Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα το μπις αυτο που κανει ειναι τεραστια συμπιεση των δεδομενων που κατεβαζεις οταν πχ σερφαρεις η οταν εχεις ενα μειλ η οτι κανεις και δουλευει το ιντερνετ..πχ μια σελιδα των 20mb την βλεπεις και κατεβαζεις 200kb πχ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με NTFS μοντέλο μου βγάζει δύο ημέρες με BIS 7 λογαριασμοί & whatsapp, ομιλία, facebook.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενεργοποιησα&εγω το bis σε wind.Eχω το medium προγραμμα αλλα απο οτι καταλαβα με τα 15ευρω πυο χρεωνει η wnd ειναι απεριοριστο.Τωρα μπορει να βοηθησει καποιος τι&πως κανω στο κιν?Εννοω τι πρεπει να ρυθμισω&πως φτιαχνουμε τους λογαριασμους mail.

Παντως το κιν ειναι αψογο.Ποιοτητα κατασκευης κορυφαια.Φτου φτου!

Link to comment
Share on other sites

Oποιος μπορει να βοηθησει γτ εχω χασει το μπουσουλα...Ηδη εχουν σκασει κατι μνμ απο blackberry περι ενημερωσεων
Link to comment
Share on other sites

εννοεις απο το app world για εφαρμογες?ενημερωση λογισμικου?αν ειναι ενημερωση εφαρμογων επελεξε ποιες θελεις να κανεις ενημερωση και προχωρας...σαν να κανεις ενημερωση στα windows.επειδη μαλλον θα ειναι πολλες πατα το reboot later γιατι ολη την μερα θα την φας να ανοιγοκλεινει το κινητο.

αν ειναι για λογισμικο blackberry πες μας να σου στειλω οδηγο

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφέρεται υπάρχει εφαρμογη telicost που ειναι δωρεαν και σε ενημερώνει για το πόσα mb έχεις χρησιμοποιήσει απο το bis. Ενημερωτικά ΟΛΕΣ οι εταιρείες έχουν πολιτική ορθής χρήσης και το "απεριόριστα" σημαίνει 250 mb. Βέβαια δεν τα έχω φτάσει ποτέ με την συμπίεση που έχει το bb. Ακόμα μην ξεχάσετε οι νέοι χρήστες να κατεβάσετε τα δωρεάν apps που δίνει η bb μεχρι το τέλος του χρόνου (shazam, κλπ).
Link to comment
Share on other sites

H ορθή χρήση που αναφέρεις από πότε ισχύει; Κάθε καλοκαίρι κάνω περίπου 450 ΜΒ από τα 500 του πακέτου (Vodafone), γι'αυτό ρωτάω. Δεν είχα ποτέ θέμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

H ορθή χρήση που αναφέρεις από πότε ισχύει; Κάθε καλοκαίρι κάνω περίπου 450 ΜΒ από τα 500 του πακέτου (Vodafone), γι'αυτό ρωτάω. Δεν είχα ποτέ θέμα.

 

Παντα ιισχυε. Ειναι στα ψιλα γραμματα. Εχω cosmote professional plus και στα ψιλα λεει 250 mb

Link to comment
Share on other sites

τι θες να μαθεις ?

Ετσι οπως ειμαι ...τα παντα :(

Για αρχη : τι ενεργοποιω για να εχω ιντερνετ(εχω κανει την αιτηση,εχει εγκριθει&με εχυν ενημερωσει γι'αυτο απο wind-ηδη εσκασαν 4ενημερωσεις για google, twitter,fb)χωρις να χρεωνομαι περαν του προγραμματος που εχω (medium στη wind&15eyro/μηνα το bis)&αφου οκ με αυτο τι ειναι σημαντικο να κατεβασω οσο αφορα ενημερωσεις λογισμικου&τι κανω σχετικα με τις ρυθμισεις μαιλ&enterprise...

χαμος&συγνωμη αλλα πελαγωσα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως ειμαι ...τα παντα :(

Για αρχη : τι ενεργοποιω για να εχω ιντερνετ(εχω κανει την αιτηση,εχει εγκριθει&με εχυν ενημερωσει γι'αυτο απο wind-ηδη εσκασαν 4ενημερωσεις για google, twitter,fb)χωρις να χρεωνομαι περαν του προγραμματος που εχω (medium στη wind&15eyro/μηνα το bis)&αφου οκ με αυτο τι ειναι σημαντικο να κατεβασω οσο αφορα ενημερωσεις λογισμικου&τι κανω σχετικα με τις ρυθμισεις μαιλ&enterprise...

χαμος&συγνωμη αλλα πελαγωσα

 

οταν η wind ενεργοποιησει το bis θα κανεις ενα ρισταρτ το κινητο για να εχεις ιντερνετ,θα κατεβασεις την εφαρμογη eoffice mobile data alerter κανοντας ευρεση στο γκουγκλ,για να βαλεις το μειλ θα πας στην εφαρμογη μηνυματα που τρεχει παντα θα πατησεις επιλογες και μετα διαχειριση λογαριασμου email

Link to comment
Share on other sites

Οκ!Μισο το κανω τωρα.RESTART εννοεις ανοιγμα κλεισιμο χωρις να βγαλω μπαταρια.Λογικα για να μου εχουν "σκασει" οι ενημερωσεις για fb twitter απο το blackberry ap world λογικα εχω interet. γτ χθες το πρωι εκλεισα&ανοιξα το κιν
Link to comment
Share on other sites

Οκ!Μισο το κανω τωρα.RESTART εννοεις ανοιγμα κλεισιμο χωρις να βγαλω μπαταρια.Λογικα για να μου εχουν "σκασει" οι ενημερωσεις για fb twitter απο το blackberry ap world λογικα εχω interet. γτ χθες το πρωι εκλεισα&ανοιξα το κιν

 

ναι,οποτε συνδεσου wi-fi να γινουν ενημερωσεις γρηγορα κατεβασες εφαρμογες απο app world που λεει a thank you gift?κατεβασε sazam και οτι αλλο θες ειναι free εως και 31

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει αφηνει το πιν του παιδια να τον βαλω σε ενα γκρουπ μαζι με αλλους για χαβαλε,για μια καλημερα το πρωι :)
Link to comment
Share on other sites

οταν η wind ενεργοποιησει το bis θα κανεις ενα ρισταρτ το κινητο για να εχεις ιντερνετ,θα κατεβασεις την εφαρμογη eoffice mobile data alerter κανοντας ευρεση στο γκουγκλ,για να βαλεις το μειλ θα πας στην εφαρμογη μηνυματα που τρεχει παντα θα πατησεις επιλογες και μετα διαχειριση λογαριασμου email

 

Το e-office δεν ειναι συμβατο με το 9900. Το έβαλα την περασμένη εβδομάδα και κράσαρε το κινητο και έπρεπε να ξαναεγκαταστήσω το os...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει αφηνει το πιν του παιδια να τον βαλω σε ενα γκρουπ μαζι με αλλους για χαβαλε,για μια καλημερα το πρωι :)

 

Χρόνια πολλά!

myPin= 282F67B7

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

praitorian κι εγω τωρα το πηρα-ουτε βδομαδα-και προσπαθω ακομα να μαθω καποια πραγματα..καλα κουραγια και καλοριζικο.. ;)

Παιδια να ρωτησω κι εγω κλασσικα για τις χρεωσεις??

-εσεις κλεινετε ολα τα applications σας οταν φευγετε απο αυτα??

δλδ π.χ να κανω log out απο facebook,twitter,απο το mail μου κ.λ.π??

με χρεωνει κι ας μην το "δουλευω",απλα επειδη θεωρουμαι online??

(εντωμεταξυ αν ειμαι offline δε μου λεει οτι καποιος μου εστειλε μνμα,παρα μονο οταν ξαναμπω-ουτε μου στελνεται στο mail μου,αν και προσπαθησα να αλλαξω τις επιλογες των notifications μεσω facebook..

-με λιγα λογια θα ηθελα να ρωτησω χρεωνομαι μονο οταν αναβοσβηνει το βελακι πανω πανω δεξια-που δειχνει οτι κατεβαζει??

-κατεβασα το cell manager για την ενημερωση των χρεωσεων-μεχρι τωρα μου λεει 6 mb:blink: δεν παιζει..

 

Συγνωμη που σας εχω πρηξει με τις χρεωσεις,αλλα δυσκολευομαι λιγο να το χειριστω..:) δεν ειχα ποτε μου smartphone..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

απλα τα κλεινεις δεν κανεις sign out,για φεις μπουκ δεν ξερω εγω που εχω τουιτερ εχω κανει λογκ ιν κ μου ερχεται κανονικα μνμ για νεο τουιτ και ας το εχω οφ.μην ξεχνατε οτι το μπις κανιε συμπιεση δεδομενων οποτε δεν θα δειτε μεγαλο ογκο.Μειλ δεν κλεινεις κατι κανεις τον λογαριασμο στο ΒΒ και μενει δεν κανεις καποιο λογκ αουτ ουτε κλεινεις το ιντερνετ του κιν,αυτη ειναι η δουλεια του παιδια να εχει το ιντερνετ ανοιχτο.

 

EDIT : Απενεργοποιηστε και τα αυτοματα ριφρες πχ σε φεις μπουκ και τουιτερ αν εχει επιλογη

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κιν αλλα μας δυσκολευει λιγακι.Που θα παει...Καλοριζικο &σε σενα.Εγω πηγα σημερα wind &ρωτησα για τα βελακια που λεςΕιναι τα δεδομενα μου ειπα.Τα εβλεπα &οταν με καλουσαν η καλουσα&οταν εμπαινα στο bb app world ακομα&μεσω wi-fi...Αγχωθκηα μηπως χρεωνομαι &τοτε αλαλ μου ειπα οχι.Τι να πω αν ξεριε καποιος κατι αλλο ας πει....
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κιν αλλα μας δυσκολευει λιγακι.Που θα παει...Καλοριζικο &σε σενα.Εγω πηγα σημερα wind &ρωτησα για τα βελακια που λεςΕιναι τα δεδομενα μου ειπα.Τα εβλεπα &οταν με καλουσαν η καλουσα&οταν εμπαινα στο bb app world ακομα&μεσω wi-fi...Αγχωθκηα μηπως χρεωνομαι &τοτε αλαλ μου ειπα οχι.Τι να πω αν ξεριε καποιος κατι αλλο ας πει....

 

Κατεβασε την εφαρμογη telicost. Ειναι δωρεαν. Βαλε στα settings τα mb που εχεις κάθε μηνα και αμα ποτε τα ξεπερασεις(λεμε τωρα) σε ειδοποιει. Απλο!

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια για τις απαντησεις..βασικα θα φανουν ολα στον πρωτο λογαριασμο..;)

εσεις οτιδηποτε κι αν καταβασετε-το κατεβαζετε απο το κινητο ετσι???τπτ απο το pc σας..ακομα και ενημερωση λογισμικου που ειναι πολλα mb??εγω εχω κατεβασει μονο μια εκδοση..αυτη που μου εβγαλε με το που πρωτοανοιξα το κινητο..εκανε κανα διωρο να τελειωσει,αλλα μαλλον βλεπω διαφορα..:)

Link to comment
Share on other sites

για ενημερωσεις λογισμικου τις κανω απο το blackberry desktop manager.κατεβαζω την τελευταια εκδοση στο pc και μετα την περναω μεσω desktop manager ειναι πολυ πιο γρηγορη.για apps ειναι σχετικα μικρες οποτε τις κατεβαζω στο κινητο.τι διαφορα ειδεσ στο λειτουργικο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...