ δεν έχω καταλάβει που ακριβώς φταίει η cyta

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι, Άννα να ένα μήλο. Ο Οτε έχει διαθέσιμη την γραμμη μου την έχει παραδωσει η forthnet αλλα η Cyta δεν με έχει ενεργοποιησει
ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

βασικα απο οσο ξερω στην vivoldi εκαναν ενα μηνα και για να ενεργοποιησουν στην κοπελα μου, στον αδερφο μου εκαναν γυρο στον ενα μηνα για να ενεργοποιησουν στην wind.ολα αυτα εμενα μου φαινονται φυσιολογικα. ισως απλα δεν ειχες την απαραιτητη υπομονη :)
Link to comment
Share on other sites

μαθε λοιπόν οτι ακομα και ο ΟΤΕ που είναι δημόσιο δουλέυει μεχρι και Μ. Παρασκευή. Πόσο μάλλον ο ιδιοτικός τομέας. Ασε που περιμένω απο τις 16. Η forthnet ενεργοποιείτε την Τετάρτη, και εχω και internet απο αυτούς! Α! και δεν θα πληρώσω τέλος ενεργοποιησης

 

αυτο σημαινει πως ο βροχος σου ειναι ακομα στην forthnet φιλε :lol:

σε κοροιδεψανε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει πως ο βροχος σου ειναι ακομα στην forthnet φιλε :lol:

σε κοροιδεψανε!

 

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Σου παρέχουν ακόμα ίντερνετ γιατί δεν έφυγες ποτέ από το δίκτυο της forthnet.

Link to comment
Share on other sites

Αφου στον Οτε μου είπαν οτι περιμένουν το ραντεβου απο Cyta για να κουμπώσουν την γραμμή μου. Η forthnet την παρεδωσε μετα απο αίτημα της cyta μέσω οτε.
ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

Αφου στον Οτε μου είπαν οτι περιμένουν το ραντεβου απο Cyta για να κουμπώσουν την γραμμή μου. Η forthnet την παρεδωσε μετα απο αίτημα της cyta μέσω οτε.

 

ναι η cyta τι σου ειπε;

για να μην πληρωσεις τελος ενεργοποιησης σημαινει πως η γραμμη σου ακομα forthnet ειναι! αν ο οτε περιμενει ακομα το ραντεβου τοτε δεν σε εχει αποσυνδεσει απο την forthnet! η ιδια οταν λεει οτι την παρεδωσε δεν σημαινει οτι εδωσε την γραμμη στο οτε απλα αφηνει τον οτε να αλλαξει καλωδιο στο κεντρο γραμμων!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εγω με cyta δεν ειχα κανενα προβλημα. 10 λεπτα κοπηκε το τηλεφωνο και αυτο ηταν. η μεταφορα εγινε απο ΟΤΕ σε cyta. οποτε μηπως δεν φταιει η Cyta?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτώσεις φορητότητας αριθμού το μεγάλυτερο διάστημα να μείνει χωρίς γραμμή είναι 2 ημέρες. Τουλάχιστον από όσο γνωρίζω εγώ το τελευταίο χρόνο! Και μιλάμε για πολύ σπάνια περίπτωση.

Συνήθως δεν καταλαβαίνεις καν την αλλαγή ή μπορεί αν μην λειτουργεί για κάποιος ώρες...

 

Ελπίζω να βρεις άκρη στο πρόβλημα! Μάλον έπεσες σε περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Η forthnet την παρεδωσε μετα απο αίτημα της cyta μέσω οτε.

Νομίζω πως είναι ξεκάθαρο ποιός έχει καθυστερήσει να κάνει κάτι. Τι συζητάμε τώρα...

 

Μου φαίνεται απλά ότι η CYTA έχει ήδη αρχίσει να πήζει και δυσκολεύεται να εξυπηρετήσει τον κόσμο.

 

για να μην πληρωσεις τελος ενεργοποιησης σημαινει πως η γραμμη σου ακομα forthnet ειναι!

Αυτό πρώτη φορά το ακούω σα συλογισμό. Πως σχετίζεται το τέλος ενεργοποίησης με το που είναι η γραμμή;

 

Θα τον βγάλουμε και τρελό τον άνθρωπο :)

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω σα συλογισμό. Πως σχετίζεται το τέλος ενεργοποίησης με το που είναι η γραμμή;

 

Θα τον βγάλουμε και τρελό τον άνθρωπο :)

 

συγνωμη αλλα το τελος ενεργοποιησης το πληρωνεις για την μεταφορα της γραμμης απο την στιγμη που δεν σου το ζηταει ειτε α) εχει προσφορα ειτε β)ειναι ακομα η γραμμη στην εταιρια!

τι τρελο να τον βγαλουμε; δεν μπορεις να παιρνεις internet απο την πρηγουμενη σου εταιρια αν η γραμμη δεν ειναι ακομα εκει!:blink:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες σε ποιον πάροχο είναι η IP;

 

Χριστός Ανέστη σε όλους.

Το πρόβλημα είναι καθαρά του ΟΤΕ.Αυτός αναλαμβάνει την μεταφορά από την μία εταιρία στην άλλη. Η γραμμή ίσως αποδεσμεύτηκε από την FORTHNET αλλά ο ΟΤΕ δεν ενημέρωσε ποτέ την CYTA ότι η γραμμή είναι έτοιμη ωστέ να παρέχει υπηρεσίες.Έχω γνωστό στον ΟΤΕ και μου έχει αναφέρει πολλές φορές τα παιχνίδια που κάνει στους ιδιωτικούς παρόχους για να φαίνονται προβληματικές οι υπηρεσίες τους. Εγώ προσωπικά από ΟΤΕ πήγα CYTA και έμεινα χωρίς τηλέφωνο ακριβώς 3 λεπτά, όσο δηλαδή να συγχρονίσει το modem και εδώ και ένα δίμηνο δεν έχω ούτε μία αποσύνδεση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όλο κ πληθαίνουν οι περιπτώσεις που ακούω ότι ο ΟΤΕ παρακώλύει διαδικασίες μεταφοράς των εναλλακτικών!του παρακωλυουν τα έργα του vdsl και εκδικείται;
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στη γραμμή εντολών και να γράψεις ipconfig για να δούμε από που παίρνεις ip

Στα βοηθήματα βρίσκεται η γραμμή εντολών

Θα κοιτάξεις εκεί που λέει προεπιλεγμένη πύλη

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα απο οτε πηγα σε cyta και η αλλαγη εγινε χωρις να μεινω χωρις τηλ και ιντερνετ!

παντα τα προβληματα ξεκινουν απο τον οτε ,με τις πορτες τα παραθυρα και ολα τα συναφη που τα εχει κανει καραμελα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα απο οτε πηγα σε cyta και η αλλαγη εγινε χωρις να μεινω χωρις τηλ και ιντερνετ!

παντα τα προβληματα ξεκινουν απο τον οτε ,με τις πορτες τα παραθυρα και ολα τα συναφη που τα εχει κανει καραμελα!

 

Δεν φταίει πάντα ο ΟΤΕ. Μην τα ρίχνουμε όλα σε αυτόν. Μερικές φορές είναι το εύκολο θύμα αλλά δεν φταίει πάντα. Και το λέω αυτό λόγω της αναξιοπιστίας που χαρακτηρίζει όλους τους εναλλακτικούς παρόχους και αναφέρομαι σε όλους και μην πεταχτεί κανείς και μιλήσει για αξιοπιστία των υπολοίπων δηλαδή forthnet, ΗοL κτλ γιατί θα πέσει φωτιά να μας κάψει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει πάντα ο ΟΤΕ. Μην τα ρίχνουμε όλα σε αυτόν. Μερικές φορές είναι το εύκολο θύμα αλλά δεν φταίει πάντα. Και το λέω αυτό λόγω της αναξιοπιστίας που χαρακτηρίζει όλους τους εναλλακτικούς παρόχους και αναφέρομαι σε όλους και μην πεταχτεί κανείς και μιλήσει για αξιοπιστία των υπολοίπων δηλαδή forthnet, ΗοL κτλ γιατί θα πέσει φωτιά να μας κάψει.

 

θα αναφερθω μονο σε ενα τελευταιο προσφατο γεγονος!

ειχα προβλημα στην γραμμη μου απο θεμα θορυβου επομενως και αποσυνδεσεων!

μετα απο αιτηση αλλαξα το εναεριο καλωδιο και με την αλλαγη βρηκαν καβουρνιασμενα τα καλωδια της γραμμης που πηγαινανε στο κουτακι της κολωνας λογω τον πολλων κεραυνων που πεφτουν στην περιοχη μου!

η γραμμη μου εγινε αριστη!

ολα οκ!

με παιρνει τηλ καποιος απο τον οτε μετα απο 2 ημερες να μου πει αν ολα καλα!

και τους λεω ο αφελης οτι οχι μονο καλα,αλλα καλυτερα απο ποτε!

ε,την επομενη μερα ηρθε ενα φορτηγακι το πρωι και πηγε πειραξε το καφαο της περιοχης μου και χαλασαν παλι τα στατιστικα της γραμμης μου!

και αντε εγω τωρα να αποδειξω οτι ο γαιδαρος δεν πεταει!

οποτε,μεγαλη λουμπινα ο οτε....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...