Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν ήξερα πως γίνεται καλα θα ήταν....

 

Πατάς ταυτόχρονα το power και το πρώτο soft button από αριστερά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να πω Χίλια ευχαριστώ στον apitsakis για την βοήθεια του. Το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια είναι εμφανώς ποιο γρήγορο από πριν με την μπαταρία να δούμε πως θα πάει η γραμματοσειρα είναι ένα θέμα αλλά θα το συνηθίσουμε
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μία. Δεν ξέρω τι θα γίνει με την εγγύηση βέβαια αλλά δεν πηδ....ται

 

Μάλλον θα τηλεφωνήσω στην HTC Hellas. Kαι αν μου πουν ότι δεν ισχύει η εγγύηση θα τους βρίσω. Αν μου πουν ότι ισχύει θα ζητήσω το όνομα και το επίθετο αυτού που μου το είπε ώστε να έχω κάλυψη

 

@panagpan

Έτσι θα βοηθάς και εσύ αργότερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και γω τηλ να δούμε τι θα μας πούνε. Ακόμη να βρω τον τρόπο δημιουργίας φακέλων Edited by nikoseggo
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και γω τηλ να δούμε τι θα μας πούνε. Ακόμη να βρω τον τρόπο δημιουργίας φακέλων

 

Σέρνεις το εικονίδιο μιας εφαρμογής και το αφήνεις πάνω σε ένα άλλο εικονίδιο και αυτόματα δημιουργείτε φάκελος

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,γύρισα σήμερα από τις διακοπές και με πολύ μεγάλη ικανοποίηση βλέπω ότι βγήκε η αναβάθμιση σε ΠΑΓΩΤΟ!!!

Βλέπω ότι μέχρι στιγμής όλοι είστε ικανοποιημένοι με την απόδοση του κινητού...από μπαταρία πως πάει;;;

 

@ apitsakis επικοινώνησες με την HTC για το θέμα τις εγγύησης;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό:

Όλα τα προγράμματα σας θα χαθούν πλην των επαφών εφόσον έχουν συγχρονιστεί με το google account. Aν θέλετε να κρατήστε backup από όσα προγράμματα σας το επιτρέπουν και από τα μηνύματα σας.

 

αν οι επαφές δεν είναι συγχρονισμένες με το google.acount τις χάνω?

Link to comment
Share on other sites

το site για το κατεβασμα ειναι στα ρωσικα. Τι κανουμε ακριβως

 

Kατεβαζεις το αρχειο απο το ρωσικο σαιτ και διαβαζεις το ποστ 4070 λιγο ποιο πανω και ολα τρεχουν νερακι:happy:

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

το site για το κατεβασμα ειναι στα ρωσικα. Τι κανουμε ακριβως

 

βαζεις το νουμερο στο πλαισιο που σου ζηταει και πατας απο κατω το πρασινο,σε παει στην επομενη σελιδα,στην μεση εχει ενα φοντο λιγο πιο εντονο με ενα ποτηρακι με τον explorer για λεμονι,το ξετικαρεις,και πατας τον αποπανω συνδεσμο.σου βγαζει να κατεβασεις το αρχειο και συμφωνεις,αρκει να ξερεις που θα κατεβει στον υπολογιστη σου.ολα αυτα με firefox.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία ελαφρώς καλύτερα, αν και θέλει δοκιμή και άλλο.

απο χτές έχει 1ωρα τηλέφωνο 2ωρες 3G και κάπου 3ωρες wifi(600mb) χρήση και έχει ακόμα 40% απόθεμα. Πιθανόν κάνει καλύτερη οικονομία στο standby

Κατά τα λοιπά η χρήση ram σε μένα κινείται στα ίδια επίπεδα (190mb ελεύθερα).

Το quick settings είναι πιο καλό (αν και έχω δει το τέλειοτερο στήσιμο quick settings στην ICE_DS με όλες τις must ρυθμίσεις εκεί)

Ρολάρει καλύτερα, και το sence 3.6 σαφώς πιο κομψό.

Υποσχέθηκα χτες να τεσταρω το gps και πως συμπεριφέρονται τα προγράμματα tracking(sportstracker, sportypal κλπ) αλλά δεν πρόλαβα ακόμα να τα κάνω. Το σίγουρο είναι οτι το GPS με ένα προγραμματάκι απο το μάρκετ(GPS status) κλειδώνει στα 5''-10''.

 

Το μόνο αρνητικό που έχω βρεί αν και δεν είναι κάτι ενοχλητικό πολύ, είναι οτι όταν πας να πληκτρολογήσεις ένα κείμενο, μήνυμα κλπ, ενώ σου εμφανίζει το touch keyboard να γράψεις, σου εμφανίζει στην μπάρα επάνω ενα εικονίδιο πληκτρολογίου, το οποίο όταν συρεις τις ειδοποιήσεις σου λέει οτι έχεις επιλογές πληκτρολογίου 4:blink: τον αριθμό (touch, thai, zingkey, και google φωνητικό πληκτρολόγιο). Θα μου πειτε γιατί δεν απενεργποιείς τα τρια άλλα? γιατί απλά όταν πας στις επιλόγες πληκτρολογίου είναι τικαρισμένα και τα 3(toucj thai και zingkey) και είναι κλειδωμένα τα τίκ χωρίς να μπορείς να τα αποεπιλέξεις, εκτός από το google. Εδώ κολλάει η κλασική για μένα πρόταση "ένα μάτσο ηλίθιοι σχεδιάζουν στην χι ψι εταιρεία". Ξαναλέω δεν ειναι ενοχλητικό, αλλά εμένα με πιάνει το "γιατί δεν το πρόσεξαν λίγο".

Ελπίζω να το διορθωσουν στην JB :lol:

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το αρχειο απο το ρωσικο site που εδωσε πιο πανω ενας φιλος,συνδεσα το κινητο,ολα καλα,μου εβγαλε την οθονη εγκαταστασης,δεν εκανα την εγκατασταση γιατι γραφει με κοκκινα γραμματα οτι το προγραμμα αναβαθμισης ειναι μονο για developers και οχι για public use...τωρα γιατι δεν ειναι για το κοινο δεν καταλαβαινω.μαλλον το δινουνε για να κανουν τα πειραματα τους και τις βελτιωσεις για οπου χρειαζετε εχοντας για πειραματοζωα εμας...!!!εγω προτεινω στους φιλους να περιμενουνε λιγο διαστημα ακομα,βεβαια ο καθενας παιρνει τα ρισκα του...
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το αρχειο απο το ρωσικο site που εδωσε πιο πανω ενας φιλος,συνδεσα το κινητο,ολα καλα,μου εβγαλε την οθονη εγκαταστασης,δεν εκανα την εγκατασταση γιατι γραφει με κοκκινα γραμματα οτι το προγραμμα αναβαθμισης ειναι μονο για developers και οχι για public use...τωρα γιατι δεν ειναι για το κοινο δεν καταλαβαινω.μαλλον το δινουνε για να κανουν τα πειραματα τους και τις βελτιωσεις για οπου χρειαζετε εχοντας για πειραματοζωα εμας...!!!εγω προτεινω στους φιλους να περιμενουνε λιγο διαστημα ακομα,βεβαια ο καθενας παιρνει τα ρισκα του...

Φιλε και εγω το κατεβασα και περιμενω καποιος να μας πει αν ειναι για developers η για χρηστες....Παιδες οποιος γνωριζει ας μας πει.Σας ευχαριστω πολυ περιμενω με αγωνια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εγκαταστησει το λογισμικο απο προχθες το βραδυ. Προκειτε για ICS 4.0.4 Sense 3.6. Η διαδικασια ειναι ευκολη. Πρωτα βεβαιωθητε οτι εχετε αγκατεστημενα τα drivers της συσκευης σας στον υπολογιστη σας. Αν δεν τα εχετε ενωστε το κινητο σε λειτουργεια HTC Sync. Η διαδικασια παιρνει 10 περιπου λεπτα. Φροντιστε να κανετε backup τη συσκευη σας. Εγω χρησημοποιησα αυτον τον οδηγο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171 Για τα applications μου χρησημοποιησα το Astro file manager.

Οσον αφορα το νεο λογισμικο. Το βρηκα αρκετα καλο μεχρι στιγμης. Ωραιο ειναι και το Sense 3.6 αλλα λιγο πιο αργο απο πριν.

Το κινητο ειναι αρκετα σταθερο, με καποια μικροπροβληματα ομως. Καποιες εφαρμογες δεν καλολειτουργοθν, αλλα πιστευω οτι αυτο θα διορθωθει.

Αυτο που διαβασα και απο αλλα φορουμ αφορα το ανοιγμα καποιον links. Σε γενικες γραμμες μπορω να πω οτι αξιζει τον κοπο η αναβαθμιση.

Αυτα που ειπε ο φιλος Αndrewschumi ισχυουν. Η χρηση της μπαταριας εχει βελτιωθει πολυ. Και εχω εφκατεστημενες ολες τις εφαρμογες που ειχα και πριν.

Δυστυχως βλεπω οτι δεν συγχρονιζει με "facebook for htc sense", αλλα πιστευψ οτι θα στρωσει αυτο.

Το μονο που με ενοχλα προς το παρων ειναι οτι δεν μπορω να απενεργωποιησω την δονηση οταν κτυπα το ξηπνιτηρι.

Edited by Frixos80
HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με HTC Hellas. H εγγύηση ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ .-

Τηλεφώνηστε και εσείς αν θέλετε μήπως κανείς άλλος πει κάτι άλλο

 

Περί ανάβαθμισης.

 

Μερικές εφαρμογές αν δεν λειτουργούν σωστά ή δεν σας λειτουργούν καθόλου έχει να κάνει σχέση με το 4.0.4 λειτουργικό και όχι με το κινητό. Συμβαίνει σε όλους αυτό.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με HTC Hellas. H εγγύηση ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ .-

Τηλεφώνηστε και εσείς αν θέλετε μήπως κανείς άλλος πει κάτι άλλο

 

Περί ανάβαθμισης.

 

Μερικές εφαρμογές αν δεν λειτουργούν σωστά ή δεν σας λειτουργούν καθόλου έχει να κάνει σχέση με το 4.0.4 λειτουργικό και όχι με το κινητό. Συμβαίνει σε όλους αυτό.

 

Θα μας τρελάνουν οι Ταϊβανέζοι με την εγγύηση !!! το λογικό είναι να ισχύει η εγγύηση.

Μια από τις εφαρμογές που δεν παίζει σε όλα τα κινητά με ανδρόϊντ 4 είναι το πληκτρολόγιο swype :-(

Απορία μου: ρε μάγκες, έκανα unroot στο κινητό, τώρα θέλω πριν το στείλω στο σέρβις, να δοκιμάσω την επίσημη ICS RUU. που στο htcdev.com την βρίσκω για να την κατεβάσω? thanks in advance

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω το κατεβασα και περιμενω καποιος να μας πει αν ειναι για developers η για χρηστες....Παιδες οποιος γνωριζει ας μας πει.Σας ευχαριστω πολυ περιμενω με αγωνια...

 

Η έκδοση είναι η τελική για χρήστες, αλλά υπήρξαν αναφορές κάποιων χρηστών στο xda όπου το κινητό μετά την αναβάθμιση δεν ξεκινάει σταματώντας σε μαύρη οθόνη. Από χθες επίσης η αναβάθμιση δεν υπάρχει πλέον στο htcdev, το οποίο υποδηλώνει ότι μάλλον υπήρξαν αναφορές προβλημάτων. Εγώ θα πρότεινα να περιμένουν όσοι δεν έχουν κάνει ακόμα την αναβάθμιση, μέχρι να ανεβεί και πάλι στο htcdev το RUU αρχείο.

 

edit: Και το πρώτο επιβεβαιωμένο bug της νέας έκδοσης: If u click on a Link sent to u in an app like WhatsApp or GoogleTalk it doenst work and caused the app to crash.

Edited by ferengi

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν κολλήσει δύο εφαρμογές (Sportypal, RF2012) την πρώτη φορά που τις άνοιξα.Την δευτερη φορά που τις άνοιξα όλα οκ. Εστειλα feedback και για τις 2 εφαρμογές για το πρόβλημα που αντιμετώπισα στους developers των εφαρμογών. Μικροπροβλήματα με εφαρμογές θα υπάρξουν σίγουρα, αναφέροντας τους τα προβλήματα βοηθάμε να ξεπεραστούν ώστε να έχουμε καλύτερη εμπειρία της εκάστοτε εφαρμογής.

Θυμηθείτε πόσες φορές γίνονται ενημερώσεις σε εφαρμογές και το κομμάτι "τι νέο υπάρχει" αναφέρει απλά "Fixed bug for HCT τάδε ή Samsung δείνα κλπ"

 

ΥΓ.

GPS Rules. stop

Sports-tracker rules. stop

Edited by andrewschumi

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι η τελική για χρήστες, αλλά υπήρξαν αναφορές κάποιων χρηστών στο xda όπου το κινητό μετά την αναβάθμιση δεν ξεκινάει σταματώντας σε μαύρη οθόνη. Από χθες επίσης η αναβάθμιση δεν υπάρχει πλέον στο htcdev, το οποίο υποδηλώνει ότι μάλλον υπήρξαν αναφορές προβλημάτων. Εγώ θα πρότεινα να περιμένουν όσοι δεν έχουν κάνει ακόμα την αναβάθμιση, μέχρι να ανεβεί και πάλι στο htcdev το RUU αρχείο.

 

edit: Και το πρώτο επιβεβαιωμένο bug της νέας έκδοσης: If u click on a Link sent to u in an app like WhatsApp or GoogleTalk it doenst work and caused the app to crash.

 

Για αυτό δεν την βρίσκω !!! :p

Ωστόσο, η RUU από το ρώσικο site μου βγάζει σφάλμα 155, δηλαδή ότι η RUU είναι ακατάλληλη για το Desire S μου. Μου φαίνεται περίεργο αλλά με αυτά που έχουν δει τα μάτια μου τίποτα απρόσμενο. Περιμένω την καινούρια RUU λοιπόν.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

... η RUU από το ρώσικο site μου βγάζει σφάλμα 155, δηλαδή ότι η RUU είναι ακατάλληλη για το Desire S μου. Μου φαίνεται περίεργο αλλά με αυτά που έχουν δει τα μάτια μου τίποτα απρόσμενο. Περιμένω την καινούρια RUU λοιπόν.

Τι έκδοση HBOOT χρησιμοποιείς;

Αν δεν είναι η 2.0002 (ή κάτι πολύ παραπλήσιο, δεν έχω δίπλα μου τη συσκευή) μπορεί να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση HBOOT χρησιμοποιείς;

Αν δεν είναι η 2.0002 (ή κάτι πολύ παραπλήσιο, δεν έχω δίπλα μου τη συσκευή) μπορεί να φταίει αυτό.

 

ναι, σε 02 τελειώνει το ΗΒΟΟΤ μου και S-ON είμαι. Αυτά δεν τα έχω αλλάξει. Εγώ λοιπόν που έχω αφήσει το κινητό απείραχτο γιατί δεν μπορώ να πάρω επίσημα το upgrade? Ανεξάρτητα που για την ώρα προτεραιότητα μου είναι να φτιαχτεί το κινητό μου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αποταθειτε στον αντιπρόσωπο δίνοντας του το ΙΜΕ για να σας πει αν η συσκευή σας δέχεται την αναβάθμιση.

 

Και κάτι που αφορά το νέο λογισμικό: Δεν υπάρχει power saver. Δεν μπορώ να πω πως θα ήταν με την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας μιας και τις δύο προηγούμενες μέρες που χρησιμοποιώ το 4.0.4 η μπαταρία δεν έπεσε κάτω από το 35%. Επίσης δεν ξέρω αν η λειτουργία υπάρχει σε άλλες συσκευές με android 4.

HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αποταθειτε στον αντιπρόσωπο δίνοντας του το ΙΜΕ για να σας πει αν η συσκευή σας δέχεται την αναβάθμιση.

 

Και κάτι που αφορά το νέο λογισμικό: Δεν υπάρχει power saver. Δεν μπορώ να πω πως θα ήταν με την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας μιας και τις δύο προηγούμενες μέρες που χρησιμοποιώ το 4.0.4 η μπαταρία δεν έπεσε κάτω από το 35%. Επίσης δεν ξέρω αν η λειτουργία υπάρχει σε άλλες συσκευές με android 4.

 

Tα samsung έχουν power saver. Με τον αντιπρόσωπο πως επικοινωνώ? Εφόσον φτιαχτεί το κινητό να μου φύγει η κάψα αλλά και πάλι, είναι περίεργο το upgrade να ισχύει για μερικά κινητά.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...