Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχουν Vodafone και Cosmote-Γερμανός στα 599 Ευρώ.

 

Ειναι ακομη πολυ ακριβο στους ελληνικους παροχους... να δω ποτε θα πεσει λιγο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι συσκευες της Vodafone έχουν το αγγλικό πληκτρολογιο χωρίς τα ελληνικά κίτρινα γράμματα. Μόνο η Cosmote έχει ελληνικό. NFC έχουν όλα τα 9900.
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες της Vodafone έχουν το αγγλικό πληκτρολογιο χωρίς τα ελληνικά κίτρινα γράμματα. Μόνο η Cosmote έχει ελληνικό. NFC έχουν όλα τα 9900.

 

Μολις πηρα απο vodafone.εχει το ελληνικο πληκτρολογιο &με τα κιτρινα γραμματα κατω απο το αγγλικο.Το εχω βαλει για φορτιση.Αυριο θα χρειαστω τα φωτα σας,12ωρη η πρωτη&πλήρης αποφορτιση?

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα απο vodafone.εχει το ελληνικο πληκτρολογιο &με τα κιτρινα γραμματα κατω απο το αγγλικο.Το εχω βαλει για φορτιση.Αυριο θα χρειαστω τα φωτα σας,12ωρη η πρωτη&πλήρης αποφορτιση?

 

Να το χαίρεσαι!!! Τα τελευταία που είχα πάρει απο την Voda δεν είχαν τα κίτρινα (9000 & 9780).

 

Για 12 ωρη δεν ξέρω, αυτό που ξέρω οτι δεν προτείνεται η πλήρη αποφόρτιση. Για καλη διάρκεια μπαταρίας πάντως να προτιμήσεις την .540.

Link to comment
Share on other sites

Να το χαίρεσαι!!! Τα τελευταία που είχα πάρει απο την Voda δεν είχαν τα κίτρινα (9000 & 9780).

 

Για 12 ωρη δεν ξέρω, αυτό που ξέρω οτι δεν προτείνεται η πλήρη αποφόρτιση. Για καλη διάρκεια μπαταρίας πάντως να προτιμήσεις την .540.

Τι να σου πω ειναι το πρωτο bb που παιρνω&μαλιστα απο vodafone...Oποτε δεν ξερω.Οσο αφορα για φορτιση αποφορτιση ετσι μου ειπαn για την πρωτη τουλαχιστον &μετα αυτο μια φορα το μηνα.Αν ξερει καποιος ας μας πει.

Οσο αφορα για την .540. αυτα παιδια apo αυριο θα σας ζαλισω...γτ ειμαι ασχετος .Υπομονη να εχετε :)

Edited by praitorian
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εγώ που ρώτησα στην cosmote και Γερμανός μου είπαν πως δεν το έχουν και δεν ξέρουν πότε θα έρθει το 9900 ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το φορτισαμε&ειναι ετοιμο...Για βοηθηστε τωρα...αν μπορειτε γτ ειμαι ασχετος απο bb..Tι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Kαρτα εβαλα.Ορισμενες ρυθμισεις τις σεταρισα.Το mail λογικα πρεπει να εχω internet στο κιν& bis.Σωστα?Επισης μου ζητησε blackberry id.Aυτο πως το φτιαχνω?
Link to comment
Share on other sites

για το bis παρε τηλ τον παροχο σου θα ενεργοποιηθει σε δευτερολεπτα.για το bb id δες εδω http://us.blackberry.com/id/
Link to comment
Share on other sites

για το bis παρε τηλ τον παροχο σου θα ενεργοποιηθει σε δευτερολεπτα.για το bb id δες εδω http://us.blackberry.com/id/

Dalton φιλε ευχαριστω.Πηρα συσκευη απο vodafone(μου την πηρε γνωστος).Οτι ημυιν ετοιμος να παω σε καταστημα wind.15ευρω θελει η wind περαν του παγιου στο medium.Θα το ενεργοποιησω τηλ.Βλπεω να σε "ζαλιζω" τωρα στην αρχη....

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις unlimited απο voda μια απλη ενεργοποιηση bis στην γραμμη και εισαι οκ.μετα κανε και ενα battry pull βγαλε και ξαναβγαλε μπαταρια -ειναι σαν restart στα windows-και εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις unlimited απο voda μια απλη ενεργοποιηση bis στην γραμμη και εισαι οκ.μετα κανε και ενα battry pull βγαλε και ξαναβγαλε μπαταρια -ειναι σαν restart στα windows-και εισαι οκ

Εχω Wind.Δυστυχως πηρα τηλ τον παροχο & δεν μπορεσε να ενεργοποιησει το bis γτ επρεπε να παω απο καταστημα αναγκαστικα λεει.Οποτε τωρα με το καλο τριτη.Ισχυει το ιδιο battry pull&εδω?

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις unlimited απο voda μια απλη ενεργοποιηση bis στην γραμμη και εισαι οκ.μετα κανε και ενα battry pull βγαλε και ξαναβγαλε μπαταρια -ειναι σαν restart στα windows-και εισαι οκ

 

Αυτό πάλι που η Voda εχει την υπηρεσια μεσω του πακετου ιντερνετ και στις αλλες 2 εταιριες να πληρωνεις μηνιαιο παγιο εξτρα για την υπηρεσία δεν το καταλαβαίνω εστω και αν ειναι 7 η 15 ευρω που το εχει η κοτε..

 

sorry για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Παδία γεια σας και χρόνια πολλά...:)

Επειδη θέλω να πάρω και ενα blackberry αλλά στην Κύπρο χρεόνουν και το bis και δεν με συμφέρει καθόλου,θέλω να ροτήσω αν μπαίνω μόνο με την wifi μου θα μπορώ να μπάινω στις οφισίαλ εφαρμογές του bb - twitter,facebook,yahoo mail η δεν θα μπορώ?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και Χρονια Πολλα!!!

Ειμαι ολοκαινουρια εδω,καθως και στον κοσμο των smartphones..αλλα τωρα λογω δουλειας,χρειαζομαι ενα κινητο με μεγαλυτερες δυνατοτητες-κυριως mail-internet..εκανα μια ερευνα αγορας κι εχω καταληξει-που λετε για να γραφω εδω?????-στο bb9900 ...λολ

καταφερα να το δουλεψω για λιγο στη vodafone.

το βρηκα στο skroutz.gr κοντα στα 490..και λεω μεσα στις επομενες μερες να το παρω απο το καταστημα τους.δινουν 2 χρονια εγγυηση και οταν τους καλεσα ειπαν οτι "απ'οσο ξερουν" εχει ελληνικο menu (το πληκτρολογιο δε με ενδιαφερει..) Θα ηθελα να σας ρωτησω ενα δυο πραγματακια αν και με διαφωτισε ΟΛΟ το θεμα,το οποιο διαβασα απο την αρχη..

1. δεν κρυβει τπτ αυτη η τοσο φθηνη τιμη?? ειναι σαν να αγοραζω απο τη vodafone,αλλα με αγγλ.πληκτρολογιο?

2. καποιος μου ειχε πει οτι το bb του,απο τη μανα του ειχε wap ρυθμιση-δν το ηξερε να το αλλαξει και καταχρεωθηκε τν πρωτη φορα..

Γενικα υπαρχει κτι να προσεξω στις ρυθμισεις δικτυου-internet-κτι που αν ειναι ανοικτο με χρεωνει ,χωρις ΕΓΩ να μπαινω σε καποια σελιδα?? και

3. δεν ξερω τι θα μπορω να κανω ελευθερα με ενεργοποιηση bis

εγω εχω cosmote με 100 mb μηνιαιως.μου ειπαν για bis ειναι καπου 6 ευρω.

μετα τι θα μπορω να κανω "αφοβα"? τα mail φανταζομαι που θα μου ερχονται ,ειναι στα "free"

σε ολες τις υπολοιπες σελιδες που θα μπαινω-η χρεωση θα παει στα "100 mb" που θα εχω?

 

Συγνωμη για το ρεκορ μεγαλυτερου μνματος εδω μεσα,αλλα δεν ειμαι και πολυ εξοικειωμενη με ολα αυτα..:(

Link to comment
Share on other sites

Πάμε...

 

1. δεν κρυβει τπτ αυτη η τοσο φθηνη τιμη?? ειναι σαν να αγοραζω απο τη vodafone,αλλα με αγγλ.πληκτρολογιο?

Το ιδιο κινητο σε καλυτερη τιμή εισαγωγή απο Ουγαρία, κανενα πρόβλημα.

 

2. καποιος μου ειχε πει οτι το bb του,απο τη μανα του ειχε wap ρυθμιση-δν το ηξερε να το αλλαξει και καταχρεωθηκε τν πρωτη φορα..

Γενικα υπαρχει κτι να προσεξω στις ρυθμισεις δικτυου-internet-κτι που αν ειναι ανοικτο με χρεωνει ,χωρις ΕΓΩ να μπαινω σε καποια σελιδα??

Εαν δεν έχεις πρόγραμμα ιντερνετ και πατήσεις να δείς κατι στο ιντερνετ τότε σε χρεώνει πολλά! σε οποιοδήποτε κινητο.

 

3. δεν ξερω τι θα μπορω να κανω ελευθερα με ενεργοποιηση bis

εγω εχω cosmote με 100 mb μηνιαιως.μου ειπαν για bis ειναι καπου 6 ευρω.

μετα τι θα μπορω να κανω "αφοβα"? τα mail φανταζομαι που θα μου ερχονται ,ειναι στα "free"

σε ολες τις υπολοιπες σελιδες που θα μπαινω-η χρεωση θα παει στα "100 mb" που θα εχω?

100 mb σε bis είναι 500 mb για τα υπόλοιπα κινητα καθώς η συμπίεση των δεδομένων είναι μεγάλη. Θα μπορείς να έχεις όλες τις εφαρμογές και εμαιλ στο κινητό σου. πχ to Facebook δεν δουλεύει χωρις bis όπως και πολλά άλλα προγράμματα. Blackberry χωρις bis είναι μισό blackberry!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ Λαζαρε για την αμεση απαντηση σου!!! Ελπιζω αυριο-μεθαυριο να το εχω στα χερια μου..τοτε θα μου δημιουργηθουν οι πραγματικες αποριες..
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ Λαζαρε για την αμεση απαντηση σου!!! Ελπιζω αυριο-μεθαυριο να το εχω στα χερια μου..τοτε θα μου δημιουργηθουν οι πραγματικες αποριες..

 

Παρακαλώ.

υγ. με το bis μου ηρθε η απάντηση σου αμέσως στο κινητο και σου απάντησα. χωρις bis δεν υπάρχει... ;)

Link to comment
Share on other sites

οχι θελει ενεργοποιησει bis

 

Σας ευχαριστώ...

Μήπως ξέρει κανείς αν ενεργοποιήσο το bis που η voda στην Κύπρο το χρεώνει έξτρα 8 ευρώ (αίσχος) και αν βάλω και το ποίο οικονομικό πακέτο mobile internet τον 20ΜΒ θα είμαι καλήμενος η θα χρειαστώ περισσότερα ΜΒ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και ειναι πανεμορφο και πολυ ευχρηστο!!:DΑΝ και δεν εχω ιδεα απο smartphones-δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.. πηγα cosmote και ενεργοποιησα bis!Μετα απο ερωτηση μου ,ο υπαλληλος μου ειπε οτι τα mb που εχω στο παγιο μου ειναι αχρηστα με την ενεργοποιηση του bis..οτι η χρεωση γινεται μονο εκει..:X

ισχυει κτι τετοιο?

μου ειπε οτι υπαρχουν 3 χρεωσεις-η μηδενικη(πληρωνεις ΟΤΑΝ μπαινεις,αλλα δε συμφερει σε οσους κανουν χρηση..),των 7ευρω(100mb) και των 15 ευρω-(απεριοριστα)!!!

εκανα των 7ευρω..

Γενικα η πρωτη επαφη ηταν πολυ καλη!!:) το μονο που με αγχωνει ειναι τι στο καλο συμβαινει με τις χρεωσεις (τι μου παρεχεται εντελως δωρεαν,που να μπαινω αφοβα και που να μην μπαινω) και γενικα θελω να ψαξω λιγο παραπανω τις ρυθμισεις μου..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...