Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμία οδηγία για πέρασμα ελληνικών στο e6??

είναι από ιταλία και πρόσφατα το παρέλαβα από σέρβις.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμία οδηγία για πέρασμα ελληνικών στο e6??

είναι από ιταλία και πρόσφατα το παρέλαβα από σέρβις.

 

My Forum > My Guides > Οδηγοί > Symbian > Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μαλλον δεν φταιει η Cosmote. Η μπαταρια του κινητου υπερθερμαίνεται και δεν κραταει ουτε μερα. Επισης δεν μπορω να δεχτω κλησεις (βγαινει μηνυμα οτι ειμαι απενεργοποιημενος) ενω εγω καλω κανονικα. Δοκιμασα να αλλαξω τον τροπο συνδεσης απο GSM σε DUAL και ενταξει δουλεψε για μια μερα, δεχομουνα κλησεις. Μετα παλι τα ιδια.

Το εδωσα στο σερβις και περιμενω να δω τι γινεται τωρα.

Περασε ενας μηνα και ακομα να ερθει το κινητο απο το κεντρικο service (ειναι εξωτερικο μου ειπανε). Καποια πραγματα δεν αλλαζουν ποτε

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι συμφορουμίτες,

ξαφνική και απρόσμενη εμπλοκή. Μετά από μια αναβάθμιση των "Μηνυμάτων", δεν μπορώ να βρω απευθείας στο πληκτρολόγιο το " , (κόμμα) ". Αναγκάζομαι να επιλέξω τον πίνακα συμβόλων και από εκεί να κάνω την εισαγωγή του. Η τελεία παραμένει στη θέση της από την άλλη. Καμιά ιδέα...?

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα το κομμα ειναι συνδυασμος, πατας βελακι πανω (τελευταιο αριστερα) και C

Αδερφέ, η μνήμη σου καλά κρατεί! :bow: 1000 ευχαριστώ.

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες, υπάρχει μήπως κάποια καλή και δοκιμασμένη πρόταση για θήκη?
"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει μήπως κάποια καλή και δοκιμασμένη πρόταση για θήκη?

 

Όσες θήκες έχω πάρει φίλε μου, τις πήρα από δω. Βέβαια λίγο ακριβούτσικες αλλά 1η ποιότητα!!!!!

 

http://www.pdair.com/index.php/smartphone-cell-phone-pda/nokia/nokia-e6-00.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αντιμετωπιζω το προβλημα με τα μηνυματα. Δηλ οταν εχει την "Προβολη μηνυματως" στην επιλογή "συζήτηση" και μου έρθει μήνυμα, δεν μου το δειχνει. Αν το γυρισω σε " Εισερχομενα" το δειχνει κανονικα. Μου το ειχε κανει παλι στα ξαφνικα και το εκανα Hard reset. Δεν εχω κουραγιο και χρονο να το ξανακανω.

 

Επισης, πηγα σε Nokia Care και τους ρωτησα αν αλλαζουν το πληκτρολογιο για να εχουμε επιτελους το led ειδοποιησης, και μου ειπαν οτι δεν εχουν τετοια εντολη και οτι δενγνωριζουν κατι. Το εχει κανει κανεις απο εδω? Καποτε ειχα διαβασει οτι αναλαμβανε η Nokia αυτη την αντικατασταση, απλα το προβλημα ηταν οτι το νεο πληκτρολογιο δεν θα ειχε τυπωμενους ελληνικους χαρακτηρες πανω του.

Link to comment
Share on other sites

Χθες εγινε αγορα καινουργιου Ε6 (218,98€ στο πιο φτηνο μαγαζι που βγαινει στου Skroutz). Ευτυχως ειναι της καινουργιας φουρνιας με διορθωμενο το θεμα με το dpad led, latin qwerty και προεγκατεστημενη την Belle.

Δυστηχως η καινουργιο φουρνια ειναι Made in China (με χαλασε πολυ αλλα που ξερεις, εδω το made in finland ειναι ακομα στο service!!)

Link to comment
Share on other sites

Χθες εγινε αγορα καινουργιου Ε6 (218,98€ στο πιο φτηνο μαγαζι που βγαινει στου Skroutz). Ευτυχως ειναι της καινουργιας φουρνιας με διορθωμενο το θεμα με το dpad led, latin qwerty και προεγκατεστημενη την Belle.

Δυστηχως η καινουργιο φουρνια ειναι Made in China (με χαλασε πολυ αλλα που ξερεις, εδω το made in finland ειναι ακομα στο service!!)

 

Έτσι δικαιολογείται λοιπόν η φθηνή τιμή.....είπα κι εγώ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με ειδοποιησαν απο Nokia και μου δωσανε καινουργιο. Παλι της καινουργιας φουρνιας με διορθωμενο το θεμα με το dpad led, latin qwerty και προεγκατεστημενη την Belle made in Hungary. Ξεχναμε εντελως πλεον το made in Finland.

Το εχω βαλει σε αγγελια οποιος ενδιαφερεται

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=342120

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με ειδοποιησαν απο Nokia και μου δωσανε καινουργιο. Παλι της καινουργιας φουρνιας με διορθωμενο το θεμα με το dpad led, latin qwerty και προεγκατεστημενη την Belle made in Hungary. Ξεχναμε εντελως πλεον το made in Finland.

Το εχω βαλει σε αγγελια οποιος ενδιαφερεται

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=342120

Νομίζω το εργοστάσιο στην Φιλανδία έκλεισε :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο, ο υπάλληλος πολύ εξυπηρετικός.

Είχε απόθεμα σε μαύρο και λευκό. Made in China ή Hungary, με Belle μέσα.

Αλλά η τιμή δεν είναι 210 ευρώ. Είναι παραπάνω...

Μονόδρομος λοιπόν η αγορά από VNP αφού Κινέζικα πουλάνε και τα επώνυμα καταστήματα... 218 και σε άτοκες.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι σίγουρος; πηρες στο συγκεκριμένο μαγαζί; το ειδα καθαρά..300 ειχε αρχική τιμη και ηταν σβησμένη με μαρκαδόρο και απο κατω έγραφε προσφορά 210..
Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι σίγουρος; πηρες στο συγκεκριμένο μαγαζί; το ειδα καθαρά..300 ειχε αρχική τιμη και ηταν σβησμένη με μαρκαδόρο και απο κατω έγραφε προσφορά 210..

 

ειναι τα εκθεσιακα κομματια στα 210..ετσι κανει ο κοτσοβολος..με οτι αυτο συνεπαγεται..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το update στο δικό μου :)

 

Γνωρίζει κανείς τι περιέχει η αναβάθμιση αυτη?

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Ποιο update?

 

 

Έκδοση λογισμικού 111.140.0058

 

και περιέχει

 

 

Just now got Nokia Belle Refresh for Nokia E6-00

 

Qt 4.8, Qt Mobility API 1.2, Qt Quick Components 1.1, Qt Webkit 4.8.1

Bring web services to your home screen, and use them also offline with the new HTML5 browser

Personalize your phone further with new widgets for various apps and services

Get corrections, such as better support for Flash videos (.flv) and a time zone correction in Russia

A new version of Nokia Maps (version 3.09), with new features, such as photos on the map, info on interesting places nearby, multi-point routes, and public transport info

Be more productive with Microsoft Apps

Enjoy the refreshed Music player

Number of general performance and usability improvements

Link to comment
Share on other sites

ειναι τα εκθεσιακα κομματια στα 210..ετσι κανει ο κοτσοβολος..με οτι αυτο συνεπαγεται..

 

εχεις απόλυτο δίκιο φιλε μου..ξαναπήγα χθες το απόγευμα και ρώτησα απο περιέργεια. η τιμη αυτη ηταν μόνο για το εκθεσιακό κομμάτι το οποίο ηταν στα μαύρα του τα χάλια, το πληκτρολόγιο μέσα στη βρώμα και ξεθωριασμενο, ενω η οθόνη ειχε μια οριζόντια γραμμή που τρεμόπαιζε..οπότε έκανα μεταβολή και έφυγα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...